Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κομμάτια από το iPhone 5 κάνουν την εμφάνισή τους (?)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
68 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2011 - 11:35

Όχι ακόμα φίλε μου.. ;)


Έχω άλλες 25 μέρες κ άντε να πέσω κ μήνα έξω. Μετρημένα κουκιά, ξαναμετράμε.

Τελευταία επεξεργασία από: Researcher, 06/01/2011 - 11:36


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 06/01/2011 - 11:56

Η μονη μεγαλη διαφορα που θα υπαρξει θα ειναι ισως η ενσωματομενη sim που ειναι στα προθυρα σχεδιασης της apple inc και οι στασεις της καιρεας που θα τοποθετηθει για ενυσχηση στο επανω μερος απο την αριτερη και τη δεξια πλευρα δηλαδη λιγο ποιο πανω απο το πληκτρο κλειδωματος του ηχου, επομενος και καποιες μικροαλλαγες αναμενονται στην καμερα με ειδη περισσοτερες δυνατοτητες τις οποιες θα μπορουμε να κατεβασουμε και εμεις απο το site της apple, το ολο πλαισιο θα ειναι ιδιο, με το μπαμπερ ή με καποια θηκη η διαφορα τους θα ειναι σχεδον μιδενικη με συγκριση το τεσσαρι και το πενταρι.

#33   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/01/2011 - 12:02

Δεν πρόκειται να υπάρξει ενσωματωμένη SIM. Το είχε πετάξει κάποια στιγμή η apple, αλλά έκανε πίσω μετά από σοβαρές αντιδράσεις των πάροχων κινητής τηλεφωνίας.

#34   jolinaras

jolinaras

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2011 - 12:11

Πάει το βιντεάκι, το έσβησαν…

Όποιος πρόλαβε το iPhone είδε…

Μάλλον κάτι σημαίνει αυτό...

Τελευταία επεξεργασία από: jolinaras, 06/01/2011 - 12:11


#35   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/01/2011 - 12:12

"Το βίντεο αυτό δεν είναι πλέον διαθέσιμο λόγω υποβολής αξίωσης πνευματικών δικαιωμάτων από το χρήστη Apple, Inc.."

Είδαμε τον καπνό, να και η φωτιά.

#36   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 06/01/2011 - 12:17

κωστή τα ιδια απαντησα κι εγω στο gprokias ακριβως όταν εκανε edit το post αυτο σε αλλο τοπικ. προφανως γιατι καταλαβε ότι ήταν off topic.
αντεδρασαν σθεναρα οι ευρωπαϊκές εταιρειες παροχης υπηρεσιων κινητης τηλεφωνίας γιατι θα έχαναν τα μαλιοκέφαλά τους.
όπως λέγεται ότι ζητάνε απο ιστοσελίδες κοινωνικής δικτύωσης πληρωμή γιατί λέει δεν αντεχουν τον ογκο που διακινουν μεσα απο τα δικτυα τους και ετσι αναγκάζονται σε συνεχές δαπάνες εκσυγχρονισμου και επέκτασης των δικτύων τους.
ειναι γνωστά τα θέματα αυτά απο καιρό.

#37   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/01/2011 - 12:19

Έτσι ακριβώς έχουν τα πράγματα Γιώργο.

#38   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 06/01/2011 - 12:24

και αν για το θεμα της συμμετοχης των ιστοσελιδων αυτων στα εξοδα καπως πες οτι συμφωνω γιατι υπαρχει και ο αντιλογος που λεει οτι κανεις δεν θα εκανε συμβολαιο με data plan διαφορετικα στο θεμα της μη ενσωματομενης sim μπορω να σου πω ότι ειμαι εξαλλος.
το βλεπω με το φτωχο μου μυαλο καπως οπως η διαφορα mac/pc
ενα μεγαλο πλεονεκτημα του mac ειναι ο κατασκευάστρια hardware/software ειναι μια και ή ιδια εταιρεια.
το ίδιο πανω κατω θα ήταν και στο κινητο που σημαινει μηδεν ή απολυτως περιορισμενα bugs κυριως στο θεμα κινητό (γιατι στα παρελκόμενά του έχουμε δει, ξυπνητήρια πχ, μηδενική απώλεια ισχύος και σήματος και μπαταρίας πολλά πολλά.
αλλά αμα μπαινουν στην μέση τα πικικίνια βράστα οι μόνοι χαμένοι είναι οι καταναλωτές.

#39   Wishman

Wishman

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2011 - 12:27

..και με την πάγια τακτική της Apple, αφήνει πρώτα κατι να διαρρεύσει,μετα εχει Αξιώσεις απο αυτο,και σιγοψηθείτε εχετε λιγο καιρο ακόμα στο ζουμί σας ώστε μολις το βγάλω να κάνετε παλι τον χαμο να το αγοράσετε δείχνοντας το πραγματικό επίπεδο κρίσης στην Ελλαδα. 1 Συσκευη = 1000 ευρω.

Το video δεν προβάλετε πλέον.Αρα καπνός κ φωτιά μαζί...
Η δικη μου προσωπική αποψη ειναι οτι θα προσπαθήσει να πουλήσει φύκια για μεταξωτές κορδέλες σε ΑΣΠΡΟ φόντο..

#40   n00binator

n00binator

    iPH User

  • 144 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2011 - 13:04

Παιδιά συγνώμη μπορεί να πω βλακεία! Αλλά δεν σας παραξενεύει το γεγονός ότι η Apple απαγόρευσε την προβολή του video. Εμένα αυτό γράφει και δεν μπορω να το δω δεν ξερω τι δείχνει το βίντεο και με παραξένεψε! Μπορεί να μην είναι το iPhone 5 αλλά το iPhone 4S γιατί νομίζω τον μάρτιο έρχονται και τα άσπρα αν δεν κάνω λάθος! Και μετά από ένα χρόνο και λιγότερό κυκλοφορίας του iPhone 3G ήρθε και το iPhone 3Gs καμία αλλαγή σε εξωτερική εμφάνιση σχεδόν και πολλές εσωτερικές αλλαγές! 11/07/2008 βγήκε στην αγορά το 3G και 19/07/2009 βγήκε το 3Gs. Το 4 βγήκε 24/07/2010 άρα γιατί να μην δούμε τώρα τέλη μαρτίου με την κυκλοφορία του άσπρου και κάποιες αλλαγές που θα εντοπίζονται κυρίως στη βελτίωση του σήματος αλλά και ίσως αλλαχθούν και άλλα πράγματα! Apple είναι αυτή όλα να τα περιμένουμε!


Νομίζω πως απάντησες μόνος σου στον εαυτό σου. Δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι ρωτάτε κάθε χρόνο πότε θα βγει το επόμενο iPhone εδώ και 4 χρόνια βγαίνει κάθε ιούνιο-ιούλιο.

#41   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 06/01/2011 - 13:15

δεν θα βγει το μαρτιο απο τις 19/7/2009 μεχρι τις 24/7/2010 αν μετρησεις θα δεις οτι ειναι ενας χρονος.καθε χρονο βγαινουν τα νεα μηλοφωνα...οποτε καπου στο ΧΧ/07η08/2011 θα γινει νεο event τεραστιο και παλι οπως τις αλλες φορες και θα βγει το νεο που μπορει να λεγεται 4s η 5 η και να εχει αλλο ονομα.
Οσο για τα μπλεδοντια bluetoοth εχει ξαναειπωθει πως δεν θα μας τα δωσουν ποτε (για να μην γινεται ανταλλαγη μουσικης γιατι ειναι παρανομο κατι τετοιο)


Και τα άσπρα iPhone που νομίζω έλεγαν ότι θα βγούν Μάρτιο! Και επειδή οκ έχουν 11 μήνες διαφορά σχεδόν η κάθε γενιά iPhone και επειδή apple είναι αυτή ότα Όλα να τα περιμένουμε! Γιατί άμα βγεί το άσπρο και μετα απο 2-3 μήνες βγεί κάποια διορθωμένη έκδοση ε πιστεύω μεγάλο φαουλ! Πάντως κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει πότε θα βγει τι θα έχει και πως θα ονομάζεται! Το σιγουρο είναι οτι μέχρι το πολυ ιούλιο θα έχει ήδη βγει και ότι λογικά θα διορθώσει 1ον την κεραία και τα άλλα όλα είναι ρευστά! Πάντως το ότι η Apple απαγόρευσε την προβολή του βίντεο πρέπει κάτι να μας πει αυτο!

#42   miotesoro

miotesoro

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:miotesoro

Δημοσίευση 06/01/2011 - 17:22

εγώ ένα έχω να πω.... ακόμα δε μπήκαμε στο 2011 αρχίσανε σιγά σιγά τα leaks από parts κλπ κλπ!!
κλασικά πράγματα δηλαδή..ψήσιμο 6-7 μηνών,για να βγει και να το αποθεώσουμε!
αμα δεν έχει ουσιαστικές αλλαγές με το 4άρι δε το αλλάζω με τη καμία!

#43   yanis202

yanis202

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:yannis202

Δημοσίευση 07/01/2011 - 09:15

Καινούριο Link για το video :
My link

#44   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/01/2011 - 10:19

Σύμφωνα με το iClerified το Site Apple.pro έχει στα χέρια του κάποια έγγραφα που όπως υποστηρίζει είναι τα πρωτότυπα κατασκευαστικά σχεδία του iPhone 5(?!)..

Φημολογείται επίσης ότι τα συγκεκριμένα σχέδια έχουν διαρρεύσει από την ίδια την Foxconn η οποία είναι η κατασκευάστρια εταιρία όλων των iDevices της Apple..Ας τα δούμε :


Αναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόνα



Αλήθεια η ψέμα κανείς δεν γνωρίζει...Το μόνο σίγουρο είναι ότι η κίνηση της Apple να αφαιρέσει το πολυσυζητημένο βίντεο που προβαλλόταν τα μέρη του επόμενου iPhone(?!) επιβεβαιώνει ότι υπάρχει ΜΕΓΑΛΗ πιθανότητα να μιλάμε πλέον για το επόμενο iPhone..

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 07/01/2011 - 10:24

ezgif_com_crop_2.gif


#45   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 07/01/2011 - 11:20

εάν όντος ισχύει βλέπω πρότυπο mini-usb. Μπορεἰ να παίζει και ανταπτοράς dockconnector σε miniusb για ευρώπη .(3 και 4 φωτό)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες