Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Κομμάτια από το iPhone 5 κάνουν την εμφάνισή τους (?)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
68 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   nikosjc

nikosjc

    iPH Member

  • 254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2011 - 12:01

Εγώ πάντως στο iphone 4+ (γιατί 5 δύσκολα θα είναι), περιμένω ελάχιστα πράγματα.
- Σίγουρα αλλαγή σχεδίου κεραίας (όπου θα είναι ένα ακόμα "φαινόμενον!" :P ),
- πιθανόν λίγα περισσότερα mpx στην πίσω κάμερα (η ίδια κάμερα ίσως, απλά με τις πραγματικές τις δυνατότητες - γιατί αποκλείεται να μην την έχουν "περιορίσει" λίγο).
- Ίσως xenon φλας στην κάμερα.
- Ίσως μεγαλύτερη αυτονομία μπαταρίας.

Και τα πιο δύσκολα...
- Ίσως μια ελαφρά αναβάθμιση της μπροστά κάμερας
- Δύσκολο, αλλά ίσως ραδιόφωνο.
- Μικρό υπερχρονισμό στον επεξεργαστή (1.2ghz?)

Μέχρι εκεί. Απο κει και πέρα ότι αλλαγές κυρίως στο software...

Από τι στιγμή που το bluetooth ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να το ανοίξει, flash σε ιστοσελίδες ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να δούμε, τι άλλο να βάλει...?

Τελευταία επεξεργασία από: nikosjc, 07/01/2011 - 12:02


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 07/01/2011 - 19:07

Μετά την δημοσιοποίηση του βίντεο της GlobalDirectParts, το οποίο αποσύρθηκε μετά από παρέμβαση της Apple, αλλά και την διαρροή εγγράφων της Foxconn που απεικονίζουν τα σχέδια ενός νέου iPhone, νέα στοιχεία έρχονται στη δημοσιότητα ισχυροποιώντας τις φημολογίες περί διατήρησης της ίδιας σχεδιαστικής γραμμής στο επερχόμενης γενιάς iPhone.

Ως γνωστό οι Κινέζοι κατασκευαστές προστατευτικών θηκών τα τελευταία χρόνια διαθέτουν ακριβείς πληροφορίες για πολλά από τα προϊόντα της Apple και τα χρησιμοποιούν για να κατασκευάσουν αξεσουάρ τα οποία εμφανίζονται πολλούς μήνες πριν από την επίσημη κυκλοφορία του προϊόντος.

Αν και βρισκόμαστε 6 μήνες πριν από την καθιερωμένη κυκλοφορία του next-gen-iPhone (δεδομένου ότι κάθε καλοκαίρι έχουμε την ανανέωση της σειράς από την Apple) ήδη οι πρώτες προστατευτικές θήκες για το iPhone 5 έχουν αρχίσει να κάνουν την εμφάνιση τους στο Alibaba.com και τα sites τα οποία φιλοξενεί:

cspda.en.alibaba.com

Αναρτημένη εικόνα


chineestyle.en.alibaba.com

Αναρτημένη εικόνα


treetopchina.en.alibaba.com

Αναρτημένη εικόνα


Φυσικά, όλα αυτά είναι εικασίες και μόνο η Apple γνωρίζει το πως θα είναι το iPhone 5. Ωστόσο, δεδομένου του καλού ιστορικού των Κινέζων κατασκευαστών, δεν θα μας φανεί περίεργο αν οι αλλαγές στο iPhone 5 περιοριστούν στο εσωτερικό κομμάτι ήτοι το Hardware.
Behind the Scenes...

#48   polisan1992

polisan1992

    iPH Member

  • 349 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:demon1kman

Δημοσίευση 07/01/2011 - 19:20

εγω παντως αν δεν δω 5αρι παω για htc thunderbolt

#49   polisan1992

polisan1992

    iPH Member

  • 349 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:demon1kman

Δημοσίευση 07/01/2011 - 19:23

http://www.cultofmac...ne-launch/75955 θεωρω οτι εχει σχεση με τα δημοσιευματα περι iphone 5

Τελευταία επεξεργασία από: polisan1992, 07/01/2011 - 19:23


#50   IIInferno

IIInferno

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/01/2011 - 00:32

Και εγώ πιστεύω πως οι φωτό αυτές που έχουν διαρευσει είναι για το iPhone της verizon.Είναι το πιο πιθανό και το πιο λογικό. Πιστεύω πως το 5άρι θα έχει πιο πολλές αλλαγές και δεν θα είναι ίδιος σχεδιασμός με το 4. Επίσης ελπίζω να έχει λίγο μεγαλύτερη οθόνη (μακάρι!!!)

#51   Jimmy96

Jimmy96

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimmy1996

Δημοσίευση 08/01/2011 - 02:00

Και εγώ πιστεύω ότι θα αλλάξουν την σχεδίαση εντελώς γιατί αν αλλάξουν μόνο την κεραία, ουσιαστικά παραδέχονται ότι η κεραία όντως έχει πρόβλημα...

#52   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2011 - 04:46

Κάποιοι με κορόιδευαν. Λέγαμε εδώ θα είμαστε. Είχε βγει και ο έξυπνος ο κύπριος τότε και έκανε χαβαλέ. Στα @@@ μου βέβαια όλοι! Γιατί εγώ ήξερα και ξέρω.

Εδώ και 3 μήνες έχω να ανοίξω thread εδώ και δεν πρόκειται να το κάνω γιατί κακώς ανοίγω μάτια...και φυσικά δεν πρόκειται να το ξανακάνω.

Χαιρετίσματα στους μάγκες που νομίζουν πως τα ξέρουν όλα, επειδή το γράφει (ή δεν το γράφει) το macrumors και το macstories...

#53   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 08/01/2011 - 05:12

Πάλι θυμώνεις για ασήμαντους λόγους.. Όπως προείπα εδώ θα είμαστε και θα δούμε..
Ακομά διατηρώ τις αμφιβολίες μου..

P.s. Ποιός κύπριος σε δούλευε?.. :P

#54   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2011 - 05:21

Πιστεύω ήρθε η ώρα για την apple να ελευθερωσει το Bluetooth στο νέο iPhone. Γιατί δεν υπάρχει άλλη αναβάθμιση που μπορεί να κάνει στο software, flash αποκλείεται να βάλει άρα μόνο το Bluetooth μένει να δώσει άντε και το ραδιόφωνο

#55   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 08/01/2011 - 08:30

Μην περιμένεις ανοιχτό bluetooth,το έχει δηλώσει ένα εκατομμύριο φορές η apple.Δεν είναι στην πολιτική της apple.

#56   Jimmy96

Jimmy96

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimmy1996

Δημοσίευση 08/01/2011 - 11:20

Και εγώ πιστεύω ότι θα αλλάξουν την σχεδίαση εντελώς γιατί αν αλλάξουν μόνο την κεραία, ουσιαστικά παραδέχονται ότι η κεραία όντως έχει πρόβλημα...

#57   danik_gr

danik_gr

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2011 - 12:41

Αν πρόσεξε κανείς στο leaked video για το ipad2 αναφέρει ως επεξεργαστή τον A5 (1,5ghz).. επίσης σε διάφορα fora αναφέρουν την πιθανή ύπαρξη 1080p HDMI Output! Αν αναλογιστεί κανείς και κάτι πατέντες περί μπαταρίας τότε θα συμφωνήσω ότι όλα μπορούμε να τα περιμένουμε..

Το θέμα όμως είναι ότι 800e δεν αξίζουν αυτές οι αναβαθμίσεις για να πάει κανείς από 4άρι σε 5άρι.. Γνώμη μου πάντα..

#58   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2011 - 16:56

Μπορεί να τα αλλάξουν. Δε μπορούμε να ξέρουμε τι θα γίνει μετά από έξι μήνες. Όμως ήδη από Οκτώβριο κάποια πράγματα τα είδαμε. Ήδη αυτό σε βάζει μπροστά. Τεσπα. Δε ξαναασχολούμε. Τα γεγονότα μιλούν μόνα τους.

#59   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/01/2011 - 13:58

Οι αλλαγές και οι βελτιώσεις που περιμένουμε βρίσκονται στο εσωτερικό του iPhone.
Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να μας χαλάει αν παραμείνει εξωτερικά ως έχει.

Ίσα ίσα που είναι καλο γιατί αλλάζοντας κάθε δυο χρόνια εξωτερική σχεδίαση, το παλιότερο συνεχίζει να βρίσκεται στην επικαιρότητα.
Τι προτιμάτε αυτο που κάνουν οι απω ανατολητες της HTC και samsung?

Πείτε μου ποια άλλη συσκευη έχει τόσο πρωτοπορειακη σχεδίαση συμπεριλαμβανομένων κι αυτών που ανακοινώθηκαν τις τελευταίες μέρες.

Ναι θα ήθελα 4αρα οθόνη, αλλα μάλλον η apple έχει διαφορετική γνώμη γιατί πιθανώς οι έρευνες της έδειξαν ότι η πλειονότητα δεν θέλει τεράστια κινητά.

Αυτα όμως που πραγματικά θα χρειασθεί το επόμενο iPhone για να συνεχίσει να υπερχει του ανταγωνισμού, βρίσκονται στο εσωτερικό και είναι κάποιος νέος επεξεργαστης, μεγαλύτερη ram, κάμερα με μεγαλύτερη ανάλυση, xenon, ενεργοποίηση του tsip για FM radio, ΒΤ4 αν και δεν το πιστεύω.
Και φυσικά ένα iOS 5.0 που θα αξιοποιεί όλα αυτα και πιθανώς να έχει κάτι καινούργιο στο interface.
Αυτο το τελευταίο ναι είναι γερασμενο και χρειάζεται ανανέωση.

Η apple έχει στα χέρια της όλα αυτα που χαρακτηρίζονται σαν ελειψεις απο τον ανταγωνισμό. Μπορει να τα δώσει και να έχει πάντα το προβάδισμα που απέκτησε το 2007 έναντι των άλλων.

#60   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 10/01/2011 - 14:06

Σαν να εχει δικιο ο φιλος απο πανω.Καπως ετσι θα γινουν τα πραγματα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες