Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ποιος ψάχνει βάση στήριξης αυτοκινήτου για iPhone ή και για άλλες συσκευές ;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
71 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Fotis88

Fotis88

    iPH Enthousiast

  • 491 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/01/2011 - 20:04

Kὠστα καλό είναι για πιο σίγουρα για να μην πᾶθουμε καμιά ζημία να αφαιρέσω την ζελατίνα πίσω από το iPhone πριν το τοποθετήσω στη βάση στήριξης?



Δεν θα πάθεις καμιά ζημιά.. Το πολύ πολύ να πάρει λίγο αέρα η ζελατίνα και μετά να χρειαστεί να την βγάλεις. Να ξεκολλήσει εντελώς και να πέσει το κινητό δεν παίζει..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 09/01/2011 - 20:06

οκ έγινε ευχαριστώ παιδιά.

#33   xristos77

xristos77

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/01/2011 - 11:49

Παιδια καλημερα ,επειδη εχω κ εγω δερμα αυτοκολλητο απο πισω κ φοβαμαι με την πολυ χρηση μη ξεκολλησει εχει κανεις καμια αλλη ιδεα για βαση αυτοκινητου??
Εψαξα στο google κ ειδα μερικες αλλα μηπως εχει κανεις καμια δοκιμασμενη λυση να προτεινει ?

#34   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/02/2011 - 00:35

Για ipad υπαρχει ελλάδα? Ebay απο που?

#35   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/02/2011 - 00:40

Εάν εννοείς την συγκεκριμένη .. Χρειάζεται 2 για να κρατήσει το βάρος ..

#36   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 06/02/2011 - 01:09

καλησπερα παιδια..υπαρχει και στα βενζιναδικα αυτο το υλικο...ειναι ενα κομματι απο σιλικονη λιγο πιο μεγαλο απο την παλαμη μας ...δεν εχει κολλα επανω καθολου! το εχω εγω το χρησιμοποιοω! ειναι πολθ καλο και και κολλαει πολθ καλα και αν γεμισει σκονες το πλενεις το αφηνεις να στεγνωωσει πολυ πολυ καλα και το ξανα κολλας μετα
αξιζει!
υ.υ το κιν το εχω back over δερματινο και κολλαει παρα πολθ καλα

Τελευταία επεξεργασία από: rikos7, 06/02/2011 - 01:11


#37   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/02/2011 - 02:04

έχουμε κάποια ένδειξη για την κόλα η το ιδιο το προϊόν γράφει πόσες φόρες μπορεί να κολλήσει - ξεκολλήσει η συσκευή χωρίς να χάσει την δύναμη της η κολα?.... δεν ξερω ρε παιδιά πολύ καλο μου φαίνεται αλλα εστω και για 1000 κωλύματα να διαρκεί , δεν παυει να ειναι ενα προϊόν με ημερομηνία λήξης

#38   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/02/2011 - 10:08

Δεν έχει κολλά φίλε μου... Κι αυτο γιατί το έβαλα κάτω απο την βρύση και το καθαρισα... Είναι το υλικό τέτοιο.. Που μιλάει πάνω οποιαδήποτε συσκευη... Το χρησιμοποιώ καθημερινά.. Λόγω εργασίας ... Και δεν έχει πάθει τίποτα τουλάχιστον.. Μέχρι στιγμής..

#39   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/02/2011 - 10:17

ειναι οντως πολυ καλη αυτη που εχει ο κωστης...guys...την εχει φιλος ...δεν ξερω τι υλικο ειναι ...αλλα σιγουρα..αξιζει...και αν θυμαμαι και καλα ειναι και οικονομικη...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#40   hab

hab

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/02/2011 - 20:33

Μου ήρθε κι εμένα σήμερα. 21€ στο σπίτι μου με ACS από Ελληνικό e-shop (αυτό με τη βεντούζα που είναι και πιο ακριβό).

Καταρχήν το υλικό που "κολλάει" τη συσκευή φαίνεται να είναι εκπληκτικό! Έκανα μερικές δοκιμές και επιβεβαιώνω κι εγώ ότι πολύ δύσκολα φεύγει από πάνω το iPhone. Έτσι όπως το είδα, μάλλον πρέπει να προσέχω να μη φύγει το δέρμα πάνω από τη θήκη όταν βγάζω....

Το φοβερό είναι πλέον ότι δε χρειάζεται να το βγάζεις από τη θήκη ή να πιέζεις τα universal "ελατήρια"(που πάντα είναι επίφοβα) για να το βάλεις στη βάση. Απλά το ακουμπάς και τέρμα!

Το μόνο που μου έκανε λίγο κακή εντύπωση στην αρχή ήταν το gooseneck και ο τρόπος που πιάνει η βάση επάνω του, αλλά τελικά στη βόλτα που έκανα δεν το είδα να κουνιέται καθόλου. Μπορεί πάντως με κάποια πιο βαριά συσκευή να υπάρχει θέμα...

Τελευταία επεξεργασία από: hab, 16/02/2011 - 20:35


#41   jim82jim

jim82jim

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 17/02/2011 - 00:03

φαίνεται πολύ καλή, αλλά θα φοβόμουν να την εμπιστευτώ...
ίσως είναι που δεν την έχω δει απο κοντά.

#42   eskim42

eskim42

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/03/2011 - 15:25

παιδες εχετε να προτεινεται βαση στηριξης απλη με βεντουζα,οικονομικη αλλα να μην ειναι ποιοτικα μιας χρησης?θα μου πειτε τιποτα αλλο θελεις ρε μεγαλε :blush: αλλα σιγουρα θα υπαρχουν καποιες που αξιζουν τα χρηματα τους!απλα γενικα προτιμω κατι συγκεκριμενα για iphone 4 και οχι universal μιας και θελουν μονταρισμα και δεν μου εμπνεουν εμπιστοσυνη οι universal!

Τελευταία επεξεργασία από: eskim42, 13/03/2011 - 15:26


#43   hab

hab

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/03/2011 - 17:34

Παιδιά με ζέστη την έχει δοκιμάσει κανένας?

Εχτές πήγα στο κέντρο της Αθήνα και χτύπαγε τη βάση ο ήλιος για αρκετή ώρα κι έχω την εντύπωση πως είχε ξεκολλήσει λίγο το Iphone. Το έβγαλα σχετικά εύκολα από επάνω και μπορώ να πω πως ανησύχησε λίγο...

#44   nikoss123

nikoss123

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/03/2011 - 19:06

Τι εννοεις ξεκολησε ; Παντως εγω περσι το καλοκαιρι το χρησιμοποιησα σαν gps το ειχα με βαση στο τζαμι και μετα άπο ενα τεταρτο δεν μπορουσες να το ακουμπησεις μεχρι που εκλεισε

#45   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 16/03/2011 - 19:44

για αυτους που ψαχνουν μια διαφορετικη λυση για βαση αυτοκινητου και οχι κατι σε βεντουζα για το τζαμι που ειναι οι περισσοτερες, ας κοιταξουν αυτη, την χρησιμοποιω τον τελευταιο μηνα και βολευει πολυ, αναλογα και το αμαξι βεβαια. τοποθετειτε στη ποτηροθηκη, σταθεροποιειται σε οποιοδηποτε μεγεθος ποτηροθηκης (αν και ολες πανω κατω την ιδια διαμετρο εχουν) και το πανω μερος προσαρμοζεται επισης αναλογα. υπαρχει και ιδια με ενσωματομενο fm trasmitter απο την ιδια εταιρια αν δεν κανω λαθος.
επισης υπαρχει και αλλη επιλογη για βαση που τοποθετειται στον αναπτηρα του αυτοκινητου (ειναι πολυ πιο σταθερη αποσο νομιζεται), αυτην χρησιμοποιουσα στο προηγουμενο αμαξι και με βολεψε πολυ καλα. προσαρμοζεται επισης σε υψος, βαθος, γωνια κτλ. δεν την βρισκω τωρα καποια στιγμη θα δωσω καποιο λινκ.
αυτα, για κατι διαφορετικο σε βαση απο τις γνωστες με βεντουζα που κυκλοφορουν..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες