Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ποιος ψάχνει βάση στήριξης αυτοκινήτου για iPhone ή και για άλλες συσκευές ;


  • Please log in to reply
71 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   dahaka

dahaka

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 20:15

ρε παιδια στο αμερικα που ημουν..ειχα εναν φορτιστη που εμπαινε στην υποδοχη για τον αναπτυρα και επαιζε το ραδιο οτι και το iphone..ξερει κανεις που μπορω να βρω κατι παρομοιο ελλαδα??? πως να το κανω search στο ebay πχ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9,284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 17/03/2011 - 01:41

ρε παιδια στο αμερικα που ημουν..ειχα εναν φορτιστη που εμπαινε στην υποδοχη για τον αναπτυρα και επαιζε το ραδιο οτι και το iphone..ξερει κανεις που μπορω να βρω κατι παρομοιο ελλαδα??? πως να το κανω search στο ebay πχ...

νομιζω αυτο ψαχνεις φιλε μου.

#48   hab

hab

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/03/2011 - 12:49

Τι εννοεις ξεκολησε ; Παντως εγω περσι το καλοκαιρι το χρησιμοποιησα σαν gps το ειχα με βαση στο τζαμι και μετα άπο ενα τεταρτο δεν μπορουσες να το ακουμπησεις μεχρι που εκλεισε



Είχε ξεκολλήσει λιγάκι από τη βάση (για την clingo μιλάω που είναι στο thread) στο κάτω μέρος.

Βέβαια το έχω "κολλημένο" μαζί με τη θήκη (δερμάτινη) οπότε ίσως να το επηρέασε κι αυτό. Πάντως τόσο καιρό δεν είχα θέματα. Θα το δοκιμάσω πάλι και θα σας πω.

#49   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6,730 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 22/03/2011 - 03:18

ρε παιδια στο αμερικα που ημουν..ειχα εναν φορτιστη που εμπαινε στην υποδοχη για τον αναπτυρα και επαιζε το ραδιο οτι και το iphone..ξερει κανεις που μπορω να βρω κατι παρομοιο ελλαδα??? πως να το κανω search στο ebay πχ...

ραδιοφωνικη μεταδση
ραδιοφωνικη μεταδοση+φορτιση
πηγη ebay ηπα μονο
επειδη ειπες για αμερικα

#50   fallen

fallen

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fallen19741

Δημοσίευση 22/03/2011 - 03:27

ρε παιδια στο αμερικα που ημουν..ειχα εναν φορτιστη που εμπαινε στην υποδοχη για τον αναπτυρα και επαιζε το ραδιο οτι και το iphone..ξερει κανεις που μπορω να βρω κατι παρομοιο ελλαδα??? πως να το κανω search στο ebay πχ...

fm trasmiter λεγεται και εχει το πλαισιο αν θες να παρεις αλλα δεν το συνιστω γιατι πρεπει να βρεις καναλι στο ραδιο χωρις να μεταδιδει σταθμο χλωμο για την ελλαδα διοτι ολες οι συχνοτητες ειναι πιασμενες απο ραδιοφωνικους σταθμους.Δοκιμασμενα πραγματα απο εμενα διοτι ειχα.Ελπιζω να βοηθησα

#51   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6,730 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 22/03/2011 - 03:46

fm trasmiter λεγεται και εχει το πλαισιο αν θες να παρεις αλλα δεν το συνιστω γιατι πρεπει να βρεις καναλι στο ραδιο χωρις να μεταδιδει σταθμο χλωμο για την ελλαδα διοτι ολες οι συχνοτητες ειναι πιασμενες απο ραδιοφωνικους σταθμους.Δοκιμασμενα πραγματα απο εμενα διοτι ειχα.Ελπιζω να βοηθησα

δεν ειναι ετσι ακριβως
λεγεται fm transmitter (η/και charger) μεν, αλλα
ο χρηστης οριζει την συχνοτητα που θα εκπεμψει ο μεταδοτης, οποτε δεν υπαρχει προβλημα απο τις κατειλημμενες συχνοτητες, και μετα συντονιζει το ραδιοφωνο του στην συγκεκριμενη συχνοτητα, χρειαζεται και λιγη προσοχη οσο αφορα το jack για συνομιλιες (αν διατιθεται στην συσκευασια)
οσο το ειχα, δεν ειχα κανενα προβλημα

#52   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16,182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/03/2011 - 08:15

Θέλει να πει πως η banda είναι γεμάτη .. Και θα σου κανει παράσιτα .. Όπου και να πας manual .. Ως συχνότητα.. Το έχω δοκιμάσει στην επαρχία κάπως δουλεύει .. Στην Αθήνα .. Πολυ δύσκολα

#53   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3,927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 22/03/2011 - 08:32

Εκτός του αρχικού post αλλά στο εν λόγω θέμα, έχετε να μου προτείνετε θήκες για να στερεώνω το 4άρι μου
στο αυτοκίνητό μου σε συνδυασμό με φόρτιση αλλά χωρίς ραδιόφωνο? Καλό θα ήταν να υπάρχει και στα καταστήματα
εδώ στην Αθήνα για να του ρίξω και μία ματιά από κοντά.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις σχετικά με το θέμα...

#54   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6,730 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/03/2011 - 12:44

Εκτός του αρχικού post αλλά στο εν λόγω θέμα, έχετε να μου προτείνετε θήκες για να στερεώνω το 4άρι μου
στο αυτοκίνητό μου σε συνδυασμό με φόρτιση αλλά χωρίς ραδιόφωνο? Καλό θα ήταν να υπάρχει και στα καταστήματα
εδώ στην Αθήνα για να του ρίξω και μία ματιά από κοντά.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις σχετικά με το θέμα...

βασεις φορτισης απο σκρουτζ και απο την philips και απο τον φιλο μας εδω

Τελευταία επεξεργασία από: azaleea, 24/03/2011 - 12:49.


#55   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3,927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 24/03/2011 - 12:54

βασεις φορτισης απο σκρουτζ και απο την philips και απο τον φιλο μας εδω


Σ'ευχαριστώ αλλά εγώ το θέλω να είναι το έχω σε αμάξι περισσότερο και να στέκεται
έτσι ώστε να μπορώ να δω και πλοήγηση ταυτόχρονα με φόρτιση...

#56   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1,899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 24/03/2011 - 12:56

http://www.extreme-m...der.221209.html

για δες αυτο

#57   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6,730 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/03/2011 - 12:57

Σ'ευχαριστώ αλλά εγώ το θέλω να είναι το έχω σε αμάξι περισσότερο και να στέκεται
έτσι ώστε να μπορώ να δω και πλοήγηση ταυτόχρονα με φόρτιση...

εχει διαφορες τετοιες βασεις στο σκρουτζ, ειτε με βεντουζα στο παρμπριζ ειτε με στηριξη στην ποτηροθηκη, τις κοιταξες ?

#58   tazi

tazi

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2011 - 10:45

Μου ήρθε κι εμένα σήμερα. 21€ στο σπίτι μου με ACS από Ελληνικό e-shop (αυτό με τη βεντούζα που είναι και πιο ακριβό).

Καταρχήν το υλικό που "κολλάει" τη συσκευή φαίνεται να είναι εκπληκτικό! Έκανα μερικές δοκιμές και επιβεβαιώνω κι εγώ ότι πολύ δύσκολα φεύγει από πάνω το iPhone. Έτσι όπως το είδα, μάλλον πρέπει να προσέχω να μη φύγει το δέρμα πάνω από τη θήκη όταν βγάζω....

Το φοβερό είναι πλέον ότι δε χρειάζεται να το βγάζεις από τη θήκη ή να πιέζεις τα universal "ελατήρια"(που πάντα είναι επίφοβα) για να το βάλεις στη βάση. Απλά το ακουμπάς και τέρμα!

Το μόνο που μου έκανε λίγο κακή εντύπωση στην αρχή ήταν το gooseneck και ο τρόπος που πιάνει η βάση επάνω του, αλλά τελικά στη βόλτα που έκανα δεν το είδα να κουνιέται καθόλου. Μπορεί πάντως με κάποια πιο βαριά συσκευή να υπάρχει θέμα...


Αρκετά καλό μονο για τον χειμωνα!!!
Μολις πιασαν οι ζεστες αλλοιώθηκε σαν παγωτο και δεν κραταει το iphone ,αλλα και αφηνει υπολείμματα που κολλάνε και βγαινουν πολυ δυσκολα.
Με λιγα λογια η ζεστη καταστρεφει το υλικο αυτο.
Για χειμωνιατικη βαση καλη ειναι :P :blush:

#59   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16,182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/09/2011 - 10:49

Θα συνφωνησω μαζι σου... Για μενα τα εβγαλε τα χρηματα που εδωσα.. Θα παραγγειλω την ιδια παλι... :)

#60   spiderdim

spiderdim

    iPH Contributor

  • 1,068 μηνύματα
  • Twitter:@Abatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/09/2011 - 11:52

Παιδια καπου εδω στο φορουμ ειχα δει ενα αξεσουαρ σαν αραχνη που επιανε το κινητο και στερεονοταν στον κλιματισμο του αυτοκινητου... Αρκετα διακριτικο , μπορει να βοηθησει καποιος;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες