Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ολοι εμεις φταιμε για τις τιμες πωλησης μεταχειρισμενων.!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
146 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   pro8

pro8

    iPH Enthousiast

  • 530 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/01/2011 - 19:54

+10000000000000000 το δικο μου 3gs 16 του κουτιου, το εδωσα πριν βγει το τεσσερα, 270 ευρω.


ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!
Χαιρομαι οταν συναντω τετοιους ανθρωπους!
εχεις τιποτα για 'μενα-κανενα φθηνιαρικο iphone?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   sale

sale

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/01/2011 - 19:58

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!
Χαιρομαι οταν συναντω τετοιους ανθρωπους!
εχεις τιποτα για 'μενα-κανενα φθηνιαρικο iphone?


οπως ειπα και εχθες, τον ιουνιο θα δωσω το τεσσαρακι μου 32gb οχι πανω απο 400 ευρω. οποτε εαν σε ενδιαφερει......... και σου κανει η τιμη.....

#123   MaRkUs_

MaRkUs_

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/01/2011 - 19:59

Kαι επειδη εσυ φιλε μου το εδωσες σε τετοια χαμηλη για εμενα τιμη ολα τα αλλα ειναι ακριβα?

Αυτο το σκεπτικο σας δεν το καταλαβαινω.

Δηλαδη για να αγορασεις εσυ και ο καθενας κατι θα πρεπει να το βρειτε στην τιμη που θελετε εσεις η στην κανονικη του τιμη?

Ελεος πια...

Ειτε το θελουν καποιοι ειτε οχι τα iPhone εχουν καποια στανταρ τιμη μετα απο καποιο καιρο.

Εαν δεν σας αρεσει απλα προσπεραστε τες και ψαξτε μεχρι να βρειτε αυτη την τιμη που σας καλυπτει και μην λετε οτι πουλανε οι αλλοι πανακριβα.

Εκτος καποιων περιπτωσεων κατ'εμε οι τιμες που παιζουν αυτη την εποχη και γενικα ειναι παρα πολυ καλες σε σχεση με την ζητηση-προσφορα που υπαρχει.

Υ.Γ. Το post μου δεν ειναι προσωπικο προς εσενα απλα πηρα το εναυσμα για να απαντησω.

οχι ρε συ ....αν δεις στο τέλος λέω ότι ο καθένας το δίνει όσο θέλει αναλόγος ανάγκη που μπορεί να έχει...αν βιάζεται η όχι κλπ....για μένα δεν φταίει κάποιος που το πουλάει στην τιμή που το πουλάει...αλλά όλος ο κόσμος που αγοράζει προιόντα που για μένα δεν αξίζουν τόσο πολύ,αλα βγήκε το 4 τρεξαμε το πήραμε θα βγει το 5 το ίδιο...είτε κάνει 600 είτε 800.εγώ τότε τόσο πιστευά οτι έπρεπε να το δόσο τόσο το έδωσα,ούτε είπα κανέναν πόσο να το δόσει ούτε τπτ.όσο για το αν θέλω να το αγοράσο στην τιμή που θέλω ενοείται...αλα αν θέλω κάτι που κάνει 500 ευρώ...το θέλω σε άριστη κατάσταση με εγγύηση και τα λοιπα δεν μπορώ να τον πω τον αλλον δοσε 200 ευρω ενος μηνα συσκεύη .. ενοείται η θα ρίξω της απαιτήσης μου κ θα περιμένο να το βρώ εκει που θέλω ή θα δοσο κάτι παραπάνω

#124   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 16/01/2011 - 20:01

Ευτυχως που καταλαβες οτι δεν ειχα κατι προσωπικο μαζι σου.

Τωρα καταλαβα ακριβως τι ηθελες να πεις. :D

#125   pro8

pro8

    iPH Enthousiast

  • 530 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/01/2011 - 20:04

οπως ειπα και εχθες, τον ιουνιο θα δωσω το τεσσαρακι μου 32gb οχι πανω απο 400 ευρω. οποτε εαν σε ενδιαφερει......... και σου κανει η τιμη.....


το θελω αλλο οχι ετσι,συμφωνα με αυτα που λες!

το δικο μου 3gs 16 του κουτιου, το εδωσα πριν βγει το τεσσερα, 270 ευρω


και το αλλαζω.. το δικο σου το 4g του κουτιου πριν βγει το πενταρι στα 270 ευρο!

#126   sale

sale

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/01/2011 - 20:08

το θελω αλλο οχι ετσι,συμφωνα με αυτα που λες!



και το αλλαζω.. το δικο σου το 4g του κουτιου πριν βγει το πενταρι στα 270 ευρο!


υπαρχει μια διαφορα. το 3gs to 16ari που εδωσα, δεν ειχε καινουργιο οσο θα εχει το 4 32gb τον ιουνιο. το τεσσερα 32gb ειναι πολυ ποιο ακριβο. εκτος και αν δεν το γνωριζεις.!
να στο πω και αλλιως για να το καταλαβεις οσο και να μην θελεις.! λοιπον θα δωσω το τεσσαρι μου το καλοκαιρι, 100 ευρω κατω απο τις τιμες που θα παιζουν εδω στα τεσσαρια. τωρα το καταλαβες? ;)

#127   pro8

pro8

    iPH Enthousiast

  • 530 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/01/2011 - 20:10

ευχομαι να κρατησεις το λογο σου γιατι εγω θα ειμαι εδω,να το ξερεις :P

#128   sale

sale

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/01/2011 - 20:12

ευχομαι να κρατησεις το λογο σου γιατι εγω θα ειμαι εδω,να το ξερεις :P


θα τον κρατησω.. και ο "sparky" το ξερει...

#129   Fotis

Fotis

    iPH Enthousiast

  • 422 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/01/2011 - 20:34

Θα συμφωνήσω με τον Γιώργο περί ελεύθερης αγοράς. Όπως και με πολλούς απο εδώ για τις τιμές. Το θέμα όμως είναι ότι αν είμαι ένας νέος χρήστης το πρώτο που θα σκεφτώ είναι να βρω ένα σωστό forum που θα μπορεί να με ενημερώσει και πιστεύω ότι θα με βοηθήσει. Όταν λοιπόν διαλέξω το χι ψι forum και εγώ σαν χαιβάνι καινούριος φαντάζομαι πως στους πρό-ναους της apple (βλεπε forum) με γδύνουν τότε δεν είναι χαζό. Σίγουρα κάποιοι θα μου πουν τα forum είναι για ενημέρωση και συζήτηση και πολύ ωραία θα συμφωνίσω αλλά αν είναι έτσι τότε γιατί υπάρχουν sell sections

#130   Sakis

Sakis

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/01/2011 - 20:35

τι ενοεις συνεχιζω να επιμενω? τι θα γινοταν δηλαδη απο εχθες μεχρι σημερα ωστε να αλλαξω γνωμη? :lol: :lol:
εγω ανοιξα ενα θεμα, οπως ολο το δικαιωμα εχω νομιζω οπως και εσυ, και απο εκει και περα ο καθενας σχολιαζει οτι νομιζει. οποτε εγω δεν αντιλαμβανομαι τον λογο που εκανες αυτο το σχολιο.
εαν δεν σου αρεσε, μπορουσες να αγνοησεις το θεμα, η αλλιως πες την αποψη σου απλα. και οχι να μου λες γιατι ανοιξα το θεμα. το ανοιξα γιατι ετσι μου αρεσε. σου κανει η απαντηση μου?



Από ότι βλέπω συνεχίζεις να έχεις ακράδαντα επιχειρήματα για να στηρίξεις την αρχική σου άποψη...

Προτείνω λοιπόν στην επόμενη αγγελία που θα σκεφτεί να αναρτήσει κάποιος να παίρνει πρώτα την έγκριση από σένα για το αν η τιμή που σκέφτεται να βάλει είναι μέσα στα δικά σου πλαίσια , να παίρνει το οκ και μετά να την δημοσιοποιεί! :D B)

#131   MaRkUs_

MaRkUs_

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/01/2011 - 20:37

Ευτυχως που καταλαβες οτι δεν ειχα κατι προσωπικο μαζι σου.

Τωρα καταλαβα ακριβως τι ηθελες να πεις. :D

χαχαχα ενοείται ρε συ...τι να έχεις μαζί μου?και τι να έχω μαζί σου??:)ο καθένας μπορεί να εκφράζει αυτά που πιστεύει...ενοείται ότι θα υπάρχουν κόντρες αλα ενοείται οτι θα είναι σε λογικά πλαίσια.:)

#132   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/01/2011 - 20:39

οι αγγελιες στο συγκεκριμενο forum υπαρχουν για να μπορουν τα μελη.. ειτε νεα ειτε παλια να ανακυκλωνουν ενα μερος των χρηματων τους... μεσα απο ενα τοσο μεγαλο κοινο και για τις συγκεκριμενες συσκευες.. ειναι πολυ λιγα τα κρουσματα αισχροκερδιας μεσα απο αυτο το forum.. πολλοι νεοι χρηστες με εχουν ρωτησει με pm.. τι λες γι αυτο το κινητο.. απο το συγκεκριμενο μελος... και εαν εχω αποψη τη λεω... ειναι καλο να μπορεις να δωσεις μια συσκευη που την εχεις 8 μηνες... 300-350 ευρω.. και να συμπληρωσεις να παρεις την καινουρια.. οπως επισης ειναι καλο να μπορεις να παρεις την συσκευη 300 ευρω.. οταν δεν εχεις την δυνατοτητα να δωσεις 700.. για να μπεις στο χωρο του iphone.. φιλικα...

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 16/01/2011 - 20:40


#133   sparky

sparky

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/01/2011 - 11:54

θα τον κρατησω.. και ο "sparky" το ξερει...


Παιδια ο Sale ειναι ανθρωπος που τον κραταει τον λογο του. Εγω εχω κανει πολλες συναλλαγες μαζι του και παντα οτι μου ελεγε ιταν νομος (ελληνικος χαχα).

#134   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 17/01/2011 - 12:01

Παντως το 3GS κραταει τις τιμες του για 3 λογους:
1. καινουργιο εκανε περιπου 650 οποτε τα 300-350 ειναι απολυτως φυσιολογικα (αναφερομαι παντα σε αθικτη συσκευη και ΟΧΙ ταλαιπωρημενη)
2. ειναι αρκετα ανταγωνιστικο σε specs σε σχεση με τις υπολοιπες συσκευες της αγορας
3. ειναι Apple με ο,τι συνεπαγεται αυτο οπως ποιοτητα κατασκευης, ανανεωση μοντελων καθε ενα χρονο και οχι καθε 2 μηνες οπως προειπε ενα παλικαρι.

Πανω απο ολα ομως ΑΝ το 3GS δεν αξιζε τα 300-350 ευρω που πολειται μεταχειρο τοτε δε θα υπηρχε και η αναλογη ζητηση και θα επεφτε η τιμη του.

Αυτο που ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ειναι να πωλειται ακομα καινουργιο στα 550 περιπου ευρω σε καποια μαγαζια.

φιλε μου αν δεν ειναι ταλαιπωρημενο δεν ειναι και used. αρα θα εχει ακομα μεγαλυτερη τιμη.

#135   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 17/01/2011 - 12:12

Μην το λες... Εχω φιλο με 3G που το εχει 2 χρονια σχεδον και αν και θεωρειται used ειναι πιο καινουργιο και απο τα καινουργια γιατι το εχει μεσα σε θηκες οπως οι μπαμπουσκες χαχαχααχχαχα!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες