Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Αγορά iMac: Συμβουλές!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
28 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   vidalis

vidalis

    iPH Member

  • 314 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:vidalis

Δημοσίευση 24/01/2011 - 18:44

κοίτα . για αυτό που τον θες χρειάζεσαι mac pro . me ala 200 ευρό τον παίρνεις !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 24/01/2011 - 19:24

Ε όχι με μόνο αλλά 200€! Ο συγκεκριμένος iMac που θέλω έχει 1898 και Mac pro κάτω από 2600 δεν υπάρχει.... Σκέφτομαι μήπως τελικά πάρω τον i5 που είναι τετραπυρηνος...

#18   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2011 - 22:45

Φίλε πριν πάρεις ρίξε και μια ματια σε αυτόν τον buyers Guide του Macrumors

#19   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 24/01/2011 - 22:48

Ε όχι με μόνο αλλά 200€! Ο συγκεκριμένος iMac που θέλω έχει 1898 και Mac pro κάτω από 2600 δεν υπάρχει.... Σκέφτομαι μήπως τελικά πάρω τον i5 που είναι τετραπυρηνος...

Πάρε i5 ο i3 είναι διπύρηνος...αν και ο i7 είναι ο καταλληλότερος...αν και κατά την γνώμη μου περίμενε...!!!!

#20   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 24/01/2011 - 23:07

Ειλικρινά δεν ξέρω παιδιά... Έχω μπερδευτεί... Το θέμα ειναι: με αυτόν που σκέφτηκα στην άρχη θα μπορέσω να κάνω τη δουλεία μου καλα???

#21   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 24/01/2011 - 23:09

Φίλε πριν πάρεις ρίξε και μια ματια σε αυτόν τον buyers Guide του Macrumors

Πολύ καλός οδηγός...επιβεβαιωνομε με τον οδηγό αυτό !! σου λέει με πληροφορίες πότε είναι η κατάλληλη στιγμή να προβείς σε αγορά....συμφωνώ σε όλα μαζί του...μην αγοράζεις τώρα imac σε καμιά 50αρια μέρες και λίγο παραπάνω κατά μέσο όρο που είναι οι 226 μέρες ερχετε αναβάθμιση του...αγόρασε μόνο και μόνο αν τον χρειαζεσε εδώ και τώρα αλλιώς υπομονή και δώσε τα χρήματα σου σε λίγο καιρό σε ποιο ανώτερο μοντέλο !! Είναι σαν να πας να αγοράζεις iphone 4 ένα-δυο μήνες πριν κυκλοφορήσει το iphone 5...αφού έχεις τα χρήματα περίμενε να πάρεις τον αφρό και όχι το παλιό μοντέλο..κοινή λογική !!

#22   zenzen70

zenzen70

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/01/2011 - 23:09

Καλυτερα να περιμενεις

#23   spyrospal

spyrospal

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2011 - 23:29

Ειλικρινά δεν ξέρω παιδιά... Έχω μπερδευτεί... Το θέμα ειναι: με αυτόν που σκέφτηκα στην άρχη θα μπορέσω να κάνω τη δουλεία μου καλα???

φιλε μου εγω μιας κ κατοχος 27'' 2010 μοντελο σου προτεινω 2 λυσεις
στον κοτσοβολο στο μερος που μενω εχει ριξει τον 27''αρι στα 1.100 ευρω γιατι ειναι τελευταιο μοντελο,εκθεσιακο.
κ το εβλεπα σημερα μαλιστα.
μπορεις να αγορασεις αυτο χωνοντας του κ 8 γιγα μνημη κ να καθαρισεις.
δεν σου μηλαω για τα μοντελα με τον i cpu αλλα με τον intel core 2 duo.
να δωσεις 1.000 παραπανω για να παρεις του κουτιου +την αναβαθμηση δεν λεει κατι..
καληστα μπορεις να περιμενεις να αγορασεις μαρτιο-απριλιο το καινουργιο μοντελο γιατι ειναι ο καιρος του τοτε,αλλα εγω αυτο θα σου προτεινα.
κ δεν εχεις να φοβασε τιποτα που θα ειναι εκθεσιακο κομματι γιατι οτι κ να εχει το εχεις κανονικα τον 1 χρονο εγγυηση

Τελευταία επεξεργασία από: spyrospal, 24/01/2011 - 23:31


#24   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 24/01/2011 - 23:51

Δεν είμαι Αθήνα φίλε! Πάντως ειλικρινά δεν ξέρω... Και δεν έχουμε και καμία ιδέα για το τι καινούριο θα έχουν οι νέοι iMac... Θα αλλάξει και το design τους??

#25   spyrospal

spyrospal

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/01/2011 - 00:33

δες τι θες εσυ κ μετα τα λεμε.
τι δεν ξερεις φιλε μου, τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα.
τωρα εσυ τι θελεις κ ποσα διαθετεις.
κανεις δεν ξερει για αυτο

Τελευταία επεξεργασία από: spyrospal, 25/01/2011 - 00:34


#26   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 25/01/2011 - 01:34

Δεν χρειάζεται να δούλευες στο cuppertino για να ξέρεις τι καινούριο θα έχουν..πάντα γίνετε αναβάθμιση σε επεξεργαστή σε μνήμη και κάρτα γραφικών καθώς και σε μέγεθος οθόνης..1 με 2 φορές τον χρόνο υπάρχει αναβάθμιση...η τελευταία ήτανε πέρυσι το καλοκαίρι...οπότε σύντομα ερχετε το καινούριο μοντέλο...γιατί παιδεύεσαι τόσο ?? άπλα περίμενε όλοι αυτό σου λένε!!! ο σχεδιασμός δεν θα αλλάξει η αν αλλάξει θα είναι κάποια πινελιά προς το καλύτερο πάντα!! Τόσο πολύ καίγεσαι να πάρεις παρωχημένο μοντέλο ?? ο οδηγός αγοράς που σου έδωσε το παλικάρι ποιο πάνω γράφει ξεκάθαρα μέσα...μην αγοράζετε τώρα καινούριο imac εκτός αν υπάρχει μεγάλη ανάγκη...αλλιώς περιμένετε τα νέα μοντέλα στην ίδια ουσιαστικά τιμή και στην ίδια σχεδίαση πρακτικά !!! τόσο απλό φίλε μου !!

#27   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 26/01/2011 - 19:11

New iMacs in March?

#28   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 26/01/2011 - 19:30

Sorry για τη λαθος κατηγορία που εκανα πριν τη δημοσιευση! Παιδια θα προχωρήσω στην αγορά ενός 27αρι τις επόμενες ημέρες! Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι αν αυτο το μοντέλο: http://www.public.gr...d/prod740748pp/, μου κάνει. Τον υπολογιστή θα τον χρησιμοποιώ για εφαρμογές τύπου after effects, photoshop, 3D creation, επεξεργασία μουσικής και γενικοτέρα τέτοια χρήση. Αυτό που θέλω να μου πείτε ειναι μου κάνει αυτό το μοντέλο??? Γιατί δεν θέλω να δώσω και παραπάνω λεφτά που αυτήν τη στιγμή δεν έχω κιολας!!!
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!! :rolleyes:


Εάν δουλἐψεις Logic studio 9 επειδή το δουλεύω συνέχεια καλό είναι να βάλεις 4gb επιπλἐον. Άλλωστε θα σου χρειαστούν και για adobe photoshop ή aperture 3 εάν δουλέψεις.

#29   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 29/01/2011 - 17:27

Εάν δουλἐψεις Logic studio 9 επειδή το δουλεύω συνέχεια καλό είναι να βάλεις 4gb επιπλἐον. Άλλωστε θα σου χρειαστούν και για adobe photoshop ή aperture 3 εάν δουλέψεις.

8GB για Aperture ή Photoshop?Σε windows μπορεί.Σε Mac OS X τα 4GB είναι ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΑ να τα τρέξει και τα 2 ταυτόχρονα...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες