Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Αναφορές προβλημάτων: Greenpois0n RC5 iOS 4.2.1 untethered


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
328 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Greenpois0n RC5 iOS 4.2.1 untethered

Αντιμετωπίζετε κάποιο πρόβλημα μετά το συγκεκριμένο jailbreak?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#31   LiKBeAsT

LiKBeAsT

    iPH Member

  • 232 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/02/2011 - 02:39

Μετριο το jb πολλα safe mode φοβαμαι πως απο την 4 και μετα δεν ειχαμε ποιοτικο jb αποκορυφωμα αυτο της 4.2.1!Πολλα προβληματα ασυμβατοτητας με προγραμματα απο το cydia...Δεν μου κανει sync τα gps(σπασμενα) προγραμματα το itunes και βγαζει ενα error ενω με αλλες σπασμενες δεν εχει προβλημα......μλκ μου που αναβαθμησα απο αυριο ξεκιναω downgrade στην 4.1 που το τηλ μου ηταν σε αρκετα καλη λειτουργια.

Προσοπικη αποψη με βαση αυτα που χρησιμοποιω εγω στο τηλ μου..
Ελπιζω το jb στην 4.3 να ειναι καλυτερο


Περίεργο! Νομίζω είσαι ο πρώτος που έχει τόσα θέματα και θα κάνει downgrade σε 4.1.

Πάντως αυτό που λες με τις ασυμβατότητες δεν είναι θέμα jailbreak, αλλά του οτι οι συγκεκριμένες app δεν έχουν αναβαθμιστεί για να δουλευουν σωστά.


Πες μας αν θέλεις σε ποια προγράμματα cydia έχεις βρει-υπάρχουν ασυμβατότητες για να το ξέρουμε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 07/02/2011 - 02:44

Και εμενα μετα απο καμμια ωριτσα δεν βλεπω προβλημα. Κατεβασα μονο sbsetings και ρεπο κλπ τα αφηνω για μετα που δεν θα χει τοση κινηση το cydia. Tωρα που λες για το σημα φιλε κανει και εμενα κατι σκαμπανεβασματα ψιλοπαραξενα αλλα μεσα στο σπιτι δεν το προσεχα ποτε να δω ποσες γραμμες ειχε . Αυριο που θα παω στη δουλεια θα το μελετησω. Παντως , wifi-3g δουλευουν καλα.
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#33   asdkostas

asdkostas

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:asdkostas

Δημοσίευση 07/02/2011 - 02:50

Περίεργο! Νομίζω είσαι ο πρώτος που έχει τόσα θέματα και θα κάνει downgrade σε 4.1.

Πάντως αυτό που λες με τις ασυμβατότητες δεν είναι θέμα jailbreak, αλλά του οτι οι συγκεκριμένες app δεν έχουν αναβαθμιστεί για να δουλευουν σωστά.


Πες μας αν θέλεις σε ποια προγράμματα cydia έχεις βρει-υπάρχουν ασυμβατότητες για να το ξέρουμε...

δεν λειτουργουν:weathericon,lockscreen clock hide,my3g(μου δημιουργησε το προβλημα παρακατω με το cydia

το cydia παρεδοσε πνευμα και δεν μου εμφανιζει τα installed και τα sources...αποτελεσμα να μην μπορω να κανω απεγκατασταση...το mobileme μετα το jb δεν λειτουργει δλδ δεν εντοπιζει το τηλ μου....

μακαρι εγω να ειμαι ο ατυχος και ολα να ναι καλα..

οτι αλλο παρατηρισω θα σας το γραψω

#34   Semelos

Semelos

    iPH Enthousiast

  • 539 μηνύματα
  • Twitter:@Semelos_T_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 07/02/2011 - 03:20

δεν λειτουργουν:weathericon,lockscreen clock hide,my3g(μου δημιουργησε το προβλημα παρακατω με το cydia

το cydia παρεδοσε πνευμα και δεν μου εμφανιζει τα installed και τα sources...αποτελεσμα να μην μπορω να κανω απεγκατασταση...το mobileme μετα το jb δεν λειτουργει δλδ δεν εντοπιζει το τηλ μου....

μακαρι εγω να ειμαι ο ατυχος και ολα να ναι καλα..

οτι αλλο παρατηρισω θα σας το γραψω


εχεις δικιο για τα installed και τα sources αλλα μην ανησυχεις. κλεισε το κινητο σου, ανοιξε το ξανα, μετα ανοιξε το cydia και ασ'το να κανει download και update μονο του για οση ωρα παρει. θα σου ξαναφορτωσει οτι ειχες. την επαθα και γω την πλακα και πηγα να το restoριασω απο την αρχη. ολα οκ!!!

#35   Alexkor

Alexkor

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:AlexI4

Δημοσίευση 07/02/2011 - 03:22

δεν λειτουργουν:weathericon,lockscreen clock hide,my3g(μου δημιουργησε το προβλημα παρακατω με το cydia

το cydia παρεδοσε πνευμα και δεν μου εμφανιζει τα installed και τα sources...αποτελεσμα να μην μπορω να κανω απεγκατασταση...το mobileme μετα το jb δεν λειτουργει δλδ δεν εντοπιζει το τηλ μου....


σε μενα παντως, που το εκανα jailbreak σημερα λέιτουργουν κ το mobile me και το lockscreen clock hide και το cydia δεν εχει κανενα προβλημα( προς το παρων τουλαχιστον)

#36   spiderdim

spiderdim

    iPH Contributor

  • 1.068 μηνύματα
  • Twitter:@Abatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/02/2011 - 04:26

Μετα απο 12 ώρες όλα είναι κομπλε!!!

#37   LiKBeAsT

LiKBeAsT

    iPH Member

  • 232 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/02/2011 - 12:40

το cydia παρεδοσε πνευμα και δεν μου εμφανιζει τα installed και τα sources...αποτελεσμα να μην μπορω να κανω απεγκατασταση...το mobileme μετα το jb δεν λειτουργει δλδ δεν εντοπιζει το τηλ μου....

μακαρι εγω να ειμαι ο ατυχος και ολα να ναι καλα..

οτι αλλο παρατηρισω θα σας το γραψω


Αυτό με το cydia μου είχε συμβει και εμενα στην 4.1 και νόμιζα πως θα πήγαινα για restore, αλλα τελικά έστρωσε. Μην ανησυχείς!

#38   vasilakis

vasilakis

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 07/02/2011 - 12:44

όλα κάλα από μένα σε iphone 4 .......repos cydia apps όλα δουλεύουν ρολόι!

#39   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2011 - 14:39

Δεν υπάρχει πλέον το yourtube κ το σήμα μου είναι στη μια γραμμή συνέχεια όμως!!!!



Έλλειψη σήματος μάγκες! Μόνο μια γραμμη



και εμενα προβλημα με το σημα.πρεπει να φταιει το iphonedelivery.γιατι το μεσημερι που το εβαλα παλι σημα γιοκ και μολις το εσβησα επανηλ8ε κανονικα.τωρα ομως πηγα να το ξαναβαλω και υστερα απο ματαιες προσπαθειες να ξαναβρω σημα αναγκαζομαι να κανω restore 2.00 το βραδυ γιατι το θελω το γ@μωτηλεφωνο το πρωι στη δουλεια!!!!γκρρρρρρρρρρ

\

Εγώ σήμα είμαι τούμπανο, ίσως φταίει το ότι έχω 3gs ενώ εσείς οι 2 4άρια

#40   Ninja10R

Ninja10R

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 07/02/2011 - 15:20

iPhone 4, όλα καλά. Εχω φορτώσει όλα τα πράγματα που δούλευα και στην 4.1 (πολλά ...) και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με κανένα, ούτε φυσικά και με το σήμα (έχω και iphonedelivery).

#41   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 07/02/2011 - 15:22

μετα το iblacklist και ειδικα την αναφορα παραδοσης επανεκκίνηση
οπως και δηποτε

#42   fantomduck

fantomduck

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/02/2011 - 20:49

Καλησπέρα,

Μπορεί να μου επιβεβαιώσει κάποιος ότι του δουλέυουν τα in-app purchases? είχα το bria και τον G729 codec, αλλά ενώ κατεβάζω κανονικά την εφαρμογή δεν μπορώ να ξανακατεβάσω τον g729 codec και γενικότερα οποιοδήποτε in-app purchase. Μου εμφανίζονται όλα γκρι. Στο 4.1 με limerain δούλευε κανονικά. Κάπου διάβασα οτι φταίει το appsync το οποίο ξύλωσα αλλά και πάλι τίποτε. Αν μπορει κάποιος με 4.2.1 JB να δοκιμάσει και να μου πει.


ευχαριστώ,

E.D

#43   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 07/02/2011 - 23:15

Παιδιά καλησπέρα.Εγώ έκανα το jailbreak πάω να εγκαταστήσω το cydia και αφού το φτάνει στο 47% γράφει installing και μετά το κινητό κολάει και δεν κάνει τίποτα.Tι μπορεί να φταίει? :blush: :blush:

#44   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/02/2011 - 23:17

Παιδιά καλησπέρα.Εγώ έκανα το jailbreak πάω να εγκαταστήσω το cydia και αφού το φτάνει στο 47% γράφει installing και μετά το κινητό κολάει και δεν κάνει τίποτα.Tι μπορεί να φταίει? :blush: :blush:



Πολυ πιθανόν κάτι δεν μπήκε σωστά ξανακαντα απο την αρχή όλα....

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#45   panagiotisspu

panagiotisspu

    iPH Contributor

  • 1.110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:http://adf.ly/WdIoA

Δημοσίευση 07/02/2011 - 23:20

εγω ειμαι κομπλε μετα 36 ωρες λειτουργιας καλυτερα και απο πριν δουλευει...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες