Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

LED Machines V 3.3 - Επίσημο Thread


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
114 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   GR1337

GR1337

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2011 - 16:28

Εγώ έχω δηλώσει ξανά μεγάλος fan της εφαρμογής και χαίρομαι που κάποιοι έλληνες βγάζουν πραγματικά καλές και δουλεμένες εφαρμογές και όχι αρπαχτές.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   ironsienna

ironsienna

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2011 - 16:32

το οποιο να το απενεργοποιειτε οταν πατε σε μαγαζι για να χορευψετε

συγγνωμη για το offtopic λλα δεν κρατηθηκα..:)
παρα πολυ καλη η εφαρμογη σου


Ή το αντίθετο..
Να κι ενα tip: Όταν η μουσική είναι πολύ δυνατά, το LEDακι μετατρέπεται σε strobe που αναβοσβήνει ανάλογα με το beat της μουσικής.. ;)

Έχω ενσωματώσει μια ρουτίνα που ελέγχει το background noise και εαν βρίσκει πολλές μεταλλάξεις ανα δευτερόλεπτο, μετατρέπει το LEDακι σε strobe. Εαν to background noise ειναι ομογενοποιημένο (π.χ. μεσα σε αεροπλάνο), τότε φιλτράρει όσο γίνεται τον ήχο, προσπαθώντας να ελενξει παλαμάκια..

Είπες τίποτα?? :P

#18   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 08/02/2011 - 16:34

Από τα καλύτερα και πιο χρήσιμα app, μερικές φορές βέβαια μου έχει σπάσει τα νεύρα γιατί καταλάθος ενώ προσπαθώ να φωτίσω κάτι πατάω ασυναίσθητα την οθόνη και μπαίνουν τα άλλα feature της εφαρμογής στο προσκήνιο, αλλά τα λεφτά του σίγουρα τα άξιζε.

ΥΓ. Το interface της εφαρμογής ίσως είναι από τα πιο όμορφα που κυκλοφορούν στο appstore.

#19   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1.134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2011 - 16:35

:blink: :blink: :blink:
εγω ουτε να το σκεφτω δνε θα μπρουσα οχι να το δημιουργησω κιολας..μπραβο και παλι μπραβο..

#20   ironsienna

ironsienna

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2011 - 16:37

Από τα καλύτερα και πιο χρήσιμα app, μερικές φορές βέβαια μου έχει σπάσει τα νεύρα γιατί καταλάθος ενώ προσπαθώ να φωτίσω κάτι πατάω ασυναίσθητα την οθόνη και μπαίνουν τα άλλα feature της εφαρμογής στο προσκήνιο, αλλά τα λεφτά του σίγουρα τα άξιζε.

ΥΓ. Το interface της εφαρμογής ίσως είναι από τα πιο όμορφα που κυκλοφορούν στο appstore.




Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.. Δεν θα έχεις πια τέτοια προβλήματα με την έκδοση 3.3 Έχω αφιερώσει πάνω απο 300 ώρες διορθώνοντας αυτά τα ενοχλητικά προβληματάκια που αναφέρεις.. Είμαι σίγουρος ότι θα σου αρέσει.

#21   ironsienna

ironsienna

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2011 - 16:41

Εγώ έχω δηλώσει ξανά μεγάλος fan της εφαρμογής και χαίρομαι που κάποιοι έλληνες βγάζουν πραγματικά καλές και δουλεμένες εφαρμογές και όχι αρπαχτές.


Ευχαριστώ φίλε μου για τα καλά σου λόγια :) Εαν σου αρέσει αυτό που κάνεις και το κάνεις όχι μόνο για τα χρήματα, τότε καταφέρνεις πολλά. Είναι φοβερή η αίσθηση να ξέρεις ότι κάπου 10000 άτομα σε όλο τον κόσμο χρησιμοποιούν την εφαρμογή σου και να παίρνεις ενα email καθε τόσο απο εναν άγνωστο να σου λέει ότι του αρέσει..

#22   ironsienna

ironsienna

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2011 - 18:14

Η εφαρμογή είναι in review! Συνήθως χρειάζεται μια μέρα για να εγκριθεί! Οπότε αύριο πιστεύω θα είναι διαθέσιμο το update στο iTines Store. Αύριο τέτοια ώρα (6 ώρα Ελλάδας) θα δώσω 15 κουπόνια να το κατεβάσετε δωρεάν. Οπότε έχετε τον νού σας!! Επίσης θα της κατεβάσω την τιμή πάλι στο 1.69.

Ευχαριστώ ξανά θερμά όλους τους φίλους μου εδώ στο forum :)

Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: ironsienna, 23/02/2011 - 18:17


#23   mikroulis86

mikroulis86

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:egom00

Δημοσίευση 23/02/2011 - 18:16

Ευχάριστα νέα.από τις λίγες εφαρμογές που δεν βγαίνει από το κινητό μου ;)

#24   vidalis

vidalis

    iPH Member

  • 314 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:vidalis

Δημοσίευση 23/02/2011 - 18:51

μου αρέσει πάρα πολύ και σίγουρα 8α είναι κορυφαίο ώμος δεν φορτώνει στο ipod touch μου και το θέλω πολύ .

#25   ironsienna

ironsienna

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2011 - 18:59

μου αρέσει πάρα πολύ και σίγουρα 8α είναι κορυφαίο ώμος δεν φορτώνει στο ipod touch μου και το θέλω πολύ .


Ερχεται κι αυτο φίλε μου ;)

#26   ironsienna

ironsienna

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2011 - 19:11

Η εφαρμογή είναι πλήρως εξελληνισμένη! (εκτός από τα tooltips στην αρχή) Επίσης έχω βάλει πολλές λεπτομέρειες, όπως indicator light όταν βάζετε νέο alarm.

Εάν βρείτε κανένα ορθογραφικό λάθος πέστε μου να το διορθώσω! Μου έχει φάει η Αγγλία την ορθογραφία, τόσα χρόνια εδώ πέρα..

Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: ironsienna, 23/02/2011 - 19:12


#27   ironsienna

ironsienna

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/02/2011 - 15:37

Χμμμ.. ακόμα περιμένω για να γίνει η έγκριση.. Είναι αρκετά περίεργο το γεγονός ότι το app έχει status: in review για περισσότερο από δυο μέρες τώρα Συνήθως εγκρίνεται το πολύ σε μια μέρα από την ώρα που είναι in review Τι στο καλό του κάνει ο reviewer!!! Είχα πει ότι θα δώσω τα promos σήμερα στις 6 αλλά απ οτι φαίνεται παίζει να μην είναι ακόμα έτοιμο εκείνη την ωρα… Θα πρέπει να το αναβάλουμε λοιπόν για κάποια στιγμή αύριο η μεθαύριο, όταν θα έχει πια εγκριθεί. Θα σας ενημερώσω εκ των προτέρων.. Συγνώμη για το λάθος, φαίνεται ότι με συνεπήρε λίγο ο ενθουσιασμός μου!!!

#28   ironsienna

ironsienna

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/02/2011 - 01:53

Αχ.. απορρίφθηκε τελικά Και ο λογος είναι ότι σε μια γραμμή από τις 20810 γραμμές του κώδικα χρησιμοποίησα (χωρίς καν να το καταλάβω) undocumented API την ώρα που φορτώνω την εικόνα απο την βιβλιοθήκη σαν background.

Αντι γι αυτο:
NSData *data = [NSData dataWithContentsOfFile:WallpaperPath];
UIImage *img = [[UIImage alloc] initWithData:data cache:0];

Επρεπε να γραψω αυτο:
NSData *data = [NSData dataWithContentsOfFile:WallpaperPath];
UIImage *img = [[UIImage alloc] initWithData:data];


Εννοειται οτι την ξανα-ανεβασα αμεσως, μιας και η αλλαγη ηταν απλα μια λεξη, αλλα θα πρεπει να περιμενουμε αλλη μια εβδομαδα τουλαχιστον..

#29   ironsienna

ironsienna

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/03/2011 - 07:26

Η νέα έκδοση είναι (επιτέλους!) διαθέσιμη στο app store!! Ναι τα έχω τα promos!! Θα κάνω post τα κουπόνια στις 3:30 το μεσημέρι σε αυτο το thread!! Δεν θα κανω διαγωνισμό, οπότε εαν θέλετε ένα και ειστε εδω στις 3:30, το πιθανότερο ειναι να το αποκτήσετε :)

Να και ενα βιντεακι με το πως δουλεύει το ρολόι και το ξυπνητήρι!

Ευχαριστώ θερμά και μεσα απο την καρδιά μου ολους τους φιλους που με υποστήριξαν!



#30   stratigos

stratigos

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 04/03/2011 - 09:43

Καλημέρα!
Καταρχάς να σου πω τα συγχαρητήρια μου για άλλη μια φορά! Καταπληκτική δουλειά!
Έκανα την αναβάθμιση στην 3.3 και παρατήρησα το εξής και όφειλα να σε ενημερώσω!
Μπαίνοντας μέσα στο ξυπνητήρι μου "άνοιξε" κάπως στραβά κρύβοντας κάποια κουμπιά, αλλά πηγαίνοντας σε ένα μενού πίσω και μπαίνοντας και πάλι μέσα στο ξυπνητήρι το διορθώνει.
Έχω iPhone 4 με IOS 4.2.1.


Συγχαρητήρια και πάλι!

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες