Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με 4.2.1 και battery usage


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
161 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/02/2011 - 14:18

ρε παιδια και εμενα σημερα το πρωι και ενω το ειχα βαλει πο χθες βραδυ στην φορτιση ηταν στο 92% κολλημένο ???


και εγω εχω θεμα με την μπαταρια ...
αλλα και εγω εκανα setup as new και μετα το JB και απο Cydia εκανα restore from backup


λετε να φταει αυτο ???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 09/02/2011 - 14:25

ρε παιδια και εμενα σημερα το πρωι και ενω το ειχα βαλει πο χθες βραδυ στην φορτιση ηταν στο 92% κολλημένο ???


και εγω εχω θεμα με την μπαταρια ...
αλλα και εγω εκανα setup as new και μετα το JB και απο Cydia εκανα restore from backup


λετε να φταει αυτο ???

Ίσως. Κι εμένα χθες βράδυ έγραφε 93% στη φόρτιση και μετά από 5 λεπτά κοίταξα ξανά και έλεγε 100%. Πραγματικά δε ξέρω τι παίζει.

#18   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 09/02/2011 - 14:30

φιλε μου μην αγχωνεσαι δεν φταιει το jb. ειναι bug Της 4.2 κ μου το εβγαζε εμενα και με καθαρο τηλεφωνο. θα σου πω κατι που δοκιμασα εγω κ μου επιασε. λοιπον πριν κανεις restore κλπ κανε αυτο: ανοιξε δεδομενα κ 3G, μπες στο σαφαρι κ ανοιξε μια τυχαια σελιδα. μολις φορτωσει κλεισε παλι δεδομενα κ 3G κ πες μου τι εγινε. το δοκιμασα 2 φορες εγω αυτο κ μου επιασε κ τις 2. συμπτωση; μπορει αλλα δε χανεις τιποτα να δοκιμασεις.

#19   tolistr

tolistr

    iPH Enthousiast

  • 416 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/02/2011 - 14:32

Ό,τι είχα και πριν έχω.και στην 4.1 ειχα j/b και τωρα εχω τα πακετα που ειχα και τοτε και ακομη λιγοτερα τωρα. Απλά πχ χθες με το που το εβγαλα απ τη πριζα επεσα για υπνο και το πρωι ειχα 84%. Και usage=standby=8 ώρες κατι που δεν ειναι λογικο γιατι δε το ακουμπησα κεν. Αυτο με παραξενευει μαλλον θα κανω καθαρο restore.

Το ιδιο παρατήρησα και εγώ σήμερα στο iphone 4 που έχω,έκανα Setup As New και μετά jailbreak,
και φυσικά έβαλα τα ίδια πακέτα από το Cydia που ειχα στην 4.1.
Η μπαταρία μου από 100% χθες το βράδυ που το φόρτισα,σήμερα το πρωί είχε πέσει στο 85% μόνο με τα Data ανοικτά,
σε αντίθεση με την 4.1,πάλι με τα Data μόνο ανοικτά,έπεφτε στο 98-99%.

#20   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 09/02/2011 - 14:38

φιλε μου μην αγχωνεσαι δεν φταιει το jb. ειναι bug Της 4.2 κ μου το εβγαζε εμενα και με καθαρο τηλεφωνο. θα σου πω κατι που δοκιμασα εγω κ μου επιασε. λοιπον πριν κανεις restore κλπ κανε αυτο: ανοιξε δεδομενα κ 3G, μπες στο σαφαρι κ ανοιξε μια τυχαια σελιδα. μολις φορτωσει κλεισε παλι δεδομενα κ 3G κ πες μου τι εγινε. το δοκιμασα 2 φορες εγω αυτο κ μου επιασε κ τις 2. συμπτωση; μπορει αλλα δε χανεις τιποτα να δοκιμασεις.


Το δοκίμασα αλλά δεν έγινε κάτι..

Με ένα γρήγορο googlάρισμα είδα πως κι άλλοι είχαν το ίδιο πρόβλημα και λύθηκε επαναλαμβάνοντας το j/b με την RC 5 b4. Μάλλον αυτό θα κάνω.

#21   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 09/02/2011 - 14:40

Το δοκίμασα αλλά δεν έγινε κάτι..

Με ένα γρήγορο googlάρισμα είδα πως κι άλλοι είχαν το ίδιο πρόβλημα και λύθηκε επαναλαμβάνοντας το j/b με την RC 5 b4. Μάλλον αυτό θα κάνω.

ελπιζω να μη χρησιμοποιουσες το κινητο οσο περιμενες αυτοι οι δυο χρονοι να διαφοροποιηθουν ετσι;

#22   tolistr

tolistr

    iPH Enthousiast

  • 416 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/02/2011 - 14:54

Το δοκίμασα αλλά δεν έγινε κάτι..

Με ένα γρήγορο googlάρισμα είδα πως κι άλλοι είχαν το ίδιο πρόβλημα και λύθηκε επαναλαμβάνοντας το j/b με την RC 5 b4. Μάλλον αυτό θα κάνω.

Μάλλον για αυτό μας βλέπω φίλε μου!!!
Εγώ ξεκινάω.....

#23   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 09/02/2011 - 15:01

ελπιζω να μη χρησιμοποιουσες το κινητο οσο περιμενες αυτοι οι δυο χρονοι να διαφοροποιηθουν ετσι;

Όχι, σίγουρα. Και πάλι τα ίδια.


Μάλλον για αυτό μας βλέπω φίλε μου!!!
Εγώ ξεκινάω.....

Κι εγώ! Λογικά θα αργήσω γιατί θα του βάλω να περάσει περίπου 20 GB μουσικής αφού τα στήσω όλα. Αν τελειώσεις πιο γρήγορα γράψει τα αποτελέσματα εδώ για να δω τι θα γίνει

#24   tolistr

tolistr

    iPH Enthousiast

  • 416 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/02/2011 - 15:11

Και να τελειώσω,που δεν το βλέπω,180 ipa και 40 Cydia Prog.,
πρέπει να το φορτίσω και να το τεσταρω μια δυο μέρες.
Καλό είναι να τεσταρεις το κινητό μια-δυο μέρες και όταν έχεις τελειώσει με τις εγκαταστάσεις προγραμμάτων,μουσικής κτλ. χρησιμοποιώντας το στην καθημερινή σου χρήση,έτσι μόνο θα είσαι σίγουρος για τα αποτελέσματα.

#25   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 09/02/2011 - 15:13

Έχεις δίκιο. Απλά το πλέον ενδεικτικό (στη περίπτωση μου τουλάχιστον) ήταν τα timers στo settings και το ότι μετά από 8 ώρες ΜΟΝΟ αναμονής έπφτε 15% :Ρ

#26   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/02/2011 - 15:20

Έχεις δίκιο. Απλά το πλέον ενδεικτικό (στη περίπτωση μου τουλάχιστον) ήταν τα timers στo settings και το ότι μετά από 8 ώρες ΜΟΝΟ αναμονής έπφτε 15% :Ρ

φιλε αν τελειωσεις και δουλεψει κανονικα πεσ μας και εμας που δεν εχουμε κανει ακομα update να δουμε αν θα το κανουμε.

#27   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 09/02/2011 - 15:33

Θα γράψω εδώ. Προς το παρόν έγινε set up as new και j/b με RC5 b4 χωρίς κανένα πρόβλημα. Θα κάνω μια πλήρη φόρτιση, θα το αφήσω λίγο και θα τσεκάρω ποσοστό μπαταρίας, timers κλπ. Θα το γράψω εδώ για να ξέρει όποιος ενδιαφέρεται τι παίζει. Αν πάει καλά έτσι, λέω να κάνω restore from backup να τελειώνουμε (και να δω μήπως αυτό έκανε κάποιο conflict).

#28   tolistr

tolistr

    iPH Enthousiast

  • 416 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/02/2011 - 15:37

Θα γράψω εδώ. Προς το παρόν έγινε set up as new και j/b με RC5 b4 χωρίς κανένα πρόβλημα. Θα κάνω μια πλήρη φόρτιση, θα το αφήσω λίγο και θα τσεκάρω ποσοστό μπαταρίας, timers κλπ. Θα το γράψω εδώ για να ξέρει όποιος ενδιαφέρεται τι παίζει. Αν πάει καλά έτσι, λέω να κάνω restore from backup να τελειώνουμε (και να δω μήπως αυτό έκανε κάποιο conflict).

Καλύτερα να κάνεις Setup As New,
δεν ειναι σίγουρο οτι έφταιγε το jailbreak.

#29   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 09/02/2011 - 15:40

Έγινε ήδη set up as new. Προβλέπω να τα μεταφέρω όλα χειροκίνητα λοιπόν δυστυχώς

#30   Semelos

Semelos

    iPH Enthousiast

  • 539 μηνύματα
  • Twitter:@Semelos_T_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 09/02/2011 - 16:02

Καλησπερα σε ολους. Λοιπον στις 4 τα ξημερωμτα ειχα μπαταρια 38 % και στη 1 σημερα το μεσημερι ειχα 15% και δεν εχω πολλα πραγματα εγκατεστημενα και τιποτα ανοιχτο (wi-fi, 3g, push κτλ) μονο τα data.
Σιγουρα κατι παιζει, δεν μπορει σε κατασταση αναμονης 9 ωρων να επεσε η μπαταρια 23%.
Το μονο που εχω ειναι iphonedelivery και 5-dock icons. λετε να επηρρεαζεται απο αυτα τα δύο;
Μου προτείνεται greenpoison rc5 b4;
Και το ειχα κανει και set up as new.

Τελευταία επεξεργασία από: Semelos, 09/02/2011 - 16:03


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες