Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Τελικά τι είναι αυτό το Jailbreak;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
109 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 16:07

Εμένα αυτο που με εξόργισε .. Είναι ότι σε topic έλληνα developer ζητούσε κάποιο Μελος πως θα την βρει cracked έλεος δηλαδή .. Το θράσος μερικές φορές δεν έχει όρια .. Και κει εμείς οφείλουμε να τα βάλουμε..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/02/2011 - 16:07

υπαρχουν ομως ατομα Λευτέρη μου που μονο σπασμενες εφαρμογες και παιχνιδια εχουν στο κινητο τους.
αυτους προσπαθω να ευαισθητοποιήσω εγω.


Γιατι δυστυχώς αυτη είναι η νοοτροπία του Έλληνα. Πως θα τη βγάλει στο τσάμπα. Ένα μεγάλο ποσοστό έχει συνδέσει τον όρο Jailbreak με το "τσάμπα".. Δεν είναι έτσι. Και δεν ξέρω, αν τελικα θα αλλάξει όλο αυτό..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#18   Hidalgo

Hidalgo

    iPH Contributor

  • 1.344 μηνύματα
  • Twitter:@Lkatsougris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:Montecristo(LK)

Δημοσίευση 10/02/2011 - 16:10

Γιατι δυστυχώς αυτη είναι η νοοτροπία του Έλληνα. Πως θα τη βγάλει στο τσάμπα. Ένα μεγάλο ποσοστό έχει συνδέσει τον όρο Jailbreak με το "τσάμπα".. Δεν είναι έτσι. Και δεν ξέρω, αν τελικα θα αλλάξει όλο αυτό..

το jailbreak το μονο κακο που κανει ειναι να σου δινει αυτη τη δυνατοτητα(pay or crack) γι'αυτο και δε θα σταματησει τουλαχιστον στο προσεχες μελλον!

My life's goal is only to fight


#19   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 10/02/2011 - 16:11

δεν συμφωνω λευτερη παρασυμφωνω.
αλλα το θεμα ειναι το κανει ο καθενας μας προσωπικα. αν καποιος θελει σπασμενα σπασμενα οκ δεν θα τον κρινω.
εγω θα το αγορασω. το masks το δοκιμασα. δεν μου κανει δεν το χρειαζομαι γεια χαρα τελειωσε.
το camera κατι του ιδιου το αγορασα. μου αρεσε και το βρισκω και χρησιμο για να καταγραφω την καμπινα του ταξι.
δεν το κανω γιατι δεν ειναι νομιμο αλλα θα το ψαξω.

#20   gdal

gdal

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 10/02/2011 - 16:12

υπαρχουν ομως ατομα Λευτέρη μου που μονο σπασμενες εφαρμογες και παιχνιδια εχουν στο κινητο τους.
αυτους προσπαθω να ευαισθητοποιήσω εγω.



Αγαπητε Γεωργιε, συμφωνω 10000% μαζι σου σε οσα λες, διαβαζοντας το ποστ σου και τη μικρη αναδρομη που κανεις! Η ενσταση μου ειναι μια μοναχα μια, που λεει και το ασμα! Οποιο δίκιο εχεις το χάνεις δυστυχως χαρακτηρίζοντας σε πολλα σου posts (σε παρακολουθω και σε θεωρω απο τους πιο αξιοπιστους εδω μεσα) καποιους users ως ''τζαμπατζιδες'' επειδη ''κατεβαζουν'' σπασμενα appz! δεν θα σου πω πως εγω προσωπικα θιγομαι, για να μην ξεκινησουμε αλλο chain-post και παει μακρια η βαλιτσα.. ασε να τους κρινει το δικαστηριο με ή χωρις ''...''. αυτο που θελω να πω και θα κλεισω να μη σε κουραζω ειναι πως εδω εισαι, ειμαι, ειμαστε για να βοηθαμε και να λυνω/λυνεις/λυνουμε αποριες. παραθετω τη προσωπικη αποψη/γνωμη και οχι τη κριση μου σε καποιον συγκεκριμενο user Που στο κατω κατω της γραφης δεν τον γνωριζω και ουτε που θα τον ''αντιμετωπισω'' ποτε face 2 face...

παντα φιλικα Γεωργιε, Γιωργος.

#21   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 10/02/2011 - 16:14

το jailbreak το μονο κακο που κανει ειναι να σου δινει αυτη τη δυνατοτητα(pay or crack) γι'αυτο και δε θα σταματησει τουλαχιστον στο προσεχες μελλον!

δεν θα ευχομουν να σταματησει το jb γιατι εχθρος του καλου το καλυτερο.
αλλα θα μπορουσε ο shaurik να μην επιτρεπει τα repos με σπασμενες εφαρμογες.
ή να εδινε μια περιοδο trial καθε τι που ειναι επι πληρωμη στο cydia.
ρε παιδια εδω βλεπεις στα μαγαζακια tweak σπασμενα που ειναι γνησια δωρεαν.
η παρανοια

#22   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/02/2011 - 16:15

θα μπορουσε ο shaurik να μην επιτρεπει τα repos με σπασμενες εφαρμογες.
ή να εδινε μια περιοδο trial καθε τι που ειναι επι πληρωμη στο cydia.


Ξέρεις πολύ καλά οτι αυτο δεν θα γίνει ποτε.. Για προφανείς λόγους..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#23   Hidalgo

Hidalgo

    iPH Contributor

  • 1.344 μηνύματα
  • Twitter:@Lkatsougris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:Montecristo(LK)

Δημοσίευση 10/02/2011 - 16:17

δεν συμφωνω λευτερη παρασυμφωνω.
αλλα το θεμα ειναι το κανει ο καθενας μας προσωπικα. αν καποιος θελει σπασμενα σπασμενα οκ δεν θα τον κρινω.
εγω θα το αγορασω. το masks το δοκιμασα. δεν μου κανει δεν το χρειαζομαι γεια χαρα τελειωσε.
το camera κατι του ιδιου το αγορασα. μου αρεσε και το βρισκω και χρησιμο για να καταγραφω την καμπινα του ταξι.
δεν το κανω γιατι δεν ειναι νομιμο αλλα θα το ψαξω.

Χωρις να θελω να σε θιξω φιλε μου(δεν εχω λογο)...
Φανταζομαι οτι οι ανθρωποι του κοντινου σου περιβαλλοντος(συγγενεις,φιλοι ξερουν οτι αγοραζεις εφαρμογες για την συσκευη σου ενω υπαρχει η δυνατοτητα του "τσαμπα" χωρις να σου το λενε,ξερεις ποσοι μπορει να σε θεωρουν κοροιδο?
Μπορει να μην ισχυει κατι τετοιο και συγγνωμη...
απλα θελω να σου πω πως καθενας διαφυλασσει το συμφερον του!

My life's goal is only to fight


#24   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 10/02/2011 - 16:23

Παιδεια ωραια ειναι αυτα αλλα υπαρχουν και τεραστιες υπερβολες σε (μερικα θεματα)δλδ:δεν γινεται να σου λεει καποιος οτι με 70 ευρο περνεις ενα gps app και με τα ιδεια λεφτα περνεις τους ιδους χαχρτες και ολοκληρο μαραφετι μαζι!πρεπει να εχει μια διαφορα στην τιμη και διαφορα του κοστους κατασκευεις στης συσκευης gps!αυτοι σου λενε 70 μονο ο καχτης(app)και 70 ολοκληρο το σηστημα gps για το αμαξι!οπως και πολλες εφαρμογες στο cydia και στο app store ειναι υπερκοστολογιμενες!οπως ο φακος και αλλα πολλα που το πουλουσαν 0.70!μερικοι θα πητε οτι ειναι δυκιολογιες και οτι εκει παταω για να υποστηριξω την αντιθετη γνωμη απο εσας!γνωμη μου ειναι η σωστη κοστολογιση των apps Και καλο θα ηταν ενα 30ημερο trail!γτ γουρουνι στο σακι δεν παιζει!θα μπορουσα να σας πω κατι την θεωρια που ειχα ακουσει οτι δεινω 700 ευρο και θα πρεπει να δωσω και αλλα για να το κανω ετσι οπως θελω!για μενα ολα ειναι καλοδεχουμενα και οτι ουσταρει κανει ο καθενας με το παπαρι του! :P μια ερωτηση και σορυ για ολο το off topic!δοκιμαζεται μια app Που ειναι θεικη σε crack Μορφη και το κοστος της ειναι 20 ευρο!σας παει καρδια να διαγραψεται την crack app?εγω μονο gps Προγρραμμα δεν αγοραζω για τον παραπανω λογο που ανεφαιρα!αυτααα.....

#25   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 16:26

Δεν είναι κορόιδο όποιος δε κλέβει το κόπο του άλλου! Κι εγώ έχω αγοράσει πολλές εφαρμογές και αν πάθουν κάτι ή δε δουλέψουν ή θες υποστήριξη έχεις τη δυνατότητα να τη ζητήσεις!
Πάντως αν θές σοβαρά μια εφαρμογή την αγοράζεις και οι τιμές δεν είναι και τόσο απαγορευτικές....1ευρώ?

#26   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 10/02/2011 - 16:26

Παιδεια ωραια ειναι αυτα αλλα υπαρχουν και τεραστιες υπερβολες σε (μερικα θεματα)δλδ:δεν γινεται να σου λεει καποιος οτι με 70 ευρο περνεις ενα gps app και με τα ιδεια λεφτα περνεις τους ιδους χαχρτες και ολοκληρο μαραφετι μαζι!πρεπει να εχει μια διαφορα στην τιμη και διαφορα του κοστους κατασκευεις στης συσκευης gps!αυτοι σου λενε 70 μονο ο καχτης(app)και 70 ολοκληρο το σηστημα gps για το αμαξι!οπως και πολλες εφαρμογες στο cydia και στο app store ειναι υπερκοστολογιμενες!οπως ο φακος και αλλα πολλα που το πουλουσαν 0.70!μερικοι θα πητε οτι ειναι δυκιολογιες και οτι εκει παταω για να υποστηριξω την αντιθετη γνωμη απο εσας!γνωμη μου ειναι η σωστη κοστολογιση των apps Και καλο θα ηταν ενα 30ημερο trail!γτ γουρουνι στο σακι δεν παιζει!θα μπορουσα να σας πω κατι την θεωρια που ειχα ακουσει οτι δεινω 700 ευρο και θα πρεπει να δωσω και αλλα για να το κανω ετσι οπως θελω!για μενα ολα ειναι καλοδεχουμενα και οτι ουσταρει κανει ο καθενας με το παπαρι του! :P μια ερωτηση και σορυ για ολο το off topic!δοκιμαζεται μια app Που ειναι θεικη σε crack Μορφη και το κοστος της ειναι 20 ευρο!σας παει καρδια να διαγραψεται την crack app?εγω μονο gps Προγρραμμα δεν αγοραζω για τον παραπανω λογο που ανεφαιρα!αυτααα.....

να ήξερες μονο ποση διαφορα εχει το να φτιαξεις το ιδιο προγραμμα για υπολογιστη για pda και για iphone.

#27   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 10/02/2011 - 16:29

να ήξερες μονο ποση διαφορα εχει το να φτιαξεις το ιδιο προγραμμα για υπολογιστη για pda και για iphone.

ναι ρε σι αλλα απο την μια αγοραζεις αερα με 70 ευρο και απο την αλλα αερα μεσα σε κουτι παλι 70 ευρο!ο κοπος που κανουν για να το διαμορφοσουν απο την μια συσκευη στην αλλη ειναι ισως με τα πλαστικα μερη του κλασικου gps???δεν το πιστευω!



στο ειπα πολι χυμα :P

Τελευταία επεξεργασία από: karpoutzidid, 10/02/2011 - 16:29


#28   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 10/02/2011 - 16:30

τα games ομως? σε σχεση με τα psp και τα αντιστοιχα δεν ειναι πολυ πολυ ποιο φθηνα? γενικα δεν ειναι τπτ στανταρ, νομιζω οτι απλα περπει να συμβηβαστεις (οχι οτι μπορεις να κανεις κατι αλλο) η να τα περνεις σπασμενα και στα @@ σου, εγω καταλαβενω και τις 2 αποψεις τους "τζαμπατζιδες" (ειμαι και εγω ενας απο αυτους) και τους εναντιων τον cracked apps ! ο καθενας κανει οτι γουσταρει δεν ειμαστε δικαστες ουτε μπορεις να αλλαξεις νοοτροποια σε καποιον μεσα απο τα ποστ σε 1 φορουμ

#29   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 10/02/2011 - 16:31

Χωρις να θελω να σε θιξω φιλε μου(δεν εχω λογο)...
Φανταζομαι οτι οι ανθρωποι του κοντινου σου περιβαλλοντος(συγγενεις,φιλοι ξερουν οτι αγοραζεις εφαρμογες για την συσκευη σου ενω υπαρχει η δυνατοτητα του "τσαμπα" χωρις να σου το λενε,ξερεις ποσοι μπορει να σε θεωρουν κοροιδο?
Μπορει να μην ισχυει κατι τετοιο και συγγνωμη...
απλα θελω να σου πω πως καθενας διαφυλασσει το συμφερον του!

αστους να λενε λευτερη. εγω ξερω οτι το τουμπανιασμενο κινητο μου δεν κρασσαρει ποτε.
εχω το κεφαλι μου ησυχο.
οπως λεει και ενας φιλος ποιο πανω μπορω ανετα να τους βρισω.
το εκανα και ζηταω τα λεφτα μου πισω για το ibluenova και το springclean. το ενα γιατι σταματησε η αναβαθμιση του και το αλλο γιατι κρασαρει αν και αγορασμενο. jb και περασμενο μονο αυτο και safemode μετα απο καθε respring.
αν το ειχα σπασμενο θα μου πεις δεν θα ενοιαζε θα το εβγαζα απλα. οκ ναι αλλα δεν ειναι αυτος ο λογος. αν πχ μου ειναι υπεραπαραιτητο? ευτυχως κανενα απο τα δυο δεν ειναι.

#30   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 10/02/2011 - 16:33

τα games ομως? σε σχεση με τα psp και τα αντιστοιχα δεν ειναι πολυ πολυ ποιο φθηνα? γενικα δεν ειναι τπτ στανταρ, νομιζω οτι απλα περπει να συμβηβαστεις (οχι οτι μπορεις να κανεις κατι αλλο) η να τα περνεις σπασμενα και στα @@ σου, εγω καταλαβενω και τις 2 αποψεις τους "τζαμπατζιδες" (ειμαι και εγω ενας απο αυτους) και τους εναντιων τον cracked apps ! ο καθενας κανει οτι γουσταρει δεν ειμαστε δικαστες ουτε μπορεις να αλλαξεις νοοτροποια σε καποιον μεσα απο τα ποστ σε 1 φορουμ

κατσε ρε σι!δλδ εσυ βλεπεις την ιδεια διαρκια σε ενα παιχνιδι του psp και την ειδια στο Iphone?ειναι πολυ μικροτερες οχι σε mb αλλα σε χρονο παιχνιδιου!νωμιζω οτι ειναι λογικο να ειναι πιο φθηνα :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες