Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Τελικά τι είναι αυτό το Jailbreak;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
109 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 10/02/2011 - 16:53

και εμενα μ'αρεσει η ιδεα go go go!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Hidalgo

Hidalgo

    iPH Contributor

  • 1.344 μηνύματα
  • Twitter:@Lkatsougris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:Montecristo(LK)

Δημοσίευση 10/02/2011 - 16:53

οκ θα το ξεκινησω!

My life's goal is only to fight


#48   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/02/2011 - 16:55

θα συμφωνήσω με το Γιώργο. Να δούμε μόνο ποσοστα, χωρίς Post..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#49   Hidalgo

Hidalgo

    iPH Contributor

  • 1.344 μηνύματα
  • Twitter:@Lkatsougris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:Montecristo(LK)

Δημοσίευση 10/02/2011 - 16:57

παιδια συγγνωμη ακυρο...πηγα να δημιουργησω αλλα μπερδευτηκα στη διδικασια!!! :(
οποιος μπορει ας τα δημιουργησει!!!
και παλι συγγνωμη!

My life's goal is only to fight


#50   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/02/2011 - 17:00

Το πρώτο υπάρχει ήδη.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#51   Acillatem

Acillatem

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 17:01

Να κάνω και εγώ με τη σειρά μου μια ερώτηση κάπως offtopic αλλά και κάπως σχετική;
Έχω το iphone μου όπως το αγόρασα χωρίς jailbreak προς το παρόν επειδή με καλύπτει έτσι αλλά θέλω να αγοράσω κάποιες εφαρμογές από το ελληνικό itune κατάστημα.. το θέμα είναι ότι στη δημιουργία του λογαριασμού μου δεν δεχότανε την κάρτα μου αφού δεν είναι ελληνική και έτσι έκανα account χωρίς πιστωτική... Οπότε η μόνη επιλογή που μου μένει τώρα είναι μέσω gift cards ή να κάνω πιστωτική στην Ελλάδα... Μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος που δεν βρήκα ακόμη και επίσης αν γνωρίζεται πως μπορώ να βρω στην Ελλάδα gift cards για να αγοράσω χωρίς να μου στείλει κάποιος στο mail μου σαν δώρο;
Τώρα θα σκεφτείτε που είναι το σχετικό με το topic, αλλά μπορεί για κάποιους που αντιμετωπίζουν παρόμοιο πρόβλημα να βρουν τη λύση μέσω cydia ή και να σκεφτούν και τα cracked...
Προσωπικά η άποψη μου είναι να αγοράζεις κάτι που θες έτσι ώστε αν εμφανιστεί κάποιο πρόβλημα να ξέρεις που να απευθυνθείς, γιατί για να το πουλά κάποιος κατά 99% δεν θα σου παρουσιάσει και κάποιο πρόβλημα..

#52   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 18:55

Πόσοι θα αγοράζετε το jailbreak ... Με κόστος απο 20€ εώς και 50€ .. Και Αν το αγοράζετε γιατί θα το κάνατε ;..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 10/02/2011 - 18:56


#53   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/02/2011 - 18:56

Κώστα μην ξύνεις πληγές..Θα φτάσουμε της 100 σελίδες..

ezgif_com_crop_2.gif


#54   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/02/2011 - 19:00

Απόψεις ζητάω Θανάση δεν ξυνω κάποια πληγή ..

#55   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/02/2011 - 19:03

it's ok εσύ ξέρεις :)

ezgif_com_crop_2.gif


#56   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/02/2011 - 19:18

Πόσοι θα αγοράζετε το jailbreak ... Με κόστος απο 20€ εώς και 50€ .. Και Αν το αγοράζετε γιατί θα το κάνατε ;..



Εγώ πάντως, αν δεν υπήρχε τρόπος να το κάνω δωρεάν, θα πλήρωνα ευχαρίστως 20-50€ για το jb, κυρίως για τα cracked apps, αλλά και για τις εφαρμογές του cydia !!

#57   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2011 - 00:52

Πόσο στοιχίζουν τα cracked apps που σου είναι χρήσιμα πραγματικά έχεις υπολογίσει αφαιροντας εφαρμογές gps που όντως κοστίζουν..

#58   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2011 - 01:00

ε οχι να πληρωνουμε και το jailbreak...(δυστυχως καποιοι την εχουν πατησει)

#59   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/02/2011 - 02:19

Θα μου επιτρέψετε να τοποθετηθώ και εγώ: έχετε αναρωτηθεί πόσοι απο τους κατόχους iPhone θα το ξαναγόραζαν εαν δεν υπήρχε η διαδικασία του Jailbreak; Εγώ προσωπικά όχι. Έχετε αναρωτηθεί πόσοι απο τους κατόχους iPhone θα το ξαναγόραζαν αλλά χωρίς να έχουν την δυνατότητα να κατεβάσουν όλο το AppStore κρακαρισμένο; Εγω προσωπικά όχι. Όλοι ξέρουμε οτι το iPhone είναι το ακριβότερο smartphone της αγοράς, παρ'ολα αυτά όλοι τρέχουμε να το πάρουμε. Γιατί όμως συμβαίνει αυτό: για την ποιότητά του; αν ήταν απο πλαστικό δηλαδή δεν θα το παίρναμε; τόσα χρόνια πώς το παίρναμε; για τη σταθερότητα και απλότητά του; και τα nokia σταθερά και απλά είναι, και το android σταθερό και απλό είναι(όχι σε τόσο βαθμό αλλά είναι). Άρα λοιπόν, γιατι αγοράζουμε iPhone; Μα γιατί συνδυάζει όλα τα παραπάνω αλλα και γιατί έχει ενα AppStore με εκατοντάδες χιλιάδες εφαρμογές. Οι τιμές των εφαρμογών ξεκινούν περίπου απο 1 ευρώ μέχρι και μερικές εκατοντάδες ευρώ. Πόσοι όμως έχουν τη δυνατότητα να αγοράσουν εφαρμογές απο το AppStore; Αν νομίζεις φίλε συμφορουμίτη ότι επειδή έχω iphone έχω και λεφτά στη πιστωτική μου είσαι γελασμένος. Γιατί; γιατι δεν θέλω να τη γεμίσω; και ξέρεις γιατί; γιατί θεωρώ ότι έχω προπληρώσει όλο το AppStore. Δίνοντας 660 ευρώ για να πάρω ενα iphone αποκτώ τηλέφωνο, παιχνιδομηχανή, gps και υπολογιστή. Δίνω 660 ευρώ και προσπαθώ κάνω απόσβεση χρησιμοποιώντας το όπως εγώ κρίνω οτι με συμφέρει.Αν ήταν αλλιώς και δεν υπήρχε τρόπος να κατεβάσω όλο το AppStore κρακαρισμένο, τότε θα χρειαζόμουν άλλα 150-200 ευρώ για εφαρμογές + θήκες,ζελατίνες κλπ θα έβγαινε περίπου ενα χιλιάρικο. 1000 ευρώ νομίζετε είναι αμελητέο ποσό; Ποιός θα το αγόραζε τότε; Σίγουρα πάντως, πολύ λιγότεροι απ'όσοι το έχουν τώρα. Θα αγοράζαμε με 200 ευρώ ενα nokia ή ενα φτηνό android, θα αγοράζαμε με 100 ευρώ ενα gps για πλοηγό και θα παίρναμε ένα psp με άλλα 200 ευρώ για παιχνίδια. Θα είμασταν όμορφοι και νόμιμοι με συνολικό μπάτζετ 500-600 ευρώ. Γι'αυτό ανέφερα προηγουμένος οτι θεωρώ οτι το AppStore το έχω προπληρώσει! Είτε μας αρέσει είτε όχι, πέιτε με τζαμπατζη, πείτε με Ελληνάρα, εγώ κοιτάζω τη τζέπη μου και αυτό που με εξυπηρετεί καλύτερα. Οι εταιρίες κοιτάζουν να βγάλουν χρήματα απο εμένα και εγώ να επωφεληθώ απο το προιόν που αγοράζω σε όσο το δυνατόν μεγαλύτερο βαθμό. Αυτο που συμβαίνει, το γνωρίζει η Apple και φυσικά θεωρώ οτι είναι υποκεινούμενο απο την ίδια. Αυτο το γεγονός άλλωστε θεωρώ οτι είναι και η επιτυχία του iPhone!

Τελευταία επεξεργασία από: Nikos123, 11/02/2011 - 02:21


#60   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/02/2011 - 08:24

Κάθε άποψη σεβαστή .. Αλλα να σου θέσω έναν προβληματισμό ..

Το παράνομο είναι παράνομο σε οποιαδήποτε μορφή ! Αυτο δεν αλλάζει .. Και εάν ήταν και ποινικό αδίκημα .. Θα υπήρχε διαφορετική συμπεριφορά .. Απέναντι στα cracked apps ..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες