Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Jailbroken or NOT


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
39 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Με η χωρις j/b

Με η χωρις j/b

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#16   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 10/02/2011 - 17:27

ισως εχεις δικιο, αλλα απο το 90% προσωπικα πιστευω (αν ειναι ακομα 90 γιατι πριν 2 χρονια ηταν τοσο) το 60% απο δαυτους δεν ξερουν τι ειναι jailbreak και αν ηξεραν οι περισοτεροι απο αυτους θα προχωραγαν σε jb, δεν το κανουν για κανενα αλλο λογο περα απο την αγνοια...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Mixalisgate7

Mixalisgate7

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/02/2011 - 17:28

το πως θα κατεβασεις μια σπασμενη εφαρμογη δεν κανεις κακο κανενος το να κλεβεις σαν ολους τουσ αλυτες που μασ κυβερνουν και αυτουσ που δεν μας κυβερνουν τα λεφτα του πολιτη αυτο ειναι μεγαλο κακο φιλε μου πιστευω να με πιανεις <_< :blink: 8) ....

#18   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 10/02/2011 - 17:28

και καλυτερα να παραμεινει στο 10% ωστε να μην ασχολειται η apple και ετσι να συνεχισουμε να κανουμε οτι θελουμε τις συσκευες μας...

σωστος!!!!!!!!!!!!

#19   Parasito

Parasito

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/06/2011 - 08:13

Λόγω το ότι είμαι πολύ νέος στην οικογένεια,το έχω ούτε μια εβδομάδα, δεν το έχω κάνει τίποτα ακόμα. Δεν ξέρω αν θα το κάνω στο μέλλον

#20   unforgiven

unforgiven

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/06/2011 - 10:26

Είχα κάνει και στην αρχή έβαλα μερικές σπασμένες εφαρμογές, κυρίως προγράμματα πλοήγησης, για να τα δοκιμάσω.
Μετά την αναβάθμιση δεν έκανα, γιατί:
-Δεν με ενδιαφέρουν οι σπασμένες εφαρμογές. Τα δωρεάν που δίνονται κατά καιρούς από το store με υπερκαλύπτουν, ιδίως σε παιχνίδια που παίζω λίγο.
-Έχω μάθει να πληρώνω ό,τι παίρνω. Και στο κάτω κάτω σπάνια μια εφαρμογή κοστίζει πάνω από ένα σουβλάκι. Δεν μου περισσεύουν, αλλά το θεωρώ ξεφτίλα.
-Συμβιβάστηκα με όσα δεν έχει το iPhone και δεν τα ψάχνω σε tweaks που παίζουν-δεν παίζουν και κάνουν restart.
-Δεν μου άρεσε το ότι είχα lag σε πολλές περιπτώσεις.
-Δεν έχω όρεξη να περνάω τα πάντα όποτε βγαίνει καινούρια έκδοση, και μάλιστα με περίπλοκους τρόπους.

#21   JIMYB3

JIMYB3

    iPH Enthousiast

  • 363 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimyb3

Δημοσίευση 02/06/2011 - 10:31

Από εμένα για την φράση "Και στο κάτω κάτω σπάνια μια εφαρμογή κοστίζει πάνω από ένα σουβλάκι."!!!

#22   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 02/06/2011 - 10:32

Είμαι στο 7,46%.

#23   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/06/2011 - 10:35

jailbreak και επιστροφή δεν υπάρχει

#24   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/06/2011 - 10:48

jailbreak απλα για να μας ανηκει η συσκευη και οχι να την ενοικιαζουμε

#25   Alexandros96

Alexandros96

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:DirtyS0cks

Δημοσίευση 02/06/2011 - 10:50

Παιδια εγω εχω jailbroken και το iphone μου και το ipod μου...
Προσπαθησα να το κρατησω "Clean" το iphone μου (δλδ χωρις jb) αλλα παιδια ειναι αδυνατο εφ οσων εχεις συνηθισει με j/b...

#26   Parasito

Parasito

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/06/2011 - 10:52

jailbreak απλα για να μας ανηκει η συσκευη και οχι να την ενοικιαζουμε


καλό...

#27   ANASTASISHELLAS

ANASTASISHELLAS

    iPH Member

  • 268 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/07/2011 - 15:07

jailbreak για παντα!!!

#28   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/07/2011 - 16:10

Δε νομίζω ότι χωρά συζήτηση το πόσο γυμνό είναι το iPhone χωρίς JB μια που απουσιάζουν πολλά αυτονόητα πράγματα ενώ μεγάλος αριθμός από tweaks διορθώνει επίσης αυτονόητα προβλήματα (πχ Hide SMS Keyboard για να μην έχεις 1/3 της οθόνης για να διαβάζεις τα SMS σου) τα οποία η Apple ΘΑ φέρει με το iOS 5 και αν. Τώρα από κεί και πέρα είνα προφανές ότι το JB φέρνει το χρήστη αντιμέτωπο με το καθαρά ηθικό δίλημμα cracked ή free. Το πως θα το αντιμετωπίσει ο καθένας είναι προφανώς δικό του θέμα αλλά σε κάθε περίπτωση το JB η συντριπτική πλειονότητα των χρηστών δεν το κάνει για να πάρει 2-3 παιχνιδάκια δωρεάν έχει πολύ πιο σημαντικά πράγματα να κερδίσει από το JB. Προφανώς λοιπόν το JB ανοίγει μια πύλη προς την "παρανομία" του cracked το αν θα τη διαβεί κανείς και κατα ποιόν τρόπο και για ποιο λόγο είναι μια συζήτηση με νομικές αλλά και φιλοσοφικές παραμέτρους και προεκτάσεις.

Γενικά θεωρώ ότι το JB έχει να κάνει καθαρά με το πως θέλει να βλέπει ο καθένας το κινητό του. Το iOS έκανε βήματα μπροστά και πιθανόν να συνεχίσει και έτσι το JB να προσφέρει όλο και λιγότερα "απαραίτητα" tweaks αλλά μέχρι τότε έχουμε πολύ δρόμο. Ώσπου να έρθει εκείνη η μέρα να το χαίρεται ο καθένας όπως του αρέσει και JB και καθαρό έχουν τη χάρη τους. Και ως γνωστόν "περί ορέξεως ουδείς λόγος".

Τελευταία επεξεργασία από: igogos, 24/07/2011 - 16:12


#29   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 24/07/2011 - 17:08

iPhone χωρις jailbreak ειναι ενα απλο κινιτο.. jailbreak με cracked apps για εμας τους μικρους που δεν εχουμε την δυνοτητα να αγοραζουμε


Εντελώς οξύμωρο. Ένας μικρός που δεν έχει την δυνατότητα να αγοράζει, δεν θα πρέπει καν να διαθέτει κινητό των εξακοσίων ευρώ. Η κατάσταση μου θυμίζει το σκηνικό με τον κλασσικό Ελληναρά με το αμάξι των εξήντα χιλιάδων ευρώ, που στραβώνει τα μούτρα του όταν είναι να δώσει 5 ευρώ στον παρκαρδόρο...

#30   ANASTASISHELLAS

ANASTASISHELLAS

    iPH Member

  • 268 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/07/2011 - 17:18

Εντελώς οξύμωρο. Ένας μικρός που δεν έχει την δυνατότητα να αγοράζει, δεν θα πρέπει καν να διαθέτει κινητό των εξακοσίων ευρώ. Η κατάσταση μου θυμίζει το σκηνικό με τον κλασσικό Ελληναρά με το αμάξι των εξήντα χιλιάδων ευρώ, που στραβώνει τα μούτρα του όταν είναι να δώσει 5 ευρώ στον παρκαρδόρο...

ναι καλα και εγω ειμαι ο σουπερμαν...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες