Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Jailbroken or NOT


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
39 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Με η χωρις j/b

Με η χωρις j/b

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#31   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 24/07/2011 - 17:20

Εντελώς οξύμωρο. Ένας μικρός που δεν έχει την δυνατότητα να αγοράζει, δεν θα πρέπει καν να διαθέτει κινητό των εξακοσίων ευρώ. Η κατάσταση μου θυμίζει το σκηνικό με τον κλασσικό Ελληναρά με το αμάξι των εξήντα χιλιάδων ευρώ, που στραβώνει τα μούτρα του όταν είναι να δώσει 5 ευρώ στον παρκαρδόρο...

779 για την ακρίβεια.. ;)

ναι καλα και εγω ειμαι ο σουπερμαν...

+1

Τελευταία επεξεργασία από: Agnwristos, 24/07/2011 - 17:21


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 24/07/2011 - 17:27

ναι καλα και εγω ειμαι ο σουπερμαν...


Το αν είσαι ή όχι ο Kal-El δεν μπορώ να το γνωρίζω (αν και με σχετική σιγουριά μπορώ να υποθέσω πως μάλλον δεν είσαι), αυτό όμως που σίγουρα γνωρίζω είναι πως κανείς "πιτσιρικάς" δεν διαθέτει από μόνος του χρήματα για να πάρει ένα iPhone. Προφανώς κάποιος άλλος ξηλώνεται. Και από τη στιγμή που κάποιος είναι πρόθυμος να δαπανήσει ένα μηνιάτικο για ένα κινητό τηλέφωνο το οποίο επιπλέον δεν θα χρησιμοποιήσει ο ίδιος, ή απροθυμία νόμιμης αγοράς εφαρμογών με κόστος υπό-υποπολλαπλάσιο απλά υποδηλώνει μια καταναλωτική νοοτροπία χαοτικής ασυνέπειας...

#33   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/07/2011 - 17:58

Ακριβώς αυτό!

Πάντως, θα ήταν χρήσιμο οι jailbreakers να γράψουν ποιά tweaks θεωρούν απαραίτητα και γιατί. Εγώ ας πούμε, με 340 και κάτι εφαρμογές στο iPhone μου, πολύ σπάνια νοιώθω ότι λείπει κάτι (ας πούμε θα μου άρεσε να κρύβεται με κάποιο κουμπί το πληκτρολόγιο στα μηνύματα για να μπορώ να βλέπω τί έγραψα), αλλά συνήθως δέν είναι κάτι σοβαρό. Τουλάχιστον όχι τόσο σοβαρό ώστε να ρισκάρω επανεκκινήσεις, lagάρισμα, και τρέξιμο κάθε φορά που βγαίνει κάποια καινούρια έκδοση (και βγαίνουν αρκετά συχνά).

#34   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/07/2011 - 17:59

Το αν είσαι ή όχι ο Kal-El δεν μπορώ να το γνωρίζω (αν και με σχετική σιγουριά μπορώ να υποθέσω πως μάλλον δεν είσαι), αυτό όμως που σίγουρα γνωρίζω είναι πως κανείς "πιτσιρικάς" δεν διαθέτει από μόνος του χρήματα για να πάρει ένα iPhone. Προφανώς κάποιος άλλος ξηλώνεται. Και από τη στιγμή που κάποιος είναι πρόθυμος να δαπανήσει ένα μηνιάτικο για ένα κινητό τηλέφωνο το οποίο επιπλέον δεν θα χρησιμοποιήσει ο ίδιος, ή απροθυμία νόμιμης αγοράς εφαρμογών με κόστος υπό-υποπολλαπλάσιο απλά υποδηλώνει μια καταναλωτική νοοτροπία χαοτικής ασυνέπειας...


Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο. Ειδικά όταν οι εφαρμογές δίνονται πλέον σε τόσο εξευτελιστικές τιμές, ειναι τουλάχιστον ευθυμο να ακούς ότι "πλήρωσα για το τηλέφωνο σιγά μην πληρώσω για τις εφαρμογές" ενω η πολυ απλή πραγματικότητα ειναι η ελληνική αρχη του όλα τσάμπα.

Σε σχέση με το JB τώρα, επειδή κι εγω προσωπικά συνεχώς το βάζω και το βγάζω έχω καταλήξει ότι επηρεάζει αρνητικά και την απόδοση, την διάρκεια της μπαταρίας, αλλα και την σταθερότητα του λειτουργικού. Κι επειδή προσωπικά τελικά το μονο που χρησιμοποιούσα ήταν το SB Settings είπα ότι δεν αξίζει τον κόπο, ας έχω μαμά λειτουργικό να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Να το πω με ένα παράδειγμα: αν είμαι JB θα ζω συνεχώς με το άγχος μη μπει κάτι κακόβουλο απο τα μύρια όσα εγκαθιστώ απο τα μαύρα repos και έχει απεριόριστη πρόσβαση σε όλα τα directories ακόμη και αυτο του 1Password.

#35   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 24/07/2011 - 18:26

Jb δεν σημαίνει cracked
Νομίζω μπορείτε να καταλάβετε που πήγε η ψήφος μου

#36   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 24/07/2011 - 18:30

Εγώ πάλι, αν και αρχικά ήμουν αρνητικός απέναντι στο Jailbreak, κατέληξα να το χρησιμοποιώ για χάρη του SB Settings και μόνο. Από 'κει και πέρα χρησιμοποιώ ελάχιστα tweaks, όπως το Winterboard, το Barrel και το Five Icon Dock, και μερικές εφαρμογές όπως το iFile και το Theme It...

#37   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/09/2011 - 01:25

iphone χωρίς jb = φαγητό χωρίς σαλάτα. Jobs = jb os. god bless jb!

#38   timos26

timos26

    iPH Enthousiast

  • 462 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2011 - 01:36

Γιατι όπως λέει και ενός μέλους το signature Το jailbreak είναι η ενηλικίωση του κινητού ;-)

#39   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/09/2011 - 02:40

χεχε με φωναξε κανεις?
παντως ετσι ειναι χωρις j/b λειπουν αρκετα πραγματα

#40   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 18/09/2011 - 02:54

jailbroken κινητο με αγορασμενες εφαρμογες -αφου πρωτα τις εχω δοκιμασει cracked αν με βολευουν- εκτος απο τα navi apps που δε θα εδινα τοσα λεφτα.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες