Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ο Steve Jobs δέχεται κλοτσιά στο κεφάλι στο νέο promo του LG Optimus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
32 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 14/02/2011 - 20:22

Συμφωνω μαζι σου με μια μικρη παρενθεση για ολα τα προιοντα της Apple Inc...!!!!!!

και εγω φιλαρακι :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 14/02/2011 - 20:46

το παλικαρι ειπε την προσωπικη του αποψη την οποια συμμεριζομαι απολυτα.τωρα γιατι εσυ μας θεωρεις φανατισμενους και κολλημενους δε γνωριζω αντιθετως για να σου αποδειξω οτι ειμαι ανοιχτομυαλος οταν και αν αγορασεις το εν θεματι (του thread) αναφερομενο tablet στειλε μας μια φωτογραφια και τα σχολια σου και που ξερεις μπορει και να μπουμε στον πειρασμο.Ολα ειναι θεμα προσωπικης αποψης και γουστου.Εγω προσωπικα εχω δοκιμασει παρα πολλα προιοντα sony nokia lg blackberry apple samsung phillips.εχω μεινει ευχαριστημενος μονο με την apple.Ομως καποιος αλλος εχει αλλη γνωμη.Δεκτο και κατανοητο.Ποιος ειναι φανατισμενος αυτος που λεει την αποψη του?Η αυτος που επειδη καποιος λεει την αποψη του τον λεει φανατισμενο?
φιλικα παντα sss

Εντάξει κατανοητόν....
Η Apple βγάζει τα καλύτερα μηχανήματα , κινητά bla , bla.
Εγώ το μόνο που έχω να πω είναι πριν πούμε το οτιδήποτε να το σκεφτόμαστε.
Εσύ θεωρείς αντικειμενική άποψη το : "Η Apple βγάζει τα καλύτερα προϊόντα.Όλα τα άλλα είναι βλακείες.Το είπε άλλωστε και ο Γιώργος στο καφενείο χθες.."?
Μπορώ να αφήσω ασχολίαστο ότι το iPad είναι καλύτερο γιατί είναι η αλήθεια.Αλλά το να λες ότι η Apple βγάζει τις καλύτερες συσκευές δεν γίνεται να το αφήσω ασχολίαστο.
Τέπσα , ΚΛΑΙΝ , ό,τι θέλει ο καθένας πιστεύει.
Φιλικά Q Q Q _ 0

Τελευταία επεξεργασία από: Telephoner, 14/02/2011 - 20:48


#18   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/02/2011 - 20:47

Φοβερό εργαλείο από την LG ... κλάσεις ανώτερο από το τωρινό iPad!!

LG Optimus Pad
* Οθόνη 8.9” WXGA ανάλυσης 1280 x 768 (15:9) Full HD
* Επεξεργαστής dual-core Nvidia Tegra 2 1GHz
* Κάμερα dual-lens 5MP με δυνατότητα εγγραφής HD video 720p σε 2D (η λήψη σε 3D δεν είναι HD)
* Εμπρόσθια κάμερα 2MP
* Αποθηκευτικός χώρος 32GB
* Υποδοχές microUSB, miniHDMI
* WiFi, 3G
* Βάρος 630gr
* Λειτουργικό σύστημα Android 3.0 Honeycomb

Μένει να δούμε ποια θα είναι και η απάντηση της Apple!!

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 14/02/2011 - 20:51


#19   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 14/02/2011 - 21:04

Εντάξει κατανοητόν....
Η Apple βγάζει τα καλύτερα μηχανήματα , κινητά bla , bla.
Εγώ το μόνο που έχω να πω είναι πριν πούμε το οτιδήποτε να το σκεφτόμαστε.
Εσύ θεωρείς αντικειμενική άποψη το : "Η Apple βγάζει τα καλύτερα προϊόντα.Όλα τα άλλα είναι βλακείες.Το είπε άλλωστε και ο Γιώργος στο καφενείο χθες.."?
Μπορώ να αφήσω ασχολίαστο ότι το iPad είναι καλύτερο γιατί είναι η αλήθεια.Αλλά το να λες ότι η Apple βγάζει τις καλύτερες συσκευές δεν γίνεται να το αφήσω ασχολίαστο.
Τέπσα , ΚΛΑΙΝ , ό,τι θέλει ο καθένας πιστεύει.
Φιλικά Q Q Q _ 0

αδερφε αυτο λεω οτι ολα ειναι υποκειμενικα.οποιος λεει οτι ειναι η apple η καλυτερη κανει λαθος.αλλο πραμα να πεις οτι για εμενα προσωπικα ειναι καλυτερη και αλλο να πεις ειναι η καλυτερη οτι και γινει.τοση ωρα το ιδιο πραμα λεμε. :).για αυτο το λογο στο σχολιο μου ειπα οτι για εμενα το ipad ειναι ανωτερω.αυτο ομως το πιστευω εγω για τον εαυτο μου και δεν εχω προβλημα τι επιλεγουν οι αλλοι.
φιλικα παντα sss

#20   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2011 - 21:14

αδερφε αυτο λεω οτι ολα ειναι υποκειμενικα.οποιος λεει οτι ειναι η apple η καλυτερη κανει λαθος.αλλο πραμα να πεις οτι για εμενα προσωπικα ειναι καλυτερη και αλλο να πεις ειναι η καλυτερη οτι και γινει.τοση ωρα το ιδιο πραμα λεμε. :).για αυτο το λογο στο σχολιο μου ειπα οτι για εμενα το ipad ειναι ανωτερω.αυτο ομως το πιστευω εγω για τον εαυτο μου και δεν εχω προβλημα τι επιλεγουν οι αλλοι.
φιλικα παντα sss

ο telephoner εχει δικαιο...επιχειρημα ειναι η apple ειναι καλη γιατι με το iphone 4 τους ξεβρακωσε ολους(αν και εγω μπορει να την κανω προς αλλη εταιρια).αυτο που θελει να πει ο Telephoner ειναι να στηριξει καποιος την γνωμη του γιατι η apple ειναι καλυτερη γιατι εχει γινει καραμελα απο ολους οτι apple ειναι η κορυφη που ενδεχομενως και να μην ειναι αργοτερα...

#21   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2011 - 21:38

Πολλές φορές το έχω πει ότι πολλοί δεν καταλαβαίνουν την νοοτροπία της Apple .Η εταιρεία αυτή δεν πουλάει τεχνολογία . Πουλάει στιλ , τρόπο δουλειάς και λειτουργίας στον ψηφιακό κόσμο. Η Apple θέλει να σε κάνει να νιώθεις cool και ξεχωριστός με τα προϊόντα της , επενδύοντας στο Design και στην χρηστικότητα . ποτέ δεν είχε τους πιο γρήγορους επεξεργαστές και κάρτες οθόνης . Ποτέ δεν ενδιαφέρθηκε για χρήστες που εντυπωσιαζόντουσαν με τα GHz και τα FPS. Ούτε για χρήστες που μετρούσαν για το πόσο καλό είναι το κινητό ανάλογα με τα Megapixels. Αυτό που τις ενδιέφερε ήταν τα μηχανήματα για αυτά που προοριζόντουσαν να κάνουν, να το κάνουν καλά χωρίς πολλά πολλά χαζά, και πάντα με τον πιο όμορφο τρόπο . Οπότε το να αρχίσουμε να λέμε να η μία ταμπλέτα είναι καλή γιατί έχει 500 MegaPixel, 8πύρηνο επεξεργαστή και 10 διαφορετικές υποδοχές για συσκευές , αλλά στην ουσία το μηχάνημα να μην είναι χρηστικό , να κρατάει δύο ώρες η μπαταρίες και να κολλάει ο Browser λόγω του Flash ,νομίζω ότι είναι αυτό είναι το ουσιαστικό . Δηλαδή αν βγει μια tablet που να έχει ένα επεξεργαστή στα 600 MHz αλλά λειτουργεί άψογα , θα την χαρακτηρίζαμε σαν υποδεέστερη; Μην κολλάμε στα νούμερα , αλλά στην χρηστικότητα αυτών των χαρακτηριστικών στην καθ'ημέρα πράξη .Και ποιος δεν θα ήθελε ανώτερα χαρακτηριστικά , αρκεί να ήταν σωστά εφαρμοσμένα στην κάθε συσκευή χωρίς υπερβολικά κόστη

#22   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/02/2011 - 21:53

Πολλές φορές το έχω πει ότι πολλοί δεν καταλαβαίνουν την νοοτροπία της Apple .Η εταιρεία αυτή δεν πουλάει τεχνολογία . Πουλάει στιλ , τρόπο δουλειάς και λειτουργίας στον ψηφιακό κόσμο. Η Apple θέλει να σε κάνει να νιώθεις cool και ξεχωριστός με τα προϊόντα της , επενδύοντας στο Design και στην χρηστικότητα ......



Aelae, η χρηστικότητα του iPhone/iPad φαίνεται ΜΟΝΟ με Jailbreak!!!
Χωρίς αυτό είναι απλά ένα τεχνολογικό τούβλο με ένα κάρο περιορισμούς!!!
(Μην μου πει κανείς γιατί το πήρα? ... ίσως είμαι και γω ένα τούβλο καταναλωτής!!) :rolleyes:

#23   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 14/02/2011 - 22:05

ο telephoner εχει δικαιο...επιχειρημα ειναι η apple ειναι καλη γιατι με το iphone 4 τους ξεβρακωσε ολους(αν και εγω μπορει να την κανω προς αλλη εταιρια).αυτο που θελει να πει ο Telephoner ειναι να στηριξει καποιος την γνωμη του γιατι η apple ειναι καλυτερη γιατι εχει γινει καραμελα απο ολους οτι apple ειναι η κορυφη που ενδεχομενως και να μην ειναι αργοτερα...

μα ρε παιδια εγω λεω τι μου αρεσει εμενα.δηλαδη πρεπει να μου αρεσει με το ζορι η lg?ε οχι δεν τη γουσταρω.αλλα μπραβο στον telephoner γιατι το παιδι στηριζει την αποψη του.μαζι του ειμαι. και δε χρειαζεται να εχεις επιχειρηματα γιατι σου αρεσει ενα κινητο η ενα tablet κτλ.εμενα μπορει να μου αρεσει ενα tableτ επειδη μου αρεσει το χρωμα.εμενα ως χρηστη σε αυτο που κανω μου αρεσει το ipad.σε αλλους 10000000 χρηστες μπορει να αρεσει το lg κτλ κτλ.ολα ειναι θεμα προσωπικης αποψης το ξαναλεω τελευταια φορα.
φιλικα sss

#24   lazlo

lazlo

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/02/2011 - 22:21

Ας βγαλει και η Apple tablet με αυτα τα στοιχεια και τοτε θα δουμε συγκριση!!
βεβαια απο κολλημενο ατομο σαν τον steve τι περιμενεις να βγαλει??? ισως το επομενο iPad να εχει "card reader", μιας και ειναι πολυ προχωρημενη τεχνολογια. Ισως να εχει ...... ελευθερο λογισμικο (ενταξει υπερβολες).
Γενικα δεν ειμαι κολημενος ΜΕ ΚΑΜΙΑ εταιρεια αλλα ρε παιδια ....οταν παω να μιλησω με MACαδες μιλαμε για πολυ με πολυ κολημενα ατομα!!
δηλαδη αν το επομενο iPad εχει επεξεργαστη 686 (ναι ναι) πιο αργο δηλαδη και απο την χελωνα ... αυτοι ειναι ικανοι να το παρουν επειδη ειναι ΜΑC!!!!!!!
πεστε μου εσεις μετα ΠΟΙΟΣ ειναι ο κομπλεξικος??? μαλιστα δεν τους εχω ικανους να το κανουν και συγκριση και να το βγαζουν και best of....
Και οι πλακα ειναι οτι δεν κοιτανε δεξια αριστερα αλλα ευθεια στο "μηλο" και ας ειναι σαπιο.

Τελευταία επεξεργασία από: lazlo, 14/02/2011 - 22:24


#25   lazlo

lazlo

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/02/2011 - 22:21

Aelae, η χρηστικότητα του iPhone/iPad φαίνεται ΜΟΝΟ με Jailbreak!!!
Χωρίς αυτό είναι απλά ένα τεχνολογικό τούβλο με ένα κάρο περιορισμούς!!!
(Μην μου πει κανείς γιατί το πήρα? ... ίσως είμαι και γω ένα τούβλο καταναλωτής!!) :rolleyes:

σωστος!!

#26   Leo

Leo

    iPH Member

  • 301 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/02/2011 - 22:59

Super star εχει γίνει ποια ο Steve jobs...

#27   sailoc

sailoc

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/02/2011 - 23:09

Παντως η LG εκανε φαουλ πιστευω με την συγκεκριμενη διαφημηση

Τελευταία επεξεργασία από: sailoc, 14/02/2011 - 23:15


#28   sailoc

sailoc

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/02/2011 - 23:10

Ας βγαλει και η Apple tablet με αυτα τα στοιχεια και τοτε θα δουμε συγκριση!!
βεβαια απο κολλημενο ατομο σαν τον steve τι περιμενεις να βγαλει??? ισως το επομενο iPad να εχει "card reader", μιας και ειναι πολυ προχωρημενη τεχνολογια. Ισως να εχει ...... ελευθερο λογισμικο (ενταξει υπερβολες).
Γενικα δεν ειμαι κολημενος ΜΕ ΚΑΜΙΑ εταιρεια αλλα ρε παιδια ....οταν παω να μιλησω με MACαδες μιλαμε για πολυ με πολυ κολημενα ατομα!!
δηλαδη αν το επομενο iPad εχει επεξεργαστη 686 (ναι ναι) πιο αργο δηλαδη και απο την χελωνα ... αυτοι ειναι ικανοι να το παρουν επειδη ειναι ΜΑC!!!!!!!
πεστε μου εσεις μετα ΠΟΙΟΣ ειναι ο κομπλεξικος??? μαλιστα δεν τους εχω ικανους να το κανουν και συγκριση και να το βγαζουν και best of....
Και οι πλακα ειναι οτι δεν κοιτανε δεξια αριστερα αλλα ευθεια στο "μηλο" και ας ειναι σαπιο.


Φιλε η απαντηση στο post σου βρισκεται στα λογια του Aelaos λιγο πιο πανω..

#29   lazlo

lazlo

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/02/2011 - 00:21

Φιλε η απαντηση στο post σου βρισκεται στα λογια του Aelaos λιγο πιο πανω..

και το θεωρης απαντηση αυτο?!

Πολλές φορές το έχω πει ότι πολλοί δεν καταλαβαίνουν την νοοτροπία της Apple .Η εταιρεία αυτή δεν πουλάει τεχνολογία . Πουλάει στιλ

Μα πια ειναι?  η victoria secret?
, τρόπο δουλειάς και λειτουργίας στον ψηφιακό κόσμο. Η Apple θέλει να σε κάνει να νιώθεις cool και ξεχωριστός με τα προϊόντα της , επενδύοντας στο Design και στην χρηστικότητα . ποτέ δεν είχε τους πιο γρήγορους επεξεργαστές και κάρτες οθόνης . Ποτέ δεν ενδιαφέρθηκε για χρήστες που εντυπωσιαζόντουσαν με τα GHz και τα FPS. Ούτε για χρήστες που μετρούσαν για το πόσο καλό είναι το κινητό ανάλογα με τα Megapixels. Αυτό που τις ενδιέφερε ήταν τα μηχανήματα για αυτά που προοριζόντουσαν να κάνουν, να το κάνουν καλά χωρίς πολλά πολλά χαζά, και πάντα με τον πιο όμορφο τρόπο .
Οτι δεν φτανει η αλεπου ......
Οπότε το να αρχίσουμε να λέμε να η μία ταμπλέτα είναι καλή γιατί έχει 500 MegaPixel, 8πύρηνο επεξεργαστή και 10 διαφορετικές υποδοχές για συσκευές , αλλά στην ουσία το μηχάνημα να μην είναι χρηστικό , να κρατάει δύο ώρες η μπαταρίες και να κολλάει ο Browser λόγω του Flash
Αυτη η δικαιολογια πια...!!! επειδη το ειπε ο θειος Steve ειναι κακο
,νομίζω ότι είναι αυτό είναι το ουσιαστικό . Δηλαδή αν βγει μια tablet που να έχει ένα επεξεργαστή στα 600 MHz αλλά λειτουργεί άψογα , θα την χαρακτηρίζαμε σαν υποδεέστερη; Μην κολλάμε στα νούμερα , αλλά στην χρηστικότητα αυτών των χαρακτηριστικών στην καθ'ημέρα πράξη .Και ποιος δεν θα ήθελε ανώτερα χαρακτηριστικά , αρκεί να ήταν σωστά εφαρμοσμένα στην κάθε συσκευή χωρίς υπερβολικά κόστη.
Δηλαδη αν η apple εβγαζε κατι τετοια η τιμη θα ηταν στα 3.000€ ετσι!!??


Ελατε βρε παιδια... δεν ειναι θεος αυτη η εταιρεια.. εχει τα καλα της αλλα εχει και πολλα στραβα!!!!
Οτι δεν μπορει ή ΔΕΝ θελει ο θειος Steve να εχει σε ενα μηχανημα του καποιο χαρακτηριστικο αμεσως βρισκει δικαιολογια οτι ειναι λαθος ή ειναι πολυ κακο!!
Ελεγε οτι ΔΕΝ χρειαζεται να εχει καμερα μεγαλη ενα κινητο και μολις εκραξε ο κοσμος εβαλε καμερα 5mp.
Ελεγε οτι καμερα βιντεο ειναι μεγαλο λαθος να εχει HD και αμεσως ετρεξε στο επομενο κινητο να βαλει HD.
Να δειτε οτι στο 5 θα εχει και bluetooth αλλα και Flash player!!!
Αν οχι θα μεινει θελωντας και μη εξω απο το παιχνιδι της κινητης τηλεφωνιας

#30   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 15/02/2011 - 00:33

ρε τον φουκαριάρη τον stevακο......
πάντως το lg θα μαμαει και θα δερνει....θα κάνει το ipad να μοιάζει με τρανζιστορακι....
μάλλον βρήκα που θα επενδύσω τα κέρδη απο το σκ.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες