Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ο Steve Jobs δέχεται κλοτσιά στο κεφάλι στο νέο promo του LG Optimus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
32 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2011 - 02:09

Aelae, η χρηστικότητα του iPhone/iPad φαίνεται ΜΟΝΟ με Jailbreak!!!
Χωρίς αυτό είναι απλά ένα τεχνολογικό τούβλο με ένα κάρο περιορισμούς!!!
(Μην μου πει κανείς γιατί το πήρα? ... ίσως είμαι και γω ένα τούβλο καταναλωτής!!) :rolleyes:

Σίγουρα το jailbreak για αυτούς που θα κάτσουν να ασχοληθούν θα δώσει στο κινητό το κάτι παραπάνω , αλλά μην λέμε και υπερβολές . Για κάποιον που θέλει να κάνει την δουλειά του χωρίς πολλά πολλά , το iPhone είναι ένα καταπληκτικό εργαλείο. Το γεγονός ότι ακόμα και το τριχρονο ανεψακι μου μπορεί και το χειρίζεται δείχνει και το επίπεδο της δουλειάς που έχει γίνει , ώστε να μπορεί να έρθει σε επαφή με την υψηλή τεχνολογια και κοινό το οποίο δεν έχει εξοικιωσημαζι της .

Super star εχει γίνει ποια ο Steve jobs...

Ο Steve είναι star εδώ και πολλά χρόνια...




και το θεωρης απαντηση αυτο?!

Ελατε βρε παιδια... δεν ειναι θεος αυτη η εταιρεια.. εχει τα καλα της αλλα εχει και πολλα στραβα!!!!
Οτι δεν μπορει ή ΔΕΝ θελει ο θειος Steve να εχει σε ενα μηχανημα του καποιο χαρακτηριστικο αμεσως βρισκει δικαιολογια οτι ειναι λαθος ή ειναι πολυ κακο!!
Ελεγε οτι ΔΕΝ χρειαζεται να εχει καμερα μεγαλη ενα κινητο και μολις εκραξε ο κοσμος εβαλε καμερα 5mp.
Ελεγε οτι καμερα βιντεο ειναι μεγαλο λαθος να εχει HD και αμεσως ετρεξε στο επομενο κινητο να βαλει HD.

δεν είπε ποτέ πως ήταν εναντίον αυτών των πραγμάτων , αλλα ότι σε εκείνες τις χρονικές συγκυρίες ήταν άσκοπες μπροστά σε άλλες προτερεοτητες


Να δειτε οτι στο 5 θα εχει και bluetooth αλλα και Flash player!!!

το καλο χιούμορ το εκτιμαω πάντα


Αν οχι θα μεινει θελωντας και μη εξω απο το παιχνιδι της κινητης τηλεφωνιας

το ότι τα κέρδη της εταιρείας έχουν ξεπεράσει και τις προβλέψεις όλων των οικονομικών αναλυτών Δεν λέει κάτι για την δυναμική της εταιρείας; Το ότι τα περισσοτερα site το γυρνάνε σε htlm5 και προσφερουν κωδικοποιηση H264 ούτε αυτό λέει κάτι ;

1. Νομίζω ότι είναι φανερό ότι η Apple πουλάει στυλ , για αυτό και όλοι την αντιγράφουν. Το να την συγκρίνεις με την αγαπημένη σου εταιρεία είναι λίγο άτοπο :lol:
2. Δηλαδή πιστεύεις ότι η Apple δεν είχε πρόσβαση σε τέτοιες τεχνολογίες ; Μιλάμε για μια απο τις πιο μεγάλες και πρωτοποριακές εταιρείες στον πλανήτη . Μην μπερδευεσαι με τις στρατηγικές επιλογές κάθε εταιρείας.
3.Γιατί είδες πουθενά σε κινητή συσκευή να λειτουργεί το flash αξιόπιστα χωρίς να ξεζουμιζει τη μπαταρία ; Εδώ σε desktop καμία φορά αγανακτας με το εν λόγω plugin .
4. Η Apple έχει ακριβά προϊόντα αλλα δεν είναι άκριβη . Και να σου εξηγήσω τι εννοώ .Οι android πλαστικουρες xoom και galaxy tablet ,θα έχουν τιμές περίπου στα 800 € . Σε ένα τρίμηνο θα έχουν βγει καινούργιες και πιο φθηνές και πιο γρήγορες . Η apple φροντίζει την επένδυση του καταναλωτή και δεν ξεφτιλιζει τα μοντέλα της με συνεχείς αναβαθμίσει του hardware , αλλα προσθέτει καινούργια features με αναβαθμισεις του λειτουργικου που είναι δωρεάν προσβασιμα σε όλους τους κατόχους συσκευών , εκτός των πολυ παλιών . Οπότε σου θέτω μια πρόκληση , αγόρασε εσυ μια honeycomb ταμπλετα στα 800 και εγώ το iPad 2 στα 800 και να δούμε πόσο θα το πούλησω εγώ σε ένα χρόνο και πόσο εσυ. Αν το πουλήσεις έστω όσο θα πούλησω εγώ το iPad θα σου παρω δώρο το samsung galaxy S 12 ( τόσα θα έχει βγάλει η samsung μέχρι τότε)

Τελευταία επεξεργασία από: Aelaos, 15/02/2011 - 02:13


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   WiZaRDe

WiZaRDe

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:wizarde

Δημοσίευση 15/02/2011 - 14:02

Μα πως μπορεις να συγκρινεις κατι που βγαινει τωρα ε κατι που εχει κυκλοφορησει πριν ενα χρονο?
ειναι σαν να συγκρινω το ταδε μοντελο bmw που βγαινει τωρα με ενα που εχει βγει περυσι της mercedes και αν λεω ολο περηφανια οτι εχει καλλιτερη τεχνολογια. Επισης να λεω οτι η AMD ειναι πολυ καλλιτερη απο την INTEL γιατι ο εξαπυρηνος που εβγαλε τωρα ειναι πολυ πιο γρηγορος απο τον περσινο τετραπυρηνο της ΙΝTEL. συγκρινουν ανομοια πραγματα, και αλλο να το κανουμε "εμεις" ανεπισημα στην παρεα κτλ και αλλο σε επισημο διαφημιση. Βγαζει κομπλεξισμο. Να, ξερεις, εγω δε λεω οτι βγαζω κατι πολυ καλο, αλλα κατι καλλιτερο απο τον αλλον.. πραγματικα πρεπει να ηταν ερασιτεχνες οι διαφημιστες της lg..
επισης δε θα πειραζε και λιγος σεβασμος στην APPLE. Περυσι εβγαλε το iPAD , ενα tablet που ολοι το ελεγαν αχρηστο, μη βολικο κτλ... και τωρα, μετα απο εναν χρονο, βγαζουν ολες οι εταιρεις tablets... (samsung, lg, zte)... και μαλιστα εντελως ιδια εξωτερικα.. παλι καλα που δε ξεχασαν και βγαλανε το μηλαρακι...
So, Apple Ipad is the original, and all others are just replicas...

#33   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 15/02/2011 - 19:04

Μα πως μπορεις να συγκρινεις κατι που βγαινει τωρα ε κατι που εχει κυκλοφορησει πριν ενα χρονο?
ειναι σαν να συγκρινω το ταδε μοντελο bmw που βγαινει τωρα με ενα που εχει βγει περυσι της mercedes και αν λεω ολο περηφανια οτι εχει καλλιτερη τεχνολογια. Επισης να λεω οτι η AMD ειναι πολυ καλλιτερη απο την INTEL γιατι ο εξαπυρηνος που εβγαλε τωρα ειναι πολυ πιο γρηγορος απο τον περσινο τετραπυρηνο της ΙΝTEL. συγκρινουν ανομοια πραγματα, και αλλο να το κανουμε "εμεις" ανεπισημα στην παρεα κτλ και αλλο σε επισημο διαφημιση. Βγαζει κομπλεξισμο. Να, ξερεις, εγω δε λεω οτι βγαζω κατι πολυ καλο, αλλα κατι καλλιτερο απο τον αλλον.. πραγματικα πρεπει να ηταν ερασιτεχνες οι διαφημιστες της lg..
επισης δε θα πειραζε και λιγος σεβασμος στην APPLE. Περυσι εβγαλε το iPAD , ενα tablet που ολοι το ελεγαν αχρηστο, μη βολικο κτλ... και τωρα, μετα απο εναν χρονο, βγαζουν ολες οι εταιρεις tablets... (samsung, lg, zte)... και μαλιστα εντελως ιδια εξωτερικα.. παλι καλα που δε ξεχασαν και βγαλανε το μηλαρακι...
So, Apple Ipad is the original, and all others are just replicas...

Πες τα ρε φίλε WIZaRDe!!!!! Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες