Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5 με 4" οθόνη και επεξεργαστή Α5 (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
81 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/02/2011 - 16:21

ερωτηση και χωρις το home button πως θα γινεται reboot και πως θα το μπαινε σε dfu?


reset θελεις να πεις. Γιατι δεν χρειαζεται το home button για reboot. Απο την αλλη υπαρχουν και αλλα buttons. Volume, lock κτλ.
Κατι θα υπαρχει, δεν υπαρχει περιπτωση να μην μπορει να μπει σε dfu. Ειναι απαραιτητο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   antoniss

antoniss

    iPH User

  • 189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2011 - 16:35

Ο ανταγωνισμός ωθεί τα πράγματα...και η Apple σίγουρα θα απαντήσει...

Κατα τη γνωμη μου θα πρεπει να εξετασει τα παρακάτω :

* 4inch Οθονη (νομιζω οτι ειναι το τέλειο size ..δεν μπορεί να μείνει στις 3.5')
* FM radio με Live Pause και iTunes tagging οπως στο iPod Nano
* Open Bluetooth για μεταφορα αρχείων χωρίς iTunes DRM protection
* Φυσικα dual core Επεξεργαστή (λενε για τον Α5)
* Περισσότερη RAM 768MB ισως
* NFC chip support

Αλλιως το πράσινο ρομποτακι θα γίνεται ολο και πιο ελκυστικό ολο και σε περισσότερους ...

#33   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/02/2011 - 16:54

Δε γίνεται ρε παιδια να καταργηθεί το Home Button.. Απλά δε γίνεται..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#34   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/02/2011 - 16:56

apple ειναι αυτη Νίκο όλα να τα περιμένουμε...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#35   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 15/02/2011 - 16:58

κοβω το κεφαλι μου! δεν προκετε να αλαξει εμφανισιακα ΤΠΤ απο το 4, και το καινουριο iphone δεν θα λεγεται 5 αλλα 4s η κατι τετοιο... βλεπε 3G - 3GS

#36   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/02/2011 - 17:00

Εγώ παλί θα πω αυτο που έχω ξαναπει.. Δεν νομίζω να βγει 5 το καλοκαίρι.. Πιο πιθανο μου φαίνεται να βγει 4[S] ή το άσπρο ή και τα 2..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#37   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/02/2011 - 17:01

apple ειναι αυτη Νίκο όλα να τα περιμένουμε...


Και λειτουργικά να το πάρεις, δεν γίνεται να λείπει το Home Button.. Τα λέγαμε και όταν βγήκαν οι beta της 4.3.. Να αλλάξουν σχήμα κτλ, ναι..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#38   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/02/2011 - 17:04

Εγώ παλί θα πω αυτο που έχω ξαναπει.. Δεν νομίζω να βγει 5 το καλοκαίρι.. Πιο πιθανο μου φαίνεται να βγει 4[S] ή το άσπρο ή και τα 2..


και εγω κατι τετοιο πιστευω οτι θα γινει τελικα...νικο μιας και βλεπουμε οτι και το λευκο καθυστερει.....

Και λειτουργικά να το πάρεις, δεν γίνεται να λείπει το Home Button.. Τα λέγαμε και όταν βγήκαν οι beta της 4.3.. Να αλλάξουν σχήμα κτλ, ναι..



ουτε εγω φιλε θα ηθελα να λειπει....ειδωμεν..

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#39   Kapchris

Kapchris

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Kapchris

Δημοσίευση 15/02/2011 - 17:05

...αυτο θα ειναι ότι καλλίτερο.!!

μακαρι θα ειναι οτι καλυτερο!τι να το κανουμε και αυτο το κουμπι αλλωστε...

#40   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 15/02/2011 - 17:08

εμενα μ'αρεσει το κουμπι!!!

#41   vfragos

vfragos

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2011 - 22:17

Εγώ πάντως ένας από τους λόγους που με κάνει να σκέφτομαι το Android είναι ότι έχω την επιλογή για μεγαλύτερη οθόνη. Έαν το iphone 4 είχε βγεί με 4" (ή 4.3" ακόμα καλύτερα), θα το είχα πάρει απο την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του, τώρα έχω μείνει με το 3gs και καλοβλέπω το galaxy s 2. Τα smartphones έχουν τέτοιες δυνατότητες πια που οι 3,5" είναι "λίγες".

Τελευταία επεξεργασία από: vfragos, 15/02/2011 - 22:20


#42   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2011 - 22:35

δεν μου φαινεται λογικο η apple απλα να κανει μια μικρη αναβαθμιση στο iphone 4 και να βγαλει απλα ενα iphone 4S, γιατι ετσι θα μείνει πολυ πισω. ιδη ο ανταγωνισμος εχει ανακοινωσει 4"+ οθονες, διπύρηνους επεξεργαστές, 3D, και δεν συμμαζεύετε, απλα δεν γινεται η apple να μην απαντησει με κατι δυνατο. αν δεν το κανει θα ειναι μεγαλη αλαζωνια απο μερους και θα δειξει οτι βασιζεται και εχει επαναπαυτεί στο λειτουργικό IOS και οχι στο hardware

Τελευταία επεξεργασία από: ababapanos, 15/02/2011 - 22:38


#43   Dimos234

Dimos234

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2011 - 22:41

προσωπικα θα ηθελα μια μεγαλυτερη οθονη να εχει το iphone 5 αλλα και να μην εχει δεν με χαλαει απλα θα ηθελα μα εχει εναν μεγαλυτερο επεξεργαστει 2GHz μεγαλυτερη ραμ καλυτερη καμερα και καποιες αλλες αλλαγες διοτι αν αφησει ιδιο τον επεξεργαστει στα 1GHz και αλλαξει μονο την ραμ και την καμερα για εμενα δεν θα αξιζει ξ αγορα του

#44   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2011 - 22:44

το καλυτερο απο ολα θα ηταν να βγαλει 2 μοντελα, ενα με 4" οθονη και ενα με την κλασικη 3,5 η μικροτερη και ο αγοραστης να επιλεγει τι θελει...

#45   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/02/2011 - 22:50

Γι αυτο λέω ότι πρέπει να βγει ενα τούλαχιστον iPhone ακόμα. Δεν γίνεται με μια συσκευη να καλύψεις όλα τα γούστα.
Μεγαλύτερη οθόνη σημαίνει άνεση και ταχύτητα σε ότι κάνουμε.
Προσωπικά είμαι πεπεισμένος ότι θα υπάρξει μεγαλύτερη οθόνη. Πρώτα πρώτα απο τα gestures που δοκιμάστηκαν στις beta 4.3 και αυτο σημαίνει κατάργιση η μετακίνηση του home button απο την προσωψη της οθόνης.

Ειπαμε οι καιροί έχουν αλλάξει, δεν μπορει η apple να αγνοεί τις εξελίξεις γιατί είναι πολλοί σαν τον φίλο που είπε πριν ότι καλοβλεπει το galaxy S2.
Αυτη η πίεση των android συν η έλευση του iPad ήταν που έδωσαν και συνεχίζουν να δίνουν πραγματα απαραιτητα που ελειπαν πριν.
Θα μπορούσε να σταθεί σημερα το iPhone στην αγορα όπως ήταν με την 3.1.2 ?
Να μην μπορείς να αποθηκευσεις ενα attachment, να μην μπορείς να ανοίξεις απ ευθείας ενα αρχείο office στην αντίστοιχη εφαρμογη?
Να μην έχεις multi tasking?
Και μην μου πείτε ότι δεν είχαν την δυνατότητα και τα κατάφεραν μόλις λίγο πριν βγει η 4.0
Για το multi tasking μπορει αλλα όλα τα υπόλοιπα τα κρατούσαν για διάφορους λόγους.

Πιστεύω ότι θα δοθούν πολυ σύντομα όλα όσα λείπουν σε σχέση με τον ανταγωνισμο.

Η αγορα αλλάζει ραγδαία, δεν σου επιτρέπει να μείνεις ούτε ενα τρίμηνο πίσω απο τις εξελίξεις.

Το κυριότερο μειονέκτημα των android ήταν η κακή διαχείριση μνήμης, η ελειψη δυνατών εφαρμογών και οι συνεχείς αναβαθμισεις που δεν δίνονται στην ώρα τους απο τους κατασκευαστές.

Τα δυο πρώτα δεν υφίστανται πλέον.
Με τους θηριωδεις επεξεργαστες και τις ram να φτάνουν το 1 giga, ξεπέρασαν το πρόβλημα της κακής διαχείρισης μνήμης.
Οι βασικές εφαρμογές που χρησιμοποιούμε καθημερινά, βρίσκονται πλέον και στο android market.
Λείπουν μόνο κάποιες καλές για streaming. Αλλα κι αυτές είναι θέμα χρόνου.

Οι συσκευές τους βελτιώνονται με εκπληκτική ταχύτητα. Οι Ασιάτες είναι εδω και πολλα χρόνια κατασκευαστές των αμερικανικών συσκευών, τους ελειπε η σωστη σχεδίαση και το management. Μαθαίνουν όμως πολυ γρήγορα.

Άρα συμφέρει την apple να μείνει στάσιμη? δεν νομίζω.
Όπως είπα με τις προσθήκες που κάνει τελευταία δείχνει πως έχει αντιληφθεί την πραγματικότητα πολυ γρηγορότερα απο μας.
Ο Steve δεν θα αφήσει το οικοδόμημα της δεύτερης περιόδου του που βασίστηκε στο iPhone, να χάσει την κυριαρχία του.
Μας απέδειξε με το multi tasking, ότι όταν θέλει η apple κάτι, μπορει και ξέρει να το κάνει καλύτερα απ όλους.
Τρανό παράδειγμα το iPad που με μόλις 256 ΜΒ ram, τα καταφέρνει πολυ καλύτερα απο τα ανδροειδη των 512ΜΒ.

Νομίζω ότι οι φήμες αυτές δεν διερευσαν τυχαία, ακριβώς τις μέρες που ανακοινώθηκαν οι νέες συσκευές των ανταγωνιστών στην έκθεση της Βαρκελώνης.
Ήταν ηθελημενη διαρροή για να πληροφορηθεί το κοινο ότι η apple δεν πρόκειται να μείνει πίσω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες