Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

βοηθεια για αγορα νεου lap top


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
179 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   dooboo

dooboo

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:33

ναι το προβλημα ειναι οτι τα τοσα λεφτα δεν ξερω σε ποιον να τα ακουμπησω καταλαβες..οτι θα παρω μπομπα ειναι δεδομενο..
αλλα καποιος να με βοηθησει να την επιλεξω την μπομπα..γτ οτι και να παρω σε αυτα τα λεφτα πρεπει να μαι πολυ μακακας για να παρω κατι ασχημο..
αλλα επειδη ως γνωστον ειμαι..:P
για ριξτε καμια γνωμη


Η χαρά του Πωλητή είσαι. χάχα άκου δεν χρειάζεται να δώσεις τόσα χρήματα.να πας σε ένα ΤΕΡΑΣΤΕΙΟ ΜΑΓΑΖΙ κ να πάρεις έναν i7 με nVidia. Αυτόν που θα σου κλείσει το μάτι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1.134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:33

γιωργο τρεις σελιδες φτασαμε και ακομα δεν εχεις καταληξει και δεν προκειται επειδη σε ξερω...αλλα επειδη εσυ ξερεις και εμενα παρε λεβεντη μου τον macbookpro i7...και θα με θυμηθεις θυμασαι και με το iphone 4 δεν σε απογοητευσαι νομιζω.... ;)

:P
μα γιατι το λες αυτο..αχαχαχα..δεν θελω μακκκκκκκκ
μα που να δειτε το μητσοτακη στον υπνο σας σε 7 ονειρα συνεχομενα

#48   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:35

καλα μαρτυρες ειστε ολοι και να το θυμαστε οτι θα ποσταρει και θα μας πει οτι πηρε mbp i7....αχ και τοτε αχ και τοτε... :lol: :lol:

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#49   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1.134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:37

δεν προκειταιιιι...!!!!σας το λεωωω...
αν το κανω αυτο θα σας βγαλω το untethered με 5 μερες αυπνιας και ολα τα ποστ απαντημενα..
αλλα για να το κανω αυτο πρεπει να παρω λαπ τοπ:P
κωστα το μσν σου το κοιτας ποτε??

#50   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:37

Η χαρά του Πωλητή είσαι. χάχα άκου δεν χρειάζεται να δώσεις τόσα χρήματα.να πας σε ένα ΤΕΡΑΣΤΕΙΟ ΜΑΓΑΖΙ κ να πάρεις έναν i7 με nVidia. Αυτόν που θα σου κλείσει το μάτι.



που την ειδες την χαρα του πωλητη...εσυ...αν ερχοταν σε εμενα θα τον εκανα πασα σε αλλον να τον εξυπηρετησει...μια εβδομαδα του ελεγα να παρει iphone 4 φαντασου ποσες σελιδες θα παει τωρα το τοπικ του....μεχρι να διαλεξει αλλα επειδη τον ξερω mbp θα παρει... :lol: :lol: :lol:

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#51   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:38

δεν προκειταιιιι...!!!!σας το λεωωω...
αν το κανω αυτο θα σας βγαλω το untethered με 5 μερες αυπνιας και ολα τα ποστ απαντημενα..
αλλα για να το κανω αυτο πρεπει να παρω λαπ τοπ:P
κωστα το μσν σου το κοιτας ποτε??



εκανα jb ενα 3gs και μετα εδειχνα τι του εβαλα... ελα στειλε μου τωρα τελειωσα.... :lol: :lol:

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#52   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1.134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:42

καλα αυτο ηταν μεχρι να λειξω οτι θα διαθεσω τοσα λεφτα για τηλεφωνο..
και οχι ατιμε απο πεισμα δεν θα το παρω..:Pκανονικο lap top θελω..
KANONIKOOOOOO

#53   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:42

καλα καλα... :lol: :lol:

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#54   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:43

Και το MacBook laptop είναι.

#55   konstako

konstako

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:44

αποψή μου μην παρεις κατι τόσο ακριβό. καλύτερα δωσε 800Ε τωρα και άλλα 800 μετα απο 2-3 χρονια και παρε κατι καινουριο. Και αν χρειαστείς και άλλη μνήμη ειναι στα 40Ε τα 4GB.

λογικα θα σε καλύπτει και το ενα και το άλλο(προσωπικά δεν ξέρω ποσο βαρύ είναι το autocad αλλά laptop 2-ετίας με extra μνήμη (5GB) σήκωνε αέρας Visual Studio 2010)

αν πάλι θες κάτι καλό, άρα και ακριβό, αποψή μου(και είμαι πολύ υπερ ότι και να λετε) Sony(ειδικά σε αυτα τα λεφτά).
πχ στα λεφτά που λες αυτό ειναι κορυφή!(ισως λιγο ακριβό στο Πλαισιο αλλά στο skroutz.gr το βρίσκεις στα λεφτα που διαθετεις)
έχουν καποια θεματάκια με την εγγύηση(πρεπει να πάνε εξωτερικο) αλλά πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. επίσης εχεις δικαίωμα για επέκταση εγγύησης μέσα στον 1ο χρόνο αγορας οπότε δεν σε υποχρεώνει να την πάρεις αμέσως και θα προλάβεις να μαζεψεις τα λεφτα.
(προτύνω επέκταση εγγύησης ανεξάρτητα εταιρίας απλα για να προστατεύσεις την αγορα σου)

καποιος πρίν(δεν θυμαμάμαι ποιός) είπε για SSD( +1 ), προσεξε αν το καλύπτει η εγγήυηση να το κάνεις μόνος σου, αλλίως μολις τελειώσει(δεν νομίζω να συμφέρει στην αντιπροσωπία). Νομίζω δεν καλύπτουν την εγγύηση εφόσον αλλάξεις σκληρό αλλά ισχύει ακόμα η εγγύηση αν αλλάξεις μνήμη. Σε κάθε περίπτωση ρωτάς την αντιπροσωπία πριν την αγορα.





PS: η ιστορία εχει δείξει ΜΑΚΡΙΑ απο acer, oh yes one more unsatisfied acer customer...



edit: δεν συμφωνώ στην ιδέα laptop 17", αυτό δεν ειναι ευχρηστό. max 15"+μισό άντε επειδή θες να δoυλέψεις autocad στο 16". Παραπάνω απο αυτό δεν είναι φορητό, ειναι πλατοφόρμα...

Τελευταία επεξεργασία από: konstako, 18/02/2011 - 21:49


#56   vidalis

vidalis

    iPH Member

  • 314 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:vidalis

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:45

φίλε dell alienware η msi gt680 . πάντως εγώ mac θα έπερνα.

#57   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:48

λογικα θα σε καλύπτει και το ενα και το άλλο(προσωπικά δεν ξέρω ποσο βαρύ είναι το autocad αλλά laptop 2-ετίας με extra μνήμη (5GB) σήκωνε αέρας Visual Studio 2010)

PS: η ιστορία εχει δείξει ΜΑΚΡΙΑ απο acer, oh yes one more unsatisfied acer customer...

Το Visual Studio το σηκώνει και Intel Atom z520 με 1GB Ram(Win 7 Ultimate + Aero)...
+1 μακριά από acer.

#58   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:49

IMO , πάρε MacBook Pro 15" και άμα μείνεις δυσαρεστημένος με αυτό που αγόρασες , θα στο αγοράσω εγώ.

#59   konstako

konstako

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:51

@ Telephoner:
βασικά δεν ήμουν ακριβείς, εννοούσα τον emulator και οχι το προγραμμα.

#60   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:53

IMO , πάρε MacBook Pro 15" και άμα μείνεις δυσαρεστημένος με αυτό που αγόρασες , θα στο αγοράσω εγώ.



οριστε και εγω αυτο του ειπα πριν λιγο στο msn...φιλε και δεν χαμπαριαζει...τουτος... :lol:

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες