Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

βοηθεια για αγορα νεου lap top


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
179 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1.134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:55

IMO , πάρε MacBook Pro 15" και άμα μείνεις δυσαρεστημένος με αυτό που αγόρασες , θα στο αγοράσω εγώ.

ακριβως το ιδιο μου λεει και ο κωστας τωρα..ρε συνεννοημενοι ειστε
μπα που να σας βγαλουν ιο και να καουν ολα τα μακ μαζι και να κλαιγεστε :lol:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:56

οριστε και εγω αυτο του ειπα πριν λιγο στο msn...φιλε και δεν χαμπαριαζει...τουτος... :lol:

το βλέπω εγώ :
ΈΛΑ ΠΑΙΔΙΑ...ΤΟ ΠΗΡΑ...ΕΧΩ ΧΕΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ.ΠΗΡΑ ΤΟ 15ΑΡΙ ΤΟ ΠΡΟ.ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΛΗΚΤΡΑ ΜΕ ΦΩΣ.ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS.ΝΑΙ , ΝΑΙ , ΝΑΙ :P

#63   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1.134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:57

αποψή μου μην παρεις κατι τόσο ακριβό. καλύτερα δωσε 800Ε τωρα και άλλα 800 μετα απο 2-3 χρονια και παρε κατι καινουριο. Και αν χρειαστείς και άλλη μνήμη ειναι στα 40Ε τα 4GB.

λογικα θα σε καλύπτει και το ενα και το άλλο(προσωπικά δεν ξέρω ποσο βαρύ είναι το autocad αλλά laptop 2-ετίας με extra μνήμη (5GB) σήκωνε αέρας Visual Studio 2010)

αν πάλι θες κάτι καλό, άρα και ακριβό, αποψή μου(και είμαι πολύ υπερ ότι και να λετε) Sony(ειδικά σε αυτα τα λεφτά).
πχ στα λεφτά που λες αυτό ειναι κορυφή!(ισως λιγο ακριβό στο Πλαισιο αλλά στο skroutz.gr το βρίσκεις στα λεφτα που διαθετεις)
έχουν καποια θεματάκια με την εγγύηση(πρεπει να πάνε εξωτερικο) αλλά πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. επίσης εχεις δικαίωμα για επέκταση εγγύησης μέσα στον 1ο χρόνο αγορας οπότε δεν σε υποχρεώνει να την πάρεις αμέσως και θα προλάβεις να μαζεψεις τα λεφτα.
(προτύνω επέκταση εγγύησης ανεξάρτητα εταιρίας απλα για να προστατεύσεις την αγορα σου)

καποιος πρίν(δεν θυμαμάμαι ποιός) είπε για SSD( +1 ), προσεξε αν το καλύπτει η εγγήυηση να το κάνεις μόνος σου, αλλίως μολις τελειώσει(δεν νομίζω να συμφέρει στην αντιπροσωπία). Νομίζω δεν καλύπτουν την εγγύηση εφόσον αλλάξεις σκληρό αλλά ισχύει ακόμα η εγγύηση αν αλλάξεις μνήμη. Σε κάθε περίπτωση ρωτάς την αντιπροσωπία πριν την αγορα.





PS: η ιστορία εχει δείξει ΜΑΚΡΙΑ απο acer, oh yes one more unsatisfied acer customer...



edit: δεν συμφωνώ στην ιδέα laptop 17", αυτό δεν ειναι ευχρηστό. max 15"+μισό άντε επειδή θες να δoυλέψεις autocad στο 16". Παραπάνω απο αυτό δεν είναι φορητό, ειναι πλατοφόρμα...

δεν μου ανοιγει το λινκ??

#64   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1.134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:58

το βλέπω εγώ :
ΈΛΑ ΠΑΙΔΙΑ...ΤΟ ΠΗΡΑ...ΕΧΩ ΧΕΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ.ΠΗΡΑ ΤΟ 15ΑΡΙ ΤΟ ΠΡΟ.ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΛΗΚΤΡΑ ΜΕ ΦΩΣ.ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS.ΝΑΙ , ΝΑΙ , ΝΑΙ :P

απο περιεργια και μονο ποσο κανει;;
και μην πει κανενας βλακεια θα παιξουμε ξυλο.. >:(
που να κανετε ολοι restore τα κινητα σας μετα

#65   konstako

konstako

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2011 - 21:58

σορρυ δεν το ειχα προσεξει...

Sony Vaio VPC F13Z1E/B αυτο ειναι.

#66   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1.134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2011 - 22:00

dusty υποστηριξε μου καλε μου ανθρωπε...μονο με εσενα συνεννοουμαι ..που μου προτεινεις οτι ζηταω..ΒΟΗΘΕΙΑ....MAKΟΛΛΗΜΕΝΟΙ

#67   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 18/02/2011 - 22:17

δεν μου ανοιγει το λινκ??

ωσπου ν αποφασισεις πουληθηκε κ το τελευταιο :lol:

#68   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 18/02/2011 - 22:30

οσο για τα acer κ τα sony, που αναφερθηκαν νωριτερα εχω να πω, πως οτι πληρωνεις παιρνεις

ειμαι με acer εδω κ 4 χρονια, δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα, κ εχει σηκωσει δουλειες οχι αστεια, χωρια που μου επεσε απο τον 1ο οροφο κ δεν επαθε τιποτα χαρη στο μεταλλικο εσωτερικο πλαισιο που εχει, αλλα φανταζομαι πως σε πιο φθηνα μοντελα δεν θα ισχυει το ιδιο.
για μικρο λαπτοπ που εχω ενα sony με 15'', θα πω πως το πηρα χαριν του οτι ειναι ροζ (κανενα αλλο τεχ. χαρακτηριστικο δεν εχει σημασια :lol: ), και φυσικα αφου ειναι της ταξης των 650€ δεν εχει καμια σχεση η ποιοτητα του με το acer, που εκανε 2.500€
βασικο σημειο για το μοντελο που σου προτεινα πιο νωρις ηταν η 18'' οθονη του, αφου ειπες πως θελεις να δουλευεις autoCad. οσο για την καρτα που ρωτησες, δεν ξερω... αμα θελεις να ψαξω κ να σου πω
αλλα απ οτι βλεπω μαλλον για μακ θα πας, κ ξερεις τι λενε (δεν θα σ αφησουν να παρεις τπτ αλλο :lol: )
once you go mac, you never go back :)

#69   dooboo

dooboo

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/02/2011 - 22:38

Όλα θέλουν Μεράκι, θέλουν χάδι. θέλουν να τα αφουγκράζεσαι.. αυτά δεν αγοράζονται ευτυχώς.. Αν τα έχεις αυτά θα έχεις πάντα και καλό υπολογιστή.Αν όχι κάθε χρόνο θα αλλάζεις γιατί κάτι θα σου φταίει..Μπες Dell Αγγλιας αφού έχεις χρήματα και φτιάξε έναν μοναδικό για πάρτι σου..

Συνημμένο αρχείο  HG.png   1022,95KB   17 λήψεις

Αυτό είναι το δικό μου μεράκι,μην ρωτήσεις τι είναι .. δεν κάνει για σένα. φτιάξε το δικό σου εσύ.

Τελευταία επεξεργασία από: dooboo, 18/02/2011 - 22:46


#70   georgeagr7

georgeagr7

    iPH Contributor

  • 1.134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2011 - 22:39

οσο για τα acer κ τα sony, που αναφερθηκαν νωριτερα εχω να πω, πως οτι πληρωνεις παιρνεις

ειμαι με acer εδω κ 4 χρονια, δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα, κ εχει σηκωσει δουλειες οχι αστεια, χωρια που μου επεσε απο τον 1ο οροφο κ δεν επαθε τιποτα χαρη στο μεταλλικο εσωτερικο πλαισιο που εχει, αλλα φανταζομαι πως σε πιο φθηνα μοντελα δεν θα ισχυει το ιδιο.
για μικρο λαπτοπ που εχω ενα sony με 15'', θα πω πως το πηρα χαριν του οτι ειναι ροζ (κανενα αλλο τεχ. χαρακτηριστικο δεν εχει σημασια :lol: ), και φυσικα αφου ειναι της ταξης των 650€ δεν εχει καμια σχεση η ποιοτητα του με το acer, που εκανε 2.500€
βασικο σημειο για το μοντελο που σου προτεινα πιο νωρις ηταν η 18'' οθονη του, αφου ειπες πως θελεις να δουλευεις autoCad. οσο για την καρτα που ρωτησες, δεν ξερω... αμα θελεις να ψαξω κ να σου πω
αλλα απ οτι βλεπω μαλλον για μακ θα πας, κ ξερεις τι λενε (δεν θα σ αφησουν να παρεις τπτ αλλο :lol: )
once you go mac, you never go back :)

μην παιρνεις το μερος τους και συ...:( οχι και συυυυυυ
οχι ρε καλα μου παιδια δεν θεω μακ πως αλλιως να το πω..θελω ενα γρηγορο πισι..να παιζει και χνιδια και να σηκωνει βαρια προγραμματα..μου εστειλε ενα ο dusty στην αρχη 2500 που ειναι λιγο πολλα..αλλα αυτος το πηρε 1900..καλη φαση θα ηταν..κατι αντιστοιχο..θελω για να συγκρινω ρε σεις..λυπηθειτε με..
θελω να το παραγγειλω..

#71   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/02/2011 - 23:08

Φίλε μου, εγώ δεν θα έδινα με τίποτα τόσα πολλά λεφτά για υπολογιστή. Και το καλύτερο laptop να πάρεις με 5000 ευρώ, σε δύο, άντε max τρία χρόνια θα είναι τόσο ξεπερασμένο, που θα ψάχνεις για άλλο.

Αφού το έχεις αποφασίσει όμως και αφού δεν θέλεις mac (ούτε κι εγώ θα ήθελα αν το προόριζα για τον βασικό μου υπολογιστή) ρίξε μια ματιά σε αυτό Sony Vaio VPC-F13Z1E/B Δεν ξεφεύγει πάρα πολύ σε μέγεθος και έχει κορυφαία χαρακτηριστικά !!

#72   geORGIOSb

geORGIOSb

    iPH Master

  • 7.215 μηνύματα
  • Twitter:@georgiosbr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 18/02/2011 - 23:53

μα το θεο εισαστε για "γελια"
λεει οχι μακ. τελος ρε τι του λετε του ανθρωπου? ελεος θα καταλαβαινουμε τι διαβαζουμε?
μετα λεει 2500 ευρω. ρε πατε καλα? σε 2 μηνες ειναι ξεπερασμενο.
σονυ μακρυα. αναθεμα στην κολοεταιρεια. προβλημα με την μπαταρια. παει εξωτερικο και οκ ειναι συνεπεις αλλα εξωτερικο? δεν πανε στο διαολο.
πανακριβα και οχι και τα καλυτερα. θα τα ελεγα τα νοκια των υπολογιστων.
γιωργο παρε κανενα αυτης της τιμης και ελα να τον ξευτιλισω με τη μ@λ@κια των 800 ευρω που αγορασα.
εχετε κολλησει με τις μαρκες και δεν βλεπετε τιποτα παραεξω απο αυτο.
620 αγορα 100 ευρω οι μνημες και εχω κρατησει και τις 2 2γιγα που ειχε καποια λεφτα για το περασμα του dual boot και το μονο που μενει ειναι να παρω εναν ssh να πηδαω το καθε μηχανακι που θα εχει κοστισει και 4πλασια λεφτα.
open eyes and mind. save your money.

Τελευταία επεξεργασία από: geORGIOSb, 18/02/2011 - 23:53


#73   sakis39

sakis39

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/02/2011 - 00:09

Φιλε μου για μενα ο καλυτερος lap top ειναι ο Toshiba Qosmio F60-126 ...πολυ δυνατο μηχανημα!!!

#74   ReaLity

ReaLity

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/02/2011 - 00:21

μια χαρα αλλα δεν ειναι φορητος....18.4 δεν ειναι???

#75   sakis39

sakis39

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/02/2011 - 00:35

λαπ τοπ ειναι φιλε μου ο QOSMIO F60-126 ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες