Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

O Tim Cook αφήσε υπονοούμενα για φθηνότερο iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
29 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/03/2011 - 13:57

O COO της Apple, Tim Cook, σε σχόλια που έκανε σε πρόσφατη συνάντησή του με αναλυτές δήλωσε ότι σκοπός της εταιρείας δεν είναι η δημιουργία προϊόντων μόνο για τους πλούσιους δίνοντας περισσότερη βάση σε πρόσφατες φήμες για δημιουργία φθηνότερου iPhone.

Εκτός από αυτή τη δήλωση ο Cook, σύμφωνα με το δημοσίευμα, ανέφερε ότι η Apple σχεδιάζει κάποια «έξυπνα πράγματα» για να ανταγωνιστεί στην αγορά των προπληρωμένων κινητών. Πολύ ενδιαφέρουσα δήλωση όταν το μερίδιο της Apple συνεχίζει να πέφτει εξαιτίας των φθηνών Android συσκευών. Ας μην ξεχνάμε, όμως, ότι οι NYT αντέκρουσαν το δημοσίευμα για iPhone nano υποστηρίζοντας ταυτόχρονα τις προθέσεις της Apple για δημιουργία φθηνότερου iPhone με τις ίδιες διαστάσεις.

Ο Cook, επίσης, έπλεξε το εγκώμιο για το iPhone αφού η συσκευή έχει εκτοξεύσει τις πωλήσεις και των υπολοίπων προϊόντων της εταιρείας δίνοντας μεγάλη ώθηση σε αγορές που δεν είχε διείσδυση προηγουμένως η Apple. Στη συνάντηση έδωσε το παρόν και ο Oppenheimer, ο οποίος δήλωσε ότι η Apple σκοπεύει να επεκτείνει τις συνεργασίες της με παρόχους κινητής από τους 175 που συνεργάζεται τωρινά. Συγκριτικά, η RIM συνεργάζεται με 550.

Ο Cook δήλωσε, τέλος, ότι η αγορά των tablet συσκευών θα ξεπεράσει σταδιακά αυτή των φορητών υπολογιστών και ο ανταγωνισμός θα είναι εντονότερος από αυτόν στην αγορά των smartphones αφήνοντας υπονοούμενα για νέα προϊόντα στη συλλογή της Apple.

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   lagoudakis

lagoudakis

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/03/2011 - 14:02

Τωρα εμενα γιατι με τρομαζει αυτο;μηπως δουμε οχι τοσο ποιοτικες συσκευες λογω του οτι θα πεσουν οι τιμες;μακαρι να μην συμβει κατι τετοιο

#3   Chris123GR

Chris123GR

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 01/03/2011 - 16:58

Μου ακούγεται λογικό ! Γιατί να μην υπάρξουν και πιο φτηνές λύσεις που θα καλύπτουν μεγαλύτερη γκάμα καταναλωτών ?
Οι υπόλοιπες εταιρείες κατασκευής προιοντων κινητής τηλεφωνίας δεν έχουν μεγάλο εύρος προτάσεων ?
Γιατί όχι και η Apple ?

#4   ChristosIP4

ChristosIP4

    iPH Enthousiast

  • 406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ChristosIP4

Δημοσίευση 01/03/2011 - 17:18

Μου ακούγεται λογικό ! Γιατί να μην υπάρξουν και πιο φτηνές λύσεις που θα καλύπτουν μεγαλύτερη γκάμα καταναλωτών ?
Οι υπόλοιπες εταιρείες κατασκευής προιοντων κινητής τηλεφωνίας δεν έχουν μεγάλο εύρος προτάσεων ?
Γιατί όχι και η Apple ?

Γιατί αυτό είναι που την ξεχωρίζει από τους ανταγωνιστές!!! Άλλωστε αυτή η "έλλειψη" εύρους προτάσεων πουλάει!!! Είμαστε τόσοι που αγοράσαμε ένα κινητό, το οποίο έρχεται η Apple και σου λέει "αυτό είναι, αν σ' αρέσει..."!!! ;)

#5   masbass

masbass

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 01/03/2011 - 18:16

να χαλασουν ποιοτητα κατασκευης δεν προκειται, απλα θα το κουτσουρεψουν οσο δε παει απο functionality (λεγε με παλιο shuffle οπου η ελλειψη οθονης περνουσε ως feature). Και τι μπορει να κοψουν που να ριχνει μεν την τιμη αλλα να μην αρχιζει να χωριζει το AppStore σε apps για iPhone και apps για cheapHone; Αν κοψουν απο hardware specs δινοντας πχ χαρακτηριστικα του iPhone 2G/3G (μη πω και πιο κατω) πως θα περασει το iOS 5; Ή θα τρεχει modified iOS5 mini? Αν παει ετσι, hello fragmentation και χαος στο App Store καθως ελαχιστοι θα γραφουν Apps για miniPhone (εδω και καιρο εχουν εγκαταλειψει το iOS3 κιολας) και θα υπαρχει συγχυση αν το x app τρεχει εδω ή εκει κλπ κλπ. Πολυ χλωμο το βλεπω γιατι απλα iphone = apps.

#6   Jimmy96

Jimmy96

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimmy1996

Δημοσίευση 01/03/2011 - 19:01

πραγματικά δεν θέλω..
με αυτόν τον τρόπο θα έχει iPhone και η κουτσή Μαρία..

#7   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/03/2011 - 19:03

πραγματικά δεν θέλω..
με αυτόν τον τρόπο θα έχει iPhone και η κουτσή Μαρία..

ε και ολοι ανθρωποι ιδιοι δεν ειμαστε?τι ειμαστε δηλαδη καστα που εχουμε iphone?τι ρατσισμος ειναι αυτος?

#8   Jimmy96

Jimmy96

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimmy1996

Δημοσίευση 01/03/2011 - 19:09

ε και ολοι ανθρωποι ιδιοι δεν ειμαστε?τι ειμαστε δηλαδη καστα που εχουμε iphone?τι ρατσισμος ειναι αυτος?

φίλε δεν λέω κάτι τέτοιο.. απλά όταν το iPhone πρωτοβγήκε το είχαν μόνο οι ψαγμένοι.
τώρα έχουμε φτάσει σε σημείο να το έχουν σχεδον ολοι και ένα μεγαλο μέρος να μην ξερει να χρησιμοποιεί ένα μεγαλο μέρος των δυνατοτήτων του.
και ΟΧΙ δεν είμαστε όλοι οι άνθρωποι ιδιοι.. ισοι ΚΑΝΟΝΙΚΑ πρέπει να είμαστε ...
γιατι και ο ψαγμένος και ένας που θελει να κάνει το μάγκα επειδή έχει iphone (και συνηθως δεν ξερει να το χρησιμοποιει) να έχουν iPhone..?
αυτό ειναι που δεν μου κάθεται καλα..

Τελευταία επεξεργασία από: Jimmy96, 01/03/2011 - 19:10


#9   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/03/2011 - 19:17

φίλε δεν λέω κάτι τέτοιο.. απλά όταν το iPhone πρωτοβγήκε το είχαν μόνο οι ψαγμένοι.
τώρα έχουμε φτάσει σε σημείο να το έχουν σχεδον ολοι και ένα μεγαλο μέρος να μην ξερει να χρησιμοποιεί ένα μεγαλο μέρος των δυνατοτήτων του.
και ΟΧΙ δεν είμαστε όλοι οι άνθρωποι ιδιοι.. ισοι ΚΑΝΟΝΙΚΑ πρέπει να είμαστε ...
γιατι και ο ψαγμένος και ένας που θελει να κάνει το μάγκα επειδή έχει iphone (και συνηθως δεν ξερει να το χρησιμοποιει) να έχουν iPhone..?
αυτό ειναι που δεν μου κάθεται καλα..

εεε αυτο ειναι καραμελα που εχω βαρεθει να την ακουω...εγω φοραω τζιν και βλεπω στο δρομο μια γυναικα που φοραει τζιν με αυτο το σκεπτικο, πρεπει να την γδυσω να της το παρω?..το θεμα ειναι με τι τα συνδιαζεις...ολοι εχουν jailbreak οσους εχω γνωρισει και μου μοστραρουν τα σπασμενα λες και εκαναν την ανακαλυψη της πενικιλινης και τους δειχνω τα δικα μου αυθεντικα(χααχαχα και πως κανω τσακ μπαμ update σε εφαρμογη)
ναι ας παρουν ολοι iphone εμενα δεν με πειραζει αφου με νοιαζει μονο εαυτος μου..μαθαμε να κοιταμε τον αλλων την καμπουρα(δεν το λεω γ σενα αφου ξερεις οτι σε συμπαθω) και να μην κοιταμε την δικια μας

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 01/03/2011 - 19:19


#10   Jimmy96

Jimmy96

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimmy1996

Δημοσίευση 01/03/2011 - 20:40

εεε αυτο ειναι καραμελα που εχω βαρεθει να την ακουω...εγω φοραω τζιν και βλεπω στο δρομο μια γυναικα που φοραει τζιν με αυτο το σκεπτικο, πρεπει να την γδυσω να της το παρω?..το θεμα ειναι με τι τα συνδιαζεις...ολοι εχουν jailbreak οσους εχω γνωρισει και μου μοστραρουν τα σπασμενα λες και εκαναν την ανακαλυψη της πενικιλινης και τους δειχνω τα δικα μου αυθεντικα(χααχαχα και πως κανω τσακ μπαμ update σε εφαρμογη)
ναι ας παρουν ολοι iphone εμενα δεν με πειραζει αφου με νοιαζει μονο εαυτος μου..μαθαμε να κοιταμε τον αλλων την καμπουρα(δεν το λεω γ σενα αφου ξερεις οτι σε συμπαθω) και να μην κοιταμε την δικια μας

ναι ρε Βασίλη δεν το παίρνω προσωπικά απλά το θεωρώ κρίμα το iPhone να γίνει ένα συνηθισμένο τηλέφωνο όπως τα nokia και τα sony ericsson ας πουμε

#11   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/03/2011 - 20:51

Καλά δηλαδή όσοι έχουμε Iphone θεωρούμαστε....μάγκες?! Υπάρχει δηλαδή κόσμος που θα έπαιρνε Iphone για να είναι μάγκας? Γιατί iphone έχουν και οι γυναίκες και οι γκέυ και τα παιδιά...! Ο καθένας είναι ελεύθερος να αγοράσει ότι θέλει και ότι του αρέσει. Και αν κάποιος θέλει να πετάξει χρήματα και να πάρει κάτι χωρίς να μπορεί να το χρησιμοποιήσει ... δικαίωμά του είναι!
Και κάτι ακόμα. Ολα συνηθισμένα τηλέφωνα είναι! Πωλούνται στα καταστήματα, δεν είναι κάτι απτο διάστημα!!

Τελευταία επεξεργασία από: tgnikit, 01/03/2011 - 20:53


#12   Jimmy96

Jimmy96

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimmy1996

Δημοσίευση 01/03/2011 - 21:04

Καλά δηλαδή όσοι έχουμε Iphone θεωρούμαστε....μάγκες?! Υπάρχει δηλαδή κόσμος που θα έπαιρνε Iphone για να είναι μάγκας? Γιατί iphone έχουν και οι γυναίκες και οι γκέυ και τα παιδιά...! Ο καθένας είναι ελεύθερος να αγοράσει ότι θέλει και ότι του αρέσει. Και αν κάποιος θέλει να πετάξει χρήματα και να πάρει κάτι χωρίς να μπορεί να το χρησιμοποιήσει ... δικαίωμά του είναι!
Και κάτι ακόμα. Ολα συνηθισμένα τηλέφωνα είναι! Πωλούνται στα καταστήματα, δεν είναι κάτι απτο διάστημα!!

Πρώτον αν διαβάσεις ξεκάθαρα το ποστ μου θα καταλάβεις ότι κατακρίνω αυτούς που το παίζουν μάγκες επειδή έχουν iPhone... Kαι πίστεψέ με.. δεν είναι λίγοι αυτοί.
επίσης και εγώ 15 χρονών είμαι περίπου.. και οσον αφορά το οτι ειναι συνηθισμένο τηλέφωνο, ναι τώρα έτσι έχει γίνει.. αλλά στις κοινωνικές τάξεις που τους περισσεύουν τα χρήματα! όλοι οι υπόλοιποι εχουν κάποια φτηνή, κοινή συσκευή. Και εγώ προσωπικά το iPhone δεν θέλω να καταλήξει μια κοινή φτηνή συσκευή...

ps: προς Θεού δεν το λέω με ρατσιστικό ύφος! Θέλω απλά να αποδώσω την πραγματικότητα...

#13   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 01/03/2011 - 22:43

Έγω πάλι πιστεύω οτι το iphone είναι για ανθρώπους ψαγμένους οι οποίοι ξερουν τι έχουν στα χερια τους και φυσικα ξέρουν να το δουλεύουν (όπου η πληοψηφία δεν ξερει) αλλα το πρόβλημα είναι ότι είχε τετοιά επιτυχια και έτσι καταληξαμε να το έχει και η υψηλη τάξη αλλα και η χαμηλή τάξη... Και εδώ που τα λέμε ρε παιδιά σιγα το κινητό της πλουτοκρατίας :rolleyes: είναι ένα κινητο που ό καθενας ανεξαρτητος τάξης, είσοδήματος, και οτιδηποτε αλλο μπορει να το έχει. Δείτε το κινητο της Bang & Olufsen Serenata (προσωπικα δεν μου πολυ αρεσει) και μετα ελάτε να πειτε πιο είναι κινητο υψηλης ταξης...

#14   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/03/2011 - 22:56

οταν μπουμε στο τρυπακι ''εμενα αξιζει αυτη η συσκευη στο διπλανο μου οχι γιατι εγω ειμαι πιο ψαγμενος'',τοτε απλα εχεις γινει υποχειριο 100% του iphone...πιστευ οτι το iphone μου ανηκει,οχι εγω σε αυτο,εγω το διαλεξα οχι αυτο εμενα.

#15   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 01/03/2011 - 22:57

Εσείς μπορεί να μην θέλετε όλος ο κόσμος να έχει iPhone(για το πουλμουρ ή για τον α,β λόγο) , αλλά η Apple πιστέψτε με , θέλει...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες