Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

O Tim Cook αφήσε υπονοούμενα για φθηνότερο iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
29 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Aelaos

Aelaos

    iPH Enthousiast

  • 494 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/03/2011 - 23:13

Δώστε iPhonia στο Λαό λέμε !!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Jimmy96

Jimmy96

    iPH Enthousiast

  • 483 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Jimmy1996

Δημοσίευση 01/03/2011 - 23:56

Συμφωνω με τον Telephoner αλλά και πάλι δεν εχετε πιάσει το point. :P
Δεν ξέρω για τον καθενα προσωπικα με τι οικονομικου επιπεδου ανθρωπους συναναστρεφεται, αλλα εγω τουλαχιστον δεν ξερω κανεναν απο τις οικονομικα ασθενεις ταξεις να εχει iPhone! Και δεν ειναι το iPhone το σημειο αναφορας! ουτε αυτο καθοριζει αν θα εισαι "πλουσιος" ή "φτωχος"... το αν θα εισαι "πλουσιος" ή "φτωχός" ομως καθοριζει το αν θα εχεις iPhone η καποια αλλη ακριβη συσκευη! και τελοσπαντων κατα τη γνωμη μου για να εχεις iPhone πρεπει να εισαι ψαγμενος τύπος.. αλλιως ειναι σαν να εχεις ferarri χωρις διπλωμα (δηλ. χωρις να μπορεις να την οδηγησεις!!)

#18   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 01/03/2011 - 23:58

Να δουμε στο τελος αν οι υποσχεσεις βγουν αληθινες...

#19   nikap4

nikap4

    iPH Contributor

  • 1.582 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 02/03/2011 - 00:05

πριν από λίγο πήρα στα χέρια μου ένα HTC Desire και το ψαχούλεψα λίγο τι να πω καμιά σχέση το iphone είναι πέραν μακριά
Απόρησα πώς ο κόσμος δίνει τόσα λεφτά για αυτό το τηλέφωνο?

#20   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 02/03/2011 - 00:49

WTF?

#21   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/03/2011 - 00:51

WTF?

τι επαθες?

#22   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 02/03/2011 - 00:53

τι επαθες?

Δεν κατάλαβα που κολλάει το Desire :P
Σβήσατε τίποτα post? :lol:

#23   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 02/03/2011 - 01:00

Αμα ειναι για τους "ευκαταστατους" το iPhone φανταστείται εμάς που πέρνουμε και computer απο την apple τι είμαστε δυσεκατομυριούχοι :P χαχαχα
ελάτε ρε παιδα να σοβαρευτούμε τώρα... Δηλαδη το iPhone ειναι δίγμα πολυτελειας? αμ ειναι τοτε εγώ εχω δει πάρα πολλόυς "ευκαταστατους" στο δρομο πραγμα το οποιο δεν ισχυει.@Jimmy96: Μπορει να σου φαινεται εσενα οταν βλεπεις αντε 5 iphone την ημερα στον δρομο. Ναι αλλα να σκεφτείς οτι το iphone στην Ελλαδα είναι και μικρη η αγορά του. Αν δεις στο εξωτερικό τι γίνεται θα καταλάβεις οταν βλεπεις μεσα στο tube (in London) το 40% το κινητών να είναι iphone ε δεν το νομιζω να είναι και τοσο special ;)

Τελευταία επεξεργασία από: BAUHAUS, 02/03/2011 - 01:04


#24   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/03/2011 - 01:01

Δεν κατάλαβα που κολλάει το Desire :P
Σβήσατε τίποτα post? :lol:

δεν σβησαν τιποτα απο οτι γνωριζω
ναι η απορια σου ειναι δικαιολογημενη δεν κολλαει ουτε με το mini iphone αν βγει ειτε με το επερχομενο...μπορει να την πηγαινε το παιδι ακπου αλλου

#25   spiderdim

spiderdim

    iPH Contributor

  • 1.068 μηνύματα
  • Twitter:@Abatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/03/2011 - 01:43

Εγω ακόμα δυσκολευομαι να το πιστέψω...ότι παει να βγάλει κάτι αντίστοιχο του iPhone αλλα σε πιο μικρό και πιο φτηνό,!!!

Και που θα υστερεί απο το μεγάλο εκτός απο το μέγεθος; Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα σερφαρεισ με δυσκολία μεγάλη, θα είναι δύσκολο να το χειρίζεσαι γενικώς!

Ασε που αυτοί είναι τρελοί και θα το πουλάνε 400 !

#26   miotesoro

miotesoro

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:miotesoro

Δημοσίευση 02/03/2011 - 02:04

Αμα ειναι για τους "ευκαταστατους" το iPhone φανταστείται εμάς που πέρνουμε και computer απο την apple τι είμαστε δυσεκατομυριούχοι :P χαχαχα
ελάτε ρε παιδα να σοβαρευτούμε τώρα... Δηλαδη το iPhone ειναι δίγμα πολυτελειας? αμ ειναι τοτε εγώ εχω δει πάρα πολλόυς "ευκαταστατους" στο δρομο πραγμα το οποιο δεν ισχυει.@Jimmy96: Μπορει να σου φαινεται εσενα οταν βλεπεις αντε 5 iphone την ημερα στον δρομο. Ναι αλλα να σκεφτείς οτι το iphone στην Ελλαδα είναι και μικρη η αγορά του. Αν δεις στο εξωτερικό τι γίνεται θα καταλάβεις οταν βλεπεις μεσα στο tube (in London) το 40% το κινητών να είναι iphone ε δεν το νομιζω να είναι και τοσο special ;)


να ναι καλά οι δόσεις δε λες.. :lol:

#27   masbass

masbass

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 02/03/2011 - 10:33

Αν σου φαινεται οτι κι η κουτση Μαρια εχει iphone κατσε και μετρα ποσοι δεν εχουν iPhone σε μια καφετερια, τουλαχιστον στην Ελλαδα ειναι παρα πολλοι. Προσωπικα κανενας δεν εχει ερθει να μου πει "ελα ρε, πηρες iPhone; Να το δω λιγο;", κι οχι απλα δεν ειναι Ferrari αλλα αναλογικα σαν τιμη ειναι το πολυ πολυ ενα ευρυχωρο οικογενειακο Audi. Ηταν κατι νεο το 2007 που ειχε βγει (οπως πιο πριν τα Blackberry, το Motorola Razr κλπ) κι απο τοτε οποιος εχει λεφτα το αγοραζει κι ας παιξει μονο καμια δεκαρια πιστες στο Angry Birds ή το εχει μονο για να βλεπει τα στοιχηματα στο Livescore. Μη ζηταμε και διπλωμα αποκτησης iPhone, να περνανε εξετασεις οσοι το αγοραζουν για να πιστοποιειται η ορθη χρηση του και η εκμεταλλευση στο επακρο των δυνατοτητων του. Δεν ειναι καν open source να πεις οτι η κοινοτητα το εκανε ο,τι ειναι και μετα το ξεπουλησε η Apple για να βγαλει λεφτα, απο την αρχη ηταν προϊον οπως ολα με σκοπο τις καλυτερες δυνατες πωλησεις σε hardware και software.

#28   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 02/03/2011 - 10:56

Πρώτον αν διαβάσεις ξεκάθαρα το ποστ μου θα καταλάβεις ότι κατακρίνω αυτούς που το παίζουν μάγκες επειδή έχουν iPhone... Kαι πίστεψέ με.. δεν είναι λίγοι αυτοί.
επίσης και εγώ 15 χρονών είμαι περίπου.. και οσον αφορά το οτι ειναι συνηθισμένο τηλέφωνο, ναι τώρα έτσι έχει γίνει.. αλλά στις κοινωνικές τάξεις που τους περισσεύουν τα χρήματα! όλοι οι υπόλοιποι εχουν κάποια φτηνή, κοινή συσκευή. Και εγώ προσωπικά το iPhone δεν θέλω να καταλήξει μια κοινή φτηνή συσκευή...

ps: προς Θεού δεν το λέω με ρατσιστικό ύφος! Θέλω απλά να αποδώσω την πραγματικότητα...

φιλε μου το οτι καποιοι το παιζουν μαγκες δεν οφειλεται στο οτι εχουν iphone αλλα στο οτι ειναι στοκοι κ κομπλεξικοι στο μυαλο. Αισθανονται περηφανοι που εχουν ενα αντικειμενο το οποιο σημερα ειναι κ αυριο δεν ειναι. Και στην ηλικια που βρισκεσαι ειναι κατανοητο να υπαρχουν τετοια περιστατικα γιατι σε καποιους το νιονιο δεν εχει πηξει ακομα (και ποιος ξερει αν θα πηξει). Φυσικα δεν εννοω οτι και σε μεγαλυτερες ηλικιες δεν υπαρχει αυτη η κατηγορια. Τωρα το αν το iphone θα γινει συνηθησμενο τηλεφωνο δεν το νομιζω γιατι δεν εχουν ολοι (η δεν θελουν να διαθεσουν) τα λεφτα για κατι τοσο ακριβο.

Έγω πάλι πιστεύω οτι το iphone είναι για ανθρώπους ψαγμένους οι οποίοι ξερουν τι έχουν στα χερια τους και φυσικα ξέρουν να το δουλεύουν (όπου η πληοψηφία δεν ξερει) αλλα το πρόβλημα είναι ότι είχε τετοιά επιτυχια και έτσι καταληξαμε να το έχει και η υψηλη τάξη αλλα και η χαμηλή τάξη... Και εδώ που τα λέμε ρε παιδιά σιγα το κινητό της πλουτοκρατίας :rolleyes: είναι ένα κινητο που ό καθενας ανεξαρτητος τάξης, είσοδήματος, και οτιδηποτε αλλο μπορει να το έχει. Δείτε το κινητο της Bang & Olufsen Serenata (προσωπικα δεν μου πολυ αρεσει) και μετα ελάτε να πειτε πιο είναι κινητο υψηλης ταξης...

εγω λεω οτι οποιος εχει τα φραγκα κ το θελει το παιρνει. τωρα τις ταμπελες που βαζουμε "αυτος δεν ξερει να το χρησιμοποιει" "εκεινος δεν ξερει τι ειναι το jb" δεν τις καταλαβαινω.

#29   Chris123GR

Chris123GR

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 02/03/2011 - 14:10

Κι εγώ σας λέω ότι αν βγει μια πιο φτηνή έκδοση του iphone , θα πουλήσει πολύ καλά !
Απλότητα , αμεσότητα , φιλικότητα . Αυτοί είναι οι λόγοι που θα κάνουν το πιο φτηνό iphone ανάρπαστο .
Η Apple το ξέρει ............ και κατά την κλασική της παράδοση ..... ΔΕΝ θα μας (σας) ρωτήσει για το αν θέλουμε ή όχι να το μοιραζόμαστε με κοινούς θνητούς .... (κάτι που με χαροποιεί ιδιαίτερα)

Τελευταία επεξεργασία από: Chris123GR, 02/03/2011 - 14:11


#30   miotesoro

miotesoro

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:miotesoro

Δημοσίευση 05/03/2011 - 21:07

Κι εγώ σας λέω ότι αν βγει μια πιο φτηνή έκδοση του iphone , θα πουλήσει πολύ καλά !
Απλότητα , αμεσότητα , φιλικότητα . Αυτοί είναι οι λόγοι που θα κάνουν το πιο φτηνό iphone ανάρπαστο .
Η Apple το ξέρει ............ και κατά την κλασική της παράδοση ..... ΔΕΝ θα μας (σας) ρωτήσει για το αν θέλουμε ή όχι να το μοιραζόμαστε με κοινούς θνητούς .... (κάτι που με χαροποιεί ιδιαίτερα)


φίλε μου μη το βλέπεις έτσι..
σκέψου τι θα γινόταν αν μείωνε η φεράρι τις τιμές στα αμάξια στα 20.000ε
σκέψου τι θα γινόταν αν μείωναν τις τιμές μάρκες ρούχων όπως αρμάνι,καβάλι κλπ κλπ κλπ
κάποιος λόγος δεν υπάρχει νομίζεις που δεν βγάζει η apple φθηνά προιόντα??
οκ δε λέω στην αρχή θα πουλούσαν..αλλά το θέμα είναι μετά...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες