Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Το iPad 2 και οι αντιδράσεις που θα ακολουθήσουν...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
64 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2011 - 08:59

Φίλε Looter καταρχήν χαίρομαι να διαβάσω τις απόψεις σου.

Καταρχήν αυτά που γράφεις είναι on paper. Δεν έχουν αποδειχθεί στην πράξη. Προσωπικά δεν έχω συναντήσει συσκευή Android που κάνει απροβλημάτιστα αυτά που υπόσχεσαι. Για αυτό ας περιμένουμε. Αν δεν δούμε το γενικό feeling της συσκευής ή του λειτουργικού δεν μπορούμε να αποφανθούμε έτσι απλά.

Αντίθετά το iPad έχει πουλήσει 15 εκατομμύρια συσκευές το 2010 και μπορούμε να μιλάμε πρακτικά και όχι θεωρητικά.

Μακάρι πάντως να έχεις δίκιο διότι ο ανταγωνισμός είναι το α και το ω για να πάρουμε εμείς οι καταναλωτές καλύτερες συσκευές.

Και κλείνω με το αυτό που είπε ο Steeve και συμφωνώ απόλυτα μαζί του:
This is worth repeating. It's in Apple's DNA that technology is not enough. It's tech married with the liberal arts and the humanities. Nowhere is that more true than in the post-PC products. Our competitors are looking at this like it's the next PC market. That is not the right approach to this. These are pos-PC devices that need to be easier to use than a PC, more intuitive."

Είμαι στην αγορά πληροφορικής πολλά χρόνια τώρα και μπορώ με βεβαιότητα να σου πω ότι απλή παράθεση χαρακτηριστικών ενός μηχανήματος ή ενός κομματιού software ποτέ δεν έγειρε την πλάστιγγα υπέρ του.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 03/03/2011 - 10:47

O μόνος που ίσως θα μπορουσε να σπάσει αυτήν την κυριαρχία νομίζω θα ήταν η Microsoft γιατί το παιχνίδι παίζεται στο software σε τελική ανάλυση


Η ολη ουσια του "παιχνιδιου" βρισκεται στο software. Τι να τα κανω εγω τα specs οταν δεν εχω το καλυτερο software για να τα αξιοποιησω.

#63   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 03/03/2011 - 10:55

Looter, καλά τα λες από μία πλευρά αλλά (δυστυχώς) ακολουθείς το σκεπτικό του ανταγωνισμού.

Τα ξερά specs δεν κάνουν την διαφορά αλλά η συνολική εμπειρία χρήσης. Όσο ο ανταγωνισμός δεν το καταλαβαίνει η Apple δεν έχει να φοβάται τίποτα και θα παραμείνει 1η με διαφορά και στα tablets.

Μπορεί να βγουν tablets με δυνατότερο επεξεργαστή, καλύτερη κάμερα, tablets που θα παίζουν flash (αν και αυτό είναι κάτι που για ακόμη μία φορά - αναμένεται να συμβεί στο μέλλον και όχι τώρα - άσχετα που κράζουμε την Apple ότι δεν υποστήριξε το flash από την εποχή του iPhone 1st gen), αλλά και πάλι το iPad 2 θα πατήσει τον ανταγωνισμό και όπως έγινε το 2010 με το iPad.
Behind the Scenes...

#64   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/03/2011 - 11:23

Αν δεν αρχίσουν οι developers να βλέπουν πιο σοβαρά το android, δυστυχώς η apple δεν θα έχει ποτέ σοβαρό ανταγωνισμό. Και λέω δυστυχώς, όχι γιατί έχω κάποιο πρόβλημα με την apple (ίσα-ίσα που είμαι κάτοχος iphone, ipad, macbook) αλλά γιατί είναι κρίμα να κυκλοφορούν τόσο καλές συσκευές (xoom, galaxy tab 2, galaxy s 2) και να μένουν τελικά σε ρηχά νερά λόγω ανεπαρκούς υποστήριξης. Η δική μου φαντασίωση είναι ένα samsung galaxy tab 2 με λειτουργικό iOS !!

#65   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 03/03/2011 - 20:09

Έχω πάρει το ipad από τον Μάιο.

αφου υποστηριζεις το android δεν καταλαβαινω με τι σκεπτικο πηγες κ πηρες το "κακο" κατα τα λεγομενα σου ipad.

8. Κάμερες
Η apple χάνει και εδώ μιας και εξόπλισε το ipad 2 μόνο με τα απολύτως απαραίτητα τη στιγμή που ο ανταγωνισμός δίνει κάμερες 5 και 8 megapixels.

δεν καταλαβαινω τι την θες την 8αρα στο tablet. θες να μου πεις οτι σε βολευει να τραβας φωτογραφιες με μια συσκευη σε μεγεθος κορνιζας;




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες