Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ακόμα ένα iphone 4 UNLOCK(?) κάνει την εμφάνιση του!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
79 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   theg0d

theg0d

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/03/2011 - 01:23

ποιος θα το αναλαβει για αγορα ειναι το θεμα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   theg0d

theg0d

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/03/2011 - 01:28

παντως ειναι επιβεβαιωμενο ετσι ? προκειτε για unlock ..

#33   fallen

fallen

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fallen19741

Δημοσίευση 17/03/2011 - 01:46

Για αυτους που ξερουν αγγλικα ριξτε μια ματια στο αρθρο πριν παραγγειλετε για να δειτε ακριβως τι κανει το προιον http://laforeta.blog...hone-4-sim.html Προς το παρων ειναι το μονο ξεκλειδωμα για τα 4αρια,εγω παντως με αυτα που καταλαβα δεν θα προχωρησω σε παραγγελεια τις τουρμπο σιμ

#34   TheTruth

TheTruth

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/03/2011 - 02:00

ApplenBerry Apple nBerry
Yes it WORKS. The website to buy GEVEY SIM is http://applenberry.com on March 18 or 21. We will ship to all country except China.
10 minutes ago Favorite Undo Retweet Reply

#35   theg0d

theg0d

    iPH User

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/03/2011 - 02:21

Παντως θα περιμενα απο το επισημο iphonehellas να γραψει κατι για το θεμα στο κεντρικο ποστ του ετσι ωστε να μπορεσουμε να συλλεξουμε ολες τις πληροφοριες για το θεμα κ προς ενημερωση ολων των ενδιαφερομενων για πχ παραγγελια

#36   manosreth

manosreth

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2011 - 08:17

καλημερα σε ολους!εγω το παραγγειλα μεσο ebaY 38ευρω και 5 μεταφορικα!
σε λιγες μερες θα δουμε τι γινεται!λογικα δουλεβει κατα τα λεγομενα του πολητη!ας ελπισουμε να δουλεψει...θα σας δωσω νεα με το που το παραλαβω!
ΑΑΑ και εννοειται οτι μπορεις να παραγγειλεις μονο ενα και οχι 50!απο το ebay παντα!

Τελευταία επεξεργασία από: manosreth, 17/03/2011 - 08:21


#37   maxy

maxy

    iPH User

  • 140 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 17/03/2011 - 09:22

Φιλε μου εσυ μπορεις να αναβαθμισεις στην 4.2.1 και να κρατησεις την 1.59.00 ετσι ωστε να μπορεις να κανεις unlock με το ultrasn0w εδω και πολυ καιρο. Εχει βγει και το pwnage tool για Mac αλλα και το sn0wbreeze για pc μεσω των οποιων ως γνωστον φτιαχνεις μια custom firmware ετσι ωστε περνωντας την να μην αναβαθμιστει η baseband σου αλλα μονο το firmware σου. Υπαρχει μαλιστα και αλλος ενας τροπος αλλα δεν ειναι αναγκη να τον αναφερουμε. Αν εχεις pc δες εδω.

Περα απο αυτο..Υπαρχει καπου βημα προς βημα να λεει πως να το κανω?Ειναι σιγουρα ασφαλες ή θα μου κανει καμια αναβαθμιση την baseband και θα ψαχνομαι?

#38   DarthGRE

DarthGRE

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 17/03/2011 - 10:01

Εγω παντως δεν αντεξα να περιμενω αλλο και τσιμπησα ενα IMEI unlock απο το ebay για την Vodafone UK,λογικα σημερα-αυριο το περιμενω.

#39   DarthGRE

DarthGRE

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 17/03/2011 - 10:21

Ρε παιδια μια ερωτηση.Αγορασα αυτο το unlock,και εχω 2-3 αποριες.
Αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι πρεπει να εχω το τελευταιο iTunes.Σιγα το πραμα,το τσιμπαω και το εγκαθιστω.
Το θεμα μου ειναι οτι μερικοι πωλητες unlock λενε οτι το τηλεφωνο πρεπει να ειναι αναβαθμισμενο στην τελευταια εκδοση λογισμικου για να ξεκλειδωσει.

Το iPhone μου φοραει 4.2.1 jailbroken με Sn0wbreeze.Οταν το πηρα στα χερια μου,ηθελε activation και το εκανα bypass με το Sn0wbreeze.Φοβαμαι να το αναβαθμισω στην 4.3 πριν το ξεκλειδωσω,μην μου ξαναθελει activation,και δεν ξερω πως θα γινει,ή μαλλον,με ποια σειρα να γινει.Mε λιγα λογια,πειτε μου ποια απο τις 3 διαδικασιες ειναι σωστη:

1)α)Αναβαθμιση iTunes
β)Αναβαθμιση iPhone
γ)unlock (Θα μπορει να κανει unlock ΑΝ ξαναζηταει activation το τηλεφωνο μετα την αναβαθμιση??)
δ)tethered jailbreak 4.3

2)α)Αναβαθμιση iTunes
β)Restore iPhone στην 4.2.1
γ)Unlock (Θα μπορει να κανει unlock ΑΝ ξαναζηταει activation το τηλεφωνο μετα το restore?)
δ)Ξανα-μανα jailbreak thn 4.2.1

3)α)Αναβαθμιση iTunes
β)Unlock (χωρις restore ή upgrade του κινητου)
γ)Μετα θα ξαναθελει Jailbreak κτλ????

#40   nikostsitsos

nikostsitsos

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:nikostsitsoulis

Δημοσίευση 17/03/2011 - 11:36

καλημερα σε ολους!εγω το παραγγειλα μεσο ebaY 38ευρω και 5 μεταφορικα!
σε λιγες μερες θα δουμε τι γινεται!λογικα δουλεβει κατα τα λεγομενα του πολητη!ας ελπισουμε να δουλεψει...θα σας δωσω νεα με το που το παραλαβω!
ΑΑΑ και εννοειται οτι μπορεις να παραγγειλεις μονο ενα και οχι 50!απο το ebay παντα!


Μπορείς σε παρακαλώ να στείλεις ένα link με τον πωλητή η με την sim που αγόρασες έτσι ώστε να την αγοράσω και εγώ! Ευχαριστώ προκαταβολικά!

#41   crazylucifer

crazylucifer

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2011 - 12:16

Ρε παιδια μια ερωτηση.Αγορασα αυτο το unlock,και εχω 2-3 αποριες.
Αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι πρεπει να εχω το τελευταιο iTunes.Σιγα το πραμα,το τσιμπαω και το εγκαθιστω.
Το θεμα μου ειναι οτι μερικοι πωλητες unlock λενε οτι το τηλεφωνο πρεπει να ειναι αναβαθμισμενο στην τελευταια εκδοση λογισμικου για να ξεκλειδωσει.

Το iPhone μου φοραει 4.2.1 jailbroken με Sn0wbreeze.Οταν το πηρα στα χερια μου,ηθελε activation και το εκανα bypass με το Sn0wbreeze.Φοβαμαι να το αναβαθμισω στην 4.3 πριν το ξεκλειδωσω,μην μου ξαναθελει activation,και δεν ξερω πως θα γινει,ή μαλλον,με ποια σειρα να γινει.Mε λιγα λογια,πειτε μου ποια απο τις 3 διαδικασιες ειναι σωστη:

1)α)Αναβαθμιση iTunes
β)Αναβαθμιση iPhone
γ)unlock (Θα μπορει να κανει unlock ΑΝ ξαναζηταει activation το τηλεφωνο μετα την αναβαθμιση??)
δ)tethered jailbreak 4.3

2)α)Αναβαθμιση iTunes
β)Restore iPhone στην 4.2.1
γ)Unlock (Θα μπορει να κανει unlock ΑΝ ξαναζηταει activation το τηλεφωνο μετα το restore?)
δ)Ξανα-μανα jailbreak thn 4.2.1

3)α)Αναβαθμιση iTunes
β)Unlock (χωρις restore ή upgrade του κινητου)
γ)Μετα θα ξαναθελει Jailbreak κτλ????


εχοντας κωδικο για μονιμο ξεκλειδωμα δεν νομιζω να χρειαζεσαι ξανα jailbreak,εκτος αν θες να εχεις cracked apps κλπ. Λογικα απο αυτα που γνωριζω εγω για το θεμα (δεν θελω να σε παρω στο λαιμο μου,ρωτα για επιβεβαιωση) απλα να κανεις ενα update στο latest firmware της apple...και μετα μεγια το κινητο σου unlocked permanently!

Επιση,οσον αφορα τα υπολοιπα με την gevey turbosim,παιδες ας μην κανουμε σπασμοδικες κινησεις,ας δουμε τι παιζει πρωτα,αν οντως ισχυει..να περιμενουμε μια βδομαδουλα στους τοσους μηνες αναμονης,
δεν θα παθουμε και τιποτα..Συντομα αν δουλευει θα τα βρουμε και στην ελλαδα σε μαγαζια που αφορουν τα μηλοφωνα στην ελλαδα αν ισχυει ;)

Τελευταία επεξεργασία από: crazylucifer, 17/03/2011 - 12:18


#42   fallen

fallen

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fallen19741

Δημοσίευση 17/03/2011 - 12:35

Ρε παιδια μια ερωτηση.Αγορασα αυτο το unlock,και εχω 2-3 αποριες.
Αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι πρεπει να εχω το τελευταιο iTunes.Σιγα το πραμα,το τσιμπαω και το εγκαθιστω.
Το θεμα μου ειναι οτι μερικοι πωλητες unlock λενε οτι το τηλεφωνο πρεπει να ειναι αναβαθμισμενο στην τελευταια εκδοση λογισμικου για να ξεκλειδωσει.

Το iPhone μου φοραει 4.2.1 jailbroken με Sn0wbreeze.Οταν το πηρα στα χερια μου,ηθελε activation και το εκανα bypass με το Sn0wbreeze.Φοβαμαι να το αναβαθμισω στην 4.3 πριν το ξεκλειδωσω,μην μου ξαναθελει activation,και δεν ξερω πως θα γινει,ή μαλλον,με ποια σειρα να γινει.Mε λιγα λογια,πειτε μου ποια απο τις 3 διαδικασιες ειναι σωστη:

1)α)Αναβαθμιση iTunes
β)Αναβαθμιση iPhone
γ)unlock (Θα μπορει να κανει unlock ΑΝ ξαναζηταει activation το τηλεφωνο μετα την αναβαθμιση??)
δ)tethered jailbreak 4.3

2)α)Αναβαθμιση iTunes
β)Restore iPhone στην 4.2.1
γ)Unlock (Θα μπορει να κανει unlock ΑΝ ξαναζηταει activation το τηλεφωνο μετα το restore?)
δ)Ξανα-μανα jailbreak thn 4.2.1

3)α)Αναβαθμιση iTunes
β)Unlock (χωρις restore ή upgrade του κινητου)
γ)Μετα θα ξαναθελει Jailbreak κτλ????


Να σου κανω μια ερωτηση αυτο το ξεκλειδωμα δουλευει σε ολες τις καρτες σιμ ή μονο στην βονταφον uk ,αυτη σε στελνουν καινουρια καρτα?Η κατι αλλο,για δωσε πληροφοριες να μαθουμε

#43   DarthGRE

DarthGRE

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 17/03/2011 - 12:40

Να σου κανω μια ερωτηση αυτο το ξεκλειδωμα δουλευει σε ολες τις καρτες σιμ ή μονο στην βονταφον uk ,αυτη σε στελνουν καινουρια καρτα?Η κατι αλλο,για δωσε πληροφοριες να μαθουμε

Απ'οτι εχω δει στο Ebay,υπαρχουν για ολες τις εταιριες.Ψαξου εκει και θα βρεις.

Αυτο που κανουν ειναι εργοστασιακο μονιμο unlock,και ισχυει για παντα χωρις να ξανακλειδωνει με updates κτλ.
Ειναι στανταρ υπηρεσιες που προσφερουν ολες οι εταιριες που εχουν κλειδωμενες συσκευες.Μιλησα εγω με Vodafone UK και λενε κοστισει 25 λιρες.ΕΠειδη ομως εγω ειμαι στην Ελλαδα δεν υπαρχει τροπος να με χρεωσουν και να τους πληρωσω,αναγκαστικα χρησιμοποιω καποιον απο αυτους στο Ebay που βγαζουν αλλα 25 λιρες εκαστος,για να το κανουν για εσενα.

Απολυτως νομιμο

Τελευταία επεξεργασία από: DarthGRE, 17/03/2011 - 12:44


#44   crazylucifer

crazylucifer

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2011 - 12:40

Να σου κανω μια ερωτηση αυτο το ξεκλειδωμα δουλευει σε ολες τις καρτες σιμ ή μονο στην βονταφον uk ,αυτη σε στελνουν καινουρια καρτα?Η κατι αλλο,για δωσε πληροφοριες να μαθουμε


θα σου απαντησω εγω,δουλευει iphone κλειδωμενα απο vodafone UK,και δεν σου στελνουν καμια νεα σιμ,απλα σου στελνουν το NCK σου,δηλαδη τον κωδικο ξεκλειδωματος του κινητου σου..

#45   fallen

fallen

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fallen19741

Δημοσίευση 17/03/2011 - 12:44

θα σου απαντησω εγω,δουλευει iphone κλειδωμενα απο vodafone UK,και δεν σου στελνουν καμια νεα σιμ,απλα σου στελνουν το NCK σου,δηλαδη τον κωδικο ξεκλειδωματος του κινητου σου..


Ευχαριστω πολυ φιλε,αντε με το καλο και ξεκλειδωτο το φωνι σου

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες