Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ευχαριστώ τον φίλο που έσπασε και ανέβασε το app μας


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
484 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   kohran

kohran

    iPH Addict

  • 683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:04

Παράδειγμά:



Μαγαζί1 με παπούτσια πάει καλά και κάνει εκπτώσεις.Στα ίδια παπούτσια ΑΚΡΙΒΩΣ μαγαζί2 δεν πάει καλά και τα έχει ακριβά.Θα τα πάρεις απ το 2 για να στηρίξεις το μαγαζάτορα?


Και στο μαγαζί 3 ο μαγαζάτορας είναι γέρος και αν μπείς γρήγορα τα αρπάς χωρίς να δώσεις μία. Θα πας στο 3 ;

Τελευταία επεξεργασία από: kohran, 15/03/2011 - 22:05


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Anlock

Anlock

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:05

Με το jailbreak λοιπόν σου δίνεται η δυνατότητα να "κλέψεις" τον developer ..

Στην πραγματικότητα δέν έχεις την δυνατότητα να κλέψεις τον περιπτερά? Φυσικά..
Το κάνεις όμως?? Όχι..

Στο iphone λοιπόν γιατί το πράττεις?
Λογικά επειδή δέν υπάρχουν συνέπειες, αλλα αυτό οδηγεί στην σκέψη οτι άν δέν υπήρχαν συνέπειες θα "λήστευες" και το περίπτερο..

Μερικοί λοιπόν απλά το βλέπουν ηθικά..


Δεν θα μπορούσα να το εκφράσω καλύτερα ...

#48   avramidis

avramidis

    iPH User

  • 141 μηνύματα
  • Twitter:@avram13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:GioAvrami

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:05

μπορεις να πεις σε φιλο σου να σου αγορασει κ να του δωσεις τα λεφτα. αυτο που μου λες χωρις να θελω να σε προσβαλλω δε μου λεει τιποτα. οποιος θελει βρισκει τροπους.


Φίλε έχω ρωτήσει πολλούς γιατί θέλω ν βάλω κ in app purchases αλλα δν έχουν ξέρω ότι μάλλον τ βρίσκεις παράξενο αλλα δν έχουμε τόσα λεφτά για πιστωτικές...αυτο π είπε όμως ένα παιδι για προπληρωμενη δ τ ήξερα κ αυτο θ τ κάνω τώρα π μ τ είπατε!!!όμως π πρέπει ν πάω??

#49   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:06

Φίλε μου σε συμφέρει να σπαστεί η εφαρμογή σου.

Δεν χάνεις πολύ αγοραστικό κοινό μιας και μπορούν να την αγοράσουν μονο οσοι εχουν jailbreaked iphones.

Όσοι την αγοράσουν λειτουργούν ως διαφημιστική καμπάνια της εφαρμογής σου σε φίλους τους που δεν εχουν κανει jailbreak το κινητο τους.

Οι τζαμπατζήδες συνήθως πληρώνουν το τζάμπα με αργή ταχύτητα της συσκευής και γενικά προβληματικό user experience.

Το γεγονός οτι η εφαρμογή σου θα προβληθεί απο δεκαδες warez forums την κάνει δημοφιλή.



Υπάρχει και το σχετικό άρθρο.

Πειρατικές εφαρμογές και App store: Τα αποτελέσματα μπορεί να είναι θετικά για τους developers

Πιστεύω ότι η αλήθεια είναι κάπου στη μέση αλλά είναι μεγάλη συζήτηση και το να αναλωνόμαστε στο να τη λέμε σε όσους έχουν ακραίες θέσεις είτε από τη μία είτε από την άλλη δεν βγάζει πουθενά...

#50   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:06

μπορεις να πεις σε φιλο σου να σου αγορασει κ να του δωσεις τα λεφτα. αυτο που μου λες χωρις να θελω να σε προσβαλλω δε μου λεει τιποτα. οποιος θελει βρισκει τροπους.


αν γίνει αυτό μετά μπλέκουμε με itunes accounts κ x,y,z


Σφάλεις και αν δεν γνωρίζεις να κρατάς τα συμπεράσματα σου για τον ευατό σου. Δεν έχω επίτεθεί προσωπικά σε κανένα ουτε κατηγόρησα το jb ...


Δεν σου επιτιθομαι απλά πιστευώ πως κ εσύ κάποτε βρέθηκες από την μεριά των jailbreakers

Τελευταία επεξεργασία από: SolidSnake, 15/03/2011 - 22:07


#51   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:07

Φίλε έχω ρωτήσει πολλούς γιατί θέλω ν βάλω κ in app purchases αλλα δν έχουν ξέρω ότι μάλλον τ βρίσκεις παράξενο αλλα δν έχουμε τόσα λεφτά για πιστωτικές...αυτο π είπε όμως ένα παιδι για προπληρωμενη δ τ ήξερα κ αυτο θ τ κάνω τώρα π μ τ είπατε!!!όμως π πρέπει ν πάω??

για την προπληρωμενη σου μιλαω κ γω. πηγαινε σε οποιοδηποτε τραπεζα κ ζητα τους να βγαλεις χρεωστικη καρτα visa η mastercard.

#52   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:07

Φίλε έχω ρωτήσει πολλούς γιατί θέλω ν βάλω κ in app purchases αλλα δν έχουν ξέρω ότι μάλλον τ βρίσκεις παράξενο αλλα δν έχουμε τόσα λεφτά για πιστωτικές...αυτο π είπε όμως ένα παιδι για προπληρωμενη δ τ ήξερα κ αυτο θ τ κάνω τώρα π μ τ είπατε!!!όμως π πρέπει ν πάω??


πήγαινε σε μία τράπεζα Πειραίως καλύτερα, ένας γνωστός μου μου είπε πως έχει πολύ καλό σύστημα e-banking

Τελευταία επεξεργασία από: SolidSnake, 15/03/2011 - 22:08


#53   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:08

αν γίνει αυτό μετά μπλέκουμε με itunes accounts κ x,y,z

υπαρχουν κ τα gifts....

#54   Anlock

Anlock

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:08

Υπάρχει και το σχετικό άρθρο.

Πειρατικές εφαρμογές και App store: Τα αποτελέσματα μπορεί να είναι θετικά για τους developers

Πιστεύω ότι η αλήθεια είναι κάπου στη μέση αλλά είναι μεγάλη συζήτηση και το να αναλωνόμαστε στο να τη λέμε σε όσους έχουν ακραίες θέσεις είτε από τη μία είτε από την άλλη δεν βγάζει πουθενά...


Αυτό δεν μπορεί να το μετρήσεις και δεν μπορείς να το γνωρίζεις ... είναι άκρως υποθετικό ... Πραγματικότητα είναι να βλέπεις το κόπο σου να εξευτελίζεται για 1,59€

#55   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:08

Φίλε έχω ρωτήσει πολλούς γιατί θέλω ν βάλω κ in app purchases αλλα δν έχουν ξέρω ότι μάλλον τ βρίσκεις παράξενο αλλα δν έχουμε τόσα λεφτά για πιστωτικές...αυτο π είπε όμως ένα παιδι για προπληρωμενη δ τ ήξερα κ αυτο θ τ κάνω τώρα π μ τ είπατε!!!όμως π πρέπει ν πάω??




Δες εδώ για παράδειγμα αυτή που έχω και εγώ από τη eurobank
http://www.eurobank....mid=693&lang=gr

(σε όλες τις τράπεζες υπάρχουν φυσικά)

#56   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:08

Με το jailbreak λοιπόν σου δίνεται η δυνατότητα να "κλέψεις" τον developer ..

Στην πραγματικότητα δέν έχεις την δυνατότητα να κλέψεις τον περιπτερά? Φυσικά..
Το κάνεις όμως?? Όχι..

Στο iphone λοιπόν γιατί το πράττεις?
Λογικά επειδή δέν υπάρχουν συνέπειες, αλλα αυτό οδηγεί στην σκέψη οτι άν δέν υπήρχαν συνέπειες θα "λήστευες" και το περίπτερο..

Μερικοί λοιπόν απλά το βλέπουν ηθικά..



Και στο μαγαζί 3 ο μαγαζάτορας είναι γέρος και αν μπείς γρήγορα τα αρπάς χωρίς να δώσεις μία. Θα πας στο 3 ;

γραψατε... :lol:

#57   avramidis

avramidis

    iPH User

  • 141 μηνύματα
  • Twitter:@avram13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:GioAvrami

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:09

για την προπληρωμενη σου μιλαω κ γω. πηγαινε σε οποιοδηποτε τραπεζα κ ζητα τους να βγαλεις χρεωστικη καρτα visa η mastercard.


Ωραία παιδια δ τ ήξερα θ τ κάνω αυτο ευχαριστώ πολυ!!!

#58   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:09

Άρα βγάζουν λεφτά και πολύ καλά κάνεις και κατεβάζεις την εφαρμογή τους σπασμένη ... Καλά που του κάνεις ... Έχεις ανεβάσει paid εφαρμογή για να ξέρεις τα downloads ? Μάλλον όχι από ότι καταλαβαίνω. Ξέρεις πολλούς να έχουν ανεβάσει παραπάνω από δυο τρείς?

διαβασε ξανα τι εγραψα...μαλλον εισαι εκνευρισμενος...αγορασμενα τα εχω,ειμαι unjailbreak 4.3,ειπα ανεχομαι ωστοσο αυτο δεν σημαινει οτι αποδεχομαι

#59   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:09

Και εκτός από αυτό είναι αυτό που είπε ο φίλος πιο πανω. Αν μία εφαρμογή είναι καλή θα πουλήσει όπως το angry birds ή το cut the rope.
Κυκλοφορούν σπασμένες αλλά είναι στο top #5 των paid apps

#60   Napoleon

Napoleon

    iPH Member

  • 285 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Napo66

Δημοσίευση 15/03/2011 - 22:10

Πιστεύω τα παραδείγματά σας είναι λάθος.Σωστότερο θα ήταν να διψάω εγώ και ένας φίλος,να πάει να πάρει 1 μπουκάλι νερό απ το περίπτερο και όταν ξεδιψάσει μου δώσει και εμένα να πιω.Τα μόνο - για εμένα λοιπόν θα είναι ότι δεν θα απολαύσω ολόκληρα τα 500ml(βλέπε #39).

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες