Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Ευχαριστώ τον φίλο που έσπασε και ανέβασε το app μας


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
484 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 23:49

Γιατί πολύ απλά ρε καπετάν-εξυπνάκια δεν την έχεις δωρεάν, ΤΗΝ ΚΛΕΒΕΙΣ. Τόσο δύσκολο είναι πια να το καταλάβεις; Δεν σου τη χαρίζει κανείς όταν την κατεβάζεις σπασμένη: απλά γίνεται κλεπταποδόχος, μιας και αποδέχεσαι εν γνώση σου προϊόν κλοπής. Γιατί αυτό ακριβώς είναι στο σπάσιμο εφαρμογών και η διανομή τους: ΚΛΟΠΗ. Και ειλικρινά δεν έχει καμία απολύτως σημασία αν η εφαρμογή κοστίζει κανονικά 0.79 ή 99 ευρώ. Και στις 2 περιπτώσεις για κλοπή πρόκειται. Δεν έχουν "σώας τα φρένας" όλοι αυτοί που πιστεύουν πραγματικά ότι το jailbreak υπάρχει για να κατεβάζουν σπασμένες εφαρμογές, όλοι αυτοί δηλαδή οι Large τύποι που ξοδεύουν άνετα ένα μηνιάτικο για να αγοράσουν μια πανάκριβη συσκευή (συνήθως με τα λεφτά του μπαμπά τους), μόνο και μόνο για να ξεροσταλιάζουν σε torrents και σε μαγαζάκια για να κατεβάσουν σπασμένη την εφαρμογή των 0.79 ευρώ. Έχω βαρεθεί πλέον με όλα αυτά τα γελοία υποκείμενα που δεν είναι καν σε θέση να συντάξουν μια πρόταση με λογική σειρά και να αρθρώσουν ένα επιχείρημα, και που μιλάνε όπου σταθούν και όπου βρεθούν για το "δικαίωμα τους" στο "δωρεάν" λογισμικό. Από που κι ως που το κέρδισες αυτό το "δικαίωμα" ρε φίλε; Για τράβα στο χασάπη και βούτα καμία μπριτζόλα ισχυριζόμενος το δικαίωμα σου στην μάσα, και να δείς για πότε θα σε κάνει μαύρο στο ξύλο ο χασάπης... Αλλά έτσι είναι, όπου βρίσκετε τα κάνετε. Είναι μέχρι να σας πάρει πρέφα κανείς και να σας μπαγλαρώσουν. Εκεί να δείς γέλια: όλοι οι "επαναστάτες" θα μεταμορφωθούν σε βρεγμένες γάτες...

με βρισκεις συμφωνο 99% αν και διαφωνω ως προς το υφος σου..
επειδη η καραμελα γυριζει παντα στο gps δεν σας ειπε κανενας να αγορασετε το navigon το πιο ακριβο...αγοραστε κανενα navv greece δεν κανει κακο...

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 15/03/2011 - 23:50


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 23:50

για οσους δεν γνωριζουν τι ειναι το jailbreak ή το μπερδευουν με τα cracked apps... ευκαιρια να το ξεκαθαρισουν στο μυαλο τους .. διαβαζοντας το παρακατω...

http://www.iphonehel...__1#entry398680

#108   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/03/2011 - 23:51

Γιατί πολύ απλά ρε καπετάν-εξυπνάκια δεν την έχεις δωρεάν, ΤΗΝ ΚΛΕΒΕΙΣ. Τόσο δύσκολο είναι πια να το καταλάβεις; Δεν σου τη χαρίζει κανείς όταν την κατεβάζεις σπασμένη: απλά γίνεται κλεπταποδόχος, μιας και αποδέχεσαι εν γνώση σου προϊόν κλοπής. Γιατί αυτό ακριβώς είναι στο σπάσιμο εφαρμογών και η διανομή τους: ΚΛΟΠΗ. Και ειλικρινά δεν έχει καμία απολύτως σημασία αν η εφαρμογή κοστίζει κανονικά 0.79 ή 99 ευρώ. Και στις 2 περιπτώσεις για κλοπή πρόκειται. Δεν έχουν "σώας τα φρένας" όλοι αυτοί που πιστεύουν πραγματικά ότι το jailbreak υπάρχει για να κατεβάζουν σπασμένες εφαρμογές, όλοι αυτοί δηλαδή οι Large τύποι που ξοδεύουν άνετα ένα μηνιάτικο για να αγοράσουν μια πανάκριβη συσκευή (συνήθως με τα λεφτά του μπαμπά τους), μόνο και μόνο για να ξεροσταλιάζουν σε torrents και σε μαγαζάκια για να κατεβάσουν σπασμένη την εφαρμογή των 0.79 ευρώ. Έχω βαρεθεί πλέον με όλα αυτά τα γελοία υποκείμενα που δεν είναι καν σε θέση να συντάξουν μια πρόταση με λογική σειρά και να αρθρώσουν ένα επιχείρημα, και που μιλάνε όπου σταθούν και όπου βρεθούν για το "δικαίωμα τους" στο "δωρεάν" λογισμικό. Από που κι ως που το κέρδισες αυτό το "δικαίωμα" ρε φίλε; Για τράβα στο χασάπη και βούτα καμία μπριτζόλα ισχυριζόμενος το δικαίωμα σου στην μάσα, και να δείς για πότε θα σε κάνει μαύρο στο ξύλο ο χασάπης... Αλλά έτσι είναι, όπου βρίσκετε τα κάνετε. Είναι μέχρι να σας πάρει πρέφα κανείς και να σας μπαγλαρώσουν. Εκεί να δείς γέλια: όλοι οι "επαναστάτες" θα μεταμορφωθούν σε βρεγμένες γάτες...

Και σε αυτούς τους έξυπνους που με αφοπλιστική ειλικρίνεια εγκρίνουν την διανομή σπασμένων εφαρμογών που είναι ακριβές αλλά υποστηρίζουν την αγορά των Ελληνικών εφαρμογών: καλά, εσείς τα έχετε δυο φορές χαμένα: Πάρτε το χαμπάρι, είτε κλέψεις ένα καρβέλι ψωμί, είτε κλέψεις τον φούρνο ολόκληρο, η κλοπή είναι κλοπή και στις δυο περιπτώσεις. Δεν γίνεται να είσαι ολίγον κλέφτης ή πολύ κλέφτης, όπως δεν γίνεται να είσαι ολίγον έγκυος ή πολύ έγκυος: είτε είσαι είτε δεν είσαι. Και τουλάχιστον αυτός που κλέβει ένα κομμάτι ψωμί μπορεί να ισχυριστεί ότι η πείνα τον έκανε κλέφτη, εσύ που κλέβεις το GPS για το 600 ευρώ κινητό σου, τι ακριβώς θα ισχυριστείς;


Δεν διαφωνώ μαζί σου φίλε αλλά θέλω να σε ρωτήσω κάτι.

Το γεγονός ότι σίγουρα έχεις και εσύ στον υπολογιστή σου κάποια πειρατική ταινία ή mp3 ή τα windows ή το antivirus σου είναι σπασμένο δε σε κάνει και εσένα γελοίο υποκείμενο?

Φαντάζομαι η απάντησή σου θα είναι "Δε με ξέρεις φίλε δεν έχω και δεν είχα ποτέ τίποτα πειρατικό!"

Σε αυτήν την περίπτωση θα μου δώσεις το δικαίωμα να μην σε πιστέψω...

Επαναλαμβάνω αν δεις και τα ποστ μου παραπάνω δεν είμαι από αυτούς που ΕΣΥ χαρακτήρισες γελοία υποκείμενα αλλά θεωρώ ότι λίγη εγκράτεια δεν βλάπτει.

Και αν δεν σου αρέσει το συντακτικό μου και το επίπεδο γλωσσομάθειάς μου να με συγχωρεί η αφεντιά σου....

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 15/03/2011 - 23:52


#109   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2011 - 23:53

Δεν διαφωνώ μαζί σου φίλε αλλά θέλω να σε ρωτήσω κάτι.

Το γεγονός ότι σίγουρα έχεις και εσύ στον υπολογιστή σου κάποια πειρατική ταινία ή mp3 ή τα windows ή το antivirus σου είναι σπασμένο δε σε κάνει και εσένα γελοίο υποκείμενο?

Φαντάζομαι η απάντησή σου θα είναι "Δε με ξέρεις φίλε δεν έχω και δεν είχα ποτέ τίποτα πειρατικό!"

Σε αυτήν την περίπτωση θα μου δώσεις το δικαίωμα να μην σε πιστέψω...

Επαναλαμβάνω αν δεις και τα ποστ μου παραπάνω δεν είμαι από αυτούς που ΕΣΥ χαρακτήρισες γελοία υποκείμενα αλλά θεωρώ ότι λίγη εγκράτεια δεν βλάπτει.

Και αν δεν σου αρέσει το συντακτικό μου και το επίπεδο γλωσσομάθειάς μου να με συγχωρεί η αφεντιά σου....

nope...τα εχει ολα αυθεντικα...ειχα ξαναμιλησει μαζι του και οντως τα εχει αυθεντικα

#110   nikostsitsos

nikostsitsos

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:nikostsitsoulis

Δημοσίευση 15/03/2011 - 23:54

Είναι καθαρά θέμα νοοτροπίας . Όλοι έχουμε χρησιμοποιήσει σπασμενες εφαρμογές είτε σε iPhone , είτε σε pc . Είναι μια στάση ζωής που όσο μεγαλωνουμε αλλάζει . Έχω σπασμενες εφαρμογές αλλά έχω αγοράσει και παρά πολλές , επειδει μου άρεσαν και ήθελα να επιβράβευσω την προσπάθεια . Όσο αφορά τους έλληνες developers τις έχω όλες αγορασμενες γιατί πιστεύω ότι χρειάζονται την Υποστηριξη μας και οφείλουμε να τη δώσουμε για να μπορούμε και εμείς να απολαμβάνουμε στο μέλλον ενδιαφέροντα ελληνικα apps.


Παρόλο που είμαι μόνο υπερ του να αγοράζεις εφαρμογές, ποιός όμως θα μπορούσε να αγοράσει το επαγγελματικό photoshop που στοιχιζει γύρω στα 900Ε???? Ποιός από όλους το έχει αγοράσει?

#111   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 15/03/2011 - 23:59

nope...τα εχει ολα αυθεντικα...ειχα ξαναμιλησει μαζι του και οντως τα εχει αυθεντικα


Δεν υπάρχει περίπτωση να μην κάνει χρήση της πειρατείας!

Μην μου πεις δηλαδή ότι δεν μπαίνει και στο youtube να ακούσει τραγούδια!

Γιατί και για εκεί οι καλλιτέχνες δεν έχουν δώσει την άδειά τους και δεν εισπράττουν κέρδη!

Και αν κάτσω να σκεφτώ θα βρω κι άλλα!

#112   YesorNo

YesorNo

    iPH Member

  • 263 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 00:00

nope...τα εχει ολα αυθεντικα...ειχα ξαναμιλησει μαζι του και οντως τα εχει αυθεντικα

μπορει να τα εχει ολα αυθεντηκα...αλλα θελω να ξερω τι εκανε οταν ηταν στην θεση ενος 16 η 18 που ισα ισα εχει λεφτα για καφε..θα μπορουσε να αγορασει πχ λεω τα windows ?

#113   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 16/03/2011 - 00:01

Παιδία δεν μιλάμε για ένα ή δύο άτομα τα νούμερα είνια διαφορετικά ...

Έχουμε βάλει analytics στην εφαρμογή, η τελευταία έκδοση τους δεν παρακουλουθεί τα jb κινήτα, δεν την προλάβαμε όμως και έχουμε ενσωματώσει την προηγούμενη που τα παρακολουθεί ...

Μιλάμε για 400+ downloads σε μια ήμερα ...

Τι ακριβώς παρακολουθεί ..;

#114   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.730 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/03/2011 - 00:06

Λυπαμαι πολυ γι αυτο που σου ετυχε
Αν και δηλωνω ευθεως υπερ του jb, λογω της απελευθερωσης που προσφερει
δεν μου αρεσουν οι κλεψιες ειδικα οταν γινονται σε μεμονωμενους developers και ειδικα οταν ειναι Ελληνες
Σου δηλωνω λοιπον πως παρολο που δεν την χρειαζομαι, θα την αγορασω
για να ισοφαρισω εστω τον εναν που την πηρε τζαμπανταν
καλη δυναμη για τα επομενα κ καλο κουραγιο :)

#115   Anlock

Anlock

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 00:08

Τι ακριβώς παρακολουθεί ..;


Κάνει ένα έλεγχο αν είναι jailbroken η συσκευή, οπότε σου δίνει ένα report, η εφαρμόγη είναι εγκατεστημένη σε τοσα iPhone4, σε τοσα iPhone 3GS, σε τόσες jb συσκευές.

Δεν το υποστηρίζουν όμως πία ...

#116   Anlock

Anlock

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 00:09

Λυπαμαι πολυ γι αυτο που σου ετυχε
Αν και δηλωνω ευθεως υπερ του jb, λογω της απελευθερωσης που προσφερει
δεν μου αρεσουν οι κλεψιες ειδικα οταν γινονται σε μεμονωμενους developers και ειδικα οταν ειναι Ελληνες
Σου δηλωνω λοιπον πως παρολο που δεν την χρειαζομαι, θα την αγορασω
για να ισοφαρισω εστω τον εναν που την πηρε τζαμπανταν
καλη δυναμη για τα επομενα κ καλο κουραγιο :)


Σε ευχαριστώ για την στηρίξη σου το εκτιμώ ιδαίτερως ...

#117   Agnwristos

Agnwristos

    iPH Contributor

  • 926 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Agnwristos

Δημοσίευση 16/03/2011 - 00:10

Λυπαμαι πολυ γι αυτο που σου ετυχε
Αν και δηλωνω ευθεως υπερ του jb, λογω της απελευθερωσης που προσφερει
δεν μου αρεσουν οι κλεψιες ειδικα οταν γινονται σε μεμονωμενους developers και ειδικα οταν ειναι Ελληνες
Σου δηλωνω λοιπον πως παρολο που δεν την χρειαζομαι, θα την αγορασω
για να ισοφαρισω εστω τον εναν που την πηρε τζαμπανταν
καλη δυναμη για τα επομενα κ καλο κουραγιο :)


Μπράβο!! :D

#118   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.730 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/03/2011 - 00:11

Σε ευχαριστώ για την στηρίξη σου το εκτιμώ ιδαίτερως ...

παρακαλω, done

#119   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 16/03/2011 - 00:13

Καταρχάς να δώσω κι εγώ συγχαρητήρια στο παλικάρι αλλά όχι ειρωνικά κι ούτε σε εισαγωγικά! Γιατί όλοι εδώ μέσα λέτε για το αν έχετε λεφτά να αγοράσετε, ο δημιουργός πόσα θα χάσει κλπ...
Αυτός που το έσπασε δεν το έκανε για να κερδίσει! Ο ίδιος την αγόρασε και αφιέρωσε χρόνο για να την σπάσει χωρίς όφελος προσωπικό. Για τους δικούς του λόγους είτε υστεροφημίας, είτε γιατί είναι οπαδός του free λογισμικού... το έκανε χωρίς να περιμένει κάποιο προσωπικό αντάλλαγμα. Στον δημιουργό έχω να πω εξής. Στη ζωή σου εσύ δεν χρησιμοποίησες ποτέ παράνομο λογισμικό; Ποτέ...; Ας μην ειρωνεύεσαι λοιπόν κάποιον που από κέφι ή τρέλα έκανε κάτι χωρίς να περιμένει ανταλάγματα... Αν είναι παράνομος; Και το ΔΝΤ με συνταγματικό πραξικόπημα το πέρασαν, βάλτε τα μαζί ΤΟΥ καλύτερα...

Τελευταία επεξεργασία από: alej, 16/03/2011 - 00:17


#120   Anlock

Anlock

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2011 - 00:18

Καταρχάς να δώσω κι εγώ συγχαρητήρια στο παλικάρι αλλά όχι ειρωνικά κι ούτε σε εισαγωγικά! Γιατί όλοι εδώ μέσα λέτε για το αν έχετε λεφτά να αγοράσετε, ο δημιουργός πόσα θα χάσει κλπ...
Αυτός που το έσπασε δεν το έκανε για να κερδίσει! Ο ίδιος την αγόρασε και αφιέρωσε χρόνο για να την σπάσει χωρίς όφελος προσωπικό. Για τους δικούς του λόγους είτε υστεροφημίας, είτε γιατί είναι οπαδός του free λογισμικού... το έκανε χωρίς να περιμένει κάποιο προσωπικό αντάλλαγμα. Στον δημιουργό έχω να πω εξής. Στη ζωή σου εσύ δεν χρησιμοποίησες ποτέ παράνομο λογισμικό; Ποτέ...; Ας μην ειρωνεύεσαι λοιπόν κάποιον που από κέφι ή τρέλα έκανε κάτι χωρίς να περιμένει ανταλάγματα... Αν είναι παράνομος; Και το ΔΝΤ με συνταγματικό πραξικόπημα το πέρασαν, βάλτε τα μαζί ΤΟΥ καλύτερα...


Χίλια μπράβο του λοιπόν, ήρωας το παλικάρι ... κορόϊδο ο developer ... που δεν πρέπει να μιλάει κίολας ... φταίει το ΔΝΤ

Τελευταία επεξεργασία από: Anlock, 16/03/2011 - 00:21


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες