Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 4.3.1 Untethered jailbreak. Ο i0n1c ξαναχτυπά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
179 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Telephoner

Telephoner

    iPH Member Leacher

  • 1.753 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:TeleiPhoner

Δημοσίευση 28/03/2011 - 23:28

Δεν απευθήνεται στα μέλη του forum αλλά σε αυτούς που φωνάζουν χωρίς να ξέρουν την αλήθεια. Πόσοι σταμάτησαν εξαιτίας αυτού του λόγου να ψάχνουν exploits?

Πόσοι?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/03/2011 - 23:45

Δεν απευθήνεται στα μέλη του forum αλλά σε αυτούς που φωνάζουν χωρίς να ξέρουν την αλήθεια. Πόσοι σταμάτησαν εξαιτίας αυτού του λόγου να ψάχνουν exploits?


Μα ο ίδιος γράφει ότι δεν του είναι και τόσο δύσκολο να το φτιάξει το jb. Δες εδώ : d. The only reason why I did not finish the untether before the ETA was due to unexpected work overload in my real job. It had nothing todo with the untether being too hard or unreal.

Αφού λοιπόν βγαίνει και λέει ότι για αυτόν είναι εύκολο, ας το αποδείξει !! Καλά κάνουν και τον κράζουν όλοι !! Από μεγάλα λόγια, χορτάσαμε !!!!! Και στο κάτω-κάτω, σιγά μην χάσουμε το κελεπούρι αν αποσυρθεί ο i0n1c...τι ακριβώς έχει προσφέρει ο τύπος στην jb κοινότητα ;

#33   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2011 - 23:54

Μα ο ίδιος γράφει ότι δεν του είναι και τόσο δύσκολο να το φτιάξει το jb. Δες εδώ : d. The only reason why I did not finish the untether before the ETA was due to unexpected work overload in my real job. It had nothing todo with the untether being too hard or unreal.

Αφού λοιπόν βγαίνει και λέει ότι για αυτόν είναι εύκολο, ας το αποδείξει !! Καλά κάνουν και τον κράζουν όλοι !! Από μεγάλα λόγια, χορτάσαμε !!!!! Και στο κάτω-κάτω, σιγά μην χάσουμε το κελεπούρι αν αποσυρθεί ο i0n1c...τι ακριβώς έχει προσφέρει ο τύπος στην jb κοινότητα ;



Περισσότερα από εσένα πάντως, και άμα κυκλοφορήσει το untethered μέσω cydia εσύ μην το κατεβάσεις.

Τελευταία επεξεργασία από: SolidSnake, 28/03/2011 - 23:54


#34   spiderdim

spiderdim

    iPH Contributor

  • 1.068 μηνύματα
  • Twitter:@Abatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/03/2011 - 00:00

Παίδες... Λίγο σεβασμό στα άτομα που προσπαθούν για εκατομυρια users... Συγχωρώ τους κακομαθημενους...δεν φταίνε αυτοί Αλλα ο μπαμπας

#35   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/03/2011 - 00:25

Περισσότερα από εσένα πάντως, και άμα κυκλοφορήσει το untethered μέσω cydia εσύ μην το κατεβάσεις.


Εσένα σε έχει για δικηγόρο του ή για τσιράκι του ; Και άμα κυκλοφορήσει, θα κάνω ότι γουστάρω και σίγουρα δεν θα σου δώσω αναφορά...

#36   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2011 - 00:29

ενα θα σας πω...ρε ποιος δουλευει χωρις να πληρωνεται?ειστε καλα?ουτε οι πακιστανοι δεν δουλευουν τζαμπα...μην τους θεοποιειτε ολους γιατι η σχεση ειναι σχεση συμφεροντος με τα donations και αυτοι σας εχουν αναγκη αλλα και εσεις...οποτε μην θυμωνετε αν καποιος πει μια κουβεντα παραπανω chill out

#37   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2011 - 00:33

Εσένα σε έχει για δικηγόρο του ή για τσιράκι του ; Και άμα κυκλοφορήσει, θα κάνω ότι γουστάρω και σίγουρα δεν θα σου δώσω αναφορά...



Εσύ τον κράζεις και κάθεσαι στο σπιτάκι σου αραχτός περιμένοντας αυτός να βγάλει το tool, σου έδειξε στο video πως το έκανα, επιλογή του αν θα το δώσει για download...

#38   lookito

lookito

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Twitter:@lsakkatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:lookitoJCW

Δημοσίευση 29/03/2011 - 00:47

ενα θα σας πω...ρε ποιος δουλευει χωρις να πληρωνεται?ειστε καλα?ουτε οι πακιστανοι δεν δουλευουν τζαμπα...μην τους θεοποιειτε ολους γιατι η σχεση ειναι σχεση συμφεροντος με τα donations και αυτοι σας εχουν αναγκη αλλα και εσεις...οποτε μην θυμωνετε αν καποιος πει μια κουβεντα παραπανω chill out


Σωστος ;-)

#39   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/03/2011 - 00:47

Κάποιο λάθος κάνεις...αυτός έδωσε ΕΤΑ για το πότε θα το κυκλοφορησει...κι επειδή καθυστέρησε και δεν το έχει ακόμα έτοιμο και έγινε ρόμπα, έδωσε το βιντεάκι και είπε ότι δεν πρόλαβε γιατί είχε άλλη δουλειά...

Όπως είπε κι ο φίλος πιο πάνω, σιγά μην θεοποιήσουμε τον i0n1c και τον κάθε i0n1c, που σίγουρα θα έχει και οικονομικό όφελος από το jb...μέχρι στιγμής άλλωστε δεν έχει κάνει τίποτα απολύτως !!

#40   SolidSnake

SolidSnake

    iPH Contributor

  • 1.586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2011 - 01:13

Κάποιο λάθος κάνεις...αυτός έδωσε ΕΤΑ για το πότε θα το κυκλοφορησει...κι επειδή καθυστέρησε και δεν το έχει ακόμα έτοιμο και έγινε ρόμπα, έδωσε το βιντεάκι και είπε ότι δεν πρόλαβε γιατί είχε άλλη δουλειά...

Όπως είπε κι ο φίλος πιο πάνω, σιγά μην θεοποιήσουμε τον i0n1c και τον κάθε i0n1c, που σίγουρα θα από το jb...μέχρι στιγμής άλλωστε δεν έχει κάνει τίποτα απολύτως !!


I gave an ETA and even before that had passed I got constantly insulted by people

μήπως καταλαβαίνουμε άλλο νόημα; Εγώ καταλαβαίνω "και ακόμη πριν περάσει η ETA"

ρίξε μια ματία στην μετάφραση μου καλύτερα, και ναι ακόμα και έτσι αυτός προσπάθησε κ έκανε κάτι εσύ μπορείς; ας βγάζει λευτά από το jb εσύ του δίνεις έστω και 0.01cent δεν νομίζω.
Και αν σε καίει τόσο πολύ το ότι ίσως έχει οικονομικό όφελος από αυτό διάβασε και μάθε ότι και αυτός και κάνε ότι και αυτός ;)

#41   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 29/03/2011 - 03:24

Παιδιά εγώ σήμερα προσπάθησα να βάλω το 4.2.1 με Jailbreak, αλλά δυστυχώς απέτυχε οικτρά η διαδικασία. Μου έβγαζε διάφορα errors, ξεκινώντας από 1013 και καταλήγοντας σε ένα error 5194, αν θυμάμαι καλά, ότι και καλά το update που πάω να κάνω δεν είναι eligible κτλ. Ψάχνοντας βρήκα ότι αυτό συμβαίνει διότι το 4.2.1 δεν γίνεται πλέον signed από την Apple, οπότε και δεν γίνεται να κάνεις μέσω iTunes restore σε 4.2.1 πια. Είναι αλήθεια αυτό;;;
Εγώ δυστυχώς απελπίστηκα και εφόσον έψαξα πολύ και η κλασσική λύση με το hosts (remove την γραμμή την σχετική με gs.apple.com, κτλ.) δεν έφερε κανένα αποτέλεσμα και επειδή έβλεπα ότι θα έμενα πλέον χωρίς τηλέφωνο αν έψαχνα ακόμη αν γίνεται JB σε 4.2.1, έτσι αποφάσισα να βάλω την 4.3.1 χωρίς JB για την ώρα (κλαπς!! :( ).
Τώρα πλέον μπορώ να πάω κάπως πίσω σε 4.2.1, αν βέβαια τελικά υπάρχει τρόπος να ξεγελάσω το iTunes και να κάνω restore σε 4.2.1 και μετά JB;
Ή δεν γίνεται τίποτα πλέον και θα πρέπει να περιμένω υπομονετικά το JB της 4.3.1 από τον i0n1c;;;

Και να φανταστείτε την όλη φάση την έκανα για να πάω από 4.1 JB σε 4.2.1 JB, λόγω Celeste... Άστα...

#42   petran66

petran66

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/03/2011 - 04:43

Παιδιά εγώ σήμερα προσπάθησα να βάλω το 4.2.1 με Jailbreak, αλλά δυστυχώς απέτυχε οικτρά η διαδικασία. Μου έβγαζε διάφορα errors, ξεκινώντας από 1013 και καταλήγοντας σε ένα error 5194, αν θυμάμαι καλά, ότι και καλά το update που πάω να κάνω δεν είναι eligible κτλ. Ψάχνοντας βρήκα ότι αυτό συμβαίνει διότι το 4.2.1 δεν γίνεται πλέον signed από την Apple, οπότε και δεν γίνεται να κάνεις μέσω iTunes restore σε 4.2.1 πια. Είναι αλήθεια αυτό;;;
Εγώ δυστυχώς απελπίστηκα και εφόσον έψαξα πολύ και η κλασσική λύση με το hosts (remove την γραμμή την σχετική με gs.apple.com, κτλ.) δεν έφερε κανένα αποτέλεσμα και επειδή έβλεπα ότι θα έμενα πλέον χωρίς τηλέφωνο αν έψαχνα ακόμη αν γίνεται JB σε 4.2.1, έτσι αποφάσισα να βάλω την 4.3.1 χωρίς JB για την ώρα (κλαπς!! :( ).
Τώρα πλέον μπορώ να πάω κάπως πίσω σε 4.2.1, αν βέβαια τελικά υπάρχει τρόπος να ξεγελάσω το iTunes και να κάνω restore σε 4.2.1 και μετά JB;
Ή δεν γίνεται τίποτα πλέον και θα πρέπει να περιμένω υπομονετικά το JB της 4.3.1 από τον i0n1c;;;

Και να φανταστείτε την όλη φάση την έκανα για να πάω από 4.1 JB σε 4.2.1 JB, λόγω Celeste... Άστα...

Σορυ φιλε μου,αλλα το εχουμε πει 1000000 φορες!Χωρις κρατημενα τα shsh-της 4.2.1 στην περιπτωση σου-δεν μπορουμε να γυρισουμε πισω με τιποτα!!!!!!!Θα πρεπει να περιμενεις το JB της 4.3.1!

#43   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 29/03/2011 - 06:35

Σορυ φιλε μου,αλλα το εχουμε πει 1000000 φορες!Χωρις κρατημενα τα shsh-της 4.2.1 στην περιπτωση σου-δεν μπορουμε να γυρισουμε πισω με τιποτα!!!!!!!Θα πρεπει να περιμενεις το JB της 4.3.1!


αν τα εχει κρατημενα ο cydia? παλι δεν γινεται?

#44   chrispaok97

chrispaok97

    iPH Member

  • 298 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:chrispaok97

Δημοσίευση 29/03/2011 - 06:56

Παιδια για να μην ανοιξω καινουργιο topic θα μου λησετε μια απορια; Στο video αν προσεξετε οι βουλιτσες απο τις σελλιδες του ειναι τετραγωνακια και γενικως τις κανεις οπως θες; Με ποιο tweak γινεται αυτο?

#45   hyper

hyper

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2011 - 07:02

Παιδια για να μην ανοιξω καινουργιο topic θα μου λησετε μια απορια; Στο video αν προσεξετε οι βουλιτσες απο τις σελλιδες του ειναι τετραγωνακια και γενικως τις κανεις οπως θες; Με ποιο tweak γινεται αυτο?

ποιο video?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες