Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 4.3.1 Untethered jailbreak. Ο i0n1c ξαναχτυπά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
179 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   chrispaok97

chrispaok97

    iPH Member

  • 298 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:chrispaok97

Δημοσίευση 29/03/2011 - 08:23

εμενα μου δειχνει 4 video ασχετα με το θεμα που ζητας

http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=xl_blazer&v=hjDdYYDYxuU. Μηπως τωρα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 29/03/2011 - 08:25

δυσυχως οχι :(

#63   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 29/03/2011 - 08:28

http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F&gl=US#/watch?xl=xl_blazer&v=hjDdYYDYxuU. Μηπως τωρα

φιλε μου καλυτερα ανοιξε νεο τοπικ ,διοτι χαλαμε το συγκεκριμενο και θα βρουμε και τον μπελα μας .Σορρυ

#64   chrispaok97

chrispaok97

    iPH Member

  • 298 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:chrispaok97

Δημοσίευση 29/03/2011 - 08:44

Οκ

#65   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/03/2011 - 09:05

Τα πράγματα όπως θα έχετε καταλάβει γύρο από την jailbreak κοινότητα ολοένα και στενεύουν.Παρ' όλα αυτά η jailbreak Community αναπτύσσετε και εκείνη ταχύτατα εντάσσοντας νέα άτομα στο δυναμικό της όπως συμβαίνει και στην περίπτωση του i0n1c.Ο i0n1c όπως ήδη αναφέρθηκε είναι ένας ανεξάρτητος HAcker ο οποίος απλά βρίσκει της τρύπες ασφαλείας στης τελευταίες εκδόσεις και της δίνει στης αντίστοιχες ομάδες που αναπτύσσουν τα Jailbreak Tools,Chronic DevTeam - DevTeam.

Όπως είδαμε στην αρχική σελίδα αυτού του νήματος ο HAcker έχει βρει τον τρόπο να γίνει εφικτό το Untetherd jailbreak και μας το έδειξε στο βίντεο το οποίο δημοσίευσε..Ο ίδιος δεν δείχνει διατεθειμένος να αναπτύξει κάποιο δικό του εργαλείο αλλά είναι διατεθειμένος να δώσει τον κώδικα του για επιτευχθεί αυτό.To payload για το untethered jailbreak του iOS 4.3.1 όμως δεν είναι τόσο εύκολο όσο σε παλαιότερες εκδόσεις και αυτό φαίνεται από την παρακάτω συζήτηση στο Twitter..

Όπως μπορούμε να δούμε παρακάτω η συνεννόηση μεταξύ των ομάδων που αναπτύσσουν τα Tools και του i0n1c δεν άργησε να έρθει ώστε να περάσουν στο πρώτο στάδιο:

Αναρτημένη εικόνα



Αναρτημένη εικόνα




Via | iSpazio


Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 29/03/2011 - 09:08

ezgif_com_crop_2.gif


#66   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 29/03/2011 - 09:07

καλα παμε για να δουμε 8)

#67   jmakro

jmakro

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/03/2011 - 09:10

Για να δούμε περιμένουμε πως και πως

#68   chrispaok97

chrispaok97

    iPH Member

  • 298 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:chrispaok97

Δημοσίευση 29/03/2011 - 09:23

Αντε να δουμε και με την 4.3.1

#69   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/03/2011 - 09:36

Μακάρι να πηγαίνουμε καλά! Σίγουρα δεν μπορούμε να πιέσουμε κανένα να κάνει κάτι. Σίγουρα επίσης αφιερώνουν αρκετό χρόνο
στο να κατασκευάσουν εργαλεία που θα ξεκλειδώνουν τις συσκευές μας και δεν είναι με το αζημείωτο... Αν θέλουμε πληρώνουμε
μέσω donate και αν δεν θέλουμε όχι! Αυτό που κει εγώ εκτιμώ με τη σειρά μου είναι ότι το τζου μπου όσο περνάει ο χρόνος
μάλλον θα δυσκολεύει, δεν ξέρω αν εξαληφθεί αλλά θα δυσκολεύει σίγουρα. Ο χρόνος που περνά δεν θα είναι σύμμαχός μας. Για
του λόγου το αληθές, παρατηρήστε ότι το 2010 πόσα updates στα firmware βγήκαν σε σχέση με το 2009 ? ? ? Αν το καλοσκεφτείτε
το 2010 βγήκαν πολλαπλάσια updates σε σχέση με το 2009. Αυτό που συνέβη-κατ'εμέ-είναι ότι από την στιγμή που νομιμοποιήθηκε
το τζου μπου ο μοναδικός τρόπος άμυνας της Apple είναι να βγάζει αναβαθμίσεις σχεδόν κάθε ένα με ενάμιση μήνα. Αποτέλεσμα
αυτού ? Ασυμβατότητες με προηγούμενες εφαρμογές είτε bluetooth είτε ό,τι μπορείτε να φανταστείτε... αυτό θα καταντήσει ψυχοφθόρο
και για πολύ κόσμο που αφιερώνει πολύ από τον προσωπικό του χρόνο ασύμφορο!!!Δεν συζητώ τι θα γίνει με την έλευση του iOS 5...
Μακάρι να βγω ψεύτης...




Αντε να δουμε και με την 4.3.1



Μην φανταστείς ότι θα δεις και κάτι σημαντικό...

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 29/03/2011 - 09:37


#70   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 29/03/2011 - 09:39

Μακάρι να πηγαίνουμε καλά! Σίγουρα δεν μπορούμε να πιέσουμε κανένα να κάνει κάτι. Σίγουρα επίσης αφιερώνουν αρκετό χρόνο
στο να κατασκευάσουν εργαλεία που θα ξεκλειδώνουν τις συσκευές μας και δεν είναι με το αζημείωτο... Αν θέλουμε πληρώνουμε
μέσω donate και αν δεν θέλουμε όχι! Αυτό που κει εγώ εκτιμώ με τη σειρά μου είναι ότι το τζου μπου όσο περνάει ο χρόνος
μάλλον θα δυσκολεύει, δεν ξέρω αν εξαληφθεί αλλά θα δυσκολεύει σίγουρα. Ο χρόνος που περνά δεν θα είναι σύμμαχός μας. Για
του λόγου το αληθές, παρατηρήστε ότι το 2010 πόσα updates στα firmware βγήκαν σε σχέση με το 2009 ? ? ? Αν το καλοσκεφτείτε
το 2010 βγήκαν πολλαπλάσια updates σε σχέση με το 2009. Αυτό που συνέβη-κατ'εμέ-είναι ότι από την στιγμή που νομιμοποιήθηκε
το τζου μπου ο μοναδικός τρόπος άμυνας της Apple είναι να βγάζει αναβαθμίσεις σχεδόν κάθε ένα με ενάμιση μήνα. Αποτέλεσμα
αυτού ? Ασυμβατότητες με προηγούμενες εφαρμογές είτε bluetooth είτε ό,τι μπορείτε να φανταστείτε... αυτό θα καταντήσει ψυχοφθόρο
και για πολύ κόσμο που αφιερώνει πολύ από τον προσωπικό του χρόνο ασύμφορο!!!Δεν συζητώ τι θα γίνει με την έλευση του iOS 5...
Μακάρι να βγω ψεύτης...







Μην φανταστείς ότι θα δεις και κάτι σημαντικό...

μακαρι Χρηστο να βγεις ψευτης.

Τελευταία επεξεργασία από: hercules, 29/03/2011 - 09:39


#71   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/03/2011 - 09:46

μακαρι Χρηστο να βγεις ψευτης.



Μακάρι δεν λες τίποτα... Αλλιώς...όλα θα αλλάξουν στο τοπίο των πωλήσεων του
iphone ανά τον κόσμο. Όπως και να το κάνουμε εκτιμώ ότι είναι μεγάλος ο αριθμός
των ανθρώπων που αγοράζει την συσκευή γνωρίζοντας ότι μπορεί-εύκολα ή δύσκολα-να
την ξεκλειδώσει. Δεν νομίζω ότι είναι πολύ διατεθιμένοι να δίνουν αρκετά ευρώ μετά
την αγορά του για να εγκαθιστούν εφαρμογές. Π.χ. ένα καλό Navigator θέλει περί τα
70,00-80,00 ευρώ!!!

#72   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 29/03/2011 - 09:52

Μακάρι δεν λες τίποτα... Αλλιώς...όλα θα αλλάξουν στο τοπίο των πωλήσεων του
iphone ανά τον κόσμο. Όπως και να το κάνουμε εκτιμώ ότι είναι μεγάλος ο αριθμός
των ανθρώπων που αγοράζει την συσκευή γνωρίζοντας ότι μπορεί-εύκολα ή δύσκολα-να
την ξεκλειδώσει. Δεν νομίζω ότι είναι πολύ διατεθιμένοι να δίνουν αρκετά ευρώ μετά
την αγορά του για να εγκαθιστούν εφαρμογές. Π.χ. ένα καλό Navigator θέλει περί τα
70,00-80,00 ευρώ!!!

εχεις δικιο Χρηστο και εαν παρατηρησεις απο το foroum οι περισσοτεροι για αυτο το λογο το αγοραζουν .

#73   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/03/2011 - 09:52

Παντως παιδια κακα τα ψεματα εαν εξαιρεσεις τα navigation που οντως ειναι ακριβα αλλα ειναι και επενδυση και οποιος το χρειαζεται πραγματικα θα το αγορασει, σαν χρηστης απο το iphone 3G εχω δει οτι ολες κι ολες οι εφαρμογες που χρησιμοποιω καθημερινα ειναι καμια 10αρια.

Και δεν θα πω πως δεν εχω βαλει "σπασμενες" εφαρμογες διοτι θα ημουν ψευτης αλλα αυτη την στιγμη πραγματικα θα μπορουσα να εχω την συσκευη μου καθαρη τελειως.

Η αληθεια ειναι πως το sbsettings και τα θεματα ειναι αυτα που θα μου λειψουν πολυ εαν καποια στιγμη καταργηθει τελειως το jailbrake.

Εκει που θελω να καταληξω ειναι πως δεν προκειται να χασει πωλησεις η apple...
Once You Go Mac You Never Go Back

#74   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 29/03/2011 - 09:56

εχεις δικιο Χρηστο και εαν παρατηρησεις απο το foroum οι περισσοτεροι για αυτο το λογο το αγοραζουν .



Σαφέστατα ναι! Και μην κοιτάς το ελληνικό forum μόνο. Να δεις και σε fora στο εξωτερικό τι γίνεται...!
Κατά συνέπεια αν εργαστούν πάνω στο μη hacking του λειτουργικού τους...εκτιμώ ότι θα χάσουν πολύ κόσμο.
Θα πέσουν οι πωλήσεις του εν λόγω μοντέλου κατακόρυφα!!! Άρα, τους συμφέρει να το «κλειδώσουν» τόσο καλά ? ? ?
Ιδού το ερώτημα!!! Ρητορικό ή μη το προαναφερθέν ερώτημα...ας το κρίνει ο καθένας ξεχωριστά!!!


Παντως παιδια κακα τα ψεματα εαν εξαιρεσεις τα navigation που οντως ειναι ακριβα αλλα ειναι και επενδυση και οποιος το χρειαζεται πραγματικα θα το αγορασει, σαν χρηστης απο το iphone 3G εχω δει οτι ολες κι ολες οι εφαρμογες που χρησιμοποιω καθημερινα ειναι καμια 10αρια.

Και δεν θα πω πως δεν εχω βαλει "σπασμενες" εφαρμογες διοτι θα ημουν ψευτης αλλα αυτη την στιγμη πραγματικα θα μπορουσα να εχω την συσκευη μου καθαρη τελειως.

Η αληθεια ειναι πως το sbsettings και τα θεματα ειναι αυτα που θα μου λειψουν πολυ εαν καποια στιγμη καταργηθει τελειως το jailbrake.

Εκει που θελω να καταληξω ειναι πως δεν προκειται να χασει πωλησεις η apple...


Ναι το SBSettings είναι ένα-κατ'εμέ-κορυφαίο πρόγραμμα και όχι μόνο. Πολύ σωστά «ανέφερες» τα Navigators το
φρεσκότατο bluetooth, μην ξεχνάς επίσης ότι αν δεν έχεις jailbreaked συσκευή δεν μπορείς να το έχεις και ένα σωρό άλλα
που όσο να πεις κάποια στιγμή θα πρέπει να τα αγοράσεις. Ε πρέπει να είσαι με μία κάρτα ανά χείρας...δεν νομίζω
ότι πολλοί θα το θέλουν αυτό ή ακόμα περισσότερο θα το υποστηρίξουν. Ωστόσο, ο χρόνος θα αποδείξει ποιος θα έχει
δίκιο. Εγώ πάντως πιστεύω ότι σε τέτοια περίπτωση οι πωλήσεις του iphone θα πέσουν. Μην ξεχνάς υπάρχει και ανταγωνισμός που ολοένα και θα θεριέυει. Άρα, δωρεάν λειτουργικά με εφαρμογές ίσως να ανέλθουν και άλλο...

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 29/03/2011 - 10:01


#75   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 29/03/2011 - 10:01

Μακάρι δεν λες τίποτα... Αλλιώς...όλα θα αλλάξουν στο τοπίο των πωλήσεων του
iphone ανά τον κόσμο. Όπως και να το κάνουμε εκτιμώ ότι είναι μεγάλος ο αριθμός
των ανθρώπων που αγοράζει την συσκευή γνωρίζοντας ότι μπορεί-εύκολα ή δύσκολα-να
την ξεκλειδώσει. Δεν νομίζω ότι είναι πολύ διατεθιμένοι να δίνουν αρκετά ευρώ μετά
την αγορά του για να εγκαθιστούν εφαρμογές. Π.χ. ένα καλό Navigator θέλει περί τα
70,00-80,00 ευρώ!!!

υπαρχει κ με 10€ :lol:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες