Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Ενεργοποίηση περιορισμών στο iphone(προσωπικά δεδομένα)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
32 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Mensana

Mensana

    iPH Addict

  • 652 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2011 - 17:24

Κάνε αυτό που σου λέει ο Πάνος. Ίσως λυθεί το θέμα έτσι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   euosmos

euosmos

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/03/2011 - 17:27

Παιρνεις πρωτα back up απο iTunes,αναβαθμιζεις και τελος "restore from back up"
PS:Ισως με την αναβαθμιση στρωσει και τον ξεχασει τον κωδικο που τυχον εχει μπει..


Πίστεψε με σε λέω το τρου δεν εχω βαλει ποτέ κωδικο εκει (δεν τοχασα το ακατικοιτο ακόμα)
Και μετα απο restore κανω παλι JB; και ερχονται όλα όπως πριν ολες οι εφαρμογες ;;;
αγορασμένες και μη!!!

#18   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/03/2011 - 17:30

Παιρνεις πρωτα back up απο iTunes,αναβαθμιζεις και τελος "restore from back up"PS:Ισως με την αναβαθμιση στρωσει και τον ξεχασει τον κωδικο που τυχον εχει μπει..



Κάνε αυτό που σου λέει ο Πάνος. Ίσως λυθεί το θέμα έτσι.


Ολοι οι κωδικοι που εχουν δηλωθει στο κινητο, οπουδηποτε, αποθηκευονται στο backup. Οποτε θα ξαναπεραστει με restore from backup.

#19   HapKiDoka

HapKiDoka

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2011 - 17:33

Καθε φορα που ενεργοποιεις τους περιορισμους σου ζηταει να πληκτρολογησεις εναν κωδικο...τον οποιο τον δημιουργεις εκεινη τη στιγμη (δλδ δεν υπαρχει απο πριν) και για να απενεργοποιησεις τους περιορισμους σου ζηταει αυτο το κωδικο που εχεις βαλει οταν τους ενεργοποιουσες. Εγω ετσι το καταλαβαινω..Εαν τωρα ειναι ενεργοποιημενοι οι περιορισμοι στο κινητο σου και δεν ξερεις ή δεν θυμασαι τον κωδικο ειναι αλλο θεμα...Παντως να σου ηρθε με περιορισμους δεν γινεται...ή απο σενα ειναι ενεργοι ή απο καποιον που πειραξε τη συσκευη σου ενω ηταν ηδη στη κατοχη σου...

#20   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/03/2011 - 17:42

Λοιπον euosmos δοκιμασε αυτο.

Αφου εχεις JB, πηγαινε στο /var/mobile/library/preferences/ και βρες το αρχειο com.apple.springboard.plist

Φερτο στον υπολογιστη σου και ανοιξε το με εναν plist editor πχ αυτον. ή ανοιξε το με iFile ή οτιδηποτε αλλο εχεις.

Βρες το SBParentalControlsPIN και εκει ως τιμη εχει τον τετραψηφιο κωδικο που ψαχνεις. Βαλε αυτον τον κωδικο.

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 31/03/2011 - 17:42


#21   euosmos

euosmos

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/03/2011 - 17:48

Καθε φορα που ενεργοποιεις τους περιορισμους σου ζηταει να πληκτρολογησεις εναν κωδικο...τον οποιο τον δημιουργεις εκεινη τη στιγμη (δλδ δεν υπαρχει απο πριν) και για να απενεργοποιησεις τους περιορισμους σου ζηταει αυτο το κωδικο που εχεις βαλει οταν τους ενεργοποιουσες. Εγω ετσι το καταλαβαινω..Εαν τωρα ειναι ενεργοποιημενοι οι περιορισμοι στο κινητο σου και δεν ξερεις ή δεν θυμασαι τον κωδικο ειναι αλλο θεμα...Παντως να σου ηρθε με περιορισμους δεν γινεται...ή απο σενα ειναι ενεργοι ή απο καποιον που πειραξε τη συσκευη σου ενω ηταν ηδη στη κατοχη σου...


Καλοί μου άνθρωποι το κινητό το πήρα καινούριο κανείς και ποτέ δεν έβαλε χέρι στη συσκευή ο μόνος που τα ανακατεύει είμαι εγώ βαζοντας αρκετες εφαρμογές νομιμες και μη .
Προσπαθώ να σας πω για ένα περιέργο τρόπο,χωρίς να εχω εγώ η καποιος αλλος ποτε βαλει κωδικο εκει,ουτε απο αμέλεια ουτε απο βλακεια,ο ιφωνις δεν θέλει να πειράξω τους περιορισμους!!!
Αν τωρα νομίζετε οτι ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ οι εφαρμογες μου θα επανέλθουν μετα απο ριστορ και απο νεο Jailbreak!!!! Γιατρέ μου να προχορήσω!;!;!;

#22   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/03/2011 - 17:53

Καλοί μου άνθρωποι το κινητό το πήρα καινούριο κανείς και ποτέ δεν έβαλε χέρι στη συσκευή ο μόνος που τα ανακατεύει είμαι εγώ βαζοντας αρκετες εφαρμογές νομιμες και μη .
Προσπαθώ να σας πω για ένα περιέργο τρόπο,χωρίς να εχω εγώ η καποιος αλλος ποτε βαλει κωδικο εκει,ουτε απο αμέλεια ουτε απο βλακεια,ο ιφωνις δεν θέλει να πειράξω τους περιορισμους!!!
Αν τωρα νομίζετε οτι ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ οι εφαρμογες μου θα επανέλθουν μετα απο ριστορ και απο νεο Jailbreak!!!! Γιατρέ μου να προχορήσω!;!;!;


ΔΕΝ θα κάνεις restore!!!!!! Δες πρώτα αυτό που έγραψα στο αμέσως προηγούμενο post μου!

EDIT: Επίσης θα επαναλάβω ξανά αυτά που έγραψε ο Mensana, γιατί νομίζω δεν έχεις καταλάβει πως λειτουργούν οι περιορισμοί.

Η ενεργοποίηση αυτών των περιορισμών είναι εξορισμού απενεργοποιημένη, με τα αχνά κουμπιά όπως μας περιγράφεις να είναι όλα στο on. Όταν λοιπόν για πρώτη φορά πατήσεις ενεργοποίηση θα σου βγάλει ένα παραθυράκι που σου ζητάει έναν κωδικό τετραψήφιο. Τον δημιουργείς τότε για πρώτη φορά.

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 31/03/2011 - 17:58


#23   euosmos

euosmos

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/03/2011 - 18:02

Λοιπον euosmos δοκιμασε αυτο.

Αφου εχεις JB, πηγαινε στο /var/mobile/library/preferences/ και βρες το αρχειο com.apple.springboard.plist

Φερτο στον υπολογιστη σου και ανοιξε το με εναν plist editor πχ αυτον. ή ανοιξε το με iFile ή οτιδηποτε αλλο εχεις.

Βρες το SBParentalControlsPIN και εκει ως τιμη εχει τον τετραψηφιο κωδικο που ψαχνεις. Βαλε αυτον τον κωδικο.


Ευχαριστώ το ψάχνω με το φον βιου και με τεξτ εντιτ απο μακ μπουκ και επανέρχομαι !

#24   euosmos

euosmos

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/03/2011 - 18:14

Ευχαριστώ το ψάχνω με το φον βιου και με τεξτ εντιτ απο μακ μπουκ και επανέρχομαι !


Δεν βλέπω καποιο νουμερο αλλα αυτο (SBParentalControlsMCContentRestrictions^silent-vibrate);;;;

#25   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/03/2011 - 18:17

Τοτε λογικα δεν τα εχεις ενεργοποιησει.

Απο την αρχη.

Ολα ειναι σε ON και ειναι γκριζαρισμενα. Σωστα?

Το πανω κουμπι: Ενεργοποιηση περιορισμων (ή καπως ετσι στα Ελληνικα) το πατας. Και σου ζηταει κωδικο τετραψηφιο σωστα?

Ετσι δηλαδη:

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 31/03/2011 - 18:20


#26   panosc2vts

panosc2vts

    iPH Enthousiast

  • 471 μηνύματα
  • Twitter:@panosc2vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/03/2011 - 18:20

Βασει των λεγομενων του mikexs τοτε πας για clean restore οποτε πρεπει να τα ξαναπερασεις ολα απο την αρχη..
Οσο για τις συσκευες το δοκιμασα στο 3G οταν το εγραψα

#27   euosmos

euosmos

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/03/2011 - 18:22

Τοτε λογικα δεν τα εχεις ενεργοποιησει.

Απο την αρχη.

Ολα ειναι σε ON και ειναι γκριζαρισμενα. Σωστα?

Το πανω κουμπι: Ενεργοποιηση περιορισμων (ή καπως ετσι στα Ελληνικα) το πατας. Και σου ζηταει κωδικο τετραψηφιο σωστα?

Ετσι δηλαδη:

Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα


Ναι ακριβώς δεν τα ειχα πειράξει ποτέ!!! αλλα οτι κωδικο να βαλω δεν κανει τπτ!!!

#28   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/03/2011 - 18:26

Ωραια. Σημερα που προσπαθουσες, την πρωτη φορα που προσπαθησες εβαλες εναν κωδικο. Σωστα?

Τον πρωτο κωδικο που εβαλες τον θυμασαι? Αυτος ειναι που εχει δημιουργηθει. Ο πρωτος κωδικος που βαζεις. Τοτε δημιουργειται και τα γκριζαρισμενα θα επρεπε να ειχαν γινει διαθεσιμα.


Εσυ τωρα που βαζεις διαφορους κωδικους, σου λεει οτι κατι ειναι λαθος? Σου ειπε κατι παρομοιο απο την πρωτη στιγμη? τι εννοεις δεν κανει τιποτα?

#29   euosmos

euosmos

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/03/2011 - 18:33

Ωραια. Σημερα που προσπαθουσες, την πρωτη φορα που προσπαθησες εβαλες εναν κωδικο. Σωστα?

Τον πρωτο κωδικο που εβαλες τον θυμασαι? Αυτος ειναι που εχει δημιουργηθει. Ο πρωτος κωδικος που βαζεις. Τοτε δημιουργειται και τα γκριζαρισμενα θα επρεπε να ειχαν γινει διαθεσιμα.


Εσυ τωρα που βαζεις διαφορους κωδικους, σου λεει οτι κατι ειναι λαθος? Σου ειπε κατι παρομοιο απο την πρωτη στιγμη? τι εννοεις δεν κανει τιποτα?


Το κωδικο που εβαλα σημερα πρωτη φορα τον θυμαμαι τον ξαναβάζω αλλα παραμένουν γκριζα (αυτο εννοώ δεν κάνει τπτ)!!
και όποιο κωδικο και να βάλω παραμενουν γκρίζα !!!

#30   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/03/2011 - 18:38

Σου ζηταει να ξαναβαλεις τον κωδικο για επιβεβαιωση, το εκανες? Την πρωτη φορα? ή μηπως εβαλες καποιον αλλο και για καπιο λογο κολλησε?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες