Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ultrasnow 1.2.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
57 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   REX

REX

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2011 - 16:11

Φίλε αυτή τη στιγμή δεν μπορείς να κανείς τίποτα χωρίς απώλειες... Όλες οι ββ των εκδόσεων 4.0.2 και πάνω όπως κ η δικιά σου, δεν ξεκλειδωνονται... Θα σου συνιστούσα να περιμένεις λίγο ακόμα, και αν τελειώσει η υπομονή σου και μιας κ θα ξέρεις 5 πραγματα παραπάνω υπάρχει η επιφοβη λύση του ipad. Δηλαδή βάζεις μια ββ του ipad και το ξεκλειδωνεις, απλά έτσι χάνεις το gps σου και γενικά δε μπορείς πια να κανείς αναβάθμιση λογισμικού μεσω iTunes (πλέον χειροκινητα μόνο με διάφορα εργαλεία) και χάνεις και την εγγύηση σου.

Εγώ το έκανα χθες αυτό και ακόμα δεν ξέρω αν θα μου βγάλει κάποια προβλήματα ή όχι...
Για αυτό και το βαφτιζουμε πάντα ως "εσχάτη λύση"...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   kapsalos

kapsalos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/04/2011 - 16:24

γεια σας παιδες. εχω ενα 3gs με bb 06,15,00 jb στην 4.1 (8b117) απο εξωτερικο κλειδωμενο τι λετε να του περασω την 4,3,1 και να κανω jb unlock με ultrasn0w ? θα πετυχη το εκανε κανενας ?

#18   giorgiog13

giorgiog13

    iPH Member

  • 341 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2011 - 16:27

H baseband που εχει το παιδι (6.15.00) φιλε REX ειναι του iPad.:) Συνεπως οτι αναβαθμιση και να κανει τωρα, στην 6.15.00 θα μεινει.

Φιλε pankspj μεινε εκει που εισαι. Προς το παρον δεν υπαρχουν επιλογες και λυσεις. Μην πειραξεις κατι στο κινητο σου. Αν σου δουλευει οπως λες ρολοι ασ'το και εχε υπομονη μηπως βγει κανενα εργαλειο που να κανει downgrade τις baseband. Προς το παρον μονο gps δεν θα εχεις.

Για τους υπολοιπους με μη unlockable basebands η μονη λυση ειναι οι καρτες gevey.

#19   giorgiog13

giorgiog13

    iPH Member

  • 341 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2011 - 16:30

γεια σας παιδες. εχω ενα 3gs με bb 06,15,00 jb στην 4.1 (8b117) απο εξωτερικο κλειδωμενο τι λετε να του περασω την 4,3,1 και να κανω jb unlock με ultrasn0w ? θα πετυχη το εκανε κανενας ?


Ειναι κλειδωμενο;; Αφου εχεις την 6.15.00, θα πρεπει να με το ultrasn0w να σου ξεκλειδωνει. Γιατι να πας στην 4.3.1; Και να πας...με την 6.15.00 θα μεινεις.

Ο λογος που ολοι λενε να αποφυγετε την λυση της baseband 6.15.00 του iPad ειναι γιατι μετα...οτι firmware και να βαλεις, δεν αλλαζει. Επειδη ειναι μεγαλυτερη, δεν γινεται να πεσει σε μικροτερη. Δεν μπορει να γινει downgrade. Μεινει εκει που εισαι φιλε...αυτο σου προτεινω.

#20   kapsalos

kapsalos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/04/2011 - 16:42

το εχω ξεκλειδωσει με ultrasn0w και ειχα περασει την 06,15,00 για να γινουν ολα αυτα. δεν εχω κανενα προβλημα αλλα επειδη με τρωι λιγο λεω να βαλω υην 4,3,1 ρωταω αν θα πετυχη αν παω στην 4,3,1 και και κανω jb με ultrasn0w

#21   SkF

SkF

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/04/2011 - 17:09

Καλησπερα

Μια μικρη βοηθεια, iphone 4 απο Γερμανια κλειδωμενο, ειναι στην 4.2.1 jailbreak και basaeband 03.10.01 γινεται τιποτα? Αν ναι απο που κατεβαζω το ultrasnow?

Ευχαριστω

#22   kostvin

kostvin

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/04/2011 - 20:40

Φίλε μου κ εγώ στην ίδια μοίρα είμαι με εσένα.Δύστυχος δεν έχουμε ελπίδες.Ας με διαψεύσει κάποιος.

#23   dantoniou

dantoniou

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2011 - 20:55

Παιδια καλησπερα, εχω το εξης προβλημα:

Εχω iphone 3gs old brom, το ειχα jb στην 4.0.1. και ξεκλειδωτο με ultasnow,είναι από αμερικη.
Κατεβασα την 4.3.1. και την τροποποιησα με το snowbreeze, 2.5.1.
Εβαλα το κινητο σε dfu ανοιξα το itunes, πατησα Σ+ρεστορ όλα πηγαιναν μια χαρα, εμφανιστηκε το λοκο του σνοουπριζ αλλα το updating δεν ξεκινησε ποτε, απλα μετα από λιγη ωρα εμφανιστηκε στο iphone το εικονιδιο του connect to itunes και μετα από 3 λεπτα το ιτουνς μου εβγαλε σφαλμα 1603.

Τι δοκιμασα:
απεγκατασταση και επανεγκατασταση του ιτουνς,
Επανεκκινηση του apple mobile device.
Απενεργοποιηση του nod32
Εχω Win7 64bit

Καποια βοηθεια?

#24   sarvanitak

sarvanitak

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/04/2011 - 21:37

Παιδάκια βοηθήστε με σας παρακαλώ...iphone 4 από ΑΤ-Τ, με έκδοση 4.2.1 και bb 03.10.01, να προχωρήσω σε 4.3.1 για να κάνω το unlock ή να πάρω την gevey?????

#25   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 10/04/2011 - 21:38

Θα χρειαστει αραγε η turbo sim για αυτο το ξεκλειδωμα???

#26   dantoniou

dantoniou

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2011 - 21:58

Παιδια καλησπερα, εχω το εξης προβλημα:

Εχω iphone 3gs old brom, το ειχα jb στην 4.0.1. και ξεκλειδωτο με ultasnow,είναι από αμερικη.
Κατεβασα την 4.3.1. και την τροποποιησα με το snowbreeze, 2.5.1.
Εβαλα το κινητο σε dfu ανοιξα το itunes, πατησα Σ+ρεστορ όλα πηγαιναν μια χαρα, εμφανιστηκε το λοκο του σνοουπριζ αλλα το updating δεν ξεκινησε ποτε, απλα μετα από λιγη ωρα εμφανιστηκε στο iphone το εικονιδιο του connect to itunes και μετα από 3 λεπτα το ιτουνς μου εβγαλε σφαλμα 1603.

Τι δοκιμασα:
απεγκατασταση και επανεγκατασταση του ιτουνς,
Επανεκκινηση του apple mobile device.
Απενεργοποιηση του nod32
Εχω Win7 64bit

Καποια βοηθεια?



τελικα χρησιμοποιησα το iReb και το recovery mode loop fixer και επανηλθε, μαλλον θα μεινω εδω που ειμαι

#27   pankspj

pankspj

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2011 - 22:20

Φιλε pankspj μεινε εκει που εισαι. Προς το παρον δεν υπαρχουν επιλογες και λυσεις. Μην πειραξεις κατι στο κινητο σου. Αν σου δουλευει οπως λες ρολοι ασ'το και εχε υπομονη μηπως βγει κανενα εργαλειο που να κανει downgrade τις baseband. Προς το παρον μονο gps δεν θα εχεις.

Για τους υπολοιπους με μη unlockable basebands η μονη λυση ειναι οι καρτες gevey.


Ευχαριστώ για την απάντηση..θα ακούσω τη συμβουλή σου και θα περιμένω...όπως και στο PC έτσι και δώ είμαι της άποψης αν δουλεύει μη το σκαλίζεις..:P

#28   eftihis

eftihis

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 10/04/2011 - 22:45

καλισπερα.να ρωτησω και εγω μερικα.εχω ενα 3gs με 4.0.1 κα ββ 5.13.04
απο το ιμει η τον σν μπορω να βρω τον προβαιντερ για να μου το ξεκλειδωσει?ειναι απο αυστραλια και απο οτι ειδα οι προβιντερς εκει δινουν ξεκλειδωμα.
πως θα βρω ομως σε ποιον ειναι κλειδωμενο?
ποιο ειναι το καλυτερο ιος για το ενλογω που να γινεται jl kai unlock ευκολα και χωρις πατεντες¨?
προσ το παρον το εκανα με jailbrakeme.com kai ultrasnow αλλα τρογωμαι να το αναβαθμισω.
ευχαριστω

#29   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 10/04/2011 - 22:58

ΜΗΝ ΤΡΩΓΕΣΑΙ!!!!

Αδερφέ όταν κάτι λειτουργεί καλά δεν το πειράζουμε!

Άσε που από ότι φαίνεται η 4.0.1 που είσαι είναι η καλύτερη για την μπαταρία από τις επόμενες.

Κάτσε εκεί που είσαι αλλιώς ρισκάρεις αν κάτι πάει στραβά να μείνεις χωρίς τηλέφωνο.

Από το serial number ή το imei δύσκολα να δεις σε ποιόν πάροχο ανήκει...

#30   eftihis

eftihis

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 10/04/2011 - 23:21

ναι δεν λεω μια χαρα δουλευει,το μονο προβληματακι ειναι μια σειρα ασπρα πιχελς στην εκινηση αλλα διαβασα εινα θεμα jailbrakeme.com
και δεν ενοχλει..
ο αλλος λογος ειναι οτι το εχω αφησει οπως το πηρα και θα ηθελα μια νεα καθαρη εγκατασταση του ιοσ
απλα ελεγα να δοκιμασω την 4.2.1 που πολοι λενε σαν καλυτερη.σε ενα 3γ που την εχω βεβαια σερνεται αλλα εινα θεμα υλικου.
ευχαριστω για την απαντηση

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες