Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ultrasnow 1.2.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
57 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   maxy

maxy

    iPH User

  • 140 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 15/04/2011 - 11:09

Ναι Ειναι ΑΤ&Τ!
Αλλα αυτος δεν ειναι ο σκοπος του ξεκλειδωματος?Να μπορω να βαλω οποια καρτα Sim Θελω?

Δεν υπαρχει καποιο unlock ακομα για το κινητο σου με αυτο το OS και baseband δυστυχως...Οποτε κοιτας για gevey card ή IMEI unlock!Δες στα θεματα αυτα και κρινε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Soulgiannis

Soulgiannis

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:soulgiannis@me.com

Δημοσίευση 15/04/2011 - 11:40

Ευχαριστω πολυ φιλε!!!
Θα του πω τις λυσεις που εχουμε και θα πραξουμε!
Του ειχα πει να παρει απο Ελλαδα καποιο και τωρα την πατησε!!! :rolleyes:
Η πλακα ειναι πως ο αδελφος του εχει ενα 3GS απο την Τσεχια γιατι εκει σπουδαζε και τωρα ηρθε πισω και δεν δουλευει και το δικο του με Ελληνικη καρτα!
Το δικο του ειναι 3GS με 4.3.1 (8G4) και Modem Firmware 05.16.02 κλειδωμενο απο την T-Mobile!!!

#48   crazylucifer

crazylucifer

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/04/2011 - 16:37

Ευχαριστω πολυ φιλε!!!
Θα του πω τις λυσεις που εχουμε και θα πραξουμε!
Του ειχα πει να παρει απο Ελλαδα καποιο και τωρα την πατησε!!! :rolleyes:
Η πλακα ειναι πως ο αδελφος του εχει ενα 3GS απο την Τσεχια γιατι εκει σπουδαζε και τωρα ηρθε πισω και δεν δουλευει και το δικο του με Ελληνικη καρτα!
Το δικο του ειναι 3GS με 4.3.1 (8G4) και Modem Firmware 05.16.02 κλειδωμενο απο την T-Mobile!!!


μπορεις να το ψαξεις στο ebay μηπως και το ξεκλεισωσεις αυτο της t-mobile...επισης μπορει να κανει αναβαθμισει σε λογισμικο Ipad και να περασει την 6.15 η ο οποια ξεκλειδωνει με το ultrasn0w

#49   Zres

Zres

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/04/2011 - 14:49

μπορεις να το ψαξεις στο ebay μηπως και το ξεκλεισωσεις αυτο της t-mobile...επισης μπορει να κανει αναβαθμισει σε λογισμικο Ipad και να περασει την 6.15 η ο οποια ξεκλειδωνει με το ultrasn0w


Δεν είναι η καλύτερη λύση...Όχι αν δεν διορθωθεί το πρόβλημα με το GPS που (στην πλειονότητα) εμφανίζεται όταν αναβαθμίζεται η baseband σε αυτή του iPad.

#50   eftihis

eftihis

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 04/05/2011 - 14:02

αν ποτε θελησεις να αναβαθμισεις το κινιτο σου μην το κανεις.. μονο με καποιο προγραμα απο Mac os x που αναβαθμισει την εκδοση αλλα οχι το baseband.. Εγω στις αρχες δεν γνωριζα και τωρα αναγκαστηκα να βαλω το iPad baseband το οποιο ομως μου στοιχησε το gps.. στην τελικα να αγοραζα ενα κινιτο αξιας 10€ για κλησεις και να κραταγα το καημενο το gps που το χρειαζομαι συνεχεια :D

τελικα επειδη τρωγομουνα και απο λαλακια μου περασα την 4.1 αντι την 4.0.1 βρεθηκα με ββ 15.4 και χωρις δυνατοτητα ξεκλειδωματος.
δεν το εβαλα κατω ομως και επειδη δεν ηθελα με τιποτα να χασω το gps (το ειχα κανει παλιοτερα με το 3g και at&t)μετα απο 2-3 μερες αναμονη,ψαξιμο και καμποσα τηλ στο εξωτερικο
εκανα official unlock απο την apple και το τηλ ειναι πλεον ελευθερο και ωραιο..
το μονο κακο οτι εχω shsh μονο για 4.1 και 4.3.1 αλλα μια χαρα μου φαινεται και η 4.1 απο ταχυτητα και μπαταρια.

Τελευταία επεξεργασία από: eftihis, 04/05/2011 - 14:02


#51   RestoreMan

RestoreMan

    iPH Contributor

  • 1.557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/05/2011 - 14:06

αφου καταφερες και το εκανες official unlock τα shsh ειναι μικρο το κακο πιστευω..

ποσο πηγε ολη η ζημια?

Τελευταία επεξεργασία από: RestoreMan, 04/05/2011 - 14:07


#52   eftihis

eftihis

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 04/05/2011 - 14:20

αφου καταφερες και το εκανες official unlock τα shsh ειναι μικρο το κακο πιστευω..

ποσο πηγε ολη η ζημια?

6 ευρο για ενα προγραματακι που βρισκει τον προβαιντερ που ειναι κλειδωμενο(εχω ακομα την δυνατοτητα να τσεκαρω 9 ιμει),καμποσα τηλεφωνηματα στην αυστραλια,καμποσα μαιλ, και αρκερτο απο τον χρονο μου
και την ψυχικη μου ηρεμια.αυτα τα λιγα

πσ.ηταν ειδικη περιπτωση,στην αρχη ο προβαιντερ δεν εβρισκε το ιμει μου στην βαση δεδωμενων,και μετα απο τηλ στην αππλε βρηκα οτι ειχε γινει
αντικατασταση λογω ελατωματικου τηλ και δεν ειχε δωθει το νεο ιμει στον προβαιντερ.

βλεπω πολυ κοσμο με κλειδωμενα τηλεφωνα να τα εχει στο συρταρι για μηνες..
δοκιμαστε την νομιμη οδο.σε πολλες χωρες το ξεκλειδωμα ειναι υποχρεωτικο μετα απο 6 μηνες και δωρεαν μαλιστα.
εδω http://www.numbering...ysis&sub=imeinr βλεπετε αν το τηλ ειναι "καθαρο" για να μην βρεθειτε προ εκπληξεων.
εδω http://support.apple.com/kb/HT1937 τους προβαιντερς που διαθετουν επισημο ξεκλειδωμα
αυτα

Τελευταία επεξεργασία από: eftihis, 04/05/2011 - 14:26


#53   RestoreMan

RestoreMan

    iPH Contributor

  • 1.557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/05/2011 - 14:27

σε ευχαριστω φιλε μου για τις πληροφοριες...

ελπιζω να το κανουν και αλλοι που εχουν κλειδωμενα για να τα βγαλουν απο το συρταρι...

#54   babylonx

babylonx

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2011 - 15:02

Αυτό που λέει ο φίλος με το επίσημο ξεκλέιδωμα γίνεται. Ψάξτε το όσοι τα έχετε κλειδωμένα και θα ησυχάσει το κεφάλι σας μια για πάντα.

#55   bolos

bolos

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/05/2011 - 19:40

6 ευρο για ενα προγραματακι που βρισκει τον προβαιντερ που ειναι κλειδωμενο(εχω ακομα την δυνατοτητα να τσεκαρω 9 ιμει),καμποσα τηλεφωνηματα στην αυστραλια,καμποσα μαιλ, και αρκερτο απο τον χρονο μου
και την ψυχικη μου ηρεμια.αυτα τα λιγα

πσ.ηταν ειδικη περιπτωση,στην αρχη ο προβαιντερ δεν εβρισκε το ιμει μου στην βαση δεδωμενων,και μετα απο τηλ στην αππλε βρηκα οτι ειχε γινει
αντικατασταση λογω ελατωματικου τηλ και δεν ειχε δωθει το νεο ιμει στον προβαιντερ.

βλεπω πολυ κοσμο με κλειδωμενα τηλεφωνα να τα εχει στο συρταρι για μηνες..
δοκιμαστε την νομιμη οδο.σε πολλες χωρες το ξεκλειδωμα ειναι υποχρεωτικο μετα απο 6 μηνες και δωρεαν μαλιστα.
εδω http://www.numbering...ysis&sub=imeinr βλεπετε αν το τηλ ειναι "καθαρο" για να μην βρεθειτε προ εκπληξεων.
εδω http://support.apple.com/kb/HT1937 τους προβαιντερς που διαθετουν επισημο ξεκλειδωμα
αυτα

Λοιπον πηγα κ εγω να κανω official unlock
http://www.t-mobile....23858-_,00.html
και επαθα εγκεφαλικο!!!
θελει να περιμενεις 2 χρονια για δωρεαν unlock ή αλλιως 100€ για το ξεκλειδωμα!!!!!
αρα παλι στην gevey πεφτουμε!!!

#56   nicktheo07

nicktheo07

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/08/2011 - 14:04

εχω δυο συσκευες 3gs απο Αγγλια η μια 4.2.1 και η αλλη 4.3.5 και προσπαθησα να τις ξεκλειδωσω με το Cydia χωρις αποτελέσμα...κολλαει στο reboot.
Στην 4.2.1 εκανα και αναβαθμιση στο baseband και δεν κανει ουτε restore.
Βοηθεια...........

#57   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/08/2011 - 14:10

Φίλε μου αφού ποσταρες μια φορά για ποιο λόγο ξανά ποσταρεις και δεύτερη;

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#58   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 18/08/2011 - 14:15

εχω δυο συσκευες 3gs απο Αγγλια η μια 4.2.1 και η αλλη 4.3.5 και προσπαθησα να τις ξεκλειδωσω με το Cydia χωρις αποτελέσμα...κολλαει στο reboot.
Στην 4.2.1 εκανα και αναβαθμιση στο baseband και δεν κανει ουτε restore.
Βοηθεια...........

Ο μόνος τρόπος για να κανείς unlock στις συσκευές σου είναι να τις αναβαθμίσεις με την baseband του ipad. Εάν όμως κανείς κάτι τέτοιο μετά δεν θα μπορέσεις να ξαναπερασεις official εκδόσεις λογισμικού παρά μόνο custom firmwares. Η απόφαση δική σου.

Επίσης μην ποσταρεις παντού. Καταλαβαίνουμε το πρόβλημα,άγχος σου αλλά βλέπουμε ότι γράφεται.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες