Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/04/2011 - 12:06

Το αγόρασα χθές και απο όσο είδα στην μαυρη οθόνη οταν πρωτο ανοιγεις την συσκευη που σου λέει συνδεσε το με itunes δεν φαινόταν να υπήρχε διάχυση φωτός!


Πρέπει να το ενεργοποιήσεις, να το βάλεις σε 100% φωτεινότητα και να βρεις ένα μαύρο φόντο για να το ελέγξεις σε ένα σκοτεινό δωμάτιο και όχι σε κανοονικό φωτισμό όπως κάνουν οι περισσότεροι..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/04/2011 - 12:14

εγώ παιδιά το είχα αγοράσει από Κοτσόβολο την πρώτη μέρα που βγήκε (Σάβαττο) και Δευτέρα το πήγα πίσω, τους έδειξα το light bleeding και ζήτησα επιστροφή των χρημάτων μου πράγμα που έκαναν άμμεσα. Όταν ΕΓΩ νοιώσω πάλι έτοιμος θα πάω με τα χρήματα στην τσέπη να το ξανα-αγοράσω (από Ελλάδα ή εξωτερικό). Νομίζω είναι το καλύτερο...


Είναι μια πολύ καλή λύση... Αν το δέχονται πίσω. Το ίδιο είχα κάνει με ένα ελαττωματκό airport extreme, που προτίμησα να μην πάει για έλεγχο και επιστροφή αλλά να πάρω τα χρήματά μου πίσω.. Απλά δεν το περίμενα ποτέ από την apple να έχει τέτοιο ποσοστό ελαττωματικών προϊόντων ...

#33   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 18/04/2011 - 14:42

Καμιά επιστροφή κάποιος;; Η συσκευή αντικατάστασης πως είναι;

#34   petrosv

petrosv

    iPH Enthousiast

  • 390 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2011 - 16:02

εσενα πως ειναι?εχει παλι προβλημα??

#35   nikos20047

nikos20047

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 18/04/2011 - 16:12

Εγώ σήμερα το πήρα έχει μια διάχυση φωτός αλλά δεν είναι και ενοχλητικό

#36   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 21/04/2011 - 16:18

Εγώ σήμερα το πήρα έχει μια διάχυση φωτός αλλά δεν είναι και ενοχλητικό

Εγώ σήμερα παρελαβα και υπάρχει προβληματακι.

Παιδιά μπορεί κανείς να μας βεβαιώσει πως μετα απο κάποια χρήση το πρόβλημα διορθώνεται η έστω βελτιώνεται?

#37   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/04/2011 - 19:58

Όχι απότι φαίνεται... μετά από 6 μέρες χρήσης και πειράματα τύπου mambo-jumbo...στην συσκευή αντικατάστασης!!! (δηλαδή στο δεύτερο ipad που παρέλαβα) όπως φουλ φωτεινότητα χωρίς σβήσιμο οθόνης για κανα 6ωρο μπας και στεγνώσει η κόλλα διαπίστωσα πως δεν εξαφανίζεται... έτσι λοιπόν σήμερα για 2η φορά παρέδωσα το ipad μετα λύπης για αντικατάσταση.. (βέβαια αυτή τη φορά νομίζω πως δεν θα πάρω μέσα σε 2 ημέρες καινούριο όπως την πρώτη φορά)

Παραθέτω εικόνες την πρώτη μέρα Συνημμένο αρχείο  1h hmera.JPG   116,23KB   18 λήψεις

και την έκτη ημέρα χρήσης. Συνημμένο αρχείο  6h hmera.JPG   116,69KB   9 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  6 hmera boot.JPG   138,27KB   12 λήψεις

Παρακαλώ κάποιος να αναρτήσει φωτο με ένα θεωρούμενο "Καλό" ipad χωρίς bleeding για να δω πως είναι τα απολύτως φυσιολογικά.. (η φωτογραφία να είναι τραβηγμένη σε 100% φωτεινότητα,χωρίς αυτόματη ρύθμιση και σε σκοτεινό δωμάτιο, με μαύρο φόντο ή με την εικόνα εκκίνησης με το μηλαράκι..)

#38   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 21/04/2011 - 20:34

Όχι απότι φαίνεται... μετά από 6 μέρες χρήσης και πειράματα τύπου mambo-jumbo...στην συσκευή αντικατάστασης!!! (δηλαδή στο δεύτερο ipad που παρέλαβα) όπως φουλ φωτεινότητα χωρίς σβήσιμο οθόνης για κανα 6ωρο μπας και στεγνώσει η κόλλα διαπίστωσα πως δεν εξαφανίζεται... έτσι λοιπόν σήμερα για 2η φορά παρέδωσα το ipad μετα λύπης για αντικατάσταση.. (βέβαια αυτή τη φορά νομίζω πως δεν θα πάρω μέσα σε 2 ημέρες καινούριο όπως την πρώτη φορά)

Παραθέτω εικόνες την πρώτη μέρα Συνημμένο αρχείο  1h hmera.JPG   116,23KB   18 λήψεις

και την έκτη ημέρα χρήσης. Συνημμένο αρχείο  6h hmera.JPG   116,69KB   9 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  6 hmera boot.JPG   138,27KB   12 λήψεις

Παρακαλώ κάποιος να αναρτήσει φωτο με ένα θεωρούμενο "Καλό" ipad χωρίς bleeding για να δω πως είναι τα απολύτως φυσιολογικά.. (η φωτογραφία να είναι τραβηγμένη σε 100% φωτεινότητα,χωρίς αυτόματη ρύθμιση και σε σκοτεινό δωμάτιο, με μαύρο φόντο ή με την εικόνα εκκίνησης με το μηλαράκι..)

Φίλε μου θεωρώ απαράδεκτο η Apple να δίνει τέτοιες οθόνες σε τόσο μεγάλες ποσοστά . Είναι ξεφτίλα για τέτοια εταιρεία . Που το επέστρεψες? στο κατ´αστημα η στην info quest . Σου έκαναν τους δύσκολους ?

#39   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2011 - 23:04

Η συσκευή αντικατάστασης σου δόθηκε στο κουτί της; Αν όχι , ήταν άψογη η κατάσταση της από πλευράς γρατζουνιών κλπ;

#40   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/04/2011 - 23:17

Όχι σε κουτί, αλλά σε ζελατίνα, όπως όταν το βγάζεις από το κουτί του, μέσα σε ένα φάκελο στο δίνουν ..

#41   trifon

trifon

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2011 - 23:31

Ρε παιδιά έχω μια απορία, έχει κάποιος ipad 2 χωρίς καθόλου bleeding?

#42   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2011 - 00:00

Το δικό μου δεν έχει τίποτα... Όσο και εάν το εψαξα... :)

#43   trifon

trifon

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2011 - 00:06

Το δικό μου δεν έχει τίποτα... Όσο και εάν το εψαξα... :)

Πότε το αγόρασες?Από που? Και τη χρώμα είναι?

#44   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2011 - 00:14

Άσπρο απο Αγγλία πριν 15 μέρες περίπου..

#45   trifon

trifon

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2011 - 00:20

Άσπρο απο Αγγλία πριν 15 μέρες περίπου..

Τι να πω είσαι από τους τυχερούς. Εγώ από Μαδρίτη τρία που πήρα ήταν και τα τρία ελαττωματικά. Ευτυχώς τα γύρισα και τα τρία και πήρα και τα λεφτά μου πίσω. Τώρα περιμένω να περάει κανά δίμηνο μπας και διορθωθεί το πρόβλημα του bleeding για να πάρω καινούριο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες