Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

iPad 2 - Διάχυση φωτός (backlight LCD bleeding)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
625 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/04/2011 - 11:23

DINFUN μήπως μπορείς να ανεβάσεις κάποιο foto να δούμε πως είναι τελικά μια φυσιολογική οθόνη;; Γιατί έχω μείνει με την εντύπωση πως όλες οι οθόνες έχουν κάποιο βαθμό bleeding...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   pavlos104

pavlos104

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2011 - 12:19

παιδιά εγώ όσο ήμουν στη NY ,άλλαξα 5 και τα 5 είχαν πρόβλημα διάχυσης φωτός. Αυτό που έχω τώρα έχει αρκετό bleeding.Νομίζω το καλύτερο είναι να περιμένουμε κανα 2 μήνες μήπως και το διορθώσουν.Αυτό όμως το οποίο παρατήρησα σχεδόν σε όλα τα ipad που μου έδιναν είναι ότι είχαν χτυπηματάκια και γρατζουνιές ,αν και μου τα έδιναν στο κουτί τους.Φαντάζομαι και το αντικατάστασης ότι μπορεί να έχει και χειρότερες γρατζουνιές και με προβληματίζει αυτό.

#48   ilias1974

ilias1974

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2011 - 18:35

Αυτή η ιστορία με τις γρατζουνιές που διαβάζω και σε άλλα φόρουμ είναι περίεργη αν σκεφτεί κανείς ότι και τα αντικατάστασης καινούργια πρέπει να είναι εφόσον η συσκευή άρχισε να παράγεται από τον Μάρτιο...

#49   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/04/2011 - 18:36

Καμιά φωτό βρε παιδιά με κανένα φυσιολογικό ipad? έτσι για να λιγουρευόμαστε λίγο και οι παθόντες ???!!

#50   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2011 - 19:29

Παιδια εγω πιστεύω ότι όλα έχουν το πρόβλημα , πρέπει να έχει γίνει κάποιο λάθος στην παραγωγή !


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

#51   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 22/04/2011 - 19:39

Παιδια εγω πιστεύω ότι όλα έχουν το πρόβλημα , πρέπει να έχει γίνει κάποιο λάθος στην παραγωγή !


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Μου επιβεβαίωσαν επισημα απο την apple (apple care)πως υπαρχει προβλημα στην παρτίδα . Το γνωριζουν.


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 22/04/2011 - 19:48


#52   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2011 - 20:06

Μου επιβεβαίωσαν επισημα απο την apple (apple care)πως υπαρχει προβλημα στην παρτίδα . Το γνωριζουν.


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Σου είπαν μήπως τι σκοπεύουν να κάνουν?


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

#53   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 22/04/2011 - 21:13

Σου είπαν μήπως τι σκοπεύουν να κάνουν?


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Μου είπαν πως γνωρίζουν το πρόβλημα και να πάω στο service για αλλαγή η στο κατ´αστημα που το αγόρασα για αντικατάσταση. Αφού λοιπόν πιστεύω πως στον storm δεν δίνουν νέα συσκευή θα πάω στην info quest για να παρω κι εγώ το refurbished μου. μάλιστα μου τόνισαν πως ΠΡΈΠΕΙ να μου το αλλάξουν χωρίς σουξουμουξου.
Να τονίσω και να υπογραμμίσω πως η ιστοσελίδα του storm που αφορά τις επιστροφές και τα συναφή απλά βγάζει την ένδειξη "page not found"
http://www.google.gr...ved=0CB4QygQwAA

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 22/04/2011 - 21:18


#54   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2011 - 22:00

Μου είπαν πως γνωρίζουν το πρόβλημα και να πάω στο service για αλλαγή η στο κατ´αστημα που το αγόρασα για αντικατάσταση. Αφού λοιπόν πιστεύω πως στον storm δεν δίνουν νέα συσκευή θα πάω στην info quest για να παρω κι εγώ το refurbished μου. μάλιστα μου τόνισαν πως ΠΡΈΠΕΙ να μου το αλλάξουν χωρίς σουξουμουξου.
Να τονίσω και να υπογραμμίσω πως η ιστοσελίδα του storm που αφορά τις επιστροφές και τα συναφή απλά βγάζει την ένδειξη "page not found"
http://www.google.gr...ved=0CB4QygQwAA

Περιμένουμε ΝΕΑ σου!


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

#55   fotislab7

fotislab7

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fotislab

Δημοσίευση 22/04/2011 - 22:10

Εγω παιδια εχω αυτο το "προβλημα" στο ipad2 αλλα δεν ειναι κατι που ενοχλει ουτε η υπαρξη του γινεται αισθητη.φευγει με την χρηση.δεν την αλλαζω την συσκευη με τιποτα γιατι θα κανει 300 χρονια να ερθει και εχω και 1 χρονο να το επιστρεψω αν το θελησω..αλλα δεν ειναι και κατι σημαντικο.

#56   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 22/04/2011 - 22:19

Εγω παιδια εχω αυτο το "προβλημα" στο ipad2 αλλα δεν ειναι κατι που ενοχλει ουτε η υπαρξη του γινεται αισθητη.φευγει με την χρηση.δεν την αλλαζω την συσκευη με τιποτα γιατι θα κανει 300 χρονια να ερθει και εχω και 1 χρονο να το επιστρεψω αν το θελησω..αλλα δεν ειναι και κατι σημαντικο.

Μην το πας τώρα για αλλαγή, αλλαξε το μετα απο 2-3 μήνες που θα γεμίζουμε με iPad . Αυτο θα κάνω κι εγω

#57   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 22/04/2011 - 22:34

Η επωμενη παρτησδα παντως πιστεψτε με δεν θα εχει του λαχιστον προβληματο οθονης, οπως π.χ. διαχηση φωτος...

#58   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 22/04/2011 - 22:48

Η επωμενη παρτησδα παντως πιστεψτε με δεν θα εχει του λαχιστον προβληματο οθονης, οπως π.χ. διαχηση φωτος...

Κι εγω το πιστεύω φίλε μου , γι αυτο οποίος είναι για αλλαγή ,πριν τις διακοπές του καλοκαιριού .

#59   Kapngage

Kapngage

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:kapngage

Δημοσίευση 22/04/2011 - 23:11

Εμένα παντός σε iPad 2 άσπρο που είχω της πρώτες μέρες είχα τώρα έχει φύγει είναι μια χαρά η οθόνη :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: Kapngage, 22/04/2011 - 23:12


#60   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/04/2011 - 23:14

Εμένα παντός σε iPad 2 άσπρο που είχω της πρώτες μέρες είχα τώρα έχει φύγει είναι μια χαρά η οθόνη :lol:


Για βγάλε καμιά φώτο της οθόνης στο σκοτάδι και με μαύρο φόντο για να δούμε και μεις ... ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες