Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Οι άσχετοι του ΓΕΡΜΑΝΟΥ


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
27 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   iSt4ri

iSt4ri

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/07/2009 - 23:35

Συνεχιζω να επιμενω ομως οτι ο Γερμανος εχει το καλυτερο service απο την εμπειρια μου...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 25/07/2009 - 00:06

για τα νοκια κτλπ standar

#18   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 31/07/2009 - 12:54

Δεν ειναι υποχρεωμενος να ξερει για Jailbreak ο ανθρωπος... Με αυτη τη λογικη ο καθε αλλος θα πρεπε να κραζει εμας που δεν ξερουμε πχ τα παντα για το Android, για τα Windows Mobiles ή δεν ξερω γω τι, για το "σπασιμο" του Apple TV και χιλια δυο αλλα :S

Τελευταία επεξεργασία από: aC3, 31/07/2009 - 12:54


#19   georgioasmani

georgioasmani

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2009 - 13:05

Παω σε ενα καταστημα Γερμανος και λεω την κοπελα που ειναι εκει (θελω ενα κηνιτο με καμερα για βιντεο κλησεις) θελω να μηλαω και να των βλεπω.
Εχουμε ενα ωραιο κηνιτο sonny erricson το οποιο εχει καμερα μπροστα και μπορεις να κανεις βιντεο κλεισεις.Μολις μας ηρθε. Το ειχαν σε copy το παιρνω το κηταω ειχε και μια μικρη τρυπουλα μπροστα στην οθονη λεω αυτη θα ειναι η καμερα. Και το παραγγειλα.Ερχεται μετα απο 1 βδομαδα παω το πληρωνω 260 ευρουλακια και παω σπιτι μου.Το ανοιγω και παρατηρω οτι δεν εχει καμερα, ηταν μεν 3g οπως τα περισσοτερα αλλα δεν ειχε καμερα. Λαθος της κοπελας, χωρια αυτο το κηνιτο ηταν ελλατοματικο.Δεν παιζαν τα ακουστικα και δεν φορτιζε.οποτε το πηγα πησω και τους λεω οτι κανανε λαθος το κηνιτο δεν εχει καμερα και ειναι και ελλατοματικο.Μου ειπαν να το αφησω να το δουν και θα με παρουν τηλεφωνο. Περιμενω μια βδομαδα τιποτα. Επηκινονω με τα κεντρικα του Γερμανος στην Αθηνα τους εξηγω τι εγεινε και μου ειπαν αφου ειναι ελλατοματικια η συσκευη δικαιουμε αλλη ιδια η οποιαδιποτε αλλη της αρεσκειας μου καταβαλωντας και την διαφορα.Δηλαδη απο την στιγμη που θα με δωσουν καινουργια δικαιουμε να παρω κατι αλλο που να εχει και καμερα.Παω στο καταστημα που ειχα παρει το κηνιτο και τους λεω να παραγγηλω ενα αλλο κηνιτο με καμερα.Ο τυπος που ηταν στο σερβις μου λεει δεν γινεται αυτο θα παραγγειλουμε την ιδια.Του λεω μηλισα με τα κεντρικα και μου ειπαν μπορω να παρω αλλο.Και ο εξυπνος με ρωταει με ποια μηλισα και αν πηρα τα στοιχεια της.Εμεινα.. Λεω θα παρω τηλεφωνο παλι στα κεντρικα να το ακουσεις και ο ιδιος να τους δωσεις και εσυ τα στοιχεια σου.Τοτε με λεει καλα καλα διαλεξε μια αλλη συσκευη.Βλεπω ενα Nokia που ειχαν στην βιτρινα και το διαλεγω.Μου λενε θα το παραγκειλουν. Εχουν περασει 3 βδομαδες που μου πειραν τα λεφτα και εγω ημουν χωρις κηνιτο. Περιμενω αλλες 7 μερες και δεν με παιρνουν τηλεφωνο,παω απο εκει και μου λενε το κηνιτο σταματησε να το βγαζει η NOkia.Αγανακτισα ληπον και ζητησα τα λεφτα μου πισω.Μου ειπαν δεν γινετε.Πηρα τηλεφωνο παλι στα κεντρικα και μου ειπαν θα το δουν.μετα απο 1 βδομαδα με παιρνουν τηλεφωνο να παω να παρω τα λεφτα μου. Το αστειο το κηνιτο που και καλα σταματησαν να το Βγαζουν απο την Nokia το ειχαν στην βιτρινα και εξω για 3 μηνες μετα το συμβαν. Και απο αλλα 2 σκηνικα με φιλους μου οταν εχουν κανει βλακεια στον Γερμανο λενε οτι σταματισε να βγαινει το κηνιτο.Πηγα ο ιδιος στην Nokia και καταλαβα οτι τα κηνιτα υπαρχουν. Οσο για το IPHONE δεν ξερουν τιποτα το ειχαν στην βιτρινα και δεν ξεραν στον πελατη να του δειξουν πως δουλευει.Απλα το ειχαν εκει να καθετε..

#20   reg

reg

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2009 - 14:06

Παω σε ενα καταστημα Γερμανος και λεω την κοπελα που ειναι εκει (θελω ενα κινητό με καμερα για βιντεο κλησεις) θελω να μιλάω και να τον βλεπω.
Εχουμε ενα ωραιο κινητό sonny erricson το οποιο εχει καμερα μπροστα και μπορεις να κανεις βιντεο κλήσεις.Μολις μας ηρθε. Το ειχαν σε copy το παιρνω το κοιτάω ειχε και μια μικρη τρυπουλα μπροστα στην οθονη λεω αυτη θα ειναι η καμερα. Και το παραγγειλα.Ερχεται μετα απο 1 βδομαδα παω το πληρωνω 260 ευρουλακια και παω σπιτι μου.Το ανοιγω και παρατηρω οτι δεν εχει καμερα, ηταν μεν 3g οπως τα περισσοτερα αλλα δεν ειχε καμερα. Λαθος της κοπελας, χωρια αυτο το κινητό ηταν ελλαττωματικό.Δεν έπαιζαν τα ακουστικα και δεν φορτιζε.οποτε το πηγα πίσω και τους λεω οτι κανανε λαθος το κινητο δεν εχει καμερα και ειναι και ελλαττωματικό.Μου ειπαν να το αφησω να το δουν και θα με παρουν τηλεφωνο. Περιμενω μια βδομαδα τιποτα. Επικοινωνώ με τα κεντρικα του Γερμανος στην Αθηνα τους εξηγω τι έγινε και μου ειπαν αφου ειναι ελλαττωματική η συσκευη δικαιούμαι αλλη ιδια η οποιαδήποτε αλλη της αρεσκειας μου καταβάλλοντας και την διαφορα.Δηλαδη απο την στιγμη που θα με δωσουν καινουργια δικαιούμαι να παρω κατι αλλο που να εχει και καμερα.Παω στο καταστημα που ειχα παρει το κινητό και τους λεω να παραγγείλω ενα αλλο κινητό με καμερα.Ο τυπος που ηταν στο σερβις μου λεει δεν γινεται αυτο θα παραγγειλουμε την ιδια.Του λεω μίλησα με τα κεντρικα και μου ειπαν μπορω να παρω αλλο.Και ο εξυπνος με ρωταει με ποια μίλησα και αν πηρα τα στοιχεια της.Εμεινα.. Λεω θα παρω τηλεφωνο παλι στα κεντρικα να το ακουσεις και ο ιδιος να τους δωσεις και εσυ τα στοιχεια σου.Τοτε με λεει καλα καλα διαλεξε μια αλλη συσκευη.Βλεπω ενα Nokia που ειχαν στην βιτρινα και το διαλεγω.Μου λενε θα το παραγγειλουν. Εχουν περασει 3 βδομαδες που μου πήραν τα λεφτα και εγω ημουν χωρις κινητό. Περιμενω αλλες 7 μερες και δεν με παιρνουν τηλεφωνο,παω απο εκει και μου λενε το κινητό σταματησε να το βγαζει η NOkia.Αγανάκτησα λοιπόν και ζητησα τα λεφτα μου πισω.Μου ειπαν δεν γίνεται.Πηρα τηλεφωνο παλι στα κεντρικα και μου ειπαν θα το δουν.μετα απο 1 βδομαδα με παιρνουν τηλεφωνο να παω να παρω τα λεφτα μου. Το αστειο το κινητό που και καλα σταματησαν να το Βγαζουν απο την Nokia το ειχαν στην βιτρινα και για 3 μηνες μετα το συμβαν. Και απο αλλα 2 σκηνικα με φιλους μου οταν εχουν κανει βλακεια στον Γερμανο λενε οτι σταμάτησε να βγαινει το κινητό.Πηγα ο ιδιος στην Nokia και καταλαβα οτι τα κινητά υπαρχουν. Οσο για το IPHONE δεν ξερουν τιποτα το ειχαν στην βιτρινα και δεν ξεραν στον πελατη να του δειξουν πως δουλευει.Απλα το ειχαν εκει να κάθεται..

Έκανες όμως κι εσύ πολλά λάθη και δεν εννοώ τα ...ορθογραφικά :P
Καταρχήν έπρεπε να ελέγξεις, πριν από την αγορά, αν τα τεχνικά χαρακτηριστηκά της συσκευής ανταποκρινόταν στις ανάγκες σου.

#21   georgioasmani

georgioasmani

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2009 - 15:38

Είχα τότε το iphone 2g 16g και ήθελα μια σησκευή με κάμερα.Οταν μου την δώσανε να την δω είδα την τρυλούλα μπρωστά και λέω κάμερα θα είναι.Εχω πάρει και άλλα κινητά από το κατάστημα. Τώρα έχω μια απορία και δεν ξέρω που να την γράψω μέσα στο forum. Αυτόν τον μήνα θα πάω γερμανία. Θα παρω iphone 3g or 3gs. Θα είναι κλειδωμένα όπως το 2g?

#22   lucky3G

lucky3G

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/05/2012 - 13:00

Επαναφέρω το θέμα γιατί είχα μια σχετική εμπειρία. Δε πιστεύω καταρχήν οτι πρέπει ο υπάλληλος του Γερμανού και ο κάθε υπάλληλος να γνωρίζει για σπασίματα κλπ. Αυτό που ΥΠΟΧΡΕΟΥΤΑΙ να ξέρει όμως είναι όλα τα υπόλοιπα, και για τα κινητά και για τα προγράμματα συμβολαίων ασχέτος μισθού!!
Έχω επιδότηση και προσπαθώ μια εβδομάδα να την πάρω για να βάλω και τα υπόλοιπα χρήματα να πάρω iPhone. Για κακή μου τύχη πήγα στον Γερμανό της Κηφισιάς γιατί εκεί είχε το τηλ. που ήθελα. Με ταλαιπωρούν μια εβδομάδα από την ασχετοσύνη τους. Το μόνο που ζήτησα είναι να πάρω την επιδότηση και απο τριήμερο σε τριήμερο με πάνε.Για ποιό λόγο κανείς δε ξέρει. Η Cosmote μου λέει οτι έχουν προχωρήσει όλα κανονικά και αυτοί το βιολί τους, μάλιστα μου απάντησαν "ας λέει οτι θέλει η cosmote δε μας νοιάζει" !! Δηλαδή για όνομα του Θεού. Εκτός του οτι είναι αγενέστατοι και δε τους ενδιαφέρει τίποτα παρά μόνο πότε θα κάνουν break.
Σας προτείνο να δοκιμάσετε να πάρετε και τηλ. στο συγκεκριμένο κατάστημα και άμα συνεννοηθείτε γράψτε μου. Θα το σηκώσουν θα σας πουν ένα λεπτό θα σας βάλουν στην αναμονή για ώρα και μετά θα αρχίσουν να σας συνδέουν στο conx, στο service, και σε ότι άλλο τμήμα έχουν. Δε μπορώ να καταλάβω.....δε θέλουν να πουλήσουν; δε τους ενδιαφέρει η δουλειά τους;

#23   iVagos

iVagos

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/05/2012 - 13:05

Επαναφέρω το θέμα γιατί είχα μια σχετική εμπειρία. Δε πιστεύω καταρχήν οτι πρέπει ο υπάλληλος του Γερμανού και ο κάθε υπάλληλος να γνωρίζει για σπασίματα κλπ. Αυτό που ΥΠΟΧΡΕΟΥΤΑΙ να ξέρει όμως είναι όλα τα υπόλοιπα, και για τα κινητά και για τα προγράμματα συμβολαίων ασχέτος μισθού!!
Έχω επιδότηση και προσπαθώ μια εβδομάδα να την πάρω για να βάλω και τα υπόλοιπα χρήματα να πάρω iPhone. Για κακή μου τύχη πήγα στον Γερμανό της Κηφισιάς γιατί εκεί είχε το τηλ. που ήθελα. Με ταλαιπωρούν μια εβδομάδα από την ασχετοσύνη τους. Το μόνο που ζήτησα είναι να πάρω την επιδότηση και απο τριήμερο σε τριήμερο με πάνε.Για ποιό λόγο κανείς δε ξέρει. Η Cosmote μου λέει οτι έχουν προχωρήσει όλα κανονικά και αυτοί το βιολί τους, μάλιστα μου απάντησαν "ας λέει οτι θέλει η cosmote δε μας νοιάζει" !! Δηλαδή για όνομα του Θεού. Εκτός του οτι είναι αγενέστατοι και δε τους ενδιαφέρει τίποτα παρά μόνο πότε θα κάνουν break.
Σας προτείνο να δοκιμάσετε να πάρετε και τηλ. στο συγκεκριμένο κατάστημα και άμα συνεννοηθείτε γράψτε μου. Θα το σηκώσουν θα σας πουν ένα λεπτό θα σας βάλουν στην αναμονή για ώρα και μετά θα αρχίσουν να σας συνδέουν στο conx, στο service, και σε ότι άλλο τμήμα έχουν. Δε μπορώ να καταλάβω.....δε θέλουν να πουλήσουν; δε τους ενδιαφέρει η δουλειά τους;

Φίλε δεν βρίσκεις άκρη υπάρχουν πόλοι και όχι μόνο στον Γερμανό ..

#24   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/05/2012 - 00:52

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πάρα πολλοί έχετε αυτό το κόλλημα με τον Γερμανό (και γενικότερα με την cosmote απο εποχη οτε αλλά αυτό είανι άλλο θέμα)
Δεν είναι ανάγκη να κολλήσετε εκεί.. Αν θέλετε να πάρετε επιδότηση γιατί δεν μπαίνετε μόνοι σας στο my account , να ανανεώσετε το συμβόλαιό σας και να παραγγείλετε τη συσκευή που θέλετε; Ή γιατί δεν πάτε σε κάποιο άλλο κατάστημα ? πχ στα καταστήματα cosmote

#25   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/05/2012 - 01:41

Δέν ξέρω για άλλα καταστήματα (γιά αυτά τής Cosmote έχω μόνο τα καλύτερα να πώ, εξυπηρετικοί άνθρωποι και με γνώσεις), αλλά στόν Γερμανό μου έχουν τύχει πολλά παρατράγουδα με "ειδήμονες". Σέ σημείο που πολλές φορές μόλις έβγαινα από το κατάστημα, σκεφόμουν "μόλις πάω σπίτι θα γράψω τί μού είπαν οι υπάλληλοι στό φόρουμ, να γελάσουμε", άσχετα που πολλές φορές τελικά βαριόμουν και δέν το έγραφα.


#26   iVagos

iVagos

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/05/2012 - 12:18

Δέν ξέρω για άλλα καταστήματα (γιά αυτά τής Cosmote έχω μόνο τα καλύτερα να πώ, εξυπηρετικοί άνθρωποι και με γνώσεις), αλλά στόν Γερμανό μου έχουν τύχει πολλά παρατράγουδα με "ειδήμονες". Σέ σημείο που πολλές φορές μόλις έβγαινα από το κατάστημα, σκεφόμουν "μόλις πάω σπίτι θα γράψω τί μού είπαν οι υπάλληλοι στό φόρουμ, να γελάσουμε", άσχετα που πολλές φορές τελικά βαριόμουν και δέν το έγραφα.

κακώς πρέπει να τα γράφεις :P

#27   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 26/05/2012 - 20:22

Εγώ την πάτησα άγρια στην Vodafone τους ρωτώ θέλω ένα Screen Protector και μου δείχνουν ένα μαύρο Antiglare για να το προστατεύει από τον ήλιο τους λέω θα είναι καλώ ?? θα έχει κάποιο μειονέκτημα στην αφή ??? και μου λένε όχι τους λέω οκ το αγοράζω μου το πέρανε, και με το που πάω να βγω από το κατάστημα χτυπά το τηλέφωνο πάω να το σηκώσω και δεν έπιανε η αφή και μια γυναίκα από εκεί μου έβαλε την πένα του κινητού τις να δει αν δουλεύει , τους λέω εγώ, αλλά μου λέτε άλλα βλέπω εδώ . Απαιτώ να μου την αντικαταστήσετε μου λένε , δεν γίνετε τώρα χρησιμοποιήθηκε !!!! τους λέω εγώ και εγώ έδωσα 10 εύρο για μια ζελατίνα ??? με ρωτάτε έμενα αν πετώ λεφτά ??? μου λένε και εμείς δεν έχουμε αλλιώς θα τα πληρώναμε από την τσέπη μας και θα σας την αντικαθιστούσαμε

#28   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/05/2012 - 22:02

Εγώ την πάτησα άγρια στην Vodafone τους ρωτώ θέλω ένα Screen Protector και μου δείχνουν ένα μαύρο Antiglare για να το προστατεύει από τον ήλιο τους λέω θα είναι καλώ ?? θα έχει κάποιο μειονέκτημα στην αφή :huh: και μου λένε όχι τους λέω οκ το αγοράζω μου το πέρανε, και με το που πάω να βγω από το κατάστημα χτυπά το τηλέφωνο πάω να το σηκώσω και δεν έπιανε η αφή και μια γυναίκα από εκεί μου έβαλε την πένα του κινητού τις να δει αν δουλεύει , τους λέω εγώ, αλλά μου λέτε άλλα βλέπω εδώ . Απαιτώ να μου την αντικαταστήσετε μου λένε , δεν γίνετε τώρα χρησιμοποιήθηκε !!!! τους λέω εγώ και εγώ έδωσα 10 εύρο για μια ζελατίνα :huh: με ρωτάτε έμενα αν πετώ λεφτά :huh: μου λένε και εμείς δεν έχουμε αλλιώς θα τα πληρώναμε από την τσέπη μας και θα σας την αντικαθιστούσαμε


Και γιατί δεν κυνήγησες το θέμα σε κάποιο συνηγορο του καταναλωτή πχ ;; ; Έστω έπρεπε να κάνεις μια επικοινωνία με e-mail στα κεντρικά. Αν η αγορά έγινε πρόσφατα θα σε συμβούλευα να το κάνεις http://www.vodafone....=2&menuId=10828

Πιστεύω ότι αν απαιτήσεις θα σου στείλουν ένα άλλο δωρεάν.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες