Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

DoubleCheck: Αυτός που καλείτε είναι Cosmote, Vodafone ή Wind ?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
67 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/04/2011 - 15:47

Θα ήταν πράγματι σωστό να γνωρίζουμε πως η εφαρμογή δουλεύει. Δεν έχω καμία όρεξη να λαμβανω διαφημιστικά SMS.
Επειδή μερικοί έχουμε περισσότερα από 500 τηλέφωνα πως θα τα ελέγξουμε όλα ? η εφαρμογή χρεώνει ανα επαφή η ανα τηλέφωνο? κάνει διάκριση σε σταθερό και κινητό?
Βρίσκει και τηλέφωνα που δεν ισχύουν?
Ευχαριστώ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   arisgamatos

arisgamatos

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Twitter:@arisyo13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:arisyo13

Δημοσίευση 19/04/2011 - 16:19

παιδια μπορουμε να το συνδιασουμε με την εφαρμογη contacts.app και να μας δειχνει εκει απο ποιον παροχο ειναι; η ειναι ξεχωριστη εφαρμογη;
Συγνωμη αν καποιος το εχει πει σε προηγουμενο ποστ.

#18   ktsour

ktsour

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2011 - 18:07

Καλησπέρα σε όλους.

Καταρχήν να σας ευχαριστήσουμε για τα καλά λόγια και το ενδιαφέρον που έχετε ήδη δείξει για την εφαρμογή μας.

Για να απαντήσουμε τα ερωτήματα εσάς :

Καταρχήν πράγματι δεν έχουμε εγκαταστήσει καρτοκινητά σε όλο τον κόσμο :rolleyes:
Επίσης δεν έχουμε στη διάθεσή μας κάποια σταθερή βάση δεδομένων αλλά χρησιμοποιούμε τεχνολογίες τηλεπ/νιών οι οποίες κοστίζουν.
Για αυτό και αναγκαζόμαστε να έχουμε αυτές τις χρεώσεις, ενώ δε μπορούμε να δίνουμε δωρεαν updates όπως πρότεινε ένας φίλος παραπάνω.
Τώρα για περισσότερες λεπτομέρειες... δε ξέρω... ίσως τις πούμε σε όποιον μας φέρει τη συνταγή της... CocaCola ;)

Όσον αφορά τους φόβους κάποιων για λήψη διαφημιστικών SMS, σας διαβεβαιώνουμε ότι δεν χρησιμοποιούμε τα τηλέφωνα για κανέναν άλλο σκοπό, πέραν της λειτουργικότητας της εφαρμογής.


Επειδή μερικοί έχουμε περισσότερα από 500 τηλέφωνα πως θα τα ελέγξουμε όλα ? η εφαρμογή χρεώνει ανα επαφή η ανα τηλέφωνο? κάνει διάκριση σε σταθερό και κινητό?
Βρίσκει και τηλέφωνα που δεν ισχύουν?


Η εφαρμογή διαθέτει multi-check το οποίο σας επιτρέπει να ελέγξετε όλο το τηλ. κατάλογό σας ή μέρος αυτού με μια κίνηση. Χρεώνει ανά τηλέφωνο, όχι ανα επαφή. Δε κάνει διάκριση αλλά έχουμε φίλτρα ώστε να μπορείτε να επιλέξετε μόνο τα κινητά (όσα νούμερα αρχίζουν με 69 δηλαδή). Ναι, βρίσκει τα τηλέφωνα που δεν ισχύουν και σας επιτρέπει να ξεκαθαρίσετε τον κατάλογό σας.


παιδια μπορουμε να το συνδιασουμε με την εφαρμογη contacts.app και να μας δειχνει εκει απο ποιον παροχο ειναι; η ειναι ξεχωριστη εφαρμογη;


Η εφαρμογή μας κάνει ακριβώς αυτό ! Αφού βρεις την εταιρία τηλεφωνίας μιας επαφής, σου δίνει τη δυνατότητα να την αποθηκεύσεις ως ετικέτα στο αντίστοιχο νούμερο στον τηλ. κατάλογό σου, δηλαδή στην εφαρμογή contacts. Επίσης διαθέτει multi-assign ώστε να μπορείτε να αλλάξετε μαζικά όλες τις επαφές που ανήκουν στην ίδια εταιρία τηλεφωνίας.


Φιλικά,
Κυριάκος

#19   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/04/2011 - 19:25

Πολυ καλο και χρησιμο,το αγορασα ηδη αλλα ειναι ΠΟΛΥ λιγα τα 10 default credits.

#20   june

june

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 19/04/2011 - 19:30

Η εφαρμογή διαθέτει multi-check το οποίο σας επιτρέπει να ελέγξετε όλο το τηλ. κατάλογό σας ή μέρος αυτού με μια κίνηση. Χρεώνει ανά τηλέφωνο, όχι ανα επαφή.


Εγώ αυτό που δεν εχω καταλάβει είναι έστω ότι την αγοράζω και βάζω να τσεκάρει τον κατάλογο μου. Θα χρεωθω τιποτα παραπανω για να το κανω αυτο, περα απο το κοστος αγορας της εφαρμογης;

#21   MerNion

MerNion

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2011 - 19:35

Απ' ότι κατάλαβα έχεις 10 μονάδες μαζί με την αγορά της εφαρμογής που μπορείς να χρησιμοποιήσεις για να σου ελέγξει 10 νούμερα. Μετά πρέπει να αγοράσεις επιπλέον μονάδες για να ελέγξεις και άλλα νούμερα.

Τελευταία επεξεργασία από: MerNion, 19/04/2011 - 19:35


#22   june

june

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 19/04/2011 - 19:41

Απ' ότι κατάλαβα έχεις 10 μονάδες μαζί με την αγορά της εφαρμογής που μπορείς να χρησιμοποιήσεις για να σου ελέγξει 10 νούμερα. Μετά πρέπει να αγοράσεις επιπλέον μονάδες για να ελέγξεις και άλλα νούμερα.


Α ναι τωρα που το ξαναβλεπω, εχεις δικιο!

#23   Antong

Antong

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/04/2011 - 21:26

Βασικά αρκετά καλή.. Έκανα ξεκαθάριση στον κατάλογό μου.. Για μερικά τηλέφωνα γράφει πως δεν χρησιμοποιούνται πολύ καιρό και για άλλα πως είναι εσφαλμένα.. Χρήσιμη!

#24   giannism1

giannism1

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 19/04/2011 - 23:42

Κατ αρχην θα ηθελα να δωσω συγχαρητιρια στα παιδια για την εφαρμογη!!!
πειτε μου ομως πως θα την αγορασω με παυπαλ εφοσον εχω το αμερικανικο αππστορ?δεν με αφηνει, μου λεει "Error Detected
Error Message

This recipient requires that you have a valid funding source from United States in order to complete this transaction.

#25   maserrr

maserrr

    iPH Elite Poster

  • 2.989 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:maserrr

Δημοσίευση 19/04/2011 - 23:45

Κατ αρχην θα ηθελα να δωσω συγχαρητιρια στα παιδια για την εφαρμογη!!!
πειτε μου ομως πως θα την αγορασω με παυπαλ εφοσον εχω το αμερικανικο αππστορ?δεν με αφηνει, μου λεει "Error Detected
Error Message

This recipient requires that you have a valid funding source from United States in order to complete this transaction.

βαλε το ελληνικο κ κατεβασε το

#26   giannism1

giannism1

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 19/04/2011 - 23:52

Ναι αλλα εχω κανει register στο αμερικανικο κ η συσκευη μου ειναι jb,θα μπορω αν κανω κ στο ελλινικο register με τι ιδιο μαιλ να μπαινω κ στα 2 χωρις προβλημα??οεο??

#27   LiKBeAsT

LiKBeAsT

    iPH Member

  • 232 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/04/2011 - 00:58

αλλά χρησιμοποιούμε τεχνολογίες τηλεπ/νιών οι οποίες κοστίζουν.
Για αυτό και αναγκαζόμαστε να έχουμε αυτές τις χρεώσεις, ενώ δε μπορούμε να δίνουμε δωρεαν updates όπως πρότεινε ένας φίλος παραπάνω.
Τώρα για περισσότερες λεπτομέρειες... δε ξέρω... ίσως τις πούμε σε όποιον μας φέρει τη συνταγή της... CocaCola ;)


Δεν θέλω να ανοίξει συζήτηση (μιας και σχεδόν σίγουρα δεν θα καταλήξει κάπου), αλλά το παραπάνω είναι κάπως..
"τεχνολογίες τηλεπ/νιών οι οποίες κοστίζουν", οκ...

Άγνωστες, περίεργες, "τεχνολογίες"... :P


Anyway! Καλές πωλήσεις σε greek devs οπως και να έχει!

#28   mitsakosoeo

mitsakosoeo

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/04/2011 - 04:05

Η εν λογο εφαρμογή σου δίνει την δυνατότητα για 10 checks, Οι αλλαγές που θα γίνουν μένουν στα στοιχεια των επαφών.
Δεν υπάρχει data base (φυσικά) αλλα υπάρχει δυνατότητα μέσο δικτύου να στείλεις και να πάρεις δεδομένα όπως όνομα κινητής τηλεφωνίας (κάτι αντίστοιχο με το IP whois στα pc)
Νομίζω πως είναι πολλά λεφτά για το τίποτα. Πολύ απλά μπορεί ο καθένας να βάλει τι πάροχο είναι η κάθε του επαφή χειροκίνητα και να εμφανίζεται κάθε φορα.
Επίσης βρίσκει όλους τους παρόχους στις περισσότερες χώρες (τσεκαρισμένο από μένα)
αυτά..

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 20/04/2011 - 10:02
Greeklish σε Ελληνικά


#29   cretan

cretan

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/04/2011 - 07:21

Νομίζω πως είναι πολλά λεφτά για το τίποτα. Πολύ απλά μπορεί ο καθένας να βάλει τι πάροχο είναι η κάθε του επαφή χειροκίνητα και να εμφανίζεται κάθε φορα.

Ναι αλλά αν έχεις κάνει φορητότητα και έχεις αλλάξει εταιρεία, πως θα το ξέρει ο άλλος; Πλέον το πρόθεμα (69*) δεν λέει κάτι....

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 20/04/2011 - 10:03
quote: Greeklish σε Ελληνικά


#30   kgardas

kgardas

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/04/2011 - 08:30

Εγώ ρε παιδιά το εγκατέστησα αλλά δεν μου έχει τίποτα στα "All", "To Assign", "Assigned" και "Failed". Ξέρεις κανείς τι πρέπει να κάνω?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες