Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τα iPhone και iPad 3G καταγράφουν τα δεδομένα τοποθεσίας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   jolinaras

jolinaras

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2011 - 13:43

καινουριο 27 αυγουστου 2010.
δηλαδη απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας αρα δεν παιζει να πηρα ανακατασκευασμενο απο ελλαδα.
και ανακατεσκευασμενο να ηταν θα ηταν απο εξωτερικο


Ελα μωρε σιγά το πράγμα, εμένα δεν έχει αρκετά μέρη από αυτά που έχω πάει, άσε πυ βγάζει και στην Κάρπαθο και δεν έχω πάει και ποτέ. Και στην Γαύδο με βγάζει.
Το Ηράκλειο πάλι, το έχει σχεδόν όλο σημειωμένο. Για το νομό μιλάμε τώρα.

Σίγουρα έχει να κάνει με τον εντοπισμό, η τελική σου θέση μέχρι να εντοπιστεί χρειάζεται κάποια διάρκεια και μάλλον καταγράφει τα πάντα μέχρι να βρει την σωστή θέση.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   antonis11

antonis11

    iPH User

  • 132 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/04/2011 - 13:43

Το σίγουρο είναι ότι το κινητό σου έκανε διακοπές στην Κρήτη, Στις Κυκλάδες Χαλκιδική και μετά για διαλογισμό στο Άγιο Όρος.

Πηγε και αθηνα για λιγο:Ρ

#123   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/04/2011 - 13:45

Το σίγουρο είναι ότι το κινητό σου έκανε διακοπές στην Κρήτη, Στις Κυκλάδες Χαλκιδική και μετά για διαλογισμό στο Άγιο Όρος.

μπορει.
αλλα κρητη μενω.
αρα διακοπες εκτος κρητης εκανε.
το προβλημα ειναι οτι δεν εχω εγκαταστησει τις εφαρμογες iDiakopes και iMeditation.
χμμμμμμμ

#124   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/04/2011 - 13:47

Ελα μωρε σιγά το πράγμα, εμένα δεν έχει αρκετά μέρη από αυτά που έχω πάει, άσε πυ βγάζει και στην Κάρπαθο και δεν έχω πάει και ποτέ. Και στην Γαύδο με βγάζει.
Το Ηράκλειο πάλι, το έχει σχεδόν όλο σημειωμένο. Για το νομό μιλάμε τώρα.

Σίγουρα έχει να κάνει με τον εντοπισμό, η τελική σου θέση μέχρι να εντοπιστεί χρειάζεται κάποια διάρκεια και μάλλον καταγράφει τα πάντα μέχρι να βρει την σωστή θέση.

ναι βρε πατριωτη αλλα κεραιες απο θεσσαλονικη , τοσο μακρια?
αν ειναι πραγματικα στιγματα απο κεραιες.μπορει να ηταν και η εναερια θεση του δορυφορου που με παρακολουθουσε σε αυτα τα στιγματα και 10000 μετρα ψηλα. :lol:

offtopic. βλεπω οτι εκτος του μηλοφωνου εχουμε κοινο και το snowboarding

Τελευταία επεξεργασία από: angelo-ifone, 22/04/2011 - 13:50


#125   jolinaras

jolinaras

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2011 - 13:49

ναι βρε πατριωτη αλλα κεραιες απο θεσσαλονικη , τοσο μακρια?
αν ειναι πραγματικα στιγματα απο κεραιες.μπορει να ηταν και η εναερια θεση του δορυφορου που με παρακολουθουσε σε αυτα τα στιγματα και 10000 μετρα ψηλα. :lol:


Ναι μαλλον κάτι τετοιο έγινε!

#126   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2011 - 14:26

Lool

#127   Vice

Vice

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2011 - 15:21

Η κατα τα άλλα "Τέλεια" apple έκανε ένα μικρό λαθάκι στον κώδικα. Ρε ΟΥΣΤ!

#128   Pantel

Pantel

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2011 - 15:27

MYTH PLAUSIBLE... Κρααααα :lol:

#129   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 22/04/2011 - 15:58

Μετά απο την τελευταία δήλωση - ανασκευη (!) της αππλε, την οποία το παρόν σάιτ υιοθετεί μάλλον ανακουφισμένο καθόσον σκανδαλωδώς όχι μόνο δεν έπαιρνε θέση σλλα προσπαθούσε μουδιασμενα να σώσει τα οποία προσχήματα αυτές τις ημέρες, δεν μου μένει παρά μια απλή απορία:
Στο όνομα ποιου συμφέροντος / άποψης / αντικειμενικότητας / ενημέρωσης ένα σάιτ τόσο υψηλής επισκεψιμότητας, προτιμάει να βάλεται καταφανώς η ίδια του η αξιοπιστία, παρα να παραθέσει έστω αντικειμενικά κάποια γεγονότα που εκθέτουν μια εταιρία με την οποία δεν σχετίζεται;;
Μια πειστική απάντηση, θα ήταν καλο, οι αναγνώστες - μέλη σας να λάβουν.
Γιατί προσωπικά με προβληματίζει αυτό ....

Όσο για την απάντηση της αππλε... Ε, τι να σχολιάσω ...φαινετα πωσ ειναι συνεπης: είναι απολύτως στοιχημενη με την άποψη που έχει για το τι είδους πελάτες έχει.....
Νομιζω ηρθε η ώρα να ευχηθώ :
Καλή ανάσταση

#130   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 22/04/2011 - 16:00

ναι βρε πατριωτη αλλα κεραιες απο θεσσαλονικη , τοσο μακρια?
αν ειναι πραγματικα στιγματα απο κεραιες.μπορει να ηταν και η εναερια θεση του δορυφορου που με παρακολουθουσε σε αυτα τα στιγματα και 10000 μετρα ψηλα. :lol:

offtopic. βλεπω οτι εκτος του μηλοφωνου εχουμε κοινο και το snowboarding


Ενδεχομένως αφορά καταγραφή στοιχείων όταν πετούσες με αεροπλάνο και το είχες ανοιχτό.... Σε εμένα έχει και τέτοιες καταγραφές.. Γιατί αλλοιώς δεν μπορώ να τρέχω με 400 χλμ την ώρα!!!!!!!

#131   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/04/2011 - 16:32

Μετά απο την τελευταία δήλωση - ανασκευη (!) της αππλε, την οποία το παρόν σάιτ υιοθετεί μάλλον ανακουφισμένο καθόσον σκανδαλωδώς όχι μόνο δεν έπαιρνε θέση σλλα προσπαθούσε μουδιασμενα να σώσει τα οποία προσχήματα αυτές τις ημέρες, δεν μου μένει παρά μια απλή απορία:
Στο όνομα ποιου συμφέροντος / άποψης / αντικειμενικότητας / ενημέρωσης ένα σάιτ τόσο υψηλής επισκεψιμότητας, προτιμάει να βάλεται καταφανώς η ίδια του η αξιοπιστία, παρα να παραθέσει έστω αντικειμενικά κάποια γεγονότα που εκθέτουν μια εταιρία με την οποία δεν σχετίζεται;;
Μια πειστική απάντηση, θα ήταν καλο, οι αναγνώστες - μέλη σας να λάβουν.
Γιατί προσωπικά με προβληματίζει αυτό ....

Όσο για την απάντηση της αππλε... Ε, τι να σχολιάσω ...φαινετα πωσ ειναι συνεπης: είναι απολύτως στοιχημενη με την άποψη που έχει για το τι είδους πελάτες έχει.....
Νομιζω ηρθε η ώρα να ευχηθώ :
Καλή ανάσταση


Νομίζω ότι έχει παρατραβήξει η ιστορία με κάποιους που ούτε καν μπαίνουν στον κόπο να κατανοήσουν τα δημοσιεύματα αυτού του site.

Πρώτον, το δημοσίευμα δεν αποτελεί καμία απάντηση της Apple. H εταιρεία δεν έχει λάβει καμία θέση μέχρι στιγμής και πιθανόν δεν πρόκειται. Δεύτερον, πώς γίνεται να αμφισβητείται η αξιοπιστία του iPΗ όταν και τα τρία δημοσιέυματα που έχουν γίνει από προχτές επί του θέματος αναφέρονται αποκλειστικά σε γεγονότα; Το storyline έχει ως εξής: 1. Κυκλοφορεί στο διαδίκτυο η ιστορία ότι καταγράφονται οι τοποθεσίες στο κινητό (αναφέρεται ξεκάθαρα ότι η Apple ΔΕΝ χρησιμοποιεί αυτό το αρχείο και εντύπωση προκαλεί το γιατί δεν είναι κρυπτογραφημένο/προστατευμένο), 2. Κυκλοφορεί ότι η ιστορία αυτή υπήρχε εδώ και καιρό απλώς δεν είχε λάβει τέτοια διάσταση στον τύπο, 3. Κυκλοφορεί η εξήγηση του γιατί το αρχείο δεν είναι προστατευμένο επειδή πολύ απλά δεν έπρεπε να δημιουργείται με τόσο μεγάλη βάση εξαρχής αλλά να διαγράφεται αν´α τακτά χρονικά διαστήματα όπως γίνεται στο Android. End of story. Απλά και ξεκάθαρα γεγονότα!

Δεν καταλαβαίνω το σύνδρομο καταδίωξης που μπορεί να έχετε ή αν νομίζετε ότι σας παρακολουθούν συνέχεια αλλά εξηγείστε πώς σας παρακολουθεί η Apple εφόσον το αρχείο αυτό παραμένει στη συσκευή και δεν αποστέλεται πουθενά; επίσης, δεν καταλαβαίνω γιατί σας φαίνεται παράξενο να υπάρχει ένα τέτοιο λάθος στον κώδικα. Ξεχνάτε μάλλον το αστείο bug με το ξυπνητήρι..

Follow me on twitter


#132   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/04/2011 - 16:36

Ενδεχομένως αφορά καταγραφή στοιχείων όταν πετούσες με αεροπλάνο και το είχες ανοιχτό.... Σε εμένα έχει και τέτοιες καταγραφές.. Γιατί αλλοιώς δεν μπορώ να τρέχω με 400 χλμ την ώρα!!!!!!!

ξαναλεω. δεν εχω φυγει εκτος Κρητης απο τοτε που πηρα το iphone.οχι οτι με νοιαζει και τοσο πολυ, αλλα να ξερω τι παιζεται ρε γμτ.

#133   Bonewarrior

Bonewarrior

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2011 - 17:00

δεν μου αρεσουν αυτα Apple για συνελθεεεεεεεεε ....

#134   MaleBuffy

MaleBuffy

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2011 - 18:02

Νομίζω ότι έχει παρατραβήξει η ιστορία με κάποιους που ούτε καν μπαίνουν στον κόπο να κατανοήσουν τα δημοσιεύματα αυτού του site.

Πρώτον, το δημοσίευμα δεν αποτελεί καμία απάντηση της Apple. H εταιρεία δεν έχει λάβει καμία θέση μέχρι στιγμής και πιθανόν δεν πρόκειται. Δεύτερον, πώς γίνεται να αμφισβητείται η αξιοπιστία του iPΗ όταν και τα τρία δημοσιέυματα που έχουν γίνει από προχτές επί του θέματος αναφέρονται αποκλειστικά σε γεγονότα; Το storyline έχει ως εξής: 1. Κυκλοφορεί στο διαδίκτυο η ιστορία ότι καταγράφονται οι τοποθεσίες στο κινητό (αναφέρεται ξεκάθαρα ότι η Apple ΔΕΝ χρησιμοποιεί αυτό το αρχείο και εντύπωση προκαλεί το γιατί δεν είναι κρυπτογραφημένο/προστατευμένο), 2. Κυκλοφορεί ότι η ιστορία αυτή υπήρχε εδώ και καιρό απλώς δεν είχε λάβει τέτοια διάσταση στον τύπο, 3. Κυκλοφορεί η εξήγηση του γιατί το αρχείο δεν είναι προστατευμένο επειδή πολύ απλά δεν έπρεπε να δημιουργείται με τόσο μεγάλη βάση εξαρχής αλλά να διαγράφεται αν´α τακτά χρονικά διαστήματα όπως γίνεται στο Android. End of story. Απλά και ξεκάθαρα γεγονότα!

Δεν καταλαβαίνω το σύνδρομο καταδίωξης που μπορεί να έχετε ή αν νομίζετε ότι σας παρακολουθούν συνέχεια αλλά εξηγείστε πώς σας παρακολουθεί η Apple εφόσον το αρχείο αυτό παραμένει στη συσκευή και δεν αποστέλεται πουθενά; επίσης, δεν καταλαβαίνω γιατί σας φαίνεται παράξενο να υπάρχει ένα τέτοιο λάθος στον κώδικα. Ξεχνάτε μάλλον το αστείο bug με το ξυπνητήρι..


Καλα είμαστε σοβαροί; Τι θα πει bug και τι καταλαθος! Γκάφα του αιώνα είναι και σηκώνει άπειρες μηνύσεις. Δεν έχει σημασία εάν έπρεπε να διαγράφεται, το θέμα είναι ότι δεν διαγραφτηκε ποτέ το αρχείο! Αν το έκανε καμία Google, θα μιλούσαμε διαφορετικά τώρα είμαι σίγουρος!

#135   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 22/04/2011 - 18:09

Ολοι οσοι κράζετε μπορειτε να πουλήσετε το iPhone και να παρετε μια αξιοπιστη συσκευη με Android.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες