Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5: 3.7" οθόνη, πλάτη iPod touch, home button αφής (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
166 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   xronis

xronis

    iPH User

  • 164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2011 - 18:13

δεν είναι σίγουρο ότι είναι έτσι...επίσης, δεν νομίζω να είναι έτσι γιατί πολύ απλά φαίνεται άθλιο και η apple έχει παράδοση στο design των συσκευών της...
[/quote]
μακαρι να ειναι ετσι φιλε μου jim γιατι αν ειναι ετσι αστα να πανε.. οποιος θα το αγορασει θα το παρει μονο και μονο επιδη ειναι το καινουργιο iphone και για κανενα αλλο λογο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 10/05/2011 - 18:37

εγώ πάλι δεν θα προσπαθήσω να σκεφτώ πως θα είναι και τι θα έχει το καινούργιο iPhone, όσον αφορά την διάθεσή του όμως, αν κρίνουμε από την άμεση διάθεσή του iPad2 (έστω και αν ήταν σε λίγα κομμάτια) πιστεύω θα το έχουμε στην Ελλάδα πιο γρήγορα από κάθε άλλη φορά.

#153   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 31/08/2011 - 21:14

Η τελευταία beta έκδοση της υπηρεσίας Photo Stream εμφανίζει ένα ενδιαφέρον εικονίδιο το οποίο θα μπορούσε να είναι το iPhone 5! Το εικονίδιο αναπαριστά μία συσκευή με
αρκετά μεγάλη οθόνη που εκτείνεται σχεδόν σε ολόκληρο το πλάτος της (συσκευής) αλλά και ένα μακρόστενο home button.

Αναρτημένη εικόνα


Αναρτημένη εικόνα


Μήπως το εικονίδιο σας θυμίζει κάτι; Μήπως το iPhone 5 που περιέγραφε το This is my next;


Αναρτημένη εικόνα


Behind the Scenes...

#154   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 31/08/2011 - 21:19

Η τελευταία beta έκδοση της υπηρεσίας Photo Stream εμφανίζει ένα ενδιαφέρον εικονίδιο το οποίο θα μπορούσε να είναι το iPhone 5! Το εικονίδιο αναπαριστά μία συσκευή με
αρκετά μεγάλη οθόνη που εκτείνεται σχεδόν σε ολόκληρο το πλάτος της (συσκευής) αλλά και ένα μακρόστενο home button.

Μήπως το εικονίδιο σας θυμίζει κάτι; Μήπως το iPhone 5 που περιέγραφε το This is my next;


Για να πω την αλήθεια εμένα μου θυμίζει το galaxy s 2

#155   darko

darko

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Darko_9

Δημοσίευση 31/08/2011 - 21:43

Βλέπω σε λίγα χρόνια η apple να βγάζει iphone με projectoraki για προβολή εικόνας και laser keyboard .... Άν πιστεύετε οτι είμαι υπερβολικός απλά πείτε το :P Επίσης το θέμα ασύρματης φόρτισης είναι κάτι το βολικό ειδικά όταν είσαι φαντάρος και η μπρίζα είναι στην άλλη άκρη του θαλάμου :lol:

μου θυμισες ενα project Που ειχα δει για ενα πιθανο mozilla phone ηταν ακριβως ετσι με laser keybord και αλλα πολλα εκπληκτικα...


Τελευταία επεξεργασία από: darko, 31/08/2011 - 21:44


#156   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 01/09/2011 - 00:29

Έχει καταντήσει κουραστικό το θέμα με το καινούριο iPhone 5 , αλλά το ποιο κουραστικό είναι οι τρελές ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ των περισσότερων που ξεπερνούν ενδεχομένως το εφικτό το ρεαλιστικό. Η αγαπημένη μας Apple σε όλες τις συσκευές της πλέων κινείτε με μια συγκεκριμένη γνωστή στρατηγική τα τελευταία χρονιά...και αυτή είναι τα Major και Minor Updates εναλλάξ , πράγμα που κάνουν σχεδόν όλες οι εταιρίες με τα προϊόντα τους π.χ. Intel. Πέρυσι το καλοκαίρι με το iPhone 4 μας έδωσε ένα τελείως ανασχεδιασμένο σε εμφάνιση , με ένα τελείως καινούριο σασί , οθόνη , κεραία , υλικά , κάμερες και με νέες hardware δυνατότητες κινητό , αυτό ρεαλιστικά ήταν ένα Major Update !! Μετά από ένα χρόνο σήμερα δηλαδή , να ξαναδώσει η Apple πάλι ένα Major Update , με νέα τόσο πολύ ριζοσπαστικά feautures όπως πέρσι το θεωρό κάπως απίθανο , είναι εκτός της λογικής της εταιρίας. Η λογική προστάζει φέτος να έχουμε ένα Minor Update με έμφαση στο hardware και μόνο ( Α5 - 2 cores , 8 Μp κάμερα , Μπλε δόντι 4.0 , Full HD Video Rec , HSPA μέσω 3G , HD εμπρόσθια camera για το FaceTime , επανασχεδιασμός μόνο της υπάρχουσας κεραίας για καλύτερη λήψη , ενδεχόμενη αύξηση της μνήμης , λαμπάκι για ειδοποιήσεις εμπρόσθιο κ.τ.λ ). Αυτά όλα στην ίδια σχεδίαση , δίδουν ένα καινούριο μέσα στον ανταγωνισμό κινητό. Η εταιρία δεν αλλάζει κάθε χρόνο την σχεδίαση της , ναι μεν πρωτοπορεί σχεδιαστικά αλλά δεν αλλάζει κάθε χρόνο το σχέδιο στα διάφορα μοντέλα της, αυτό δεν την συμφέρει οικονομικά , διοτι κάθε νέα σχεδίαση και εμφάνιση στα μοντέλα της συνεπάγεται και ένας τελείως καινούριος βιομηχανικός εξοπλισμός , πράγμα δύσκολο να γίνεται κάθε χρόνο , γιαυτό και σφήνα βάζει τα γνωστά Minor Updates όπου κρατά ναι μεν την εμφάνιση και "γκαζώνει" εσωτερικά το hardware , όπως έπραξε και με το 3GS , όπως άλλωστε πράττει και με όλους τους Μac !! Αυτά τα σούπερ ντούπερ σχέδια που βλέπουμε τακτικά για το 5αρι , δεν είναι τίποτα περισσότερο από τον ευσεβή πόθο του μανιακού iPhone - καταναλωτή , που θέλει κάθε χρόνο το απίστευτο διαφορετικό , αυτό όμως είναι κατά την γνώμη μου υπερβολικό και μάλλον δύσκολο για να είναι αληθινό. Με βάση τα στατιστικά δεδομένα που έχουμε , η εταιρία ναι μεν κάνει αλλαγές ριζοσπαστικές , αλλά ΌΧΙ ΚΆΘΕ ΧΡΌΝΟ !!! Γιαυτό μικρό καλάθι να κρατάτε και να κινήστε με βάση την λογική και τις γραφές της εταιρίας και όχι μόνο με τον ενθουσιασμό. Θεωρώ ότι το iPhone 5 θα είναι η τελική full ολοκλήρωση - το μηχανικό τελικό διόρθωμα (κεραία) - το εσωτερικό hardware σπιντάρισμα του iPhone 4 , αν θέλετε το "ξεζούμισμα" του iPhone 4 θα είναι το iPhone 5 !! Βέβαια , μέχρι του χρόνου που θα βγεί το iPhone 6 - Major Update - το οποίο θα είναι όντως κάτι το τελείως διαφορετικό και καινούριο από κάθε άποψη...όμως μέχρι τότε μικρο καλάθι...!!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 01/09/2011 - 00:30


#157   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 01/09/2011 - 00:40

Φίλος πολυ πιθανό αυτο που λες, μακάρι να αποδειχτεις λάθος, υπομονή 1 Σεπτέμβρη έχουμε 29 μερουλες!

#158   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/09/2011 - 01:15

οτι και να πειτε αν δεν βγαλει οθονη σαν του galaxy s2 δεν θα ξανααγορασω iPhone εχω συνηθηση την οθονη του SGS2

#159   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/09/2011 - 01:17

Polyx την έχεις κατά βρει ρε με την λαγάνα? :P

ezgif_com_crop_2.gif


#160   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 01/09/2011 - 01:17

Φίλος πολυ πιθανό αυτο που λες, μακάρι να αποδειχτεις λάθος, υπομονή 1 Σεπτέμβρη έχουμε 29 μερουλες!

Αγαπητέ φίλε σε αρκετές προβλέψεις σχετικά με διάφορα προϊόντα της Apple έχω πέσει μέσα...δύστυχος επειδή βασίζομαι σε καθαρά λογικά επιχειρήματα , και φαντάζομαι έως και 100% σίγουρος είμαι ότι ή έχεις ξεμείνει με κάποιο παλιό 3GS-3G ή μάλλον πούλησες το 4αρι σου για να αποκτήσεις το νέο 5αρι σύντομα , όποτε και περιμένεις κάτι το πολύ διαφορετικό και καλά κάνεις...για να δικαιολογήσεις την αγοραστική σου μέλλον κίνηση !! Αλλά , όπως η Intel έχει το γνωστό πλέων...tick - tock όπου Tick = σμίκρυνση και Tock = νέα μικρο-αρχιτεκτονική , άρα την ίδια σχεδίαση επεξεργαστή εκμεταλλεύεται πρακτικά για 2 γενιές , έτσι και η Apple έχει το πολύ επίσης γνωστό Major Update - Minor Update , όπου πάλι την ίδια σχεδίαση την κρατά και εκμεταλλεύεται για τουλάχιστον 2 γενιές στα προϊόντα της...στα Mac μπορεί και παραπάνω σίγουρα !! Γιαυτό συμπέρασμα , σχεδιαστικά τα προϊόντα της δεν τα αλλάζει κάθε χρόνο , αυτό τουλάχιστον ξέρουμε έως τώρα , εκτός και αν άλλαξαν στρατηγική για διαφόρους λόγους πράγμα κομματάκι δύσκολο....οψόμεθα αλλά ας είμαστε...ρεαλιστές !!

#161   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 01/09/2011 - 01:28

Αγαπητέ φίλε σε αρκετές προβλέψεις σχετικά με διάφορα προϊόντα της Apple έχω πέσει μέσα...δύστυχος επειδή βασίζομαι σε καθαρά λογικά επιχειρήματα , και φαντάζομαι έως και 100% σίγουρος είμαι ότι ή έχεις ξεμείνει με κάποιο παλιό 3GS-3G ή μάλλον πούλησες το 4αρι σου για να αποκτήσεις το νέο 5αρι σύντομα , όποτε και περιμένεις κάτι το πολύ διαφορετικό και καλά κάνεις...για να δικαιολογήσεις την αγοραστική σου μέλλον κίνηση !! Αλλά , όπως η Intel έχει το γνωστό πλέων...tick - tock όπου Tick = σμίκρυνση και Tock = νέα μικρο-αρχιτεκτονική , άρα την ίδια σχεδίαση επεξεργαστή εκμεταλλεύεται πρακτικά για 2 γενιές , έτσι και η Apple έχει το πολύ επίσης γνωστό Major Update - Minor Update , όπου πάλι την ίδια σχεδίαση την κρατά και εκμεταλλεύεται για τουλάχιστον 2 γενιές στα προϊόντα της...στα Mac μπορεί και παραπάνω σίγουρα !! Γιαυτό συμπέρασμα , σχεδιαστικά τα προϊόντα της δεν τα αλλάζει κάθε χρόνο , αυτό τουλάχιστον ξέρουμε έως τώρα , εκτός και αν άλλαξαν στρατηγική για διαφόρους λόγους πράγμα κομματάκι δύσκολο....οψόμεθα αλλά ας είμαστε...ρεαλιστές !!

ακριβώς, πούλησα το 4αρακι μου (επειδη ήταν από Αμερική βασικά και με το iOS5 δεν ήθελα να το ρισκάρω με την gevey)εχω 1 3gs τωρα και περιμένω κάτι καινούριο, και το ίδιο να είναι εξωτερικά ελπίζω τουλάχιστον για μεγαλύτερη οθόνη και Α5, αυτά είναι τα 2 πράγματα που πρέπει να έχει για να το πάρω...

Τελευταία επεξεργασία από: DooMDiveR, 01/09/2011 - 01:30


#162   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/09/2011 - 01:38

ακριβώς, πούλησα το 4αρακι μου (επειδη ήταν από Αμερική βασικά και με το iOS5 δεν ήθελα να το ρισκάρω με την gevey)εχω 1 3gs τωρα και περιμένω κάτι καινούριο, και το ίδιο να είναι εξωτερικά ελπίζω τουλάχιστον για μεγαλύτερη οθόνη και Α5, αυτά είναι τα 2 πράγματα που πρέπει να έχει για να το πάρω...

το ίδιο δεν θα ναι πάντως με το 4 οπότε πάμε βουρ για 5.όπως και να χει και με μικρές αναβαθμίσεις πάλι θα κάνει τη διαφορά.οι λεπτομέρειες μετράνε 8)

Τελευταία επεξεργασία από: mikelev, 01/09/2011 - 01:38


#163   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/09/2011 - 01:40

Polyx την έχεις κατά βρει ρε με την λαγάνα? :P

λαγανα εισαι :P οταν το δουλεψεις εδω ειμαστε :) το αγαπησα πολυ,και οποτε παω στο 4 πονανε τα ματια μου

#164   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/09/2011 - 01:43

ΑΗΑΗΑΗΑΑΗ :)

ezgif_com_crop_2.gif


#165   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/09/2011 - 01:50

ΑΗΑΗΑΗΑΑΗ :)

ε ναι ρε το εχουν παρει απο τα μουτρα το galaxy εχει δυνατοτητες που το iPhone ουτε με το ios 10 δεν θα το φτασει :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες