Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Jay Freeman: Why you should jailbreak your iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
97 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/04/2011 - 10:40

Και εμένα θα με ενδιέφερε αν ξέρει κανείς τον twitter client που χρησιμοποιεί από τη statusbar....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/04/2011 - 10:42

Αν αναφέρεσαι σε λύσεις τύπου PkGBackup και AptBackup, νομίζω ότι έχει αποδειχτεί ότι δεν μπορούν να προσφέρουν ολοκληρωμένο και απόλυτο αποτέλεσμα, πράγμα λογικό λόγω της συνθετότητας του προβλήματος. Αν αναφέρεσαι σε κάτι άλλο μετά χαράς να το ακούσω.



Αναφέρομαι στα SSH :)

ezgif_com_crop_2.gif


#18   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2011 - 10:44

Αν αναφέρεσαι σε λύσεις τύπου PkGBackup και AptBackup, νομίζω ότι έχει αποδειχτεί ότι δεν μπορούν να προσφέρουν ολοκληρωμένο και απόλυτο αποτέλεσμα, πράγμα λογικό λόγω της συνθετότητας του προβλήματος. Αν αναφέρεσαι σε κάτι άλλο μετά χαράς να το ακούσω.


Ένας τρόπος είναι αυτός: http://www.iphonehel...__1#entry247995

Ο άλλος είναι χειροκίνητος και πέρνεις τον φάκελο Documents της εφαρμογής που θέλεις που εκει μέσα έχεις τα saves και τα progress σου... και αφου κάνεις ρεστορ τα ξαναπερνάς!

#19   gprokias

gprokias

    -

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 28/04/2011 - 10:45

:D Μιλαμε ντιπ τρελος επιστημονας ο ανθρωπος, φτιαχνει μυθμια και χαλαει παραμυθια!!!!!! :D

#20   killbill13

killbill13

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/04/2011 - 11:04

οκ το barrel το ξέρω και το έχω. στο 3:07 το κιν του Saurik βλέπω τα εικονίδια απο τα apps να "χορεύουν" μέσα στην οθόνη του κίν του και να κινούνται προς όποια κατεύθυνση στρέφει το τηλέφωνο... ποία εφαρμογή είναι αυτή ξέρει κανείς ???απλά τα σπάει!!!!

#21   takisdoc

takisdoc

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:takisdoc

Δημοσίευση 28/04/2011 - 11:04

παντοσ και αυτες η εφαρμογες κανουν δουλεια !

Λίγο προσοχή ρε παιδιά στην ορθογραφία και την γραμματική.Καλύτερα greeklish αν είναι.Συγγνώμη για την παρέμβαση και το off-topic αλλά... τα μάτια μας δηλαδή...

#22   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2011 - 11:04

Ένας τρόπος είναι αυτός: http://www.iphonehel...__1#entry247995

Ο άλλος είναι χειροκίνητος και πέρνεις τον φάκελο Documents της εφαρμογής που θέλεις που εκει μέσα έχεις τα saves και τα progress σου... και αφου κάνεις ρεστορ τα ξαναπερνάς!


Το δοκίμασες αυτό στο Angry Birds να δεις αν γίνετε;;; Για δοκίμασέ το και αν πετύχεις τότε θα σου δώσω και εγώ +......

#23   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2011 - 11:05

Το δοκίμασες αυτό στο cut the rope να δεις αν γίνετε;;; Για δοκίμασέ το και αν πετύχεις τότε θα σου δώσω και εγώ +......



#24   leonbis2000

leonbis2000

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/04/2011 - 11:07

Αναφέρομαι στα SSH :)


Ένας τρόπος είναι αυτός: http://www.iphonehel..._1#entry247995Ο άλλος είναι χειροκίνητος και πέρνεις τον φάκελο Documents της εφαρμογής που θέλεις που εκει μέσα έχεις τα saves και τα progress σου... και αφου κάνεις ρεστορ τα ξαναπερνάς!


Η συγκεκριμένη λύση αν και αποτελεί πιο εξειδικευμένη διαδικασία, μιας και επεμβαίνεις στα αρχεία συστήματος, αφενός δεν απευθύνεται στην μάζα (γιατί δεν γνωρίζω πολλά άτομα που έχουν τις γνώσεις ή θα κάτσουν να ψαχτούν τόσο) και αφετέρου συνεχίζει να μου αφήνει αμφιβολίες για το πόσο πραγματοποιήσιμη είναι σε παντός είδους apps και για το πόσο πραγματοποιήσιμη θα είναι γενικά σε μελλοντικές αναβαθμίσεις.
Εν τέλει δεν φαίνεται να υπάρχει κάποια διαδικασία που να είναι εφικτή για την πλειοψηφία των jailbreakers (γιατί δεν κάνουν όλοι jailbreak επειδή είναι γνώστες ή ασχολούνται τόσο βαθιά με το θέμα), διότι η θέση που εξέφρασα δεν αφορούσε εμένα προσωπικά που θα μπορούσα να κάνω όλες τις παραπάνω ενέργειες, αλλά την πλειοψηφία.

Με λίγα λόγια το jailbreak μπορεί άνετα να παρομοιαστεί με την σχέση Mac OS - Linux (όπου το jailbreak είναι το Linux). Ναι μεν μπορείς να κάνεις τα πάντα στο Linux...αλλά...θα πρέπει να ξέρεις, να ψάξεις και να πειράξεις για να φτιάξεις..

Τελευταία επεξεργασία από: leonbis2000, 28/04/2011 - 11:08


#25   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/04/2011 - 11:09

Έτσι όπως το θέτεις τώρα συμφωνούμε :)

ezgif_com_crop_2.gif


#26   killbill13

killbill13

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/04/2011 - 11:15

Αυτό είναι το barrel..

οκ το barrel το ξέρω και το έχω. στο 3:07 το κιν του Saurik βλέπω τα εικονίδια απο τα apps να "χορεύουν" μέσα στην οθόνη του κίν του και να κινούνται προς όποια κατεύθυνση στρέφει το τηλέφωνο... ποία εφαρμογή είναι αυτή ξέρεις φίλε???απλά τα σπάει!!!!

#27   gsouri

gsouri

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2011 - 11:20

οκ το barrel το ξέρω και το έχω. στο 3:07 το κιν του Saurik βλέπω τα εικονίδια απο τα apps να "χορεύουν" μέσα στην οθόνη του κίν του και να κινούνται προς όποια κατεύθυνση στρέφει το τηλέφωνο... ποία εφαρμογή είναι αυτή ξέρεις φίλε???απλά τα σπάει!!!!



Graviboard

#28   killbill13

killbill13

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/04/2011 - 11:22

Graviboard


σε ευχαριστώ πού φίλε!!!

#29   tgiannak

tgiannak

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tgiannak

Δημοσίευση 28/04/2011 - 11:48

παιδια εκει που βγαζει την μπαρα με ολα τα settings που ανοιγει κλεινει 3g η flight mode μου θυμιζετε λιγο πως λεγεται;;;

#30   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/04/2011 - 11:49

Sbsettings.. :)

ezgif_com_crop_2.gif


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες