Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Έλεος πλέον βαρέθηκα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
170 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   gkp

gkp

    iPH User

  • PipPip
  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/05/2011 - 16:45

Εδώ και αρκετό καιρό έχω στα χέρια μου διάφορες συσκευές της apple και γενικά iphone.

Τελευταία έχω το iphone 4 το οποίο πραγματικά ενώ είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με την λειτουργικότητα του, οθόνες κτλ με έχει κουράσει στην καθημερινότητα.

Δεν είναι δυνατόν μια συσκευή που κοστίζει κοντά στα 800 ευρώ να μην δουλεύει σωστά για το αυτονόητο δηλαδή με ακουστικά bluetooth.

Μην μου πει κανείς ότι άλλαξε bluetooth γιατί το έχω κάνει με 4 διαφορετικά σε μάρκα ακουστικά.

Τελευταία αγόρασα το mw600 της sony μήπως καταφέρω να ακούω ραδιάκι μιας και η κυρία apple και αυτό μου το στερεί σε μια συσκευή 800 ευρώ.

Το αποτέλεσμα είναι συνεχείς αποσυνδέσεις με αποτέλεσμα να βάλω στο συρτάρι το sony.

Σήμερα λοιπόν πάρθηκε η τελική απόφαση. Το κινητό στο συρτάρι και αντικατάσταση με το galaxy S 2. Ελπίζω εκείνο να καταφέρνει τα βασικά που στην τελική χωρίς αυτά δεν έχει νόημα η ύπαρξη των υπολοίπων.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 04/05/2011 - 16:51

ειπαμε η apple ειναι φρου φρου κι αρωματα αλλα απο βασικη λειτουργια πασχει..

δοκιμασε να εχεις κλειστο 3g και wifi μπας και εχεις καλυτερη ληψη στο bt

#3   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2011 - 16:54

Αυτό με το bluetooth το είχα και εγώ και το έλυσα... Δοκίμασα πάρα πολλά μοντέλα ακουστηκών και όλα έκαναν συνεχείς συνδέσεις αποσυνδέσεις!

Τελικά βρήκα την λύση: Δεν χρησιμοποιώ bluetooth ακουστικά!!!!!!!!!! Πέρα απο την πλάκα είναι πολύ σοβαρό πρόβλημα και πραγματικά το είχα και εγώ!

#4   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/05/2011 - 16:55

Να ρωτήσω κάτι εντελώς φιλικά ?

Όταν αγόρασες το τηλέφωνο δεν κοίταξες να ζυγίσεις τα υπερ και τα κατά και να δεις αν αξίζει για εσένα να το πάρεις ?

Εγώ δεν θα σου πω ότι το iPhone 4 είναι το καλύτερο γιατί αυτό εξαρτάται από τις ανάγκες που έχει ο καθένας μας και όχι από ότι γράφει η κάθε συσκευή τι κάνει..

Μπορεί για εσένα μια συσκευή των 30,00 να είναι καλύτερη από το iPhone 4 δεκτόν..

Υπάρχει όμως και ένα αλλά εδώ όταν αγοράζουμε ένα προιόν των 800,00 ευρώ θα πρέπει να μας καλύπτει στο 80% τουλάχιστον αλλιώς δεν έχει ουσία να δώσουμε τα χρήματα μας σε αυτήν την εταιρεία .
Πέρνουμε κάτι άλλο.

Καταλαβαίνω επίσης τον καημό σου και τον συνορίζομαι αλλά φίλε μου δυστυχώς έπρεπε να τα ήξερες και να τα είχες δει από την αρχή και να μην βρεθείς τώρα σε αυτήν την θέση και να στενοχωριέσαι για ένα τηλέφωνο..

Υπάρχουν ποιο σημαντικά πράγματα στην ζωή για να στενοχωρηθούμε ...

Δες αν σε καλύψει η νέα σου συσκευή και κοίταξε να μην στενοχωριέσαι και να είσαι πάντα χαρούμενος...


Πάντα φιλικά και πάντα ένας σας φίλος από την Ρόδο ...Κώστας..;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#5   BAUHAUS

BAUHAUS

    iPH Addict

  • 822 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:BAUHAUSCK

Δημοσίευση 04/05/2011 - 16:55

Κατα την γνώμη μου το Ραδιο bluetooth κλπ ειναι λίγο παλιομοδίτικα (προσωπική μου άποψη) αφού αν έχεις 3G δίκτυο κανεις τα πάντα και Ραδιο ακούς και στέλνεις και με το Bluetooth ότι θέλεις! ;) Τώρα Απο εκεί και πέρα αν εσένα δεν σου φάνηκε χρήσιμων και αυτά σου είναι απαραίτητα μπορείς τότε και να αλάξεις να πας σε άλλη συσκευή.

#6   panosc2vts

panosc2vts

    iPH Enthousiast

  • 471 μηνύματα
  • Twitter:@panosc2vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/05/2011 - 16:56

Για τις αποσυνδεσεις του bluetooth θα διαφωνησω,μιας και εχω χρησιμοποιησει nokia,sony ericsson,motorola και i-Tech και δεν ειχα κανενα προβλημα.Οσο για το ραδιο το ξερεις απο την αρχη οτι δεν διαθετει ραδιο και οσο για το κινητο που βρισκεται στο συρταρι,αυτα ειναι γουστα,αλλα μαλλον σου αρεσουν τα δυσκολα...Εγω παντως σε βλεπω να το βγαζεις απο το συρταρι παλι πολυ συντομα :P
Φιλικα..

#7   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 04/05/2011 - 16:56

δοκιμασατε να κανετε downgrade;

#8   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 04/05/2011 - 17:00

Κατα την γνώμη μου το Ραδιο bluetooth κλπ ειναι λίγο παλιομοδίτικα (προσωπική μου άποψη) αφού αν έχεις 3G δίκτυο κανεις τα πάντα και Ραδιο ακούς και στέλνεις και με το Bluetooth ότι θέλεις! ;) Τώρα Απο εκεί και πέρα αν εσένα δεν σου φάνηκε χρήσιμων και αυτά σου είναι απαραίτητα μπορείς τότε και να αλάξεις να πας σε άλλη συσκευή.

Το μοδιτικο ποιο είναι;
Να έχεις iPhone και ας προσφέρει ότι να ναι;


iPhone 4 Tapatalk

#9   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 04/05/2011 - 17:01

απο την αρχη ξερεις τι θα παρεις. το να παραπονιεσαι εκ των υστερων η να το λες για να το λες ειναι το λιγοτερο ανοησια.

#10   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2011 - 17:11

Και βασικα πρωτα διαβαζουμε και μετα ψωνιζουμε,εχω παρει αυτο http://www.blueant.com.au/q2/ και δεν ειχα ποτε μια αποσυνδεση.

#11   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2011 - 17:15

απο την αρχη ξερεις τι θα παρεις. το να παραπονιεσαι εκ των υστερων η να το λες για να το λες ειναι το λιγοτερο ανοησια.


Δηλαδή εσείς ξέρατε απο την αρχή οτι αποσυνδέεται απο τα bluetooth ακουστικά? (όσοι έχετε το πρόβλημα αυτο)..

Εδώ υπάρχει μια λίστα απο συμβατά και μη με iPhone headsets... Αν διαβάσετε όλο το ποστ θα δείτε οτι πολλοί έχουν προβλήματα!

#12   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/05/2011 - 17:16

Τα ήξερες(?) αυτα πριν αγοράσεις iPhone.

Όσο για το Bluetooth, είναι και θέμα iOS.

Εγώ είμαι στη 4.1 και έχω 2 χωρίς κανενα πρόβλημα.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#13   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 04/05/2011 - 17:18

Δηλαδή εσείς ξέρατε απο την αρχή οτι αποσυνδέεται απο τα bluetooth ακουστικά? (όσοι έχετε το πρόβλημα αυτο)..

Εδώ υπάρχει μια λίστα απο συμβατά και μη με iPhone headsets... Αν διαβάσετε όλο το ποστ θα δείτε οτι πολλοί έχουν προβλήματα!

ξεραμε οτι αναβαθμιση με την αναβαθμιση ios παρουσιαζε τετοια προβληματα. ασχημο μεν αλλα συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες..

#14   panosc2vts

panosc2vts

    iPH Enthousiast

  • 471 μηνύματα
  • Twitter:@panosc2vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/05/2011 - 17:18

Δεν υπαρχουν συμβατα και μη συμβατα bluetooth με το iPhone,ειναι τεχνολογια το bluetooth και ειναι ιδια για ολα τα τηλεφωνα και handfree.Γι αυτο αλλωστε συνδεονται π.χ. nokia κινητα με motorola hands free.Μπορει να φταιει ή το hands free ή το τηλεφωνο

#15   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 04/05/2011 - 17:23

Δεν ξερω ποια version εχει ο φιλος, τα mw600, τα δουλευε πολυς κοσμος απροβληματιστα πριν κανουν update.
Καλα κανει και κραζει ο φιλος, χρηστης iphone 4 ειμαι, αλλα δεν θα προσκυνησω τις μακακιες της apple, οτι στραβό βλεπω θα την κραζω και αν το κανατε ολοι, θα μας εδινε ποιο πολλα η κυρια.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες