Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Η Apple δίνει το iOS 4.3.3!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
287 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 05/05/2011 - 00:13

τώρα πλάκα κάνεις ναι; ωωωω ρε φωτιές που μου ανάβεις βραδιάτικα!!! αναρωτιέμαι αν θα δουλεύουν όλα τα tweak της cydia!!!

Ναι, λογικα η apple εκανε update για να παιζει απροβληματιστα το celeste :lol:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   domigr

domigr

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2011 - 00:15

αυτο και να το εκανε η apple οι devs του celeste ολο και καποια @@κια 8α κανουν για να μην δουλευει :P

#63   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 05/05/2011 - 00:24

Εγω οτι ειχα στην 4.3.2, εβαλα και στην 4.3.3. :)


Για μενα φιλε μου, που στιγμιαια κολλουσε στην 4.3.2, η διαφορα ειναι εμφανης απο την πρωτη στιγμη. :)


οτι διαφορετικό από την 4.3.2 είναι μόνο καλύτερο! συμφωνώ!

Τελευταία επεξεργασία από: GodfatherGR, 05/05/2011 - 00:24


#64   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 05/05/2011 - 00:48

παιδια κατι ασχετο με την 4.3.2 οσοι την εχουν εχετε κανενα θεματακι του στυλ μερικες φορες να μην δουλευει το home που και που??


ναι ....

#65   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 05/05/2011 - 00:52

το home button δεν εχει να κανει με το software γενικος το home button στο 4αρι δεν ειναι και οτι καλυτερο ,δεν οφειλεται γι αυτο καποιο firmware :)

#66   panfou

panfou

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2011 - 00:56

το home button δεν εχει να κανει με το software γενικος το home button στο 4αρι δεν ειναι και οτι καλυτερο ,δεν οφειλεται γι αυτο καποιο firmware :)


φημολογείται οτι θα αλλάξει κατασκευαστικα με το 5 νομιζω η ειναι η ιδεα μου?

#67   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 05/05/2011 - 00:58

φημολογείται οτι θα αλλάξει κατασκευαστικα με το 5 νομιζω η ειναι η ιδεα μου?

πολλα εχουν ακουστει, μεχρι το οτι θα το αφαιρεσουν .Κοντος ψαλμος....

#68   agripnos

agripnos

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/05/2011 - 01:10

ρε παιδια επειδη δεν καταλαβα ειναι tethered τελικα?

#69   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 05/05/2011 - 01:11

ρε παιδια επειδη δεν καταλαβα ειναι tethered τελικα?

η 4.3.3 ναι τελικα ειναι tethered

edit

Τελευταία επεξεργασία από: hercules, 05/05/2011 - 01:19


#70   agripnos

agripnos

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/05/2011 - 01:13

Εγκατασταθηκε, εγινε tethered jb και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αρκετα θετικες. Δεν κολλαει οπως η 4.3.2(τουλαχιστον σε μενα). Γενικα φαινεται πιο "σπιρτοζα"

Απο θεμα μπαταριας ειναι πολυ νωρις για να βγαλω ασφαλη συμπερασματα... :)

αναφερομαι σε αυτο το δημοσιευμα

Τελευταία επεξεργασία από: agripnos, 05/05/2011 - 01:13


#71   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 05/05/2011 - 01:16

Γινεται tethered Ηρακλη κανονικα περνωντας την 4,3,2 στο redsnow, εχει ανεβει και οδηγος στο youtube.
Αυριο θα σας πω εντυπωσεις :P

Τελευταία επεξεργασία από: konandrio, 05/05/2011 - 01:16


#72   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 05/05/2011 - 01:17

Γινεται tethered Ηρακλη κανονικα περνωντας την 4,3,2 στο redsnow, εχει ανεβει και οδηγος στο youtube.

ναι παιδια σορυ γινεται τethered (χασαμε την μπαλα τι γινεται στο τελος πριν βγει καινουργιο firware θα βγαινει το tool ) :lol:


You can jailbreak 4.3.3 iOS already with redsn0w 0.9.6 RC14. Apple released iOS 4.3.3 firmware earlier today but it’s still vulnerable to i0n1c’s exploit. So, you will eventually get untethered iOS 4.3.3 jailbreak with redsn0w 0.9.6 RC15. But if you don’t want to wait and can live with a tethered jailbreak for iOS 4.3.3, you can use redsn0w 0.9.6rc14 right away. Here’s how to:

Τελευταία επεξεργασία από: hercules, 05/05/2011 - 01:21


#73   babylonx

babylonx

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2011 - 01:18

Περιμένω πως και πως να βγει tethered sn0wbreeze για την 4.3.3 να την εγκαταστήσω στο 3Gs old bootrom μου! Sn0wbreeze γιατί δε θέλω να κάνω update τη baseband που δεν έχω αναβαθμίσει από την 3.1.3 ακόμη αν και το τηλέφωνο είναι ελληνικό και άρα unlocked. Η αδυναμία να επαναφέρω τη baseband σε περίπτωση που το θελήσω με αποτρέπει. Έχω κάποια θεματάκια με το σήμα αφού έχω πολλά death grips και αποσυνδέσεις την ώρα που μιλάω. Στο σπίτι όμως έχω ελάχιστη κάλυψη που χάνεται από σημείο σε σημείο και τα προβλήματα αυτά εμφανίζονται κυρίως εκεί. Εάν όμως την αναβαθμίσω θα αρχίσω να τα προσέχω πολύ και ακόμη κι αν συνεχίσουν με την ίδια συχνότητα οι αποσυνδέσεις θα μου φανεί ότι χειροτέρεψαν. Και θα το μετανιώνω μετά που δε κράτησα την παλιά baseband που ήξερα τα χούγια της. Ψυχολογικοί οι λόγοι.

Πραγματικά θα με ενδιέφερε πολύ να μοιραστούν την εμπειρία τους χρήστες που έκαναν ή κάνουν συστηματικά αναβάθμιση τη baseband τους κάθε που βγαίνει νέο update. Έχετε δει διαφορά με το σήμα; Διορθώθηκε καθόλου η λήψη; Ή βγαίνουν καινούργιες baseband μόνο για να αποτρέπονται οι unlockers; Μήπως κάποιοι είχαν τα ακριβώς ανάποδα αποτελέσματα δηλαδή να έχουν πιο πολύ πρόβλημα με το σήμα μετά την αναβάθμιση; Όπως καταλάβατε δεν έχω ουσιαστικό λόγο να μην την αναβαθμίζω παρά μόνο τη φοβία ότι ίσως έχω χειρότερο σήμα από το ήδη κακό και μετά δε θα μπορώ να γυρίσω πίσω. Οπότε λίγο σπρώξιμο θέλω για να την κάνω αναβάθμιση.

Αυτή τη στιγμή έχω την 4.2.1 αλλά έχω πρόβλημα με την κατανάλωση! Η μπαταρία μου κρατάει με δυσκολία 24 ώρες! Αν δεν το βάλω στη φόρτιση ένα βράδυ σπάνια αντέχει την επόμενη μέρα. Έχω αγοράσει εξωτερική μπαταρία γι' αυτό το λόγο. Το τηλέφωνο δεν ήταν έτσι όταν το πήρα πριν κανένα χρόνο στα χέρια μου. Άνετα άντεχε δύο μέρες. Σήμερα άρχισα να την ψάχνω με προγραμματάκια που ελέγχουν την κατάσταση της μπαταρίας. Δύο που δοκίμασα συμφωνούν ότι η μπαταρία έχει ενεργή χωρητικότητα 1130 mAh και έχουν γίνει 270 φορτίσεις. Μια καινούργια μπαταρία έχει 1200 mAh οπότε όπως φαίνεται δεν έχει "πέσει" πολύ και δεν δικαιολογείται τέτοια διαφορά στη διάρκεια. Μάλιστα πριν λίγο που είπα να μετρήσω με πραγματικούς χρόνους πόσο διαρκεί μετά από πλήρη φόρτιση (διότι άρχισα να σκέφτομαι ότι ίσως είναι ψυχολογική η αίσθηση που έχω ότι τελειώνει γρήγορα) ανακάλυψα ότι έχει χρόνο Χρήσης ίσο με το χρόνο Αναμονής πάντα. Άρα δε πέφτει ποτέ σε πραγματική αναμονή. Και τα έχω ΟΛΑ κλειστά (προγράμματα και ρυθμίσεις).

Οι χρόνοι χρήσεις και αναμονής βρίσκονται αυτή τη στιγμή στις 5ω30λ, η πραγματική χρήση είναι ακριβώς 1 ώρα και ένα 5λεπτο τηλεφώνημα. Η μπαταρία είναι στο 57%!!! Με 5μιση ώρες χρήσης, αν έχει το Θεό του δηλαδή!!
Να βγει λοιπόν jailbreak για 4.3.3 μπας και δούμε άσπρη μέρα με τη μπαταρία.
Μάλιστα σκέφτομαι να κάνω "Set as new device" αυτή τη φορά... Έχω πάρει από φόβο...

Τελευταία επεξεργασία από: babylonx, 05/05/2011 - 01:21


#74   agripnos

agripnos

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/05/2011 - 01:18

δεν βαζουμε εδω το link απο το youtube εαν απαγορευετε ας το σβησουν.

#75   agripnos

agripnos

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/05/2011 - 01:20

ναι παιδια σορυ γινεται τethered


You can jailbreak 4.3.3 iOS already with redsn0w 0.9.6 RC14. Apple released iOS 4.3.3 firmware earlier today but it’s still vulnerable to i0n1c’s exploit. So, you will eventually get untethered iOS 4.3.3 jailbreak with redsn0w 0.9.6 RC15. But if you don’t want to wait and can live with a tethered jailbreak for iOS 4.3.3, you can use redsn0w 0.9.6rc14 right away. Here’s how to:

sorry

εχω καταμπερδευτει :-(

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες