Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Η Apple δίνει το iOS 4.3.3!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
287 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   panfou

panfou

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2011 - 01:24

Περιμένω πως και πως να βγει tethered sn0wbreeze για την 4.3.3 να την εγκαταστήσω στο 3Gs old bootrom μου! Sn0wbreeze γιατί δε θέλω να κάνω update τη baseband που δεν έχω αναβαθμίσει από την 3.1.3 ακόμη αν και το τηλέφωνο είναι ελληνικό και άρα unlocked. Η αδυναμία να επαναφέρω τη baseband σε περίπτωση που το θελήσω με αποτρέπει. Έχω κάποια θεματάκια με το σήμα αφού έχω πολλά death grips και αποσυνδέσεις την ώρα που μιλάω. Στο σπίτι όμως έχω ελάχιστη κάλυψη που χάνεται από σημείο σε σημείο και τα προβλήματα αυτά εμφανίζονται κυρίως εκεί. Εάν όμως την αναβαθμίσω θα αρχίσω να τα προσέχω πολύ και ακόμη κι αν συνεχίσουν με την ίδια συχνότητα οι αποσυνδέσεις θα μου φανεί ότι χειροτέρεψαν. Και θα το μετανιώνω μετά που δε κράτησα την παλιά baseband που ήξερα τα χούγια της. Ψυχολογικοί οι λόγοι.

Πραγματικά θα με ενδιέφερε πολύ να μοιραστούν την εμπειρία τους χρήστες που έκαναν ή κάνουν συστηματικά αναβάθμιση τη baseband τους κάθε που βγαίνει νέο update. Έχετε δει διαφορά με το σήμα; Διορθώθηκε καθόλου η λήψη; Ή βγαίνουν καινούργιες baseband μόνο για να αποτρέπονται οι unlockers; Μήπως κάποιοι είχαν τα ακριβώς ανάποδα αποτελέσματα δηλαδή να έχουν πιο πολύ πρόβλημα με το σήμα μετά την αναβάθμιση; Όπως καταλάβατε δεν έχω ουσιαστικό λόγο να μην την αναβαθμίζω παρά μόνο τη φοβία ότι ίσως έχω χειρότερο σήμα από το ήδη κακό και μετά δε θα μπορώ να γυρίσω πίσω. Οπότε λίγο σπρώξιμο θέλω για να την κάνω αναβάθμιση.

Αυτή τη στιγμή έχω την 4.2.1 αλλά έχω πρόβλημα με την κατανάλωση! Η μπαταρία μου κρατάει με δυσκολία 24 ώρες! Αν δεν το βάλω στη φόρτιση ένα βράδυ σπάνια αντέχει την επόμενη μέρα. Έχω αγοράσει εξωτερική μπαταρία γι' αυτό το λόγο. Το τηλέφωνο δεν ήταν έτσι όταν το πήρα πριν κανένα χρόνο στα χέρια μου. Άνετα άντεχε δύο μέρες. Σήμερα άρχισα να την ψάχνω με προγραμματάκια που ελέγχουν την κατάσταση της μπαταρίας. Δύο που δοκίμασα συμφωνούν ότι η μπαταρία έχει ενεργή χωρητικότητα 1130 mAh και έχουν γίνει 270 φορτίσεις. Μια καινούργια μπαταρία έχει 1200 mAh οπότε όπως φαίνεται δεν έχει "πέσει" πολύ και δεν δικαιολογείται τέτοια διαφορά στη διάρκεια. Μάλιστα πριν λίγο που είπα να μετρήσω με πραγματικούς χρόνους πόσο διαρκεί μετά από πλήρη φόρτιση (διότι άρχισα να σκέφτομαι ότι ίσως είναι ψυχολογική η αίσθηση που έχω ότι τελειώνει γρήγορα) ανακάλυψα ότι έχει χρόνο Χρήσης ίσο με το χρόνο Αναμονής πάντα. Άρα δε πέφτει ποτέ σε πραγματική αναμονή. Και τα έχω ΟΛΑ κλειστά (προγράμματα και ρυθμίσεις).

Οι χρόνοι χρήσεις και αναμονής βρίσκονται αυτή τη στιγμή στις 5ω30λ, η πραγματική χρήση είναι ακριβώς 1 ώρα και ένα 5λεπτο τηλεφώνημα. Η μπαταρία είναι στο 57%!!! Με 5μιση ώρες χρήσης, αν έχει το Θεό του δηλαδή!!
Να βγει λοιπόν jailbreak για 4.3.3 μπας και δούμε άσπρη μέρα με τη μπαταρία.
Μάλιστα σκέφτομαι να κάνω "Set as new device" αυτή τη φορά... Έχω πάρει από φόβο...


ταυτιζονται οι χρονοι χρησης και αναμονης?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 05/05/2011 - 01:24



#78   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 05/05/2011 - 01:25

εχω καταμπερδευτει :-(

λενε οτι βγηκε tethered .Παρολαυτα περιμενε επισημη ανακοινωση και οδηγο απο το forum .Μην βιαζεσαι ακομα ,χαλαρα :)

#79   georgebest2

georgebest2

    iPH Contributor

  • 1.143 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2011 - 01:26



edit
Ακυρο.Το παρεθεσε και ο φιλος konandrio το βιντεο.
Ειναι το ιδιο.

Τελευταία επεξεργασία από: georgebest2, 05/05/2011 - 01:27


#80   agripnos

agripnos

    iPH Member

  • 218 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/05/2011 - 01:30

σας ευχαριστω ολους σας.καληνυχτα :P

#81   hercules

hercules

    iPH Master

  • 6.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 05/05/2011 - 01:32

σας ευχαριστω ολους σας.καληνυχτα :P

καληνυχτα φιλε μου :)

#82   babylonx

babylonx

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2011 - 01:57

ταυτιζονται οι χρονοι χρησης και αναμονης?


Ακριβώς. Είναι πάντα ίδιοι.

Συνημμένα αρχεία



#83   tasos7

tasos7

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2011 - 02:05

παιδια μια ερωτηση οποιος ξερει απανταει! οι αναβαθμισεις που κυκλοφορουν ειναι ιδιες για ipad 2 or iphone 4 δηλαδη αs υποθεσουμε οτι καποιος εχει iphone 4 και ipad 2 . συνδεετε με το ipad 2 και κατεβαζει την 4.3.3 μετα οταν θα συνδεσει το iphone 4 και κατεβασει την 4.3.3 θα ειναι η ιδια αυτη που κατεβασε προ λιγου για το ipad 2 ?

#84   babylonx

babylonx

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2011 - 02:11

παιδια μια ερωτηση οποιος ξερει απανταει! οι αναβαθμισεις που κυκλοφορουν ειναι ιδιες για ipad 2 or iphone 4 δηλαδη αs υποθεσουμε οτι καποιος εχει iphone 4 και ipad 2 . συνδεετε με το ipad 2 και κατεβαζει την 4.3.3 μετα οταν θα συνδεσει το iphone 4 και κατεβασει την 4.3.3 θα ειναι η ιδια αυτη που κατεβασε προ λιγου για το ipad 2 ?


Όχι. Μπορεί να έχουν για όλες τις συσκευές το ίδιο version αλλά ουσιαστικά είναι διαφορετικά λειτουργικά για την κάθε συσκευή. Απλά η apple φρονίζει a) να γίνονται release όλα μαζί και b ) να έχουν παρόμοια χαρακτηριστικά και παρόμοιες νέες δυνατότητες. Άρα αν συνδέσεις αργότερα το iPad 2 θα κατεβάσει νέο 4.3.3 για το iPad 2. Αν παρατηρήσεις και στα διάφορα sites (ακόμη και στην αρχική του iphonehellas) όπου προσφέρονται links για άμεσο download θα δεις ότι έχει διαφορετικά link για την κάθε συσκευή. Και φυσικά έχουν και διαφορετικά μεγέθη.

Τελευταία επεξεργασία από: babylonx, 05/05/2011 - 02:11


#85   tasos7

tasos7

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2011 - 02:13

Όχι. Μπορεί να έχουν για όλες τις συσκευές το ίδιο version αλλά ουσιαστικά είναι διαφορετικά λειτουργικά για την κάθε συσκευή. Απλά η apple φρονίζει a) να γίνονται release όλα μαζί και b ) να έχουν παρόμοια χαρακτηριστικά και παρόμοιες νέες δυνατότητες. Άρα αν συνδέσεις αργότερα το iPad 2 θα κατεβάσει νέο 4.3.3 για το iPad 2. Αν παρατηρήσεις και στα διάφορα sites (ακόμη και στην αρχική του iphonehellas) όπου προσφέρονται links για άμεσο download θα δεις ότι έχει διαφορετικά link για την κάθε συσκευή. Και φυσικά έχουν και διαφορετικά μεγέθη.



ευχαριστω πολυ :)


μηπως ξερεις και πως θα κανω υποβαθμισει της baseband ? τωρα εχω την 04.10.01-ICE_2_13 σε iphone 4

Τελευταία επεξεργασία από: tasos7, 05/05/2011 - 02:15


#86   babylonx

babylonx

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2011 - 02:31

ευχαριστω πολυ :)


μηπως ξερεις και πως θα κανω υποβαθμισει της baseband ? τωρα εχω την 04.10.01-ICE_2_13 σε iphone 4


Οι baseband ΔΕΝ υποβαθμίζονται με κανένα τρόπο. Έως τώρα τουλάχιστον αλλά μάλλον δε θα γίνει ποτέ αφού αυτό ισχύει για όλα, ακόμη και για τα παλιά μοντέλα. Αν υπήρχε τρόπος θα τον είχαν βρει ως τώρα.

Γι' αυτό αν δεις αναφέρω παραπάνω εκτενώς τις αμφιβολίες που έχω να την αναβαθμίσω. Φοβάμαι μήπως η νεότερη είναι χειρότερη. Γιατί εάν είναι δεν υπάρχει γυρισμός.

Τελευταία επεξεργασία από: babylonx, 05/05/2011 - 02:32


#87   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 05/05/2011 - 05:34

ΑΜΑΝ!!!!
ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον εβγάλαμε!!! Ρε παιδια είπαμε ότι αφού το exploit του ionik δεν έκλεισε θα βγει σύντομα το εργαλείο. ΟΧΙ ΌΜΩΣ 25 ΛΕΠΤΆ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΊΑ ΤΗΣ 4.3.3... έλεος


Χαχαχαχαχαχα... :lol: :lol:
Πω πω πω, σκεφτείται να μην έβγαινε jb, θα φρίκαρε πολύς κόσμος!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Christos75, 05/05/2011 - 05:35


#88   vlad

vlad

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2011 - 06:28

Καλημερα!!ειμαι ο μονος που δεν καιγομαι να κανω update στο μηλοφωνο παλι.Θα μεινω στην 4.3.2 μεχρι να κανει καποια τρομερη αναβαθμιση :blink: :blink:

#89   dusty

dusty

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:dusty

Δημοσίευση 05/05/2011 - 06:34

Καλημερες guys. Η 4.3.3 νομιζω δειχνει πιο γρηγορη απο την 4.3.2

#90   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/05/2011 - 07:23

Λίγες ώρες μόνο έχει που κυκλοφόρησε η iOS 4.3.3 και το tethered jailbreak βγήκε και κυκλοφορεί όποιος τολμηρός θέλει είναι εδώ http://www.ispazio.n...hered-del-4-3-3
Γνώμη μου ταπεινή να το δούμε μόνο σαν είδηση και να περιμένουμε το κανονικό jb untethered..

Bλέπω πριν την Κυριακή να το δώσουν δεν κρατιούντε :lol:

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες