Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iPhone 3GS: Vodafone vs Cosmote


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
49 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 02/08/2009 - 20:19

δεν με νοιαζει καθολου δεν εχω καν iphone Και ουτε προκειται να παρω :P εχω ενα ipod touch 1st gen και θα περιμενω να βγει το 3rd σε μερικουσ μηνες!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   UnstoppabLe

UnstoppabLe

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2009 - 08:52

Θα ήθελα να μου πει κάποιος τι τιμές υπάρχουν στην ογκοχρέωση της Vodafone αφού ξεπεράσω το όριο των MB που δίνει το εκάστοτε συμβόλαιο... Στην cosmote είναι 0,10E/1 MB.

#18   Kostantis

Kostantis

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2009 - 09:05

0,0001 € / KB

#19   tsip

tsip

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/08/2009 - 15:56

μπορει καποιος να μου εξηγησει ο δωρεαν ογκος δεδομενων που προσφερει καθε συμβολαιο τι ειναι ακριβως??????

#20   vOOz

vOOz

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 11/08/2009 - 14:53

Θα ήθελα να μου πει κάποιος τι τιμές υπάρχουν στην ογκοχρέωση της Vodafone αφού ξεπεράσω το όριο των MB που δίνει το εκάστοτε συμβόλαιο... Στην cosmote είναι 0,10E/1 MB.

αμα καταφερεις να περασεις το οριο, εισαι ηρωας! εγω με πολυ κοπο κ προσπαθεια εφτασα μεχρι και 310mb..

#21   revod

revod

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/08/2009 - 12:42

Σήμερα με πήραν τηλέφωνο για την προκρατιση που ειχα κανει στην vodafone και μου λέει οτι το φέρανε αλλα υπαρχει ενα προβλημα και μου λεει οτι ήρθε σε μαυρο ενω το ειχα ζητηση σε ασπρο.. χαχαχα με κανανε και γέλασα παλι. Το τηλέφωνο το ειχα παρει πριν 15 μέρες απο Γερμανο. Αυτοι τωρα θυμηθηκαν να το φέρουν και δεν φτανει αυτο το φέρανε και σε λάθος χρώμα! χαχαχαχαχα! Μου φτιαξανε την μέρα τα παιδια της vodafone! :D

#22   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/08/2009 - 21:36

Το ότι σε πήραν τηλέφωνο λέει πολλά. Ο Γερμανός δεν θα σε έπαιρνε :rolleyes:

Για μένα το επίπεδο εξυπηρέτησης στην Vodafone δεν έχει την παραμικρή σχέση με τον ανταγωνισμό. Το τι έγινε στην περίπτωση του iPhone 3GS όλοι μας το ξέρουμε, η Apple έστειλε πολύ λιγότερα κομμάτια.

#23   alan79

alan79

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 18/09/2009 - 16:43

Καλησπερα και απο μενα, εχω μια απορια οποιος μπορει να βοηθησει. Ειμαι συνδρομητης voda. και εχω συνδεση με οικονομικο προγραμμα. Μπορω στο προγραμμα αυτο να βαλω σκετο πακετο με data (πχ το surf & email 250) ? Με συμφερει καλυτερα στο παγιο παρα ενα προγραμμα συμβολαιου που ειναι αποκλειστικα για iphone. Οποιος ξερει να απαντησει. Ευχαριστω.

#24   tasosnastos

tasosnastos

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2009 - 13:33

AΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΗΣ VODAFONE
Εκανα αιτηση προκρατησης του iphone 3GS στις 17 ιουλιου 2009 , στο υποκαταστημα της Vodafone Ιωαννινων (πλ. Δημοκρατιας), Μετα απο αναμονή 15 ημερών αρχισα τις επισκεψεις στο εν λογω υποκαταστημα αλλα χωρις αποτελεσμα, και ουτε βεβαια ποτε μου απαντησαν συγκεκριμενα για το ποια σειρα προτεραιοτητας εχω για την αποκτηση του iphone. Με απλα λογια με κοροιδευαν εν ψυχρω, με τα πολλα αποφασισα να παρω τηλεφωνο την vodafone στο 1399 , στις 4 Σεπτεμβριου, οπου μου ειπαν οτι δεν μπορουν να βρουν την αιτηση προκρατησης , γιατι δεν εγινε ποτε η καταχωρηση της απο το υποκαταστημα Ιωαννινων και μετα απο προτροπη της υπαλληλου ξανακανω αιτημα προκρατησης μετα βεβαια απο την διαβεβαιωση οτι εντος 10 το πολυ ημερων θα ειχα την συσκευη. Στις 16 Σεπτεμβρη εκανα παλι τηλ. στο 1399 οπου απλα με ενημερωσαν οτι το "αιτημα μου διερευναται" περα βρεχει.....
Με τα πολλα μου είπαν οτι επρεπε να είχα κανει ανανεωση συμβολαιου πριν οπου θα επρεπε να γινει χρηση της επιδοτησης σαν προκαταβολη (επιδοτηση 333 ευρω)
Αφου βεβαια εκανα και αυτο με διαβεβαιωσαν οτι θα ψαξουν σε ολα τα υποκαταστηματα τις Ελλαδας για να βρουν και να μου δωσουν την συσκευη εντος 3- 4 ημερων.
Ματαια περιμενω, ματαια τους παιρνω τηλεφωνο, ματαια... και το χειροτερο με δουλευουν αγριως,,, Απαραδεκτη συμπεριφορα,, λες και μου κανουν και χαρη,,
Πιστευω οτι η VODAFONE εχει την χειροτερη εξυπηρετηση πελατων απο ολες τις αλλες εταιρειες κινητης στην ΕΥΡΩΠΗ.
Η συγκεκριμενη συσκευη iphone 3GS ειναι διαθεσιμη σε ολη την ευρωπη πλην VODAFONE Ελλαδας, Αλλα δυστυχως σε αυτη την χωρα δεν λειτουργει τελειως τιποτα , δεν υπαρχουν ελεγχοι, ανταγωνισμος, προστασια καταναλωτη, κ.τ.λ. με αποτελεσμα να λειτουργει ασυδοτα η συγκεκριμενη εταιρεια, πραγμα που δεν κανει στην υπολοιπη Ευρωπη οπου και κανονες υπαρχουν αλλα και εφαρμοζονται.
Δυστυχως για εμας τους Ελληνες ζουμε σε τριτικοσμικη και εντονα καθυστερημενη χωρα και ετσι μες καβαλανε οι καθε ειδους τυχαρπαστοι[/QUOTE]

Τελευταία επεξεργασία από: tasosnastos, 23/09/2009 - 13:37


#25   aristotelismaz

aristotelismaz

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/03/2010 - 11:12

Καλημερα σας. Διαβασα τα προβληματα σας για την vodafone και cosmote για την διαθεσιμοτητα των iPhone. εγω προσωπικα το πηρα σαν σκετη συσκευη και το βρηκα διαθεσιμο εκεινη την στιγμη σε πολλα κομματια στα 2 απο τα 3 καταστηματα του Γερμανου που επισκεφθηκα.

Επισης θα ηθελα να μου πειτε την αποψη σας για τα καταστηματα you.gr

http://www.you.gr/b2...12976EFB842C89E

Εχουν και αυτοι διαθεσιμα iPhone με βαση το τι λεει το site τους, αλλα δεν εχω ακουσει κανεναν να το εχει παρει απο εκει...

#26   tsegman

tsegman

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:tsegman

Δημοσίευση 05/03/2010 - 14:50

Είναι αλήθεια για τα καταστήματα Γερμανός! Εδώ στη Βέροια είναι τα μόνα καταστήματα με άμεση διαθεσιμότητα! Vodafone και Cosmote έχουν συσκευές αλλά είναι το marketing τέτοιο που δεν πουλάνε σκέτες συσκευές άμεσα! Προσπαθούν να σε εξωθήσουν να κάνεις συμβόλαιο! Και ως δια μαγείας τότε υπάρχει άμεσα διαθέσιμη συσκευή! Ντροπή!

#27   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/05/2010 - 12:34

Καλησπερα,θα ηθελα να σας παω κι εγω τι προγραμμα ακριβως εχω και με εχει εξυπηρετησει.Εχω το απεριοριστα 35 (χωρις ιντερνετ,γιατι βγηκε νεο συμβολαιο απεριοριστα με ιντερνετ) και οποτε θελω στελνω σε ενα νουμερο μηνυμα και για ενα μηνα εχω 100mb με 5 ευρω COSMOTE Internet On The Go 100MB

ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΜΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

#28   Babis_ECE

Babis_ECE

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/06/2010 - 15:57

Γεια χαρά σε όλους!
Τις τελευταίες μέρες κοιτούσα για smartphone για τέλος του καλοκαιριού και είχα καταλήξει στο HTC Desire. Με την παρουσίαση όμως του iPhone 4 έπαθα πλάκα. Από την ομορφιά και το design του, αλλά και από τις φωτό που είδα ότι έχουν τραβηχτεί από την κάμερά του. (Έστω και λίγο photoshop να έχουν υποστεί)
Κοιτούσα στο άλλο Θέμα και για τις τιμές, αν δεν είναι στα ίδια επίπεδα με του 3GS θα τις χαρακτήριζα αρκετά υψηλές. Όταν πχ το Desire κοστίζει 500 ευρώ. Αλλά πληρώνουμε το ότι είναι κουκλί και μοναδικό, τι να κάνουμε?? :)
Η απορία μου λοιπόν είναι η εξής: Εδώ και χρόνια είμαι συνδρομητής στην Cosmote, αλλά πέρυσι το καλοκαίρι η επιδότηση μου έκαναν ήταν 95 μόλις ευρώ, και αν διάλεγα το iPhone θα έφτανε το εξωπραγματικό ποσό των 125 ευρώ (για συσκευή αξίας 600).. Δεν άλλαξα συσκευή, και απλά πήρα την επιδότηση ως έκπτωση στους λογαριασμούς μου. Εν τέλει (μια ςκαι την ίδια επιδότηση υπολογίζω και φέτος να μου στείλουν) αποφάσισα να φύγω από την Cosmote και να πάω στην Vodafone, μιας και με μεταφορά αριθμού και νέο συμβόλαιο μου έκαναν αρκετά καλή προσφορά για το iPhone. Φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και για το iPhone 4 λοιπόν.
Το ερώτημα λοιπόν είναι αν είστε ικανοποιημένοι από την Vodafone, και ποιο πρόγραμμα θα προτείνατε εσείς που γνωρίζετε.
Τώρα έχω 4 ώρες ομιλίας και 120 μηνύματα,και την υπηρεσία Freeze και πληρώνω ~35-40 ευρώ. Συνήθως μιλάω γύρω στις 5 ώρες και δεν θα ήθελα να δίνω πάνω από 45-50 ευρώ τον μήνα.

Ευχαριστώ για τον χρόνο οποιουδήποτε έφτασε μέχρι τέλους και συγγνώμη για το μακροσκελές post. Απλά είπα να σας περιγράψω όσο το δυνατόν καλύτερα την κατάσταση.
8)

Τελευταία επεξεργασία από: Babis_ECE, 15/06/2010 - 15:58


#29   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 15/06/2010 - 17:02

Καλησπερα,θα ηθελα να σας παω κι εγω τι προγραμμα ακριβως εχω και με εχει εξυπηρετησει.Εχω το απεριοριστα 35 (χωρις ιντερνετ,γιατι βγηκε νεο συμβολαιο απεριοριστα με ιντερνετ) και οποτε θελω στελνω σε ενα νουμερο μηνυμα και για ενα μηνα εχω 100mb με 5 ευρω COSMOTE Internet On The Go 100MB

ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΜΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

Έχω την εντύπωση πως με ένα sms ενεργοποιείς την υπηρεσία και έκτοτε ισχύει για κάθε μήνα. Για την διακοπή πρέπει να απευθυνθείς στην εξυπηρέτηση πελατών. Θα ήταν καλό αν μπορούσε κάποιος να το επιβεβαιώσει, γιατί έκανα την συζήτηση πριν από κανένα τρίμηνο με εξυπηρέτηση πελατών πάνω στο θέμα και δεν είμαι σίγουρος αν τα θυμάμαι σωστά.

#30   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 15/06/2010 - 17:53

Γεια χαρά σε όλους!
Τις τελευταίες μέρες κοιτούσα για smartphone για τέλος του καλοκαιριού και είχα καταλήξει στο HTC Desire. Με την παρουσίαση όμως του iPhone 4 έπαθα πλάκα. Από την ομορφιά και το design του, αλλά και από τις φωτό που είδα ότι έχουν τραβηχτεί από την κάμερά του. (Έστω και λίγο photoshop να έχουν υποστεί)
Κοιτούσα στο άλλο Θέμα και για τις τιμές, αν δεν είναι στα ίδια επίπεδα με του 3GS θα τις χαρακτήριζα αρκετά υψηλές. Όταν πχ το Desire κοστίζει 500 ευρώ. Αλλά πληρώνουμε το ότι είναι κουκλί και μοναδικό, τι να κάνουμε?? :)
Η απορία μου λοιπόν είναι η εξής: Εδώ και χρόνια είμαι συνδρομητής στην Cosmote, αλλά πέρυσι το καλοκαίρι η επιδότηση μου έκαναν ήταν 95 μόλις ευρώ, και αν διάλεγα το iPhone θα έφτανε το εξωπραγματικό ποσό των 125 ευρώ (για συσκευή αξίας 600).. Δεν άλλαξα συσκευή, και απλά πήρα την επιδότηση ως έκπτωση στους λογαριασμούς μου. Εν τέλει (μια ςκαι την ίδια επιδότηση υπολογίζω και φέτος να μου στείλουν) αποφάσισα να φύγω από την Cosmote και να πάω στην Vodafone, μιας και με μεταφορά αριθμού και νέο συμβόλαιο μου έκαναν αρκετά καλή προσφορά για το iPhone. Φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και για το iPhone 4 λοιπόν.
Το ερώτημα λοιπόν είναι αν είστε ικανοποιημένοι από την Vodafone, και ποιο πρόγραμμα θα προτείνατε εσείς που γνωρίζετε.
Τώρα έχω 4 ώρες ομιλίας και 120 μηνύματα,και την υπηρεσία Freeze και πληρώνω ~35-40 ευρώ. Συνήθως μιλάω γύρω στις 5 ώρες και δεν θα ήθελα να δίνω πάνω από 45-50 ευρώ τον μήνα.

Ευχαριστώ για τον χρόνο οποιουδήποτε έφτασε μέχρι τέλους και συγγνώμη για το μακροσκελές post. Απλά είπα να σας περιγράψω όσο το δυνατόν καλύτερα την κατάσταση.
8)


Kαλησπέρα, καταρχήν πριν κάνεις τη φορητότητα θα σου πρότεινα να καλέσεις δωρεάν από το κινητό σου το 13894 που είναι το τμήμα φορητότητας της vodafone kαι να τους πεις αν μπορούν να σου κάνουν κάποια προσφορά για να πας στην εταιρία τους (και θα σου κάνουν καλύτερη επιδότηση λογικά)
Τώρα, όσο για το πρόγραμμα, εγώ θα σου πρότεινα κάποιο πρόγραμμα σκέτο Vodafone Unlimited
http://www.vodafone....ion?pageId=1531
Kαι επιπλέον να προσθέσεις και ένα πακέτο mobile internet
http://www.vodafone....ion?pageId=5661

Aν τώρα δεν θες να πας σε unlimited δες κάποιο πρόγραμμα Vodafone Οικονομικό http://www.vodafone....ion?pageId=4761 ή ευέλικτο http://www.vodafone....ion?pageId=4771
και και μπορείς να τα συνδιάσεις πάλι και αυτά με κάποιο πακέτο mobile internet από τα παραπάνω.

Συγκεκριμένα εγώ έχω το Vodafone Unlimited 30 και το Mobile Internet Small (30,50 το πάγιο στο unlimited 30 + 4 euro το mobile internet small) και κάθε μήνα ο λογαριασμός μου έρχεται γύρω στα 35 ευρώ (μετά και από μια έκπτωση που μου έχουν κάνει λόγω απειλής φορητότητας :P , ενώ πριν την έκπτωση μου έρχονταν 45 ευρώ περίπου)

Εσύ αποφασίζεις φυσικά, εγώ σου πρότεινα τις λύσεις που υπάρχουν :)

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 15/06/2010 - 17:54


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες