Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iPhone 3GS: Vodafone vs Cosmote


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
49 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Babis_ECE

Babis_ECE

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/06/2010 - 18:49

Ευχαριστώ καταρχήν για την απάντηση. :)
Θέλει λίγο ψάξιμο είναι η αλήθεια το θέμα Πρόγραμμα, ειδικά αφού γίνονται και συνδυασμοί.
Το Unlimited 35 με το πακέτο Mobile Internet Medium μοιάζει να είναι στα μέτρα μου και βλέπω ότι δεν θα ξεφύγει και σε τιμή πάνω από 50ευρώ.
Από θέμα ποιότητας σήματος πώς είναι η Vodafone? Θα είναι λάθος να φύγω από την Cosmote?
Ευχαριστώ και πάλι..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Achaian

Achaian

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2010 - 00:15

Καλησπερα,θα ηθελα να σας παω κι εγω τι προγραμμα ακριβως εχω και με εχει εξυπηρετησει.Εχω το απεριοριστα 35 (χωρις ιντερνετ,γιατι βγηκε νεο συμβολαιο απεριοριστα με ιντερνετ) και οποτε θελω στελνω σε ενα νουμερο μηνυμα και για ενα μηνα εχω 100mb με 5 ευρω COSMOTE Internet On The Go 100MB

ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΜΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

δηλαδη μπορεις να χρησιμοποησεις την SIM καρτα που δινουν με το Internet on the Go σε iphone η IPAD? Χωρις να χρησιμοποιησεις εκεινες τις συσκευες που δινουν? Δεν απαιτει και καλα καποιο λογισμικο γι αυτη την συνδεση?

#33   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 16/06/2010 - 00:23

Όχι αυτό είναι ένα πακέτο που ενεργοποιείς με sms στο συμβόλαιο σου, όπως τα αντίστοιχα για τα sms.

#34   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 16/06/2010 - 01:20

Ευχαριστώ καταρχήν για την απάντηση. :)
Θέλει λίγο ψάξιμο είναι η αλήθεια το θέμα Πρόγραμμα, ειδικά αφού γίνονται και συνδυασμοί.
Το Unlimited 35 με το πακέτο Mobile Internet Medium μοιάζει να είναι στα μέτρα μου και βλέπω ότι δεν θα ξεφύγει και σε τιμή πάνω από 50ευρώ.
Από θέμα ποιότητας σήματος πώς είναι η Vodafone? Θα είναι λάθος να φύγω από την Cosmote?
Ευχαριστώ και πάλι..


Κοίτα εξαρτάται και την περιοχή.. Μπορείς να καλέσεις και τώρα στο 13830 και από σταθερό τηλέφωνο την εξυπηρέτηση και να τους ρωτήσεις να σου πούνε για την περιοχή σου (ακόμα και οδό και αριθμό μπορείς να δώσεις να σου πούνε) αν υπάρχει 3G ή 3G+ ή EDGE ή μόνο GPRS κτλ..
Αυτό που λές το Unlimited 35 + Μοbile Internet Medium είναι. 35,70 είναι το σκέτο πάγιο.. αν βάλεις και το φόρο κινητής βγαίνει κοντά στα 38,50 και μαζί με το πακέτο περίπου 49 ευρώ έρχεται (μπορείς επίσης να ρωτήσεις στο 13830 να σου πούνε το ακριβές πάγιο μαζί με φόρους και όλα) Οπότε είναι πιθανό να ξεφεύγει από τα 50 ευρώ αν βάλεις ότι μόνο τα πάγια είναι 49 (πχ εξυπηρέτηση πελατών που δεν υπολογίζεται στον δωρεάν χρόνο, τα sms προς άλλα δίκτυα (εκτός vodafone) που επίσης δεν είναι μέσα στο πακέτο , kαμιά φορά θα ξεπεράσεις και τον χρόνο ομιλίας που έχεις κτλ
Μπορεί βέβαια να πας στο unlimited 30 μαζί με το mobile internet medium και να δεις τον 1ο μήνα πώς θα σαι και αν δεν σου φτάνει να ανέβεις μετά στο unlimited 35 (γιατί προς τα πάντω μπορεις να πας όποτε θες, αλλά προς χαμηλότερο παγιο γίνεται μετά από 8 μήνες στη Vodafone)

Από άποψη ποιότητας πάντως δικτύου έχει σίγουρα το πιο ποιοτικό και πιο γρήγορες ταχύτητες θα έλεγα.. Γενικά στον τομέα "data" η Vodafone είναι πολύ πιο μπροστά.. και στην ποιότητα αλλά και στα πακέτα.

Πάρε και ένα τεστ από το κέντρο της Θεσσαλονίκης μεταξύ vodafone και cosmote

http://www.adslgr.co...ad.php?t=374799

Tέλος, θα σου πρότεινα να κοιτάξεις τους λογαριασμούς σου να δεις πόση ώρα μιλάς με αριθμούς vodafone για να καταλάβεις αν σε συμφέρει να πας σε πρόγραμμα unlimited ή να πας σε κάποιο άλλο (οικονομικό ή ευέλικτο) Δεν συμφέρουν όλους τα unlimited.

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 16/06/2010 - 01:23


#35   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 16/06/2010 - 01:31

Ξέχασα να σου αναφέρω και τα προγράμματα Vodafone Unlimited με Internet που δεν είναι τίποτα άλλο από συνδιασμό απλών προγραμμάτων Vodafone Unlimited συνδιασμένων με πακέτο mobile internet. (απορώ κι όλας για την ύπαρξή τους)

http://www.vodafone....ion?pageId=8031

#36   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 07/07/2010 - 13:16

παίδες.. είδα την συνομιλία σας και είδα το πακέτο Internet On The Go 100MB αυτό το πακέτο έρχεται μόνο με 5 euro θα έρχεται το μήνα χωρίς τηλέφωνα κλπ..?? σκέφτομαι δηλαδή να κάνω 2 σε 1 κάρτες τις κάρτες τις cosmote να έχω την σύνδεση και την watsup και όταν θέλω internet να μπαίνω μέχρι το όριο τον 100 mb με 5 euro.. είναι possible? η λέω βλακείες?

Τελευταία επεξεργασία από: Ultralord, 07/07/2010 - 13:22


#37   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 09/07/2010 - 17:57

υπηρεσία από το What's Up Internet on the Phone 120MB το μηνα με 3€

#38   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 10/07/2010 - 13:35

πως το βάζουμε ξέρεις? λίγα Informations ακόμα γιατί με ενδιαφέρει?

το ενεργοποίησα αλλά τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω?

#39   dreamboxer

dreamboxer

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/07/2010 - 11:13

παίδες.. είδα την συνομιλία σας και είδα το πακέτο Internet On The Go 100MB αυτό το πακέτο έρχεται μόνο με 5 euro θα έρχεται το μήνα χωρίς τηλέφωνα κλπ..?? σκέφτομαι δηλαδή να κάνω 2 σε 1 κάρτες τις κάρτες τις cosmote να έχω την σύνδεση και την watsup και όταν θέλω internet να μπαίνω μέχρι το όριο τον 100 mb με 5 euro.. είναι possible? η λέω βλακείες?

ΝΟΜΙΖΩ εχει σχεση με το wireless internet και ΟΧΙ με το mobile internet..??!!?!?

#40   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 16/07/2010 - 11:26

Εγώ έχω το i35 στην Cosmote σχεδόν ένα χρόνο τώρα (3GS) και δεν σκέφτομαι ούτε κατά διάνοια να το αλλάξω, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, όχι μόνο για τα 500ΜΒ που μου δίνει, αλλά και για τα 100 λεπτά/ 150 SMS. Όπως είπε κάποιος φίλος παραπάνω, τα SMS τραβιούνται πολύ στο iPhone...

#41   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 31/07/2010 - 01:38

Εγώ πάλι έχω το i45 και ενώ με έχει βολέψει γενικά, αυτά τα 150 λεπτά ομιλίας μου είναι λίγα...

Εγώ έχω το i35 στην Cosmote σχεδόν ένα χρόνο τώρα (3GS) και δεν σκέφτομαι ούτε κατά διάνοια να το αλλάξω, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, όχι μόνο για τα 500ΜΒ που μου δίνει, αλλά και για τα 100 λεπτά/ 150 SMS. Όπως είπε κάποιος φίλος παραπάνω, τα SMS τραβιούνται πολύ στο iPhone...



#42   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/08/2010 - 23:11

Επανέρχομαι στο θέμα, παιδιά νομίζω πως το καλύτερο προγραμμα είναι το απεριόριστο κι αυτό γιατί έχεις απεριοριστα σε κόσμοτε και αλλά 120 προς άλλους. Οκ έχετε δίκιο δεν έχεις Ίντερνετ αλλά με πεντε ευρώ βάζεις 100mb που οκ δεν είναι πολλά αλλά για τους καλοκαιρινούς μήνες που σπανίζει τοwifi είναι μια χαρά. Πάντα για κόσμοτε μιλάω.

#43   dpia

dpia

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 14:34

Παιδιά 750mb το μήνα είναι αρκετά για 5λεπτο καθημερινό σερφάρισμα και καμιά εφαρμογούλα που και πού από appstore?

#44   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/08/2010 - 14:43

Παιδιά 750mb το μήνα είναι αρκετά για 5λεπτο καθημερινό σερφάρισμα και καμιά εφαρμογούλα που και πού από appstore?


ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΑΑΑ...Με καθημερινο σερφαρισμα , και κατεβασμα εφαρμογων και απο το cydia, μου περισευουν το μηνα 100mb απο τα 500 που εχω..

#45   nnick

nnick

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 23/08/2010 - 10:52

Το μεγιστο που εχω "καταφερει" να χρησιμοποιησω ηταν γυρω στα 400ΜΒ και αυτο με καθημερινο surfing, push συνεχεια ΚΑΙ το σημαντιτερο συνομιλια με Skype μεσω 3g (αυτο "εφαγε" κανενα 100ΜΒ)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες