Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Zagg Invisible Shield


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   vterm

vterm

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/08/2009 - 15:06

Για όποιον δεν έχει υπομονή και θέλει να το βρει άμεσα το έχει στο Public (Σύνταγμα) αλλά σίγουρα ακριβότερα από την ίδια εταιρία (26,99 ευρώ) το Zagg Full Body.
Το Zagg μου είπε μία υπάλληλος εκεί ότι έχει μία κόλλα-υγρό την οποία πρέπει να αφήσω για 24 ώρες καθώς και μου διατύπωσε ανησυχίες για την κατάσταση που μπορεί να προκύψει μετά την τοποθέτηση (δηλ. την ρώτησα αν θα αφήσει σημάδια, κόλλες κλπ και μου απάντησε ότι σύμφωνα με αυτά που τους είχαν πει ...ναι!). Πάντως είναι ενδιαφέρον αυτό που προτείνεις. Ελλάδα παίζει να το βρούμε άμεσα; Τα έχεις δοκιμάσει και τα δύο Zagg + BestSkinSever; Εντυπώσεις;

Λέει βλακείες το γκομενάκι!...
Ούτε σημάδια, ούτε κόλλες μένουν...
Ένα πράγμα είναι σημαντικό. Αφού το περάσεις επιτυχώς, να το ξεχάσεις το iphone τυλιγμένο σ' ένα πανάκι για 3 ημέρες.
Πρέπει να ξεθυμάνει τελείως πριν το βάλεις στην τσέπη σου.
Εγώ αγνόησα τις οδηγίες και την επομένη το είχα μέσα στην τσέπη του jean μου.....bad idea....
Στις γωνίες πιάνει χνούδι αν δεν έχει ξεθυμάνει καλά...δεν είναι ότι κολλάει, δηλαδή δε θα κολλήσει το δάχτυλο σου επάνω αν ακουμπήσεις τη γωνία...
αλλά πως να στο εξηγήσω ρε παιδάκι μου, πες ότι κολλάς ένα αυτοκόλλητο επάνω σε ένα χαρτάκι και το βάζεις μέσα στην τσέπη σου...
Όσο είναι φρέσκια η κόλλα, θα πιάσει χνουδάκι γύρω γύρω στο περίγραμμα...πιο περιγραφικός δε μπορώ να γίνω!
Δεν ξέρω για Ελλάδα. Η Zagg έχει γραφεία στη Μ. Βρετανία, οπότε με το που παραγγέλνεις στο site, προωθείται η παραγγελία στο European Branch για fulfillment,
και συ παραλαμβάνεις με Royal Mail. Η bestskinsever στέλνει Internationally με USPS, μάλιστα επειδή ήμουν βιαστικός όπως εσύ (και τα γούστα πληρώνονται σ' αυτή τη ζωή
όπως ξέρεις) συνεννοήθηκα με μία κοπελίτσα να το στείλει express, βέβαια πλήρωσα την αξία τριών skins για μεταφορικά, αλλά το είχα εδώ σε 3 ημέρες.
Επίσης, μου φαίνεται (αν το θυμάμαι καλά) ότι από κάποια skins και πάνω η bestskins σου κάνει δώρο τα μεταφορικά (μη σε πάρω στο λαιμό μου...αυτό θυμάμαι....)
Απλό ταχυδρομείο...αυτό σημαίνει 8-15 μερούλες (δε σε κόβω να αντέχεις τόσο...)
Ναι, τα έχω δοκιμάσει και τα 2, και γι' αυτό σου πρότεινα τη bestskins.
Πίστεψε με, θα το περάσεις επάνω πιο εύκολα..
Εντυπώσεις...works as advertised! Δεν είναι ότι δε φαίνεται ότι έχει skin το τηλέφωνο επάνω...φαίνεται και παραφαίνεται, ίσως όχι στους άλλους και από μακριά,
αλλά κάποιος που το πιάνει στο χέρι του το καταλαβαίνει αμέσως..
Παραδόξως, δεν είναι αντιαισθητικό να το κοιτάς, ίσα ίσα, που εμένα μου άρεσε, αποκτά έτσι ένα glossy look το τηλέφωνο σου.
Το σημαντικό είναι ότι δεν επηρεάζει καθόλου το responsiveness του touch screen, είτε σε καθημερινά tasks είτε στο gaming.
Τώρα αν θες να κοιτάξεις και για θήκες, εκτός από films, καταπληκτικές θήκες βγάζει η sena (senacases.com)
Δερμάτινες, και σχετικά φτηνές, τουλάχιστον φτηνές σε σχέση με το κ@λ@πιάσιμο της vaja.
Οι vaja είναι ναι μεν εξαιρετικές, αλλά κάποιες είναι τόσο ακριβές, που αρχίζεις και αναρωτιέσαι, ok η θήκη προστατεύει το Iphone, και τη θήκη ποιος την προστατεύει;;
Ελπίζω να βοήθησα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/08/2009 - 15:08

Μην το σκεφτεσαι το περασμα τοσο πολυ, αν το δοκιμασεις θα δεις οτι δεν ειναι τοσο δυσκολο τελικα απλα θελει υπομονη στο πισω μερος οπου οι γωνιες θελουν λιγη ωρα να στεγνωσουν πριν τις κολλησεις αλλιως θα ξεκολλανε συνεχεια μεχρι να στεγνωσει το υγρο, δες και το βιντεο απο τη zagg με τις οδηγειες

Just like underwear, passwords should be changed often...


#18   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 01/08/2009 - 15:16

το κολπο ειναι να τη βαλεις να αφησεις λιγο να στεγνωσει και μετα να φτιαξεις τις γωνιες

#19   kapi

kapi

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2009 - 02:36

@vterm: Ευχαριστώ φίλε, σίγουρα ήσουν αναλυτικός! Θα δοκιμάσω και τα ξαναλέμε με εντυπώσεις!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες