Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

i0n1c: To jailbreak του iPad 2 θα δοθεί στους χρήστες επί πληρωμή..


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
58 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/05/2011 - 17:42

Κύριοι θα παρακαλέσω να αποφεύγετε χαρακτηρισμούς και φραστικές επιθέσεις μεταξύ σας προς αποφυγή ανεπιθύμητων εντάσεων.

Ευχαριστώ.

ezgif_com_crop_2.gif


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 16/05/2011 - 18:00

Σύμφωνα με ένα Tweet του i0n1c το jailbreak του iPad 2 θα είναι διαθέσιμο μόνο επί πληρωμή οταν αυτο ολοκληρωθεί.Όπως φαίνεται τα πράγματα παίρνουν περίεργη τροπή γύρω από το πολυαναμενόμενο jailbreak του iPad 2..

Αναρτημένη εικόνα



Εδώ να υπογραμμίσουμε βέβαια, ότι κάποιες ώρες μετά ανακοίνωσε ότι ''...δεν έχει κανένα JB tool για το iPad2, δεν έχει καν ένα iPad2! και το μόνο που τον απασχολεί αυτήν την στιγμή (15/5) είναι το πρόβλημα που είχε με το ασανσέρ!!''

[attachment=14447:Capture d’écran 2011-05-17 à 17.50.20.png]

Κλείνοντας, για να πάρω θέση και εγώ για ''τυχών'' κοστολόγηση των JB/Unlock tools, είναι κατανοητό. Και εγώ μέσα! Μην μας ξεπουπουλιάσουν μόνο! Μια ενδεικτική τιμή (στιλ 2$ π.χ. ) δεν θα με χάλαγε. ;-)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 16/05/2011 - 18:02

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#33   arisgamatos

arisgamatos

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Twitter:@arisyo13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:arisyo13

Δημοσίευση 16/05/2011 - 19:22

παντως μου αρεσε παρα πολυ το παραδειγμα (πιτσιρικα) του @bluscreen.. Σαν να με περιγραφει :D :D

Τελευταία επεξεργασία από: arisgamatos, 16/05/2011 - 19:23


#34   kosmo

kosmo

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/05/2011 - 20:05

@ Bleuscreen
Εταιριες οπως Microsoft kai Apple και Αλλες πολλες δεν εχουν κατορθωση να ΚΛΕΙΔΩΣΟΥΝ τα προιοντα τους και δεχωνται (πειρατεια)στα προιοντα τους πως καποιος που κανει Πειρατεια σε αλλα προιοντα θα ζητησει λεφτα και θα μπορεση να κλειδωση αυτο που πειρατευσε????
Δες λιγο τα Cydia App πως δεχονται Πειρατεια.
Και αν τα πλακακια τα περνουσαν μεσω Ιντερνετ να εισαι σιγουρος οτι σε λιγο θα ηταν χωρις πληρωμη.

#35   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 16/05/2011 - 20:13

Το τζαμπα πεθανε ..
Τα μποκαλακια μας και σε αλλη παραλια που λενε..
Ποιος απο μας ξερει οτι αυτο δεν τους ευχαριστει και απλα το κανουν ετσι για τηναπολαυση τους ..δειτε το οτι για αυτους μπορει να ειναι σαν να πηγαινουν με γυναικα οταν καταφερνουν να το βρουν..

Τωρα θα μου πειτε οτι ακομα και για τσιχλες δινεις 0,10 λεπτα. για κατι τετοιο δεν θα δωσεις..Απλα το jaikbrake (δικη μου αποψη ) ειναι αυτο που κρατα πολλα ατομα στην Mηλοεταιρια..αμα δεν ητανε αυτο μπορει να πηγαινανε απεναντι (android) ή ακομα καλυτερα για εμας να βλεπαμε την Apple να απελευθερωνει ολο και πιο πολλες δυνατοτητες του κινητου απο μονη της..

Σκεφτειτε και το αλλο ολα αυτα ακουγονται απο την στιγμη που ανακοινωθηκε οτι η google θα περιορισει πολυ το android ..

για σενα που θελεις να εκμεταλλευεσαι το κινητο σου στο επακρο και θες να κανεις παραπανω πραγματα απο οσα προσφερει το ios καθαρο, ναι αποτελει λογο να μην προτιμησεις το συγκεκριμενο λειτουργικο. δεν ειναι ομως ολοι ετσι. εχεις σκεφτει οτι υπαρχουν πολλοι περισσοτεροι οι οποιοι δε θελουν να ασχοληθουν παραπανω, τους καλυπτει ως εχει ή το παιρνουν επειδη ειναι "in" και fashion item; θες να μου πεις πως η κυρατσα με τη Mercedes που πηρε το iphone επειδη το εχει η φιλη της η μαρικα και της αρεσε, ξερει τι σημαινει jailbreak, cydia κλπ; ειμαι σιγουρος πως αν της αναφερεις αυτες τις λεξεις θα σε κοιταζει λες και κατεβηκες απο αλλο πλανητη. υπαρχουν και οι εξαιρεσεις βεβαια αλλα λιγες.
τιποτα προσωπικο, παντα με φιλικο υφος.

#36   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2011 - 20:13

Αν το JB βγεί και ο τύπος ζητάει χρήματα για να το δώσει, τότε αυτομάτως θα τον πιάσουν και μαζί με αυτόν και τους πελάτες του! Άλλο να βγεί κάτι δωρεάν και άλλο να πωλείται παράνομα και χωρίς φόρους! Το μόνο που μπορεί να ζητήσει ο τύπος είναι μια δωρεά!

#37   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2011 - 20:26

Kαλά θα κάνει και θα το χρεώσει. Βάσει άπειρων ωρών σκληρής δουλειάς τους, όλοι εμείς γλιτώνουμε εκατοντάδες Ευρώ...

Και αμφιβάλω αν εκτός από μένα και καμιά 20αριά ακόμη, έκανε κανείς κανά donation...

Καλύτερα επί πληρωμή και εύχομαι να είναι και τσιμπημένη.

#38   YesorNo

YesorNo

    iPH Member

  • 263 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2011 - 20:29

για σενα που θελεις να εκμεταλλευεσαι το κινητο σου στο επακρο και θες να κανεις παραπανω πραγματα απο οσα προσφερει το ios καθαρο, ναι αποτελει λογο να μην προτιμησεις το συγκεκριμενο λειτουργικο. δεν ειναι ομως ολοι ετσι. εχεις σκεφτει οτι υπαρχουν πολλοι περισσοτεροι οι οποιοι δε θελουν να ασχοληθουν παραπανω, τους καλυπτει ως εχει ή το παιρνουν επειδη ειναι "in" και fashion item; θες να μου πεις πως η κυρατσα με τη Mercedes που πηρε το iphone επειδη το εχει η φιλη της η μαρικα και της αρεσε, ξερει τι σημαινει jailbreak, cydia κλπ; ειμαι σιγουρος πως αν της αναφερεις αυτες τις λεξεις θα σε κοιταζει λες και κατεβηκες απο αλλο πλανητη. υπαρχουν και οι εξαιρεσεις βεβαια αλλα λιγες.
τιποτα προσωπικο, παντα με φιλικο υφος.

Δημητρη δεν διαφωνω αλλα σκεψου οτι αυτη η Κυρατσα που λες μονο 600 ευρω θα δωσει(πολλα μεν δεν λεω, ειδικα τωρα ενα μηνιατικο) και πιστευω και την λεξη app-store να ακουσει το ιδιο θα κανει..

#39   YesorNo

YesorNo

    iPH Member

  • 263 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2011 - 20:33

Kαλά θα κάνει και θα το χρεώσει. Βάσει άπειρων ωρών σκληρής δουλειάς τους, όλοι εμείς γλιτώνουμε εκατοντάδες Ευρώ...

Και αμφιβάλω αν εκτός από μένα και καμιά 20αριά ακόμη, έκανε κανείς κανά donation...

Καλύτερα επί πληρωμή και εύχομαι να είναι και τσιμπημένη.

Εγω δεν εκανα και το λεω..οχι γιατι ειμαι τις αποψης οτι δεν πληρωνω τιποτα ..απλα δε τον κλειδωσε κανεις μεσα σε ενα δωματιο και του ειπε οτι αμα δεν το βγαλεις δεν θα βγεις απο δω μεσα...

Και συ που ξερει τι συμφεροντα παιζονται απο πισω και ας το δινουν δωρεαν..Βλεπε geohot-sony..αυτοι το δωσουν δεν το δωσουν δωρεαν ή μη ..απο καπου αλλου θα τα αρπαξουνε..

Τελευταία επεξεργασία από: YesorNo, 16/05/2011 - 20:34


#40   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2011 - 20:35

Δεν είπα ότι ξέρω, απλώς το θεωρώ λογικό να το χρεώσουν. Ποιός δουλεύει τζάμπα;

#41   YesorNo

YesorNo

    iPH Member

  • 263 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2011 - 20:39

Δεν είπα ότι ξέρω, απλώς το θεωρώ λογικό να το χρεώσουν. Ποιός δουλεύει τζάμπα;

Οι εθελονται και οι χομπιστες νομιζω.. :unsure:

Τελευταία επεξεργασία από: YesorNo, 16/05/2011 - 20:40


#42   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2011 - 20:40

Ε αυτό λέμε, αφού ο εθελοντισμός τελείωσε δεν το κρίνω παράλογο να ζητά χρήματα...

#43   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 16/05/2011 - 20:58

Δημητρη δεν διαφωνω αλλα σκεψου οτι αυτη η Κυρατσα που λες μονο 600 ευρω θα δωσει(πολλα μεν δεν λεω, ειδικα τωρα ενα μηνιατικο) και πιστευω και την λεξη app-store να ακουσει το ιδιο θα κανει..

ακριβως και οπως σου ειπα ειναι πολλοι που δεν ξερουν ουτε αυτα. οποτε και επι πληρωμη να ειναι το jb/unlock δε τους αγγιζει.

#44   DinosX

DinosX

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2011 - 22:45

Παιδες..το οτι εμεις θεωρουμε το jb δεδομενο στα μηλαρακια μας δεν παει να πει οτι ολοι το ξερουν..!εχω γνωρισει ατομα με iphone και δεν ξερουν ΚΑΝ τι ειναι το jailbrake και μερικους ασχετους ουτε να βαζουν εφαρμογες..!αλλα λενε εγω το πηρα γιατι μου αρεσει..!

Ποιο ειμαι η ουσια απο αυτα: Οτι το jailbrake δεν ειναι διαδεδομενο..!εγω θα εσκαγα ενα συμβολικο ποσο..!οπως και πληρωνω καποιες εφαρμογες που αξιζουν..!

Δυστηχως τιποτα δεν ειναι τζαμπα..!οπως και οι περισσοτεροι αμα ειμαστΑν στην θεση τους θα θελαμε λιγο υποστηρηξη..!οτι η δουλεια που κανουμε πιανει τοπο και οι χαρουμενοι χρηστες μας ανταμοιβουν με τον x,y λογο..! Δεν το κανουν για την φουκαριαρα τη μανα τους..! :)


Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

#45   iGiorgis

iGiorgis

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 17/05/2011 - 00:26

αν τελικα γινει αυτο με την πληρωμη τοτε υπαρχουν δυο υποθεσεις για μενα
1)θα βγαινει πολυ πιο γρηγορα το j/b γτ θα υπαρχει ανταγωνισμος
2)ισως παντα να υπαρχει καποιος που θα κανει την δουλεια τσαμπα,εκτος και αν συμφωνησουν ολοι να βαζουν τιμη στα j/b

και στην τελικη αυτα τα ατομα τα αξιζουν γτ χανουν τοσο χρονο για να βγαζουν αυτα τα καλουδια.θα δωσει κινητρα η πληρωμη του jb

Τελευταία επεξεργασία από: iGiorgis, 17/05/2011 - 00:28


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες