Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

iPhone 4S με 8MP κάμερα και ενσωματωμένη SIM


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
232 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   unforgiven

unforgiven

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2011 - 19:45

Μιας και ξεφύγαμε να πω και εγώ το κάτι τις μου... Η χρήση του τηλεφώνου και το τι ζητάμε από αυτό είναι προσωπικό θέμα, εντελώς. Είχα Android και το λάτρευα, και εξακολουθώ να τι βρίσκω εξαιρετικό.
Μου λείπουν τα widgets; Ναι.
Μου λείπουν τα notifications; Ναι.
Μου λείπει το customization; Ναι,
Με εκνευρίζει που δεν μπορώ να ανταλλάσσω αρχεία μέσω bt; Ναι.
Με εκνευρίζει που έχω το μοναδικό κινητό στον πλανήτη χωρίς αναφορά παράδοσης; Ναι.
Με τσαντίζουν οι ηλίθιοι περιορισμοί της Apple στο παραμικρό; Ναι.
Μου τη δίνει η εξάρτηση από την μάπα (κατά τη γνώμη μου) iTunes; Ναι.
Μου αρέσει η φοβερή ποιότητα κατασκευής και το στυλ; Αδιάφορο σχεδόν γιατί το έχω κουκουλωμένο σε θήκες.

Θα το έδινα για ένα πιο γρήγορο Android χωρίς όλα αυτά που με εκνευρίζουν και μου τη σπάνε; ΟΧΙ.
Γιατί; ΔΕΝ ΞΕΡΩ! Είναι αγαπησιάρικο, έχει κάτι, μου ταιριάζει (ενώ δεν πάω με τίποτα τα Mac). Με μια ΜΕΓΑΛΗ δόση υπερβολής είναι σαν να μου λες "γιατί έχεις παντρευτεί τη γυναίκα σου και δεν θες μια άλλη, πιο όμορφη, πιο αστεία, πιο έξυπνη, με πιο πολλά λεφτά, με.. με...." Ε, δεν τη θέλω, τι να κάνω;
Στην αρχή έλεγα ότι θα το δώσω σε δέκα μέρες. Σήμερα ακούμπησα 850Ε για ένα iPad που το έκραζα. Γιατί; Δεν ξέρω, πείτε μου εσείς...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/06/2011 - 19:55

Αυτη την λογικη την δεχομαι,
"Δεν ειναι το καλυτερο αλλα μου αρεσει το θελω".

Αλλα οχι και την λογικη
"δεν ειναι το καλυτερο αλλα βγαζω τα αλλα σκαρτα για να ανεβασω το δικο μου"!


βγαλαμε το αλλο πλαστικουρα γιατι ειναι ελαφρυ
και λεμε τελειο το βαρυ 3gs που στο κατω-κατω σπαει μονο του!

ή βγαλαμε μαπα το android που σου δινει τα παντα τωρα και σε 6 μηνες περισσοτερα
και βγαζουμε τελειο το iOS που κατα βαση ειναι το ιδιο 4 χρονια και του λειπουν 1002 πραγματα.

απλα αυτο σας αρεσει. τελος.


ειναι σαν τα 1002 αξεσουαρ που αγοραζουν καποιοι, γιατι ετσι θελουν.
γιατι να κουβαλαω πχ 3 3ποδα για το κινητο,
αφου μια compact και 1 τριποδο (που θα εχουν τον ιδιο ογκο και βαρος)
θα μου δοσουν απειρως καλυτερες φωτογραφιες;

Τελευταία επεξεργασία από: Neopas, 01/06/2011 - 19:58


#168   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1.278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 01/06/2011 - 19:56

Μιας και ξεφύγαμε να πω και εγώ το κάτι τις μου... Η χρήση του τηλεφώνου και το τι ζητάμε από αυτό είναι προσωπικό θέμα, εντελώς. Είχα Android και το λάτρευα, και εξακολουθώ να τι βρίσκω εξαιρετικό.
Μου λείπουν τα widgets; Ναι.
Μου λείπουν τα notifications; Ναι.
Μου λείπει το customization; Ναι,
Με εκνευρίζει που δεν μπορώ να ανταλλάσσω αρχεία μέσω bt; Ναι.
Με εκνευρίζει που έχω το μοναδικό κινητό στον πλανήτη χωρίς αναφορά παράδοσης; Ναι.
Με τσαντίζουν οι ηλίθιοι περιορισμοί της Apple στο παραμικρό; Ναι.
Μου τη δίνει η εξάρτηση από την μάπα (κατά τη γνώμη μου) iTunes; Ναι.
Μου αρέσει η φοβερή ποιότητα κατασκευής και το στυλ; Αδιάφορο σχεδόν γιατί το έχω κουκουλωμένο σε θήκες.

Θα το έδινα για ένα πιο γρήγορο Android χωρίς όλα αυτά που με εκνευρίζουν και μου τη σπάνε; ΟΧΙ.
Γιατί; ΔΕΝ ΞΕΡΩ! Είναι αγαπησιάρικο, έχει κάτι, μου ταιριάζει (ενώ δεν πάω με τίποτα τα Mac). Με μια ΜΕΓΑΛΗ δόση υπερβολής είναι σαν να μου λες "γιατί έχεις παντρευτεί τη γυναίκα σου και δεν θες μια άλλη, πιο όμορφη, πιο αστεία, πιο έξυπνη, με πιο πολλά λεφτά, με.. με...." Ε, δεν τη θέλω, τι να κάνω;
Στην αρχή έλεγα ότι θα το δώσω σε δέκα μέρες. Σήμερα ακούμπησα 850Ε για ένα iPad που το έκραζα. Γιατί; Δεν ξέρω, πείτε μου εσείς...

Πιστεύω ότι σε τραβάει το UI του iPhone. Αυτό εξάλλου είναι το δυνατό του σημείο.

#169   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2011 - 20:10

Και εγω το ιδιο πιστευω.
Το iphone μπορει να εχει 1002 περιορισμους αλλα το αγαπαω και δεν το αλλαζω.Θες η διαφημιση που μας εχει κανει πληση εγκεφαλου,θες το design,θες το ios.
Παντως δεν ειναι τυχαιο που το εχει επιλεξει τοσο πολυ κοσμος αναμεσα σε τοσες δελεαστικες επιλογες και το αγαπαει παρα τα στραβα του.

#170   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/06/2011 - 21:50

Καταρχας να ξαναπω οτι δεν ειμαι apple maniac αλλα με αυτο που θα πω ισως καποιοι να με μισησουν...
Το κυριο πρωτερημα της Apple ειναι ποιοτητα-αξιοπιστια. Ετσι το να συγκρινεις σημερα ενα Iphone με ενα Samsung,LG,HTC κλπ 2πυρινο ειναι σαν να συγκρινεις μια Ferrari με ενα "φτιαγμενο" Nissan Skyline με 1000 αλογα. Μπορει το Skyline να ειναι πιο γρηγορο απο τη Ferrari αλλα παντα θα ειναι Nissan! Και οταν η Ferrari θα σε φτανει αξιοπιστα στα 300km/h το Nissan θα φτανει τα 350km/h βγαζοντας 1002 προβληματα και ξοδευοντας ενα καρο χρηματα στη συντηρηση. Επισης οσο και να λεει το κοντερ παντα η Ferrari θα κανει μεγαλυτερη εντυπωση απο το Nissan. Για να μην πω για την αξια μεταπωλησης! Τελος μπορει το Iphone να μην προσφερει Βluetooth μεταφορα αλλα ουτε και η Ferrari χωραει πανω απο 2 ατομα-απο επιλογη! Ακομα μπορει το Iphone να μην εχει πολλα Mp στην καμερα αλλα ουτε και Ferrari εχει μεγαλο πορτμπαγαζ για να μεταφερεις 10 σακους μπαγαζια για να πας διακοπες το καλοκαιρι. Οπως επισης το Iphone δεν εχει push notifications αλλα ουτε και η Ferrari τετρακινηση για offroad εξορμησεις! Ομως παντα η Ferrari θα εχει ποιοτητα Ferrari και το Iphone ποιοτητα Αpple :excl: :excl: :excl:

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 01/06/2011 - 21:51


#171   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 01/06/2011 - 22:06

είναι προφανές ότι αν είχες ιδέα από φωτογραφία θα ήξερες ότι υπάρχουν 100 διαφορετικές σχολές και τεχνοτροπίες στην φωτογραφία... εσύ είσαι τις επεξεργασίας στο photoshop γιατί δεν το έχεις από υπομονή ενώ πάλι εγώ την στήνω 20 ώρες σε ένα μέρος για να βγάλω αυτό που θέλω. Δεν χρειάζεται να αναφέρω τον Sam Abell που είναι αυτής της σχολής! όταν όμως περνάς από την φωτογραφία που έψαχνες και δεν έχεις μαζί σου την φωτογραφική την DSLR βγάζεις το iphone και δεν έχεις το άγχος ότι θα βγει τρεμουλιασμένη ή θα χάσει την μαγεία της στιγμής! όσων αφορά το photoshop θα κάνω επεξεργασία στην περίπτωση λάθους, χρωματικού και μη... αλλά αυτό για μένα είναι πραγματικά σπάνιο! Για να καταλάβεις έχω πάρει 3 διαφορετικά τρίποδα για το iphone για το πρόβλημα που έχει με το τρέμουλο! και τελειώνω εδώ γιατί είμαστε εκτός θέματος, ότι άλλο πες μου με pm! ευχαριστώ

αγαπητε αν πηρες τοσα stand και ακομα τρεμει η φωτο που βγαζεις, μηπως τελικα δε φταιει η συσκευη αλλα το ταμπεραμεντο σου;
και η υπογραφη σου τα λεει ολα: "τι θα γίνει ρε ρημάδι... θα δουλέψεις ή θα σε σκάσω στον τοίχο!??"

εντελως φιλικα μην παρεξηγηθεις.

#172   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 01/06/2011 - 22:06

Πιστεύω ότι σε τραβάει το UI του iPhone. Αυτό εξάλλου είναι το δυνατό του σημείο.

δημητρη, η ερωτηση στο τελος ηταν ρητορικη :lol:

#173   MacDimitris

MacDimitris

    iPH Contributor

  • 1.278 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:MacDimitris

Δημοσίευση 01/06/2011 - 22:10

δημητρη, η ερωτηση στο τελος ηταν ρητορικη :lol:

Κι όμως την βρήκα την απάντηση :lol:

#174   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 01/06/2011 - 22:12

είναι προφανές ότι αν είχες ιδέα από φωτογραφία θα ήξερες ότι υπάρχουν 100 διαφορετικές σχολές και τεχνοτροπίες στην φωτογραφία... εσύ είσαι τις επεξεργασίας στο photoshop γιατί δεν το έχεις από υπομονή ενώ πάλι εγώ την στήνω 20 ώρες σε ένα μέρος για να βγάλω αυτό που θέλω. Δεν χρειάζεται να αναφέρω τον Sam Abell που είναι αυτής της σχολής! όταν όμως περνάς από την φωτογραφία που έψαχνες και δεν έχεις μαζί σου την φωτογραφική την DSLR βγάζεις το iphone και δεν έχεις το άγχος ότι θα βγει τρεμουλιασμένη ή θα χάσει την μαγεία της στιγμής! όσων αφορά το photoshop θα κάνω επεξεργασία στην περίπτωση λάθους, χρωματικού και μη... αλλά αυτό για μένα είναι πραγματικά σπάνιο! Για να καταλάβεις έχω πάρει 3 διαφορετικά τρίποδα για το iphone για το πρόβλημα που έχει με το τρέμουλο! και τελειώνω εδώ γιατί είμαστε εκτός θέματος, ότι άλλο πες μου με pm! ευχαριστώ

σόρρυ κι απο μένα αλλά...
μόνο απο τον όρο "τρέμουλο", αλλά και το γεγονός οτι μπορείς να κουβαλάς τρίποδα για το iphone αλλά όχι την dslr, μου κάνεις λίγο άσχετος :-)

#175   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 01/06/2011 - 22:16

Κι όμως την βρήκα την απάντηση :lol:

χαχαχα

#176   alexaros

alexaros

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/06/2011 - 00:24

Καταρχας να ξαναπω οτι δεν ειμαι apple maniac αλλα με αυτο που θα πω ισως καποιοι να με μισησουν...
Το κυριο πρωτερημα της Apple ειναι ποιοτητα-αξιοπιστια. Ετσι το να συγκρινεις σημερα ενα Iphone με ενα Samsung,LG,HTC κλπ 2πυρινο ειναι σαν να συγκρινεις μια Ferrari με ενα "φτιαγμενο" Nissan Skyline με 1000 αλογα. Μπορει το Skyline να ειναι πιο γρηγορο απο τη Ferrari αλλα παντα θα ειναι Nissan! Και οταν η Ferrari θα σε φτανει αξιοπιστα στα 300km/h το Nissan θα φτανει τα 350km/h βγαζοντας 1002 προβληματα και ξοδευοντας ενα καρο χρηματα στη συντηρηση. Επισης οσο και να λεει το κοντερ παντα η Ferrari θα κανει μεγαλυτερη εντυπωση απο το Nissan. Για να μην πω για την αξια μεταπωλησης! Τελος μπορει το Iphone να μην προσφερει Βluetooth μεταφορα αλλα ουτε και η Ferrari χωραει πανω απο 2 ατομα-απο επιλογη! Ακομα μπορει το Iphone να μην εχει πολλα Mp στην καμερα αλλα ουτε και Ferrari εχει μεγαλο πορτμπαγαζ για να μεταφερεις 10 σακους μπαγαζια για να πας διακοπες το καλοκαιρι. Οπως επισης το Iphone δεν εχει push notifications αλλα ουτε και η Ferrari τετρακινηση για offroad εξορμησεις! Ομως παντα η Ferrari θα εχει ποιοτητα Ferrari και το Iphone ποιοτητα Αpple :excl: :excl: :excl:


φιλε το παραδειγμα σου τα σπαει και νομιζω οτι για αυτο ακριβως το λογο ολοι εμεις που χρησιμοποιουμε μηλοφωνα και αλλα τετοια προιοντα της apple τα λατρεβουμε και δεν τα αλλαζουμε με τιποτα οσα στραβα και να εχουν (βεβαια παντα υπαρχουν και εξαιρεσεις) ;-)

#177   tps

tps

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:paok!

Δημοσίευση 02/06/2011 - 02:57

ακόμα ένας αμαρτωλός!!! :rolleyes:
μια πολύ καλή φίλη που δουλεύει σε ένα κατάστημα το πήρε για μένα στο όνομά της το SGS2 με -10% έκπτωση, και έχω και 2 κουπόνια -50 ευρώ και έτσι μου κόστισε 490 ευρώ, αύριο αν όλα πάνε καλά θα το έχω. :excl:
οκ θα έχω και το iphone 4 για λίγο καιρό γιατί δεν πουλάω τα κινητά μου απλά τα δίνω στην οικογένεια κλπ.

Τελευταία επεξεργασία από: tps, 02/06/2011 - 03:05


#178   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/06/2011 - 11:17

όσοι θέλετε δείτε εδώ μια σύγκριση samsung galaxy s2 - ipad2 -iphone4
το νέο iphone θα έχει λογικά τον επεξεργαστή του ipad2 και περισσότερη RAM απο το ipad2 , κρίνετε μονοί σας





(εδώ το ipad2 που αφήνει το galaxy s2 πίσω έχει 512 RAM )

#179   kws25mi

kws25mi

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 02/06/2011 - 11:43

παίδες μην τα επαναλαμβάνουμε συνέχεια....όποιος θέλει το καταλαβαίνει και το δέχεται ή όχι....ειδικά στις mobile συσκευές αυτό που μετράει ΓΙΑ ΟΛΑ (αυτονομία,ταχύτητα,λειτουργικότητα κτλ) είναι 1 κ μόνο πράγμα....το λειτουργικό....τπτ άλλο...κ όπως και στα desktop μηχανήματα ένας core2 duo σέρνεται με vista ή 7 , σε mac απογειώνεται...(κ μιλάω από προσωπική εμπειρία) . Δεν γίνεται όλοι μας να το ξέρουμε αυτό , πόσο μάλλον να το δεχόμαστε,όταν κάποιος το δουλέψει κάποιες μέρες κ μόνο θα το καταλάβει....αυτά....end of offtopic...

#180   domigr

domigr

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/06/2011 - 11:43

όσοι θέλετε δείτε εδώ μια σύγκριση samsung galaxy s2 - ipad2 -iphone4
το νέο iphone θα έχει λογικά τον επεξεργαστή του ipad2 και περισσότερη RAM απο το ipad2 , κρίνετε μονοί σας





(εδώ το ipad2 που αφήνει το galaxy s2 πίσω έχει 512 RAM )

βασικα το video δειχνει το ipad 2 να χανει...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες