Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

iPhone 4S με 8MP κάμερα και ενσωματωμένη SIM


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
232 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 02/06/2011 - 15:02

Γιατι εσυ σε προηγουμενο ποστ σου ειπες οτι συμβιβαζεσε με τα μειονεκτηματα του και δεν σε απασχολουν κατα καποιον τροπο!
Τωρα μεσω cydia πας να εξαλυψεις τα μειονεκτηματα? Αρα υπαρχουν!

Και αφου υπαρχουν δεν θα ηθελες η apple να σου τα προσφερει αυτα αντι για το cydia?
Aυτο προσπαθω να πω τοση ωρα!!


φιλε μου καλα τα λες! Ειχα στην κατοχη μου πολλες ανδροιδ συσκευες κ μπορω να σας πω οτι σαν λειτουργικο ειναι για μενα ανωτερο απο την αποψη οτι σου προσφερει τα αυτονοητα ! Το ios κακα τα ψεμματα θελει αναβαθμιση σοβαρη γιατι δεν θα αντεξει ετσι οπως παει ο ανταγωνισμος...βεβαια υπερτερει στις εφαρμογες κ εκει κ μονο εκει υπερεχει (προσωρινα ομως κατα την ταπεινη μου αποψη)!
Επισης εχει γεμισει ο τοπος ανδροιδ συσκευες και ειναι θεμα χρονου οι developers να ασχοληθουν με την αναπτυξη του(σοβαρα) κ τοτε παπαλα το ιος...

Τελευταία επεξεργασία από: aristidis7, 02/06/2011 - 15:07


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 02/06/2011 - 15:17

και βεβαια υπαρχουν ειπα το αντιθετο; αφου υπαρχει τροπος να τα εξαλειψω χαζος ειμαι και δε θα το κανω;
αν ερχοταν ενας και σου ελεγε να σου φτιαξω τα πλαστικα του suzuki τι θα ελεγες; οχι ευχαριστω γουσταρω καινουργιο αμαξι να το ακουω να τριζει;

Τωρα ερχεσαι στα λογια μου, εγω ομως απο την αρχη ελεγα οτι με ενοχλει που τριζουν π χ τα πλαστικα ενω εσυ οτι δεν σε ενοχλει που εχει ελλειψεις το μηλο..
Παω για δουλεια καλο απογευμα και υγεια να χουμε και ολα τα αλλα ερχονται δευτερα !!
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#213   petris22top

petris22top

    iPH Member

  • 257 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/06/2011 - 15:20

φιλε μου καλα τα λες! Ειχα στην κατοχη μου πολλες ανδροιδ συσκευες κ μπορω να σας πω οτι σαν λειτουργικο ειναι για μενα ανωτερο απο την αποψη οτι σου προσφερει τα αυτονοητα ! Το ios κακα τα ψεμματα θελει αναβαθμιση σοβαρη γιατι δεν θα αντεξει ετσι οπως παει ο ανταγωνισμος...βεβαια υπερτερει στις εφαρμογες κ εκει κ μονο εκει υπερεχει (προσωρινα ομως κατα την ταπεινη μου αποψη)!
Επισης εχει γεμισει ο τοπος ανδροιδ συσκευες και ειναι θεμα χρονου οι developers να ασχοληθουν με την αναπτυξη του(σοβαρα) κ τοτε παπαλα το ιος...


πολυ σωστος ο φιλος...ειναι ζητημα χρονου να γινει αυτο..να σχοληθουν με τισ android συσκευες...και τοτε οπωσ λεει ο φιλος παπαλα..!!

#214   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 02/06/2011 - 15:22

Τωρα ερχεσαι στα λογια μου, εγω ομως απο την αρχη ελεγα οτι με ενοχλει που τριζουν π χ τα πλαστικα ενω εσυ οτι δεν σε ενοχλει που εχει ελλειψεις το μηλο..
Παω για δουλεια καλο απογευμα και υγεια να χουμε και ολα τα αλλα ερχονται δευτερα !!

δηλαδη πριν το παρεις το ηξερες οτι τριζουν; δε με ενοχλει που εχει ελλειψεις για αυτο το πηρα αλλωστε, αλλα αφου βρηκα τροπο να τις καλυψω κιολας ειμαι διπλα ευχαριστημενος.

#215   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/06/2011 - 15:31

Μ'αυτη τη λογικη μπορει και η apple να κανει μια μεγαλη αναβαθμιση και να καλυψει ολα τα κενα του ios.

#216   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 02/06/2011 - 15:35

Μ'αυτη τη λογικη μπορει και η apple να κανει μια μεγαλη αναβαθμιση και να καλυψει ολα τα κενα του ios.


αν τα καλυψει τοτε αλλαζει το παιχνιδι ! το θεμα ειναι θα το κανει?θα δουμε!

#217   petris22top

petris22top

    iPH Member

  • 257 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/06/2011 - 15:39

αν δεν το κανει..θα φαει πατατα..!!γιατι ο ανταγωνησμοςπλεον ειναι ισαξιος..και το ios κουρασε...!!

#218   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/06/2011 - 15:43

αν δεν το κανει..θα φαει πατατα..!!γιατι ο ανταγωνησμοςπλεον ειναι ισαξιος..και το ios κουρασε...!!

χρειαζομαστε widgets και καλυτερο notifications..υπομονη μεχρι Αυγουστο με Σεπτεμβρη

#219   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/06/2011 - 15:44

Η πολιτική και η νοοτροπία της Apple δε πρόκειται να αλλάξει.

Και γιατι να αλλάξει όταν το Android είναι ακόμα πίσω..? Δεν είναι ισαξιος.. Θέλει δουλειά το Android.

Το θέμα είναι τι βολεύει το καθένα.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#220   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/06/2011 - 15:44

Το θεμα ειναι οτι η apple δε βαζει ευκολα μυαλο.Αλλιως και τη δυνατοτητα και την ικανοτητα εχει για να τα καλυψει τα κενα.

#221   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 02/06/2011 - 15:48

Η πολιτική και η νοοτροπία της Apple δε πρόκειται να αλλάξει.

Και γιατι να αλλάξει όταν το Android είναι ακόμα πίσω..? Δεν είναι ισαξιος.. Θέλει δουλειά το Android.

Το θέμα είναι τι βολεύει το καθένα.


ναι δεν ειναι ισαξιο, το θεμα ειναι οτι αν δεν προλαβει τις εξελιξεις κ μεινει εκει ''στενομυαλη'' παει το εχασε το παιχνιδι! Κοινη λογικη θελει αν παρακολουθεις τις εξελιξεις το βλεπεις πανευκολα...

#222   petris22top

petris22top

    iPH Member

  • 257 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/06/2011 - 15:49

χρειαζομαστε widgets και καλυτερο notifications..υπομονη μεχρι Αυγουστο με Σεπτεμβρη

σωστος...ο φιλος..!!!αλλα τελικα ρε παιδια..να το παω αλλου..ελευθερη σκεπψη εχουμε και μπορουμε να μιλαμε..!!μηπω τελικα την apple την βολευει να υπαρχει cydia..και γιατι αυτο...θα μου πεις..!!??γιατι δεν μπορει να κανεις να τησ κανει κρουση για κλεψιμο πατεντας..!!δλδ τα διαφορα widgets kai notifications που κυκλοφοροθν στο cydia ειναι πανομοιοτυπα αυτα των andorid...htc...μηπωσ τελικα την βολευει να γινεται αυτο..!!κανεις δεν μπορει να της κανει κρουση..!!μπορει να κανω και λαθος αλλα γνωμη μοθ παντα..!!

#223   chresto

chresto

    iPH Addict

  • 656 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 02/06/2011 - 17:03

προσωπικά θεωρώ πως στο event δεν θα δούμε νέο iphone, το λέει στα μούτρα μας η λεζάντα, ελάτε να δείτε το μέλλον του software μας. αν λάβουμε δε υπόψη και το λευκό iphone 4 που βγήκε σχεδόν στα τελειώματα του κύκλου του, είναι φανερό ότι προσπαθούνε να κλέψουν λίγο χρόνο ακόμα μέχρι την τελική παρουσίαση του επόμενου μοντέλου. ο σεπτέμβρης είναι μια λογική ημερομηνία.

όσον αφορά τον ανταγωνισμό, τί δεν κάνει το iphone 4 στην παρούσα φάση σε σχέση με τα διπύρηνα της αγοράς; οι επιδόσεις σε συνδυασμό με την μπαταρία του το καθιστούν στην παρούσα φάση ικανό να σταθεί απέναντί τους για λίγο ακόμα..

τέλος όσον αφορά όλη αυτή την απαισιοδοξία που επικρατέι σχεδόν πάντα πριν από κάθε event που έχει να παρουσιάσει κάτι καινούργιο, καλό είναι να μην ξεχνάμε ότι την apple την ενδιαφέρουν τα κέρδη και δεν σκοπεύει να αυτοκτονήσει για κανένα λόγο. άμα ο ανταγωνισμός μοστράρει διπύρηνα, διπύρηνα θα δώσει. ακριβώς τα ίδια ακούγονταν και για το ipad2 και απότι φάνηκε μόνο στο θέμα της κάμερας έκανε πίσω (έχοντας μια λογική πάντα το πράγμα). οπότε, αράχτε και περιμένετε να δείτε τί θα δείτε.

ούτως ή άλλως το παιχνίδι πλέον παίζεται στο λειτουργικό, από άποψη επιδόσεων λίγο πολύ όλα τα ίδια μπορούν να κάνουν.

#224   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/06/2011 - 17:16

Διαβασα όλο το τοπικ με ηρεμία! Πάλι θα πω αυτό που είπα και στην αρχή! Παίρνουμε μια συσκευή γιατι μας βολεύει και μας βοηθάει! Ξέρουμε τι της λείπει, ξέρουμε οτι υπάρχει τρόπος να έχουμε κάποια απο αυτά! Αμα μας αρέσει το παίρνουμε έτσι αν όχι πάμε σε κάτι άλλο!

Το θέμα είναι οτι λέτε: Καλός ο ανταγωνισμός γιατί αν η Χ εταιρία θα βγάλει κάτι καλυτερο τότε και η Αpple κάτι θα κάνει! Ρε παιδιά γιατί μπαίνετε στην διαδικασία να συγκρίνετε τι κάνει η Χ εταιρία σε σχέση με την Apple! Αυτό θα έπρεπε να το κάνει η Apple και όχι εμείς! Δυστυχώς η πολιτική της δεν αλλάζει οπότε μην περιμένετε και πολλά! Αυτό που μπορείτε να κάνετε εσείς είναι να κρίνετε αν αυτό που βγάζει η εκάστοτε εταιρία σας βολεύει ή όχι!

Το να θεωρούμε "πλαστικούρες" τα άλλα τηλέφωνα είναι μεν άποψη αλλά δεν ξέρουμε γιατί η εταιρία αποφάσισε να βάλει πλαστικό... Μπορεί να μην θέλει να έχει τα προβλήματα που είχε η Apple με το αλουμίνιο πχ. Μπορεί να θέλει να είναι πιο ελαφρύ όπως κάποιος προείπε, μπορεί να είναι θέμα τιμής των άλλων υλικών, για κάποιο λόγο λοιπον επέλεξε να είναι το πλαστικό. Ο καθένας κρίνει για τον εαυτό του και λέει μου αρέσει ή όχι!

Με τον ίδιο τρόπο και εγώ θα μπορούσα να κατηγορίσω την apple για το Death Grip που ο κύριος Steve βγήκε και είπε: you're holding it wrong (είναι απάντηση αυτή απο εταιρία της κλάσης της Apple;), με τον ίδιο τρόπο θα κατηγορούσα την Apple για το λειτουργικό της γιατί επι εποχής 3.0 όταν έβαζες το iPhone στο φορτιστή έψηνες και αυγά πάνω του... (Ή μήπως έχετε ξεχάσει τα iPhones και τα iPods που έκαναν ΜΠΑΜ;) και όχι μόνο αυτά υπάρχουν και άλλα λάθη τις Apple που πολλοί απο μας ξεχάσαμε, δεν φωνάξαμε, τα δεχτήκαμε!

Τα ξέρουμε όλα αυτά, αγοράζουμε λοιπον την εκάστοτε συσκευή εις γνώσην μας!

#225   NikolasN

NikolasN

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/06/2011 - 21:54

τελικά παιδιά δεν κατάλαβα ακόμη... καλήτερα θα είναι το καινούργιο iPhone (4s,5)με ενσωματομένη Sim ή όχι? ??? ???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες