Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Vapor 4 case Genuine vs Fake


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
57 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Feregorn

Feregorn

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Feregorn

Δημοσίευση 24/06/2011 - 02:24

80 ευρώ και να μην εφάπτεται και καλά - πεταμένα λεφτά! Εγώ είμαι με μία θήκη σιλικόνης της Belkin που εφάπτεται τέλεια στο κινητό και είμαι κατε-ευχαριστημένος!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 24/06/2011 - 07:17

Πτώση αυτού του επιπέδου στο wifi θα έχεις, πιθανότατα και στο gps-3G, αλλα χωρίς να είναι ιδιαίτερα σημαντική, εκτός αν στα μέρη που είσαι έχεις μόνο μια γραμμή και αυτή χάνεται.

#33   ApplakiasAlex14

ApplakiasAlex14

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/06/2011 - 07:30

ενδιαφερον και χρησοιμο για να μην πεσουμε θηματα εξαπατησεις

#34   domigr

domigr

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2011 - 09:27

Αρα να μην δοκιμασω να βγαλω το carbon ε;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#35   eurisakella

eurisakella

    iPH Enthousiast

  • 387 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:eurisakella

Δημοσίευση 24/06/2011 - 09:42

Ίσως βελτιωθεί χωρίς το Carbon. Κάνε μία δοκιμή. Δεν πάει χαμένη :)

#36   domigr

domigr

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2011 - 09:43

οκ θα δοκιμασω αργοτερα και θα σας πω ;) ειδατε καθολου τις φωτο μου μηπως βγαλετε καμια ακρη να μου πειτε και μενα ? :P επισης αν βγαλω το carbon θα ξανακολλαει μετα?? στα μερη που χανω το wifi ειχα πριν 1 με 2 γραμμες..αμα παω ομως λιγο πιο εκει το βρισκει και αμα μετα παω εκει που το χανει δεν το χανει γιατι απομνημονευει το σημα απο την προηγουμενη μου θεση,αν το κλεισω ομως και το ξαναανοιξω σε εκεινο το σημειο δεν θα μου βρει...δεν ξερω αν καταλαβατε...

Τελευταία επεξεργασία από: domigr, 24/06/2011 - 09:53


#37   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 24/06/2011 - 10:08

Ακόμα φωτο δεν πρόλαβα λόγω δουλειάς, σε λίγο θα σου πω. Η απώλεια σήματος δεν είναι κριτήριο γνησιότητας, τα ίδια προβλήματα έχουν και οι original.

#38   domigr

domigr

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2011 - 10:17

το φανταστηκα οτι δεν ειναι κριτηριο γνησιοτητας απλως ελεγα μηπως μπορουσα να κανω κατι για αυτο..τεσπα θα δοκιμασω και χωρις το carbon αλλα το θεμα ειναι να ξανακολλαει μετα..

#39   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 24/06/2011 - 10:27

Καθυστερημενη απάντηση αγαπητέ Μανώλη, αλλα αυτές που έχεις είναι σίγουρα δεύτερης γενιάς. Η πρώτη γενιά δεν είχε κενό στο πλάι για να βγαίνει η κάρτα sim και πολλοί είχαν παραπονεθεί για αυτό. Έλυσαν και αυτό και το θέμα του σήματος.

ενημερωτικά κανένα θέμα σήματος δεν έχει λυθεί... απλά έχει μειωθεί το πρόβλημα! αν δείτε και στην παρουσίαση του iphone 4 είχε πει ο Steve ότι γύρο γύρο από το κινητό το ασημένιο είναι αισθητήρες της κεραίας! Το μεταλλικό λοιπόν που το καλύπτει δημιουργεί θέμα... έχω αυθεντική Vapor την οποία την τέσταρα για 3 μήνες... α. δημιουργούσε πρόβλημα στο σήμα β. λόγο αυτού του προβλήματος και την συνεχή αναζήτηση σήματος μειωνόταν η μπαταρία και γ. όταν ήμουν στο μηχανάκι και έβαζα το GPS να με οδηγήσει κάπου αν είχα το κινητό στην τσέπη έχανε τους δορυφόρους! λέω... μήπως έχω μούφα; ένα φίλος είχε φαγωθεί να πάρει την ίδια θήκη και παίρνουμε μία από την την ίδια την εταιρεία! διαπιστώνουμε ότι είναι ακριβώς ίδια, με όλα τα "διαφορετικά σημεία αυθεντικής & απομίμησης και περνάμε τα ίδια τέστ που πέρασα εγώ στην δικιά μου! Τα αποτελέσματα ήταν ακριβώς τα ίδια... Σίγουρα υπάρχουν ικανοποιημένοι άνθρωποι από την θήκη αυτή αλλά οι διαφορά τους και διαφορά μας είναι ότι εκείνοι μένουν κάτω από την κεραία της κινητής τους τηλεφωνίας! Τα ίδια προβλήματα έχουν διαπιστωθεί και από άλλους ανθρώπους ανα τον κόσμο!

#40   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 24/06/2011 - 10:29

Αρα να μην δοκιμασω να βγαλω το carbon ε;


Sent from my iPhone using Tapatalk

σε άλλο post μου έχω ενημερώσει ότι οτιδήποτε έχει carbon υλικό από την εποχή του 3g iphone έχει διαπιστωθεί ότι δημιουργεί τραγικά προβλήματα! αν το βγάλεις (το έβγαλα όταν είχα την θήκη και εγώ) διαπίστωσα 2 γραμμές σήματος διαφορά!

#41   domigr

domigr

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2011 - 10:34

στο σημα ειμαι μια χαρα το wifi μου ειναι το θεμα σε καποια σημεια..το carbon που λεω ειναι αυτοκολλητο της 3m δεν ξερω αν λεμε το ιδιο..

#42   domigr

domigr

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2011 - 11:30

να φανταστω δηλαδη ολες οι θηκες απο μεταλλο επηρεαζουν το ιδιο και η e13ctron??

#43   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 24/06/2011 - 15:36

Αρα να μην δοκιμασω να βγαλω το carbon ε;


Sent from my iPhone using Tapatalk


To κάρμπον δημιουργεί σίγουρα κάποιο πρόβλημα. Δοκίμασε να το βγάλεις και βάλε το σε ζελατίνα ούτως ώστε να το ξαναχρησιμοποιήσεις αν θέλεις. Μπορείς να το κάνεις άφοβα (το βάλε βγάλε) τουλάχιστον 5-6 φορές πριν αρχίσει να μην κολλάει καλά. Δοκίμασε μήπως σε εσένα δεν το εμφανίζει. Αυτό είναι και το πλεονέκτημα της 3Μ. Τώρα κατεβάζω τις φωτο.

#44   domigr

domigr

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2011 - 15:40

εβγαλα την θηκη αφησα μονο το carbon και ειχα λιγο καλυτερο σημα...εβγαλα το carbon αφησα την θηκη και ηταν τα ιδια με αυτο που ειπα πριν οτι δηλαδη λιγο καλυτερο σημα..εβγαλα και τα 2 και ειχα αρκετα καλυτερο σημα.. :P

γενικα σαν θηκη μου αρεσει πολυ γιατι ειναι ιδιαιτερη αλλα εχει αρκετα μειονεκτηματα για μενα οπως το σημα του wifi..κανει το κινητο λιγο μεγαλο και δυσκολευομαι στην πλοηγηση του μενου λιγο και επισης ο χωρος για να φαινονται τα κουμπια εντασης και silence mode δεν ειναι αρκετος...απο την αλλη δεν θελω τοσο να την αλλαξω γιατι ειναι ιδιαιτερη αλλα και επειδη την πληρωσα σχετικα αρκετα...δεν ξερω τι να κανω :P η προηγουμενη μου ηταν αυτη https://store.griffi.../reveal-iphone4 αλλα μου κοπηκε το μερος της σιλικονης κατω απο το home button...

Τελευταία επεξεργασία από: domigr, 24/06/2011 - 15:47


#45   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 24/06/2011 - 15:48

Λοιπόν, τις είδα τις φωτό, είναι πολύ καλός κλώνος. Αν και το βάρος της δεν ξεπερνάει τα 20 γρ, είναι σχεδόν σαν να πήρες original. Το χρώμα της (στο κίτρινο κομμάτι, όχι στο μαύρο που το πετυχαίνουν αρκετά καλά οι απομιμήσεις) δεν είναι anordized, όπως το αναφέρει ο κατασκευαστής. Επίσης, στη φωτό DSC00330 φαίνεται ότι το CASE (από το ELEMENT CASE) έχει διαφορετικά μεγέθη σε κάθε γράμμα (κάτι που δε συμβαίνει στην original). Όσον αφορά στα προβλήματα που αναφέρεις, τα έχει και η original, οπότε μην το ψάχνεις άλλο, ελπίζω να μην έδωσες πολλά χρήματα. Η θήκη, πάντως, έστω και σαν κλώνος, είναι πολύ όμορφή, καλοφόρετη. Και έκανες και αρκετά καλή δουλειά με τις φωτογραφίες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες