Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Vapor 4 case Genuine vs Fake


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
57 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   domigr

domigr

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/06/2011 - 15:50

χαχα ναι οντως και εγω οταν την ειδα ειπα οτι ειναι πολυ καλος κλωνος...απλως ηθελα και μια δευτερη γνωμη ;) αν θες διαβασε το ποστ μου απο πανω.. ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 26/06/2011 - 22:07

Χρειάστηκε σήμερα να φορτίσω πρώτη φορά το iPhone με τη Vapor. Ο φορτιστής δε χωράει μέσα από την τρύπα που έχει. Τόσο ο εργοστασιακός όσο και ένας Belkin φορτιστής αυτοκινήτου. Τι γίνεται με αυτό; Είμαι τόσο ηλίθιος που δεν κατάφερα να τον περάσω;

#48   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 26/06/2011 - 23:49

Ο εργοστασιακος χωράει σίγουρα (όλα τα original apple καλωδια που έχω, χωράνε με επιτυχία). Για Belkin και οποιαδήποτε άλλα , δυστυχώς θα σε απογοητεύσω.

#49   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 27/06/2011 - 15:22

Ο εργοστασιακος χωράει σίγουρα (όλα τα original apple καλωδια που έχω, χωράνε με επιτυχία). Για Belkin και οποιαδήποτε άλλα , δυστυχώς θα σε απογοητεύσω.



Από ότι διάβασα και σε ξένα forum έχουν αρκετοί πρόβλημα με το φορτιστή και τα ακουστικά. Εγώ δοκίμασα με τον εργοστασιακό από iPhone 3g και όχι του iPhone 4 που το έχω ακόμα στο κουτί του. Θα δοκιμάσω μήπως του 4 είναι ελαφρώς πιο λεπτός και χωράει γιατί δε μπαίνει για λίγο.

#50   manwlis77

manwlis77

    iPH Elite Poster

  • 2.729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2011 - 15:46

να φανταστω δηλαδη ολες οι θηκες απο μεταλλο επηρεαζουν το ιδιο και η e13ctron??

η e12ctron δεν επηρεαζει
εχει φλαντζες αποπλαστικο φυρω γυρω απο το κινητο

#51   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 27/06/2011 - 20:34

Τελικά πράγματι ο φορτιστής του 4 είναι πιο λεπτός από του 3G και κουμπώνει κανονικά.

#52   xaidosd

xaidosd

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 27/06/2011 - 21:21

παδια εχω παραγγειλει απο το ebay μια vapor 4 και περιμενω να ερθει!την πηρα σχετικα φθηνη(αν θημαμαι 14$ οποτε ειναι μουφα μαλλον)το θεμα ειναι οτι επδ δεν ηθελα να δωσω μια περιουσια και κοιτουσα τισ φθηνες βρηκα μονο σε μαυρο(ολο) και σκεφτομουν μηπως μπορω να παρω απο το ebay μεμονομενα κομματια!δλδ ελεγα μηπως παρω αλλο χρωμα μονο δεξιο βραχιονα απο τη θηκη η αργοτερα μονο αριστερο!και εδω εχω 2 ερωτηματα:α) πως να το ψαξω στο ebay γιατι οσο και αν εψαξα δεν εβγαλα ακρη!β)θα ταιριαζουν σιγουρα μεταξυ τους το καινουριο κομματι με την υπολοιπη που περιμενω?

#53   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 28/06/2011 - 14:17

Θα ταιριάζουν, αλλα ψάξε το , γιατί νομίζω όταν είχα ψάξει εγω δε βρήκα καπακια, μόνο σετ. Δες στο site της elementcase πως ονομάζει αυτα τα καπακια και με αυτη τη λέξη ψαξ´τα στο eBay.

#54   godblessed

godblessed

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Twitter:@godblessed13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/07/2011 - 20:12

εδω και μια βδομαδα φοραω μια καλη απομιμηση της vapor4 και μολονοτι το σημα και το wifi δν ειναι οπως πριν(του χω και την θηκη και την 3Μ) δν με πειραζει τοσο.αλλα σημερα εφαγε κατι βλαστημιες...ανοι3α το gps για πρωτη φορα απο τοτε που του την εβαλα και για μια διαδρομη 70% στην κηφισιας και αλλο 30% σε "ανοιχτα" στενακια το κινητο τα παι3ε...μια με εχανε,με εβρισκε μετα σε λαθος σημειο,αναστροφες απο το πουθενα και συχνα πυκνα:poor gps...απο καθαρη τυχη βρηκα τον προορισμο μου.αν ειναι να μου κανει τετοιες γκελες οποτε ανοιγω το gps...ας πουμε πως την εχω δωσει ηδη για μια φετα ψωμι.

#55   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/07/2011 - 20:41

Το gps μπορεί να επηρεάζεται από μία πληθώρα πραγμάτων πέρα από την θήκη.

- Την καθαρότητα της ατμόσφαιρας.
- Πολλές φορές σε στενά χάνεται ή δείχνει ένα στενό παραδίπλα.
- Το τζάμι του αυτοκινήτου (σε κάποιες μάρκες αυτοκινήτων που υπάρχει ειδική επίστρωση για ηλιοπροστασία στο μπροστινό τζάμι το σήμα είναι πιο ασθενές)
- Την ποιότητα του σήματος κινητής τηλεφωνίας μιας και πρόκειται για A-GPS που χρησιμοποιεί και τη βοήθεια των κεραιών για να βρει το στίγμα.
- Ακόμα και από τις ατμοσφαιρικές συνθήκες στον ήλιο (πριν από κανά 2 μηνο είχε κάτι εκρήξεις στον ήλιο και τα είχανε παίξει όλα τα gps).

Βέβαια ένας τρόπος να διαπιστώσεις αν όντως έφταιγε η θήκη είναι την ώρα εκείνη να την αφαιρέσεις και να δεις τι κάνει.

#56   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 07/07/2011 - 22:18

Παιδιά το επηρεάζει, την ώρα που και εμένα μου έκανε όλα αυτα τα "ολισθηματα", έβγαλα τη θήκη και δεν το ξαναπαρουσιασε.

#57   spyrospal

spyrospal

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/07/2011 - 22:33

Ναι κ εγω το πιστεύω
Γιατί κ με της cleave που έφερα κ original κ που ήταν
Gps κ 3G ήταν για τα μπάζα πραγματικά..
Κ για αυτο δν της πουλησα κ ολας κ της εστηλα πίσω για κάτι αλλο

#58   godblessed

godblessed

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Twitter:@godblessed13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/07/2011 - 22:47

ναι κ δν νομιζω ολα αυτα να συνεβησαν σημερα με τον ηλιο νταλα και πανω στην κηφισιας οπως ειπα που εχεις δεξια 10 μετρα και αριστερα 20 ελευθερα απο κτιρια.δν ειχα το κλειδακι μαζι μ να την αφαιρεσω αλλα ειμαι 99,9% σιγουρος οτι η θηκουλα φταιει γτ γενικα το χρησιμοποιω συχνα το gps κ δν ειχα κανενα προβλημα μεχρι σημερα.παντως μαλλον τους δρομους θα μαθω παρα να τη βγαλω γτ μ αρεσει!υγ:να θυμηθω να βαλω το κλειδακι κατω απτο καθισμα του οδηγου για τις δυσκολες ωρες,χαχα!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες