Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Γιατί ένα ipad?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
34 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 17/06/2011 - 22:14

Παρτο φιλε μου, θα αλλαξει η ψυχοσύνθεσή σου, θα εισαι παντα χαρουμενος, θα εχεις καλες επιδοσεις στο κρεβατι, θα παρεις προαγωγη στην εργασια σου, θα ...................................................................................................................................................................................


Να δω τι αλλο θα ακουσω 8)
Παρε laptop ή android tablet για μ ενα, εκτος αν θες να σερβαρεις απο τον καναπε χωρις flash player, χωρις τα αρχεια των σκληρων σου σε δικτυο και πολλα αλλα. Αλλα τη σημασια εχει, με το ipad θα εισαι μουρη......

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 17/06/2011 - 22:22

διαφωνω. το flash στο android δεν ειναι και τοσο καλο. οσο για τα αρχεια σου υπαρχει το itunes home sharing ;)

#18   ApplakiasAlex14

ApplakiasAlex14

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 17/06/2011 - 22:25

το ipad 1 μουρθε στην μαπα τωρα την δευτερα περνω το 2 δεν ξερω τι θα γινει παντος ειμαι πορομενως και νομιζω με της καμερες που εχει ειναι ποιο χρησοιμο απο το 1 και σου προσφεροι καλυτερη εμποιρια gaming και browsing απο το ipod

#19   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 17/06/2011 - 22:27

διαφωνω. το flash στο android δεν ειναι και τοσο καλο. οσο για τα αρχεια σου υπαρχει το itunes home sharing ;)

Τουλαχιστον υπαρχει και μπορει να βελτιωθει.
Για μ ενα σερφαρισμα χωρις flash δεν ειναι σερφαρισμα, μου θυμιζει wap πριν μια 10 ετια.

#20   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/06/2011 - 22:32

Μην τρελαίνεστε...αγοράζουμε τις idevices μας για ικανοποίηση αλλα δεν χρειάζεται να ακούμε εκφράσεις που φέρνουν μόνο θλίψη:αυτοκτονία. Ξέρω οτι δεν το εννοούσες, αλλα ο άλλος πούλησε ολόκληρο νεφρό για ένα κωλό ipad, και επειδή υπάρχουν και παιδιά αρκετά εδώ μέσα, που ίσως να μην έχουν την οικονομική δυνατότητα να τις αποκτήσουν, καλό θα ήταν να προσέχουμε λίγο τις εκφράσεις και τις λέξεις που χρησιμοποιούμε για να περιγράψουμε ενα γεγονός.
Εχθές, ενω έγραψα το βράδυ οτι αγόρασα το λευκό, ενα παιδί γιατι μάλλον παιδί θα ήταν, έγραψε ακριβώς μετά απο εμένα αν γίνεται κάποιος να του χαρίσει ενα iphone 4 γιατί πιθανώς δεν έχει τα χρήματα να την αποκτήσει. Απο εκείνη την ώρα νιώθω οτι έκανα μα@@@@ που το ανακοίνωσα ενω την ίδια στιγμή κάποια παιδιά δεν την έχουν. Ίσως να μην ξαναμιλήσω/ανακοινώσω το οτιδήποτε.
Ίσως να είμαι λίγο υπερβολικός, αλλα στην σημερινή Ελλάδα που ζούμε της ανέχειας και της εξαθλίωσης...καλό είναι να προσέχουμε, πολύ να προσέχουμε, γιατί κάποιος/κάποιοι μπορεί ίσως να ψάχνει/ψάχνουν μια αφορμή...

#21   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 17/06/2011 - 22:33

Τουλαχιστον υπαρχει και μπορει να βελτιωθει.
Για μ ενα σερφαρισμα χωρις flash δεν ειναι σερφαρισμα, μου θυμιζει wap πριν μια 10 ετια.

σωστος αλλα τελικα το ιντερνετ αναγκαζεται να αλλαξει προς το ipad και οχι το αναποδο. διαβασε στην αρχικη σελιδα του iph. το facebook ετοιμαζει ενα project για το ipad γραμμενο εξολοκληρου σε html5 για να υποστηριζεται απο το ipad. και μιλαμε για το facebook, οχι καμια ιστοσελιδα της πλακας...διαβασε το σημερα το δημοσιευσαν.

#22   ApplakiasAlex14

ApplakiasAlex14

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 17/06/2011 - 22:36

Μην τρελαίνεστε...αγοράζουμε τις idevices μας για ικανοποίηση αλλα δεν χρειάζεται να ακούμε εκφράσεις που φέρνουν μόνο θλίψη:αυτοκτονία. Ξέρω οτι δεν το εννοούσες, αλλα ο άλλος πούλησε ολόκληρο νεφρό για ένα κωλό ipad, και επειδή υπάρχουν και παιδιά αρκετά εδώ μέσα, που ίσως να μην έχουν την οικονομική δυνατότητα να τις αποκτήσουν, καλό θα ήταν να προσέχουμε λίγο τις εκφράσεις και τις λέξεις που χρησιμοποιούμε για να περιγράψουμε ενα γεγονός.
Εχθές, ενω έγραψα το βράδυ οτι αγόρασα το λευκό, ενα παιδί γιατι μάλλον παιδί θα ήταν, έγραψε ακριβώς μετά απο εμένα αν γίνεται κάποιος να του χαρίσει ενα iphone 4 γιατί πιθανώς δεν έχει τα χρήματα να την αποκτήσει. Απο εκείνη την ώρα νιώθω οτι έκανα μα@@@@ που το ανακοίνωσα ενω την ίδια στιγμή κάποια παιδιά δεν την έχουν. Ίσως να μην ξαναμιλήσω/ανακοινώσω το οτιδήποτε.
Ίσως να είμαι λίγο υπερβολικός, αλλα στην σημερινή Ελλάδα που ζούμε της ανέχειας και της εξαθλίωσης...καλό είναι να προσέχουμε, πολύ να προσέχουμε, γιατί κάποιος/κάποιοι μπορεί ίσως να ψάχνει/ψάχνουν μια αφορμή...

.... τι να πω τωρα μπραβο η ... δεν ξερω οχι μονο reputation σου αξιζει ... τελος παντον δεν μπορω να κανω τιποτα αλλο +1

#23   konandrio

konandrio

    iPH Contributor

  • 1.545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:konandrio

Δημοσίευση 17/06/2011 - 22:45

σωστος αλλα τελικα το ιντερνετ αναγκαζεται να αλλαξει προς το ipad και οχι το αναποδο. διαβασε στην αρχικη σελιδα του iph. το facebook ετοιμαζει ενα project για το ipad γραμμενο εξολοκληρου σε html5 για να υποστηριζεται απο το ipad. και μιλαμε για το facebook, οχι καμια ιστοσελιδα της πλακας...διαβασε το σημερα το δημοσιευσαν.

Ολα αυτα τα ξερω και συμφωνω μαζι σου, αλλα να περιμενω την μεταβαση σε html5 μια 5 ετια ή και παραπανω, για να δω κινουμενη εικονα σε μια συσκευη 700 ευρω παει πολυ, για μ ενα ειναι αχρηστο και για πολλους λογους ακομα.

#24   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2011 - 22:50

Μην τρελαίνεστε...αγοράζουμε τις idevices μας για ικανοποίηση αλλα δεν χρειάζεται να ακούμε εκφράσεις που φέρνουν μόνο θλίψη:αυτοκτονία. Ξέρω οτι δεν το εννοούσες, αλλα ο άλλος πούλησε ολόκληρο νεφρό για ένα κωλό ipad, και επειδή υπάρχουν και παιδιά αρκετά εδώ μέσα, που ίσως να μην έχουν την οικονομική δυνατότητα να τις αποκτήσουν, καλό θα ήταν να προσέχουμε λίγο τις εκφράσεις και τις λέξεις που χρησιμοποιούμε για να περιγράψουμε ενα γεγονός.
Εχθές, ενω έγραψα το βράδυ οτι αγόρασα το λευκό, ενα παιδί γιατι μάλλον παιδί θα ήταν, έγραψε ακριβώς μετά απο εμένα αν γίνεται κάποιος να του χαρίσει ενα iphone 4 γιατί πιθανώς δεν έχει τα χρήματα να την αποκτήσει. Απο εκείνη την ώρα νιώθω οτι έκανα μα@@@@ που το ανακοίνωσα ενω την ίδια στιγμή κάποια παιδιά δεν την έχουν. Ίσως να μην ξαναμιλήσω/ανακοινώσω το οτιδήποτε.
Ίσως να είμαι λίγο υπερβολικός, αλλα στην σημερινή Ελλάδα που ζούμε της ανέχειας και της εξαθλίωσης...καλό είναι να προσέχουμε, πολύ να προσέχουμε, γιατί κάποιος/κάποιοι μπορεί ίσως να ψάχνει/ψάχνουν μια αφορμή...


Πάντα ο άνθρωπος ζητά, είναι στη φύση του. Λάθος στους γονείς του που δε του έμαθαν (διότι αυτό φάνηκε) πρώτον να είναι εγκρατής, δεύτερον πως η υγεία του και η ευτυχία του δεν εξαρτώνται από τηλέφωνα και τρίτον να μη ζητιανεύει, γιατί ναι είναι μορφή ζητιανιάς.

#25   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 17/06/2011 - 23:09

Ναι φιλεε παρτο αξιζει τα λεφτα!! Υπερευχαριστημενος! Φαντασου τωρα ειμαι στην δουλεια βαριεμαι ασχημα γιατι δεν εχει τουριστες στη χερσονισο και ευτυχως εχω το ταμπλετ αλλιος μπορει και να αυκτοτονουσα!!

Φιλαρακι απο χερσοννησο εισαι βρε; Α ρε πατριδα εγω ειμαι απο σεισι αν ξερεις λιγο παραδιπλα! Που δουλευεις amnesia ? Xaxa
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#26   Nikos123

Nikos123

    iPH Addict

  • 691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/06/2011 - 23:10

Η στραβός είναι ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε! Το παιδί είναι παιδί όπως και να το κάνουμε, ενθουσιάζεται εύκολα αλλα και απογοητεύεται εύκολα, και επειδή δεν ζούμε σε μια ιδεατή κοινωνία με νόμους, αρχές και αξίες,εγω τουλάχιστον προσωπικά θέλω να προσέχω τι λέω και το ίδιο θα ήθελα και απο εσάς!

#27   Ngobreak

Ngobreak

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:Ngobreak

Δημοσίευση 18/06/2011 - 17:03

Παρτο φιλε μου, θα αλλαξει η ψυχοσύνθεσή σου, θα εισαι παντα χαρουμενος, θα εχεις καλες επιδοσεις στο κρεβατι, θα παρεις προαγωγη στην εργασια σου, θα ...................................................................................................................................................................................


Να δω τι αλλο θα ακουσω 8)
Παρε laptop ή android tablet για μ ενα, εκτος αν θες να σερβαρεις απο τον καναπε χωρις flash player, χωρις τα αρχεια των σκληρων σου σε δικτυο και πολλα αλλα. Αλλα τη σημασια εχει, με το ipad θα εισαι μουρη......

Γιατι ρε μαγκα το γελας? εχει ολα τα βιβλια για να διαβασεις ωπος καμα σουτρα να μαθενεις και αλλες στασει και οτι αλλο θες! Εναι λεπτο μπορεις να το παρεις μαζι σου πιος καθεται να παρει ολοκληρο λαπτοπ μαζι του? νετμπουκ πιο βλακεια δεν υπηρχε, εχω 4 στο σπιτι.... Μην πεις οτι εχω αδικο! Αν το παιδι δεν εχει υπολογιστη η λαπτοπ ας παρει αυτα πρωτα!

#28   Ngobreak

Ngobreak

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:Ngobreak

Δημοσίευση 18/06/2011 - 17:09

Φιλαρακι απο χερσοννησο εισαι βρε; Α ρε πατριδα εγω ειμαι απο σεισι αν ξερεις λιγο παραδιπλα! Που δουλευεις amnesia ? Xaxa

Ελα ρε φιλος απο ηρακλειο ειμαι απλος δουλευω σε ενα κινεζικο εστιατοριο ως υπευθυνος και αρχη σελβιτορος! Κοντα στο THof δπλα ακριβως απο το friet van piet

#29   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/06/2011 - 19:29

Πάρτο πάρτι. Έτσι έλεγα και εγω ότι εινΙ εναμεγαλο iPhone αλλα έκανα λάθος. ΕινΙ απλά τέλειο.

#30   eurisakella

eurisakella

    iPH Enthousiast

  • 387 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:eurisakella

Δημοσίευση 19/06/2011 - 19:45

Φίλε μου εγώ έχω ένα iPhone 4 32άρι. Και ένα λάπτοπ 15άρι. Σκέφτομαι όμως να πάρω ένα iPad 2 για τους εξής λόγους. Θα μπορώ να το μεταφέρω πιό εύκολα απο το λάπτοπ. Θα το χρησιμοποιώ για βασικό μέσο ίντερνετ. Αυτό θα παρατήνει την ζωή του λάπτοπ μου που σε 3 χρόνια που το έχω έχει 11μήνες συνεχή λειτουργία. Όσο για το flash, περιττό είναι νομίζω. Χρησιμοποιώ πολύ το iPhone για ίντερνετ και μέχρι στιγμής το μόνο που δεν μπορώ να κάνω είναι να παίξω παιχνίδια στο miniclip. Και άμα χρειαστώ κάτι παρόμοιο με Android flash, μπαίνω απο το Skyfire Browser. Και τα 2 είναι σχεδόν flash. Δεν είναι απόλυτα. Οπότε τα ίδια τα βλέπω εγώ. Για τα αρχεία, μπορείς να κάνεις το εξής απλό. Υπάρχει ένα πρόγραμμα που λέγεται Zumocast. Το κατεβάζεις στο pc και στο iPad και μπορείς να κάνεις ό,τι θέλεις απο το pc σου κοινόχρηστο στο iPad. Δηλαδή μουσική, φωτογραφίες, ταινίες, τα πάντα, μπορείς να τα έχεις στο pc αλλά να τα βλέπεις μέσω ίντερνετ απ' όλο τον κόσμο(προυπόθεση να είναι ανοιχτό το pc και να έχουν ίντερνετ και οι 2 συσκευές). Οπότε και το θέμα του χώρου στο iPad δεν σε νοιάζει. Είμαι υπερευχαριστημένος με το iPhone και πιστεύω πως θα είμαι και με το iPad αφού είναι ένα μεγάλο iPhone-iPod :).

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες