Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 5 beta 1, ... 5, 6, 7...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1234 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#376   swiman7

swiman7

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/07/2011 - 22:44

Πρέπει να είσαι developer ή κάποιος που είναι να σε προσθέσει στον λογαριασμό του.
Μπορείς επίσης να βρεις κάποιον με κανένα τάλιρο στο ebay

Καλό θα ήταν παντός να ψάχνουμε και λίγο να μην λέμε τα ίδια και τα ίδια. Το διάβασμα δεν βλάπτει

Ευχαριστώ και συγνώμη που δεν έψαξα πρωτύτερα... Από εδώ υποθέτεις ότι δεν πρόκειται να βρω κάποιων να με προσθέσει εε ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#377   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/07/2011 - 23:06

Κάποιο link για το itunes b3 για Mac please?

#378   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/07/2011 - 23:10

Ευχαριστώ και συγνώμη που δεν έψαξα πρωτύτερα... Από εδώ υποθέτεις ότι δεν πρόκειται να βρω κάποιων να με προσθέσει εε ;

Κανε μια ερώτηση και ποτέ δεν ξέρεις. Εγώ πάντως βρήκα από eBay με 5 ευρώ και έκανα την δουλειά μου.

#379   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/07/2011 - 23:16

Κάποιο link για το itunes b3 για Mac please?

Εδώ το έχει σε torrent όμως

Τελευταία επεξεργασία από: koumbouni, 11/07/2011 - 23:17


#380   nikoss

nikoss

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/07/2011 - 00:05

μπορείτε να βρείτε τα πάντα εδώ http://imzdl.com/#

#381   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 12/07/2011 - 00:57

Έχω την εντύπωση πως γενικότερα η αίσθηση του λειτουργικού στο κινητό είναι πολύ πιο smooth από την beta 2. Πιο άνετα γίνονται οι μεταβάσεις στα μενού.

#382   mithra

mithra

    iPH Addict

  • 801 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 12/07/2011 - 01:04

Έχω την εντύπωση πως γενικότερα η αίσθηση του λειτουργικού στο κινητό είναι πολύ πιο smooth από την beta 2. Πιο άνετα γίνονται οι μεταβάσεις στα μενού.

Δοκίμασε να μας πεις αν δουλεύει το FaceTime και αν προσεξες κάποια ασυμβατοτητα με εφαρμογές!

#383   koskon

koskon

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Twitter:@koskon16
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:koskon

Δημοσίευση 12/07/2011 - 07:43

Οι μεταβάσεις απο μενού,άνοιγμα φακέλου κλπ είναι όντως καλύτερα σε σχέση με την 2 και οι εφαρμογές που δεν δούλευαν στην 2 (σε μένα τουλάχιστον ήταν πολλές) τώρα δουλέυουν μια χαρά (με λίγες δοκιμές που έκανα.. :rolleyes:

#384   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/07/2011 - 08:01

Γενικά σε ipad 1 καλά πάει αλλά μου κράσαρε κανα δυό φορές ο safari. (Τι βολικές που είναι οι καρτέλες ρε παιδιά στον safari...επιτέλους)

#385   dimlag

dimlag

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2011 - 09:17

Αν και είναι η πρώτη beta του iOS 5 που δοκιμάζω μου φαίνεται σταθερή μέχρι στιγμής και όσες εφαρμογές (που χρησιμοποιώ κατά κόρον) δοκίμασα δουλεύουν χωρίς κανένα πρόβλημα.

Είναι ελαφρώς πιο βαριά από την 4.3.3 αλλά σίγουρα είναι μια χαρά αν συνυπολογιστούν τα επιπλέον χαρακτηριστικά που κουβαλάει.

#386   eptapsyxos

eptapsyxos

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/07/2011 - 10:51

να κανω μια ερωτηση παιδες

το feature με το buttom icon που μπορεις να το χρρησιμοποιησεις σαν Home Βuton κτλ..

σας φανηκε χρηστικο?


Τελευταία επεξεργασία από: eptapsyxos, 12/07/2011 - 10:59


#387   island

island

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 12/07/2011 - 10:58

Ρε παιδιά, διάβασα όλο το thread και νομισα ότι με τις beta δουλεύουν όλα σωστά. Εγώ έχω συναντήσει αρκετά θεματάκια, τα οποία είναι αναμενόμενα βέβαια, αλλά δεν τα είδα να αναφέρονται.
Κατα καιρούς το 3GS μου τρώει αρκετά κολλήματα. Μερικές φορές δεν ήθελε να ξυπνήσει από τo standby. 3 φορές αρνήθηκε να απαντήσει μια κλήση (απλά είχε παγώσει). Και φυσικά έχω δει πάρα πολλές καθυστερήσεις στην λειτουργίων των εφαρμογών.
Σίγουρα πάντως δεν είναι "πούπουλο".

Κατέβασα την beta3 και ελπίζω να είναι καλύτερη η κατάσταση.

#388   dimlag

dimlag

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2011 - 11:14

Ρε παιδιά, διάβασα όλο το thread και νομισα ότι με τις beta δουλεύουν όλα σωστά. Εγώ έχω συναντήσει αρκετά θεματάκια, τα οποία είναι αναμενόμενα βέβαια, αλλά δεν τα είδα να αναφέρονται.
Κατα καιρούς το 3GS μου τρώει αρκετά κολλήματα. Μερικές φορές δεν ήθελε να ξυπνήσει από τo standby. 3 φορές αρνήθηκε να απαντήσει μια κλήση (απλά είχε παγώσει). Και φυσικά έχω δει πάρα πολλές καθυστερήσεις στην λειτουργίων των εφαρμογών.
Σίγουρα πάντως δεν είναι "πούπουλο".

Κατέβασα την beta3 και ελπίζω να είναι καλύτερη η κατάσταση.


Στις beta είναι πάντα αναμενόμενο να υπάρχουν προβλήματα. Πολλές φορές είναι διαφορετικά για τον καθένα και άλλες φορές κάποιο γενικευμένο πρόβλημα που αφορά τους πάντες. Προσωπικά πιστεύω ότι για beta έκδοση είναι αρκετά σταθερή η 3 μέχρι στιγμής. Εννοείτε ότι όσο περνάνε οι μέρες μπορεί να εμφανιστούν πράγματα που δεν τα έχουμε δει εξ αρχής. Αυτό με την άρνηση απάντησης κλήσεις μου το έκανε το iPhone 4 και εμένα ακόμα και με τις επίσημες εκδόσεις και φυσικά και στην 4.3.3 όμως το παρατήρησα ότι γινόταν σποραδικά και πολλές φορές όταν έτρεχαν πολλά πράγματα στο background.

Όσον αφορά το αν είναι πούπουλο ή όχι, νομίζω (και αν κάποιος γνωρίζει καλύτερα ας με διορθώσει) ότι παράλληλα τρέχει και debug code μαζί με το λειτουργικό ώστε να είναι πιο εύκολη η αναφορά προβλημάτων που εμφανίζονται στου beta testers. Αυτό κάνει το λειτουργικό να δουλεύει πιο αργά από ότι στην τελική έκδοση που αυτός ο κώδικας απενεργοποιείται. Αυτό το λέω γιατί κατά καιρούς ήμουν beta tester σε διάφορα γνωστά και μεγάλα προγράμματα (κυρίως για PC) και αυτό ήταν σύνηθες φαινόμενο.

#389   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 12/07/2011 - 11:37

Δοκίμασε να μας πεις αν δουλεύει το FaceTime και αν προσεξες κάποια ασυμβατοτητα με εφαρμογές!

Δεν είναι πολλές οι εφαρμογές που έχω τεστάρει. Π.χ. μόνο η εφαρμογή skroutz δεν δουλεύει. Ανοίγει αλλά δεν κάνει search. Οι υπόλοιπες εφαρμογές τρέχουν μια χαρά (angry birds, facebook, skype, speedtest, we rule).

Όσο για το assistive touch δεν το βρίσκω εύχρηστο στην οθόνη του κινητού. Στο iPad είναι χρησιμότερο.

Για facetime θα δω κάποια στιγμή αργότερα σήμερα.

Τελευταία επεξεργασία από: Peris, 12/07/2011 - 11:37


#390   dimlag

dimlag

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/07/2011 - 13:15

Το facetime ενώ δέχεται κλήσεις και συνδέεται κανονικά δεν μπορείς όμως να πραγματοποιήσει. Τουλάχιστον σε εμένα αυτό το πρόβλημα υπάρχει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες