Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 5 beta 1, ... 5, 6, 7...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1234 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#976   XCoNaN

XCoNaN

    iPH Enthousiast

  • 383 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 20/08/2011 - 13:21

Γιατι κι εγω δοκιμασα τρεις φορες και στο τελος μου βγαζει το εικονιδιο του itunes..και ξανα restore αλλιως δεν ανοιγει..

θελει redsnow 9.8 beta 5 me ios 5 beta 5
και iphone ios 5 beta 6

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#977   Stelth16

Stelth16

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2011 - 13:36

Έτσι το έκανα..θα ξανά δοκιμάσω το βράδυ μη

#978   Stelth16

Stelth16

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2011 - 13:36

Έτσι το έκανα..θα ξανά δοκιμάσω το βράδυ μήπως και πετύχει..

#979   secone

secone

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/08/2011 - 14:03

εμενα με ιποντ 4γ δεν μου βρισκει αναβαθμηση οτα. ειμαι με βετα 4

#980   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 20/08/2011 - 17:45

Εντόπισα bug! Στο itunes της beta6 για windows (7 έχω), όταν ακούς ένα τραγούδι πας να φτιάξεις μία smart playlist το πρόγραμμα κρασάρει. Έχετέ το υπόψη σας.
Σε ότι αφορά το update beta6 τώρα το περνάω στο iphone4 μου κ σε λιγάκι θα σας πω εντυπώσεις.

#981   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 20/08/2011 - 17:54

Εντόπισα bug! Στο itunes της beta6 για windows (7 έχω), όταν ακούς ένα τραγούδι πας να φτιάξεις μία smart playlist το πρόγραμμα κρασάρει. Έχετέ το υπόψη σας.
Σε ότι αφορά το update beta6 τώρα το περνάω στο iphone4 μου κ σε λιγάκι θα σας πω εντυπώσεις.


Δεν φταίει το itunes αλλά τα windows :)

#982   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 20/08/2011 - 18:27

Λοιπόν, σε μένα φορτώνοντας όλα τα δεδομένα μου από το backup του beta5 κ όλες τις εφαρμογές μου δεν μπορώ να πω ότι βλέπω καμιά τρομερή διαφορά σε θέμα ταχύτητας όπως ανέφεραν τα παιδιά. Πρόσεξα όμως ότι τα κουτάκια με τις εφαρμογές (subdirectories) εμφανίζονται λίγο καλύτερα. Πρώτη εντύπωση :)

#983   johnvolno1

johnvolno1

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/08/2011 - 18:44

Χθες όταν πήγαινα να κάνω αναβάθμιση ΟΤΑ απο beta 5 , στο 30% περίπου σταματούσε και έλεγε failed . Δοκιμασα 5-6 φορές. Σήμερα όταν πηγαίνω να κάνω αναβάθμιση , γυρίζει συνέχεια στο checking for updates και μένει εκει !
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα ;;

#984   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 20/08/2011 - 19:20

Παντως και σε μενα κρασαρει το itunes σε lion hackintosh και για να σας προλαβω πριν μου πειτε οτι φταιει το hackintosh, καμια αλλη εκδοση δεν μου κρασαρε ειτε κανονικη ειτε beta και τις εχω περασει ολες τις beta και με κανονικη χρηση παντα. Δεν εχω εντοπισει να μου κρασαρει οταν κανω κατι συγκεκριμενο και δεν συμβαινει ανα τακτα χρονικα διαστηματα...

#985   clarco5

clarco5

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/08/2011 - 20:32

Αν και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με το ΟΤΑ update, έκανα ένα clean install και set as new iphone για να έχω καλύτερη γνώμη.
Η ταχύτητα είναι όντως ολοφάνερη σε όλες τις λειτουργίες σε σχέση με τις προηγούμενες beta (μην πω και την κανονική version).
Η μπαταρία μας τα χαλάει λίγο αλλά όχι τραγικά. Κατά τα άλλα διορθώθηκαν αρκετά bugs από beta5 (ακόμα και ασυμβατότητες εφαρμογών πχ. Instagram, Celsius, κλπ)
Τα μόνα θεματάκια που εντόπισα είναι όσον αφορά τον συγχρονισμό με mobileme σε σχέση με επαφές bookmarks κλπ. Μην το δοκιμάσετε (νομίζω το γράφει και στα notes της beta).
Έχασα όλα τα bookmarks μου (ευτυχώς είχα κρατήσει backup) και με συγχρονισμό επαφών δεν εμφάνιζε τις ομάδες.
Επίσης το Airplay θέλει λίγο βελτίωση και η διαχείριση της εναλλαγής πηγής ήχου κατά τη μεταφορά από Music > Κλήση > Μusic ή κάτι παρόμοιο.
Νομίζω θα χρειαστεί άλλη μία τελευταία beta, και μετά GM + iPhone5!! :)

#986   Noshiz

Noshiz

    iPH Addict

  • 669 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:noshiz

Δημοσίευση 20/08/2011 - 23:59

Υπαρχει καποιο συγρκιτικο βιντεο για να δουμε την διαφορα στην αποκριση με την κανουργια Beta? Εχεις οντως τοση μεγαλη διαφορα ακομα και απο κανονικη εκδοση?

#987   Snowflake

Snowflake

    iPH Enthousiast

  • 409 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 21/08/2011 - 00:34

Εμένα στα itunes σε ενα pc με xp ολα οκ, σε ενα pc με σβvista δεν κάνει backup με τίποτα.....

Γενικά οι εφαρμογες πανε καλα τελικα απο εχθες αρκετα γρηγορο μπαταρια μια απο τα ιδια νομιζω

Τελευταία επεξεργασία από: Snowflake, 21/08/2011 - 00:35


#988   clarco5

clarco5

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/08/2011 - 00:39

Υπαρχει καποιο συγρκιτικο βιντεο για να δουμε την διαφορα στην αποκριση με την κανουργια Beta? Εχεις οντως τοση μεγαλη διαφορα ακομα και απο κανονικη εκδοση?


Έτσι ένα γρήγορο βιντεάκι quick-show:

και τα συμπεράσματα δικά σας!

PS. Άσχετο αλλά δε μου αρέσει που άλλαξε ο προεπιλεγμένος ήχος των tweets σε διπλό σύντομο σφύριγμα. Ο προηγούμενος ήταν τέλειος και για SMS.

#989   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 21/08/2011 - 08:02

Καλημέρες! Ο ήχος με το σφύριγμα μου αρέσει πολύ προσωπικά ::) Τλκ έτσι που την είδα τη beta6 από χθες στο iphone μου δεν μπορώ να πω ότι έχει κάποια εμφανή διαφορά. Άσχετο, το imessages δεν μπορώ να καταλάβω πως λειτουργεί ουσιαστικά. Έχω ένα ipad, ένα iphone4, ο αδερφός μου κ αυτός ένα ipad κ ένα iphone 3GS. Πώς μπορούν να επικοινωνούν χωρίς να χρεώνονται; Μέσω wifi αλλά πώς; Πώς γίνεται να στείλω μνμ στο ipad του αδερφού λόγου χάρη; Δεν ξέρω αλλά γενικότερα, το ios5 για μένα έχει τις λιγότερες αλλαγές από όλα τα προηγούμενα λογισμικά (ios2, 3, 4). Η μόνη μεγάλη αλλαγή είναι το notification center αλλά κ πάλι :(

υγ. καλό το βιντεάκι clarco5

Τελευταία επεξεργασία από: dchristo81, 21/08/2011 - 08:04


#990   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 21/08/2011 - 10:25

Στα iPhones ορίστε τον αριθμό κινητού, στα iPads μια διεύθυνση email όπως στο FaceTime και είστε έτοιμοι!

Για δοκιμή iMessage: epaminos@gmail.com

Κάτι που μόλις πρόσεξα:

Εξαφανίστηκαν από την beta 6 όλες οι φωνές της Nuance! Τυχαίο;
Δεν υπάρχει σε αυτή την έκδοση VoiceOver!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες